Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

tanyatais написа: Вто Окт 06, 2020 5:14 pm Аз го харесвам, но не за пресни неща, а за киноа, елда, амарант, протеин на прах и витамини.

Но понеже всичко това, плюс пресните неща, ги има в Костко, предпочитам втория.
Всичко, което го имаше там, го има и на други места на двойно по-ниски цени.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

jovani написа: Вто Окт 06, 2020 5:42 pm
Павел написа: Вто Окт 06, 2020 5:22 pm
jovani написа: Вто Окт 06, 2020 5:09 pm
Pavel M написа: Сря Сеп 30, 2020 9:21 pm
roumensp написа: Вто Сеп 29, 2020 4:01 pm

Напротив, това го четем именно от теб. :D Човек купуващ известни марки коли на старо и алкохол само за да ги снима, непрекъснато докладващ колко хиляди изкарал за деня, но още живеещ под наем ... за мен това е пълен циркаджия и парвеню. :lol: Амо повечето синчета на бивши партийни велможи сте си баш такива, така че си оправдан.
от Джовани смислен отговор не чакай

колкото ми отговори когато питах да сподели от негов личен опит верно ли е ,че на японките цепките им са на обратно както се говори в общественото пространство толкова и на теб ще ти даде някакъв смислен отговор на зададените ти въпроси

за чантите и обувките на корейките и японките е явно много добре запознат и ни поднася обективна информация,но когато стане въпрос за цепките им е доста мълчелив и обран.
В България не знам какво се случва, ама понеже ставаше дума за храни - една от моите азиаткси "приятелки" ме помоли да я откарам да си напазарува във "Whole Foods" дето го отвориха на скоро до нас, да не взимала Убер (все още няма шоф. книжка).
По скапан магазин аз не съм виждал - цените на всичко е х 2. А продават едни и същи продукти като на всякъде другаде, само че на двойните цени и много малък асортимент. ОК, имаше доста "органик" храни - купих си разни портокали, плодове и други неща да не се прибирам и аз с празни ръце. Почти всичко беше пред развала, едвам си избрах плодовете от купчината. Портокалите бяха най-безвскусните такива, които някога съм ял. Значи пак да го кажа - който продукт го има и на други места, в този магазин е на двойна цена; а което го няма - разните му органик продукти е отвратително. И най-лошото е, че тази моя приятелка, която няма висок доход, живее до голям магазин "Но Фрилс" и до друг "Метро", но никога няма да стъпи там. Ще вземе Убер да отиде в "Whole Foods", да купува скъпи и некачествени продукти.
Не знам аз ли съм сбъркан, или какво? Някой от вас харесва ли "Whole Foods"?
Любимият магазин на жена ми; преди да се пренесем във Ван, първото нещо което провери е, има ли Whole Foods :D , за който магазин, разбира се, ти пак написа куп глупости. По-добър супермакет в Канада няма, единственият който се доближава до него е американския Gelson's
Може този магазин до нас да не е толкова добре зареден като вашият, защото го отвориха от скоро. Харесват ли ти горчивите "органик" портокали?
Другата възможност е аз да не съм наред. Третата е, че моите вкусове са диаметрално противоположни.
Някой друг харесва ли "Whole Foods"?
Най-вече предпочитам органик плодове, точно заради това, че са по-сладки от неорганик. Съвет - започни да ядеш портокалите без корите :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jovani написа: Вто Окт 06, 2020 5:42 pm
Някой друг харесва ли "Whole Foods"?
Аз не му харесвам цените. Предпочитаме Save-On-Foods (май го няма в Онтарио) и Сейфуей.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

В Онтарио - Food Basics

:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

optics написа: Вто Окт 06, 2020 6:26 pm В Онтарио - Food Basics

:)
Аз много го харесвам "Food Basics", но за съжаление го затвориха до нас.
"Food Basics" е идентичен с "Метро", абсолютно същият асортимент от-до, но на малко по-ниски цени.
Метро притежават Фууд Бейсикс, както и други брандове и всички артикули са еднакви, Метро изглежда малко по-добре от вътре.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tanyatais »

jovani написа: Вто Окт 06, 2020 5:44 pm
tanyatais написа: Вто Окт 06, 2020 5:14 pm Аз го харесвам, но не за пресни неща, а за киноа, елда, амарант, протеин на прах и витамини.

Но понеже всичко това, плюс пресните неща, ги има в Костко, предпочитам втория.
Всичко, което го имаше там, го има и на други места на двойно по-ниски цени.
Да, затова не отидох дори да видя какво предлагат в Торонто.

Костко ни е любимият магазин тук.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

optics написа: Чет Окт 08, 2020 2:14 am Звучен шамар :

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/10/ ... _a_ne_nas/
Нима има някакво значение, което ние вече не знаем ? Елементарите, ще бъдат купувани следващите 6 месеца с 50 кинта на пенсионер, детски на калпак от януари и какво ли още не ще измисли главния елемент. Само и само да си го пре изберат през март, за да може да продължи да си крадне и след това. Ничии шамари, от никъде няма да отворят очите на мат'рала. Затова и ние не сме там, а сме тук, не ли ?
От асфалта може да се крадне, от "облака" не може, защото не може да го стигнем. "око да види, ръка да пипне"....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 9:40 am
optics написа: Чет Окт 08, 2020 2:14 am Звучен шамар :

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/10/ ... _a_ne_nas/
Нима има някакво значение, което ние вече не знаем ? Елементарите, ще бъдат купувани следващите 6 месеца с 50 кинта на пенсионер, детски на калпак от януари и какво ли още не ще измисли главния елемент. Само и само да си го пре изберат през март, за да може да продължи да си крадне и след това. Ничии шамари, от никъде няма да отворят очите на мат'рала. Затова и ние не сме там, а сме тук, не ли ?
От асфалта може да се крадне, от "облака" не може, защото не може да го стигнем. "око да види, ръка да пипне"....
Това мнение за Канада ли се отнасяше или за България?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jovani написа: Чет Окт 08, 2020 12:42 pm
pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 9:40 am
optics написа: Чет Окт 08, 2020 2:14 am Звучен шамар :

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/10/ ... _a_ne_nas/
Нима има някакво значение, което ние вече не знаем ? Елементарите, ще бъдат купувани следващите 6 месеца с 50 кинта на пенсионер, детски на калпак от януари и какво ли още не ще измисли главния елемент. Само и само да си го пре изберат през март, за да може да продължи да си крадне и след това. Ничии шамари, от никъде няма да отворят очите на мат'рала. Затова и ние не сме там, а сме тук, не ли ?
От асфалта може да се крадне, от "облака" не може, защото не може да го стигнем. "око да види, ръка да пипне"....
Това мнение за Канада ли се отнасяше или за България?
За България, в Канада може и от “облака” да се краде, и от фондации посветени уж на децата, и от застрахователи-монополисти като в BC ...
Купуването на гласове също е различно и по-интелигентно: първо си купуваш големите медии за 600 милиона, след това си докарваш нови овце отвън, защото вече няма какво да обещаваш на местните “елементари”, нали марихуаната я легализираха, и след това почваш да действаш на принципа разделяй и владей като противопоставяш едни срещу други раси, провинции и социални групи.

Но от друга страна имаме и общи неща:

It’s not business as usual when big companies leave Canada
7 oil and gas companies that Trudeau has driven out of Canada
The Running List Of Retail Store Closures And Bankruptcies In 2020
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Да ви се чуди човек, защо сте в Канада, като е толкова като България ? Просто ми е интересно, но не е нужно да ми обяснявате. То видимо аз самия не съм там :) (на нито едно от двете места :) )
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 1:59 pm Да ви се чуди човек, защо сте в Канада, като е толкова като България ? Просто ми е интересно, но не е нужно да ми обяснявате. То видимо аз самия не съм там :) (на нито едно от двете места :) )
Аз самият нямам проблем да живея в Канада, просто не си затварям очите за реалността.
И за разлика от други аз лично не се нуждая от никакви оправдания защо съм тук, а не там.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 1:59 pm Да ви се чуди човек, защо сте в Канада, като е толкова като България ? Просто ми е интересно, но не е нужно да ми обяснявате. То видимо аз самия не съм там :) (на нито едно от двете места :) )
И като сме в Канада се очаква от нас да сме "елементари" и да ръкопляскаме на всяка глупост, която си написал в този форум?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jovani написа: Чет Окт 08, 2020 2:07 pm
pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 1:59 pm Да ви се чуди човек, защо сте в Канада, като е толкова като България ? Просто ми е интересно, но не е нужно да ми обяснявате. То видимо аз самия не съм там :) (на нито едно от двете места :) )
И като сме в Канада се очаква от нас да сме "елементари" и да ръкопляскаме на всяка глупост, която си написал в този форум?
Той не е Канада повечето време, така че не очаквай да знае много за реалността. Аз затова и избягвам да пиша за България. Някои хора виждат само черно или само бяло, няма нюанси.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Чет Окт 08, 2020 2:30 pm Той не е Канада повечето време, така че не очаквай да знае много за реалността. Аз затова и избягвам да пиша за България. Някои хора виждат само черно или само бяло, няма нюанси.
Аз съм от тези хора определно ;)
Публикувай отговор