Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Това, което аз разбрах от последните мнения е, че:
1. Голяма част от съфорумците имат слаб английски, въпреки, че много от вас сте живели в Канада с години - не можете да разбере какво се говори във видеоматериала, който дадох.
2. "a picture is worth a thousand words" - за тези с приличен език просто гледайте видеото (по възможност 2-3 пъти), обърнете внимание на детайлите и много неща ще ви се изяснят:
- Прегръдките от щастие, когато полицаят им позволи да шофират сами колата след аксидент
- Поведението на шофьорите на камионите и комуникацията с полицая
- 700+ долара за няколко километра толване
- Записите от автошопа, поведението на мениджъра пред камерата "няма да снимате с камерата, няма какво да ви кажа" (моя кратка интерпертация на случката)
- 8,000 долара за 2 дни престой (Събота и Неделя), разправиите с иншуранса, "Нема да ти дам колата, докато не ми платиш!"
- "Имам деца и трябва да плащам данъци" (оправданията на тръкаджиите). И струваше ли си 2-ма такива шофьора да бъдат убити и още 2-ма застреляни в последните месеци, за коматче хляб.

И моля ви, драги мои читатели и читателки, сравнете думите на участниците в тази кратка дискусия, с реалността, заснета във видеоматериала, за да оцените кой ви дава достоверна информация за Канада и кой не :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

E, гледах го най-накрая със звук за твой кеф. В офиса си нямам звук по обясними причини, а слушалки нямам навик да ползвам. :lol:
Какъв е проблемът сега? Че тоу трък шофьорите са комбина с автосервизите? Това може би е така в Онтарио, но не и в Кебек.
Аз съм претърпяла 2 катастрофи и двата пъти камионът беше извикан от полицията. Карат те в автосервиз, който застрахователят посочва или в морга, ако колата е за скрап. Не съм плащала нищо, защото застрахователят урежда всичко. Това е моят опит...Ама той е от "неканадската" провинция, в която газим сняг до кръста, управляват ни социалисти и всички ни чакат да се отцепим, ама ние напук не щем. :rofl:
P.P.Полицаят с ролекса защитаваше правата на катастрофиралите. Така че вероятно го е получил като подарък за рождения си ден от жена си, по-малко вероятно е да е подкуп от някой автосервиз. :)
Последно промяна от Pyrelight на Вто Фев 25, 2020 11:18 pm, променено общо 1 път.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Pyrelight написа: Вто Фев 25, 2020 11:00 pm E, гледах го най-накрая със звук за твой кеф. В офиса си нямам звук по обясними причини, а слушалки нямам навик да ползвам. :lol:
Какъв е проблемът сега? Че тоу трък шофьорите са комбина с автосервизите? Това може би е така в Онтарио, но не и в Кебек.
Аз съм претърпяла 2 катастрофи и двата пъти камионът беше извикан от полицията. Карат те в автосервиз, който застрахователят посочва или в морга, ако колата е за скрап. Не съм плащала нищо, защото застрахователят урежда всичко. Това е моят опит...Ама той е от "неканадската" провинция, в която газим сняг до кръста, управляват ни социалисти и всички ни чакат да се отцепим, ама ние напук не щем. :rofl:
Ти, както и Хълбой дадохте доста неверни показания до момента, защо ли този път трябва да ви вярваме?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

jovani написа: Вто Фев 25, 2020 11:14 pm Ти, както и Хълбой дадохте доста неверни показания до момента, защо ли този път трябва да ви вярваме?
Какви неверни показания сме дали бре, Джовани?
Аз казвам какво ми се е случило.
Колкото до ролекса, признавам, че не го видях добре. Зрението ми не е много добро, ама не той е същественото в горното видео. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Джовани си избра възможно най лошата защита с това видео което видео дори работи против него. Сега се чуди какво да прави и как да излезе от тази неприятна ситуация и се хвана за часовника на полицая.

Понеже часовника бил скъп значи полицая е корумпиран и взимал пари от пътната помощ. А на видеото ясно се вижда как полицая гони пътната помощ. Даже седмица по рано са глобили единия от шофьорите на пътната помощ заради спиране на по малко от 100 м. от катастрофата и сега същия шофьор ходи при него и му казва. Господин полицай защо само мене глобихте. Глобете и конкурента дето е спрял на по малко от 100 м.
Ама Джовани това не го е разбрал заради перфектния си английски. :D
Последно промяна от Vedren на Сря Фев 26, 2020 10:39 am, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Фев 25, 2020 8:29 pm
miteto написа: Вто Фев 25, 2020 8:09 pm
jovani написа: Вто Фев 25, 2020 5:58 pm
miteto написа: Вто Фев 25, 2020 5:02 pm
jovani написа: Вто Фев 25, 2020 11:36 am

Бистре, със всяко твое включване показваш, че не си в час. Виде ли Ролекса на ръката на полицая? (изгледай видеото отново). Аз имам набито око за такива детайли, които не могат да се научат от витрините на Уолмарт.
http://www.torontopolice.on.ca/careers/uni_benefits.php
1st Class Constable взима базова заплата $100,923.48
Не знаеш този полицай нито колко години стаж има, нито за кой е женен и т.н.

Въобще малко ми е странна твоята логика, ако те разбирам какво искаш да кажеш:
Имаме полицай в Канада, полицаят има скъп ролекс на ръката, значи полицаят е корумпиран, значи е същото като в България където има корумпирани полицаи, ерго главният извод е: в Канада е същото като в България ?!?П.

П.С. Сега като погледнах видеото, пагона на този полицай показва, че е Sergeant, а не Constable. Т.е. като нищо може да има базова заплата от сорта на $110К-120К
Ако използваме същите строги критерии за доказателствен материал, че няма корупция в Канада, каквито се използват в този форум, то също така аз мога да твърдя, че няма никакви данни за корупция в България. Една статия, написана въз основа на показанията от един участник в ПТП не е доказателство, че се е случило нещо незаконно. Това, че на някой са му вдигнали колата от бул. Витоша също не е пример за корупция.
Така е, единични случки нищо не доказват, освен че са се случили на автора им. Затова гледаме по-мащабни изследвания:
https://www.transparency.org/cpi2019

Сравни оценките за Канада и България. Също така, без да е голяма изненада се вижда че първите места са на скандинавските страни, а последните на такива като Афганистан, Судан, Конго, Венецуела и т.н.
Сега дай и едно изследване на Китайска организация, да видим дали ще се получат същите резултати.

Не знам дали си чувал за скандала в ООН от миналият месец, където главният разследващ "Сирийските атаки с химическо оръжие" Ian Henderson свидетелства пред ООН, че мениджмънта на "Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons" са фалшифицирали рипортите:

https://www.middleeastmonitor.com/20200 ... ot-happen/

Този скандал изобщо не се отрази в западните медии, с много малки изключения, като това тук:
https://morningstaronline.co.uk/article ... tack-douma

Ето какво пишат Ройтерс по въпроса (за да видите, че тази история не е някаква измислица):
https://www.reuters.com/article/us-syri ... SKBN1XZ1Q1

И ако бихме имали съмнения в OPCW и в други възможни "фейк нюз", които коментирате във форума, защо смяташ, че данните на организацията, която си посочил като източник са достоверни?
Това е абсолютно погрешна логика. Значи имаме две тотално различни организации - организация А и организация Б. За организация Б има съмнения (не напълно доказани) за фалшифициране/украсяване на някакъв доклад, който няма нищо общо с дейността на организация А. Какъв е изводът на Джовани - всякакви доклади/изследвания на организация А са абсолютно неверни.

И за какво да давам аз изследване на Китайска организация? Дай ти, щом смяташ че ще покаже как в България има по-малко корупция от Канада или поне на едно и също ниво. Аз каквото можах да намеря, го дадох.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Vedren написа: Сря Фев 26, 2020 10:02 am Джовани си избра възможно най лошата защита с това видео което видео дори работи против него. Сега се чуди какво да прави и как да излезе от тази неприятна ситуация и се хвана за часовника на полицая.

Понеже часовника бил скъп значи полицая е корумпиран и взимал пари от пътната помощ. А на видеото ясно се вижда как полицая гони пътната помощ. Даже седмица по рано са глобили единия от шофьорите на пътната помощ заради спиране на по малко от 100 м. от катастрофата и сега същия шофьор ходи при него и му казва. Господин полицай защо само мене глобихте. Глобете и конкурента дето е спрял на по малко от 100 м.
Ама Джовани това не го е разбрал заради перфектния си английски. :D
Моят английски е достатъчно добър, за да чета между редовете и да разбирам скритият смисъл измежду думите.
А нали ти разправяше за САА, за камионите на дилъра, как било пълно с паркинзи при вас, защото се грижели за това.
Няма да те питам защо си искал да си паркираш колата близо до дискотеката Нерон, за да не те излагам.
Както казах, колкото повече ровиме, толкова повече се размирисва.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Сря Фев 26, 2020 10:31 am
jovani написа: Вто Фев 25, 2020 8:29 pm
miteto написа: Вто Фев 25, 2020 8:09 pm
jovani написа: Вто Фев 25, 2020 5:58 pm
miteto написа: Вто Фев 25, 2020 5:02 pm
http://www.torontopolice.on.ca/careers/uni_benefits.php
1st Class Constable взима базова заплата $100,923.48
Не знаеш този полицай нито колко години стаж има, нито за кой е женен и т.н.

Въобще малко ми е странна твоята логика, ако те разбирам какво искаш да кажеш:
Имаме полицай в Канада, полицаят има скъп ролекс на ръката, значи полицаят е корумпиран, значи е същото като в България където има корумпирани полицаи, ерго главният извод е: в Канада е същото като в България ?!?П.

П.С. Сега като погледнах видеото, пагона на този полицай показва, че е Sergeant, а не Constable. Т.е. като нищо може да има базова заплата от сорта на $110К-120К
Ако използваме същите строги критерии за доказателствен материал, че няма корупция в Канада, каквито се използват в този форум, то също така аз мога да твърдя, че няма никакви данни за корупция в България. Една статия, написана въз основа на показанията от един участник в ПТП не е доказателство, че се е случило нещо незаконно. Това, че на някой са му вдигнали колата от бул. Витоша също не е пример за корупция.
Така е, единични случки нищо не доказват, освен че са се случили на автора им. Затова гледаме по-мащабни изследвания:
https://www.transparency.org/cpi2019

Сравни оценките за Канада и България. Също така, без да е голяма изненада се вижда че първите места са на скандинавските страни, а последните на такива като Афганистан, Судан, Конго, Венецуела и т.н.
Сега дай и едно изследване на Китайска организация, да видим дали ще се получат същите резултати.

Не знам дали си чувал за скандала в ООН от миналият месец, където главният разследващ "Сирийските атаки с химическо оръжие" Ian Henderson свидетелства пред ООН, че мениджмънта на "Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons" са фалшифицирали рипортите:

https://www.middleeastmonitor.com/20200 ... ot-happen/

Този скандал изобщо не се отрази в западните медии, с много малки изключения, като това тук:
https://morningstaronline.co.uk/article ... tack-douma

Ето какво пишат Ройтерс по въпроса (за да видите, че тази история не е някаква измислица):
https://www.reuters.com/article/us-syri ... SKBN1XZ1Q1

И ако бихме имали съмнения в OPCW и в други възможни "фейк нюз", които коментирате във форума, защо смяташ, че данните на организацията, която си посочил като източник са достоверни?
Това е абсолютно погрешна логика. Значи имаме две тотално различни организации - организация А и организация Б. За организация Б има съмнения (не напълно доказани) за фалшифициране/украсяване на някакъв доклад, който няма нищо общо с дейността на организация А. Какъв е изводът на Джовани - всякакви доклади/изследвания на организация А са абсолютно неверни.

И за какво да давам аз изследване на Китайска организация? Дай ти, щом смяташ че ще покаже как в България има по-малко корупция от Канада или поне на едно и също ниво. Аз каквото можах да намеря, го дадох.
За Китай казах, защото не са много високо в тази класация и съм сигурен, че те не са на същото мнение.

По въпроса за организациите, дето правят разни "класации": кой ги слага тези организации, кой им плаща? Значи идват едни, регистрират си фирма и казват: ние ще правим класация за това или онова и вие ще ни вярвате. Това, което си дал е от частна организация с такава "мисия".
Та въпросът ми е, след като мениджмънта и работата на тази организация струва пари, то кой им плаща разходите?
За "проучвания", за офиси, за анкети, за анализи и т.н.
Моето усещане е, че никакви анкети, проучвания и анализи няма, а принципа е - който даде повечко пари отива нагоре в класацията (или защото сме решили че Скандинавските страни са напред, ще ги пишеме пак горе, или защото някой друг е платил за това, или гледат да не са съвсем нагли, че да не ги усетят).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Сря Фев 26, 2020 11:38 amПо въпроса за организациите, дето правят разни "класации": кой ги слага тези организации, кой им плаща?
Пише го на техния сайт:
https://www.transparency.org/whoweare/o ... TIFinanced
HOW IS TRANSPARENCY INTERNATIONAL FINANCED AND UNDER WHICH CONDITIONS DOES IT ACCEPT FUNDING?
The majority of our income comes from government agencies along with multilateral bodies and foundations. Other sources include the private sector and individuals. All donations to Transparency International Secretariat over €1.000 are listed in our annual audited reports which can be found here. A list of donors providing more than €1.000 to the TI Secretariat can also be found on our website.

The conditions under which we accept funding are captured in our donations policy which you can download here. In summary it is Transparency International’s policy to accept funding from any donor and whether monetary or in kind, provided that acceptance does not impair TI's independence to pursue its mission nor endangers its integrity and reputation.
По принцип абсолютно всичко струва пари и някой трябва да ги плати, тогава какво излиза, че не трябва да вярваме на нищо? Тези сайтове, дето раздуват скандала с доклада на OPCW дали пък не им плаща руското правителство? Щото не ми изглеждат като някакви независими титани в международната журналистика.

Ама да не се отклоняваме, все още чакам да дадеш някакво изследване за корупцията, чиито заключения да противоречат значително на transparency.org и най-вече що се отнася за България и Канада (Китай или Швеция не ме интересуват толкова).
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Сря Фев 26, 2020 12:09 pm
jovani написа: Сря Фев 26, 2020 11:38 amПо въпроса за организациите, дето правят разни "класации": кой ги слага тези организации, кой им плаща?
Пише го на техния сайт:
https://www.transparency.org/whoweare/o ... TIFinanced
HOW IS TRANSPARENCY INTERNATIONAL FINANCED AND UNDER WHICH CONDITIONS DOES IT ACCEPT FUNDING?
The majority of our income comes from government agencies along with multilateral bodies and foundations. Other sources include the private sector and individuals. All donations to Transparency International Secretariat over €1.000 are listed in our annual audited reports which can be found here. A list of donors providing more than €1.000 to the TI Secretariat can also be found on our website.

The conditions under which we accept funding are captured in our donations policy which you can download here. In summary it is Transparency International’s policy to accept funding from any donor and whether monetary or in kind, provided that acceptance does not impair TI's independence to pursue its mission nor endangers its integrity and reputation.
По принцип абсолютно всичко струва пари и някой трябва да ги плати, тогава какво излиза, че не трябва да вярваме на нищо? Тези сайтове, дето раздуват скандала с доклада на OPCW дали пък не им плаща руското правителство? Щото не ми изглеждат като някакви независими титани в международната журналистика.

Ама да не се отклоняваме, все още чакам да дадеш някакво изследване за корупцията, чиито заключения да противоречат значително на transparency.org и най-вече що се отнася за България и Канада (Китай или Швеция не ме интересуват толкова).
Именно това казвам и аз, виж кой плаща, а както знаем който плаща той поръчва и музиката.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Сря Фев 26, 2020 12:23 pm Именно това казвам и аз, виж кой плаща, а както знаем който плаща той поръчва и музиката.
Съгласен, но пак да питам. На кого да вярваме тогава? И къде е алтернативното изследване, защото това съвпада с моите лични преживявания и усещане за корупцията в България и Канада. Защо избягваш да отговориш на това?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Сря Фев 26, 2020 12:48 pm
jovani написа: Сря Фев 26, 2020 12:23 pm Именно това казвам и аз, виж кой плаща, а както знаем който плаща той поръчва и музиката.
Съгласен, но пак да питам. На кого да вярваме тогава? И къде е алтернативното изследване, защото това съвпада с моите лични преживявания и усещане за корупцията в България и Канада. Защо избягваш да отговориш на това?
Щом така ги усещаш нещата, значи, че е вярно за теб. Аз или някой друг каквото и да ти каже или напише това няма значение, защото твоят личен опит (по случайност или не) е от съществено значение за теб самият. Може по случайност да ти се случи нещо друго и тогава твоето виждане може да се промени. Всички ние сме "затворници" на нашият личен експириънс.

Примерно, семействата на застреляните шофьори надали споделят твоите виждания. Каквито и агенции и доказателства да им даваш надали биха ти повярвали. Ако на теб ти се случи аксидент (не ти го пожелавам, просто давам пример) и ти дръпне някой от тези същите шофьори колата ти пък вероятно ще останеш с лоши впечатления от тях.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Аз споделям мнението, че тези тоу-тръкове са абсолютни мошеници, както и че е възможно някои полицаи да получават kickbacks от тях.
Но пак не разбрах, как това е определящо за нивото на корупция в Канада и България? Навсякъде има престъпления (и корупция), въпросът е в какви порядки. Засега всички факти сочат, че в България е доста по-голяма.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Разбира се че в БГ всичко е по зле.

В Канада всичко зависи от вас за разлика от БГ.
Колко време ще сте на магистралата. Аз съм на магистралата по малко от 1 % от времето си.
Каква кола ще карате. Нова или счупена. От това зависи дали ще се развали на магистралата.
Дали може да карате. От това зависи дали ще катастрофирате. Като не можете да карате не ходете на магистрала. Карайте в града. Като се развали я бутате 10 метра и може да чакате колкото и който си искате.
От вас зависи коя пътна помощ ще извикате. От вас зависи дали ще му разрешите да ви закачи колата. От вас зависи къде ще я закарате. Казвате че искате в официялния сервиз на марката кола и ви я карат там.

Обратно виждате в БГ какво става. Сменят се екипи на полицията, наговарят се с пътната помощ. Колата на виновния изчезва а виновния е пиян или дрогиран. Накрая вие оставате с пръст в уста и щетите са за ваша сметка. В Канада повечето застраховки предлагат рент а кар докато ви правят колата в Бг не са и чули за подобно нещо. Канадската ви застаховка важи и в УСА.
Корумпиран полицай в Канада не съм видял. Сприрали са ме за нарушение но никога не са направили намек за рушвет. Случвало се е само да ме предупредят и да ме пуснат, случвало се да ми връчат глоба. Спират ви само ако има нарушение за разлика от БГ. Може да минат години без да са ви спряли веднъж за разлика от БГ където ако караш нощно време 99 % ще си спрян за да те тормозят за глупости.
Като дали имаш пожарогасител, дали имаш аптечка ( срока на годност и на двете не трябва да е изтекъл ) дали имаш жълта жилетка, дали имаш квитанцията за винетката отговаряща на модела и номера на колата. Само винетка не е достатъчно. Мога да продължа с дивотиите на БГ катаджиите.
Твърдя че такива дивотии в Канада няма.
Последно промяна от Vedren на Сря Фев 26, 2020 3:07 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Сря Фев 26, 2020 2:42 pmДали може да карате. От това зависи дали ще катастрофирате. Като не можете да карате не ходете на магистрала.
Еее, Хълка. Колко и добре да караш, ако ще и по-добре от Луис Хамилтън, това не значи че някой друг не може да се забие в теб щото си е гледал в телефона или щото не може да кара като падне сняг и т.н.
Публикувай отговор