Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Хълбока пак се заби у лево.

Нито съм паркирал неправилно, нито имам ПТП на магистралата. Говоря по принцип.
САА не тегли коли от магистралата, освен ако не са паркирали на разрешени от закона места.
Колите от магистралата се теглят от тези "юнаци", независимо дали са нови или стари - правилото е, че кола, която не е в движение на магистралата (че дори и в града на важна пътна артерия) трябва да се изтегли по най-бързият начин. Полицията не чака САА или колата на дилъра, а вика някой и той те тегли и каквато цена ти обади - това плащаш.

В София имаше 3 паркинга, където "паяка" може да ти закара колата, има и телефон на който можеш да се обадиш и провериш къде е закарана. В Торонто няма общински паркинзи - всяка тол компания си има свой паркинг и няма как да разбереш кой точно ти е дръпнал колата от десетките тол фирмички. Може и да я закарат на майната си - твой проблем е да намериш кой я е откарал и къде и това никак не е лесна задача, въртиш телефони като гламав. И това го казвам не от личен опит, а защото живея тук и познавам правилата.
В София е в пъти по-добре в това отношение.

Колкото повече пишеш, толкова повече се вижда, че не познаваш системата или лъжеш умишлено (и в двата случая лъжеш - дали е умишлено или не си знаеш сам). И тази дискусия е една от многото (да не кажа всички) в които си написал невярни неща, но по едно време ми беше писнало да споря с теб, защото е жестоко мъчение - с развален грамофон поне човек може да се разбере, за разлика от теб :)

Да не говорим, че целта не ми беше да ви обяснявам как се толват колите в Онтарио, а да ви дам пример как хора се стрелят и си палят камионите за жълти стотинки (поне от моята гледна точка - явно за други това си е "доходоносен бизнес", щом си рискуват живота за да го практикуват).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Колко е вероятно новите имигранти да станат шофьори на пътна помощ че да ги плашиш?

Пак повтарям че аз пиша за Канада в сравнение с БГ а ти пишеш за магистрали.
На тези магистрали аз прекарвам 0.01 % от времето си в Канада. По тези магистрали аз карам чисто нова кола и колко е вероятно тя да се развали? И да се развали аз избирам кой да ме изтегли от магистралата. Не е вярно че полицая те задължава и командва какво да правиш. Просто паркира зад теб. Пуска си светлините които се виждат от км. и се изчаква докато те изтеглят. Няма такъв филм като да чакаш кола пътна помощ на дилъра. От 1 800 тел. на дилъра се обаждат на една от тези лицензирани фирми и те изтеглят доста бързо. Плаща дилъра а не аз. Аз затова съм си купил нова кола в гаранция и тяхната кола се е развалила.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Vedren написа: Пет Фев 21, 2020 6:55 pm Колко е вероятно новите имигранти да станат шофьори на пътна помощ че да ги плашиш?

Пак повтарям че аз пиша за Канада в сравнение с БГ а ти пишеш за магистрали.
На тези магистрали аз прекарвам 0.01 % от времето си в Канада. По тези магистрали аз карам чисто нова кола и колко е вероятно тя да се развали? И да се развали аз избирам кой да ме изтегли от магистралата. Не е вярно че полицая те задължава и командва какво да правиш. Просто паркира зад теб. Пуска си светлините които се виждат от км. и се изчаква докато те изтеглят.
Може да попаднеш в ПТП, а не да ти се развали колата например. И ако не ми вярваш - провери, че полицейската кола няма да стои със запалени светлини да чака да дойде филанкишията, който ти си наумил да викнеш (САА, дилършип, приятел и прочие).
Ако караш по магистралата не може да не си виждал множество тол тръкове на частни фирмички да чакат около изходите. Те имат радиостанции, работещи на честотата на полицейските радиостанции и обикновенно идват още преди да дойдат полицаите (ОПП).
Случвало ми се е да видя два и повече тол тръка при ПТП и нито една полицейска кола. Ако колата не е в движение и не е паркирана на разрешено от закона място я закачат, дърпат я и ти обаждат каквато цена искат и плащаш като поп.

Това е в Онтарио, на мен не ми се е случвало все още, ако има още нещо да уточнявам питайте.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Значи, колкото повече задълбаваме в темата, толкова повече се вижда, че България е по-добре устроена от Канада:

1. Линейките в България са безплатни, за разлика от Канада, в която при определени случаи изискват да се плати за "услугата".
2. Същото важи и за пожарните - всяко повикване в Канада се заплаща, независимо дали са гасели пожар или не.
3. Частни копърки ви теглят колата, ако е неправилно паркирала, дори и в следствие на ПТП (казуса е: колата, ако не е в движение, дали е паркирана на разрешено от закона място - това го повтарям, за някои хора, дето се правят, че не разбират).
4. За разлика от София колата могат да я закарат където си искат, ако водачът не е на място и е проблем на собственика да намери кой и къде я е закарал (в София има един телефон на който може да се разбере на кой от 3-те паркинга е, освен това тези паркинзи зависят от района в който е била паркирана неправилно колата, не карат коли от Подуене на паркинга до Централна гара например).
Хинт: ако ви телгят от магистралата в Онтарио, може да поискате да ви закарат колата на първото отклонение на някое разрешено за паркиране място, след което да се обадите на който искате (САА, дилършип, приятел и т.н.), който след това да ви я откара където искате. Тези няколко километра може да ви струват 500, 800, 1000+ долара, но по този начин може да спестите суми от 1500, 2000, 3000+ долара.
5. В Онтарио тол тръковете си палят камионите и се стрелят помежду си, в борбата за коматче хлебец.
6. В Канада всяка година замръзват хора по улиците (защото хората не са увълчени и си помагат).

Накрая обърнете внимание на жестоките схватки м/у съфорумците в Канада, където хората са спокойни, помагат си и всеки обича ближният.

Това което аз не мога да разбера, защо си изсипвате негативната енергия към България и сънародниците си?
Страната и хората не са виновни, за грешката, която сте направили с имиграцията си.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Джовани ме провокира да му отговоря.

1.Линейките в Бг са стари, втора ръка, без нужната екипировка и идват след 40 -100 минути. Не случайно циганите бият докторите и шофьорите заради забавяне. Забавят се защото ходят на ненужни повикваня. Циганин се напил или баба я боляла главата и иска да и мерят кръвното. Това не са спешни случаи и би трябвало да си платят за да не го правят друг път а линейката да остане свободна за тези които наистна имат нужда от нея.

В Канада се преценява в болницата в приемната. Ако случая е спешен не се плаща. Ако си разкарал линейката защото си се напил и те боли главата се плаща. Линейките са нови, добре оборудвани и идват бързо. За да обезкуражиш такива обаждания се плаща което е разбираемо и аз го подкрепям напълно.

2. Ако в Канада видя че гори къща на улицата на която живея или друга къща и се обадя на пожарната да има кажа че има пожар не плащам нищо.

3. В Канада не ти вдигат колата за това че не си платил такса паркинг а ти слагат хартиена глоба под чистачката. Далеч по цивилизовано от БГ. където или ти вдигат колата с паяк или ти я заключват със скоби. А като се върнеш при колата в БГ. и я няма първата ти мисъл е че са я откраднали. Ако не са я откраднали което ти все още не знаеш се почва мъката по търсене на колата. На мен лично са ми вдигали колата 2 пъти в района на НДК. Един път бе на наказателн паркнг до хотел Хемус сега там има дилър на Мазда а друг път на паркинг близо до Централна гара. Така че не е вярно това което казва Джовани. Тел. също нямаше преди години. Просто я няма колата и се молиш на господ да не е открадната. В единия случай бе одрана боята при вдигането и не получих дори извинение за това да не говорим за компенсация за щетата.
В Канада си тръгваш с колата от там където си я оставил и до 14 дни си плащаш глобата. Това е.

5. Не познавм сънародник в Канада да е почнал работа като шофьор на пътна помощ и да се е стрелял с други шофьори или с други хора за бизнес. . В БГ също се стрелят по улиците за бизнес. Даже и умират. Ето някои имена. Манол Велев. Иво Карамански. Антон Милтенов – Клюна. Фатик. Димата Руснака. Емил Кюлев. Илия Павлов. Мирослав Стефанов - Крушата. Васил и Георги Илиеви. Бай Миле.

6. Не познавам замръзнал на улицата сънародник в Канада. Обикновено са дрогирани или пияни индианци. В БГ също има змръзнали цигани и бездомници.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Vedren написа: Съб Фев 22, 2020 12:21 am Джовани ме провокира да му отговоря.

1.Линейките в Бг са стари, втора ръка, без нужната екипировка и идват след 40 -100 минути. Не случайно циганите бият докторите и шофьорите заради забавяне. Забавят се защото ходят за ненужни повикваня. Циганин се напил или баба я боляла главата и иска да и мерят кръвното. Това не са спешни случаи и би трябвало да си платят за да не го правят друг път а линейката да остане свободна за тези които наистна имат нужда от нея.

В Канада се преценява в болницата в приемната. Ако случая е спешен не се плаща. Ако си разкарал линейката защото си се напил и те боли главата се плаща. Линейките са нови, добре оборудвани и идват бързо. За да обезкуражиш такива обаждания се плаща което е разбираемо и аз го подкрепям напълно.

2. Ако в Канада видя че гори къща на улицата на която живея или друга къща и се обадя на пожарната да има кажа че има пожар не плащам нищо.

3. В Канада не ти вдигат колата за това че не си платил такса паркинг а ти слагат хартиена глоба под чистачката. Далеч по цивилизовано от БГ. където или ти вдигат колата с паяк или ти я заключват със скоби. А като се върнеш при колата в БГ и я няма първата ти мисъл е че са я откраднали. Ако не са я откраднали почва мъката по търсене на колата. На мен лично са ми вдигали колата 2 пъти в района на НДК. Един път бе на наказателн паркнг до хотел Хемус сега там има дилър на Мазда а друг път на паркинг близо до Централна гара. Така че не е вярно това което казва Джовани. Тел. също нямаше преди години. Просто я няма колата и се молиш на господ да не е открадната. В единия случай бе одрана боята при вдигането и не получих дори извинение за това да не говорим за компенсация за щетата.
В Канада си тръгваш с колата от там където си я оставил и до 14 дни си плащаш глобата. Това е.

5. Не познавм сънародник в Канада да е почнал работа като шофьор на пътна помощ и да се е стрелял с други шофьори. В БГ също се стрелят по улиците за бизнес. Даже и умират. Ето някои имена. Манол Велев. Иво Карамански. Антон Милтенов – Клюна. Фатик. Димата Руснака. Емил Кюлев. Илия Павлов. Мирослав Стефанов - Крушата. Васил и Георги Илиеви. Бай Миле.

6. Не познавам замръзнал на улицата сънародник в Канада. Обикновено са дрогирани или пияни индианци. В БГ също има змръзнали цигани и бездомници.
Ето, това е културно и разумно мнение, и с много от параграфите съм съгласен, но ще вметна някои уточнения:

1. Мисля, че поне в София линейките са нови (но може и да греша), и да, разумно е да се плаща, ако някой разкара линейката без основание, но Бистрето даде друг пример.

2. Сметката за пожарната я плаща този, на който му гори къщата, не този, който е повикал пожарната. Ако обаче повикаш пожарната за чужда къща и там няма пожар не знам кой плаща.

3. Проблемът в България бе, че масово не си плащаха тикетите, за това докараха "паяците". Просто системата тогава не беше толкова автоматизирана, че да могат да им вземат парите по друг начин, освен доброволно плащане. В момента не знам как е, може и пак да са върнали тикетите. В Онтарио тикети слагат ако си паркирал на знак "забранено паркирането" или ако не си си платил или ти е изтекъл фиша на място с времеви лимит, който купуваш от уличен автомат (според мен не много добро решение, защото автоматите и поддръжката им са скъпи и хулигани ги повреждат често), затова в България въведоха винетки за зони или хартиени фишове. които просто трябва да маркираш при паркиране. Обаче ако паркираш при знак "забранено спирането" в Онтарио колата я толват, също така ако паркираш на частен паркинг, на паркинг обозначен за фирма или за лимитиран период от време, ако си оставиш колата на паркинг пред шопинг център през нощта и т.н. Частни тол тръкове обикалят по цял ден или се отзовават при сигнал и я толват и после иди намери коя фирма я е завлякла и къде и е паркинга. На мен не ми се е случвало, но знам от други хора.

5. Може и да не познаваш, но е факт, че такива хора има (дали са Българи или не няма значение в случая). А може и да има Българи, но ти да не ги познаваш, надали познаваш всички Българи. Сигурен съм, че има Българи (както и всякакви други хора), които работят и по-кофти работа от тази. Да се стрелят за такъв вид "бизнес" шофьори не е едно и също с примерите, които даде ти. Иначе тук се стрелят редовно, обират се банки, магазини, стрелят се нарко банди, често в присъствието на случайни минувачи, понякога уцелват невинни хора и т.н. Примери колкото искаш мога да дам и аз, но и всеки може да си ги намери с помощта на търсачки. Моят пример беше за това колко ниско е паднал таванът за престрелка в Торонто - не говорим за милиони, дори за стотици хиляди.

6. То и аз не познавам някой бездомник, който да е замръзнал в България, но въпреки, че не познавам такъв не твърдя, че това не се случвало (може би по-рядко, заради разликата в климата - в Куба например подобно нещо не може да се случи). Причината да дам това мнение беше че прочетох предходните мнения в които се дискутираше как в България хората били нечовечни, озлобени, завистливи и прочие и се учудих как може да каже такова нещо човек, живеещ в Канада. Ако живеехте в Куба бих ви разбрал - действително там, въпреки бедността повечето от хората не са алчни, защото парите там не купуват здравеопазване, образование или кариера, както беше и навремето в България.

Обичам да наричам нещата с истинските им имена - например наместо да кажа "Българите са виновни", казвам "Капитализмът е виновен". Не съм против Капитализма по принцип - всяка система, както знаем, има положителни и отрицателни страни, но като един любител на точните науки, обичам да наричам нещата с истинските им имена. Казвал съм и преди - колкото по-близък е един модел до реалността, толкова по-точни ще са изводите, направени въз основа на този модел и приложени към реалността.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

И да ви кажа няколко шеги (за да разведря малко темата), които нямат връзка със заглавието, но имат с написаното дотук:

През пребиваването си в Канада имах 3 Ягуара (от тях са останали 2, единият го изхвърлих). Една от причините да избера тази марка бе, че откакто подкарах Ягуар имам точно 0 тикети. Втората ми кола в Канада беше Крайслер Сайръс и няколко пъти ми даваха тикети за спийдинг, за неправилно паркиране и т.н. С Ягуар съм карал с над 160 км/ч на магистралата, задминава ме полицейска кола и ми правят знак с ръка да намаля. А пък един път си забравих Ягуара на Янг стрийт (централната улица на Торонто) до нас - отидох на фризьор, и понеже е на 5 мин. от нас обикновенно ходя пеша, но този път отидох с колата. След 9 часа вечерта се позволява неограничено паркиране (фризьорът работи до късно) и аз паркирах колата и след подстигването се бях замислил нещо и се прибрах у нас без колата. На другата вечер слизам в паркинга и гледам - колата я няма... я гледай ти, откраднаха я. Отивам при консиержа, казвам "откраднаха ми колата", той прегледа записа с камерата и казва: "абе тя май я няма от вчера". Аз се чудех да се обаждам ли на полицията, но много бързах за важна среща и се замислих и в един момент ми светна, че май съм я забравил пред фризьора. Беша към 5 часа вечерта на другият ден и си викам: "ей сега са ми набили един кочан тикети или са я толнали и ще има ходене по мъките". Намерих я пред салона, единствената кола паркирана на улицата в 5 часа вечерта на Янг стрийт, тикети няма. Предполагам паркинг енфорсмънта са си казали: "ето още един дядка, дето си е забравил колата". Така че, както виждате Ягуарите имат своите предимства, добре е да имате различни коли за различни случаи.

А пък имах един колега - много скромно момче, дето си беше купил "тунингована" Хонда Сивик. Е, него го разпраха от тикети, постоянно идваше на работа и обясняваше как му дали поредният тикет - за спийдинг, че не спрял на стоп, за какво ли не. А колата стара, невздрачна само че имаше лепенки по стъклата, спойлери, афтърмаркет ауспух и джанти - нищо особенно. От Ягуара съм спестил не само хиляди долари от тикети, но също така имам перфектен драйвинг рекърд и намаления на иншуранса.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хълката направи изкърти всички мивки и чучурки, за пореден път. Излиза, че познавал лично Манол Велев, Иво Карамански, Антон Милтенов – Клюна, Фатик, Димата Руснака, Емил Кюлев, Илия Павлов, Мирослав Стефанов - Крушата, Васил и Георги Илиеви, Бай Миле. Щото за него нищо не се е случвало, ако не е станало с човек, който лично той познава. :)

Така, например, в Канада всички карат нови коли, шото Хълк Великий и всички негови познати карат само такива. Нищо, че в този форум има безброй обяви за продан на коли на по 15 г. и повече с около 200 000 км пробег, че и отгоре.
Също така, в Канада всички българи са лекари, инжинери, архитекти или бинесмени, само защото Хълк и неговите познати са такива. Нищо, че в този форум всяка втора обява за работа е за почистване на офиси, разносвачи на пици и шофьори.

Да се чуди човек защо Негово Високоблагородие Хълк Отавски се завира в другата Канада, с която той си няма нищо общо и дори не знае, че съществува. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

Джовани, :D :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Линко приближаваш се до истината.
Половината от тези на които съм написъл имената ги познавам лично.
Манол Велев е съпруг на Весела Лечева. А с Весела Лечева бяхме в един клас в спортното у-ще на ЦСКА. Даже ми беше дама на абитурентската вечер. Имам снимки ако не ти се вярва. Иво Карамански е от същото у-ще. Другите ги познавам покрай спорта и спортни лагери. Фатик е женен за Светла а Светла ми е близка позната. За да пиша тези имена има причина.

Може не всички да карат чисто нови коли или да не са архитекти но не е вярно и твърдението на Джовани че имигрантите замръзват по улиците на Торонто и се стрелят за комат хляб.
След като Джовани дава примери в едната крайност що аз да не правя подобно?

Истината е че в Канада може да се дообразоваш след като дойдеш и да си намериш хубава работа, истината е че може да си позволиш чисто нова кола в гаранция срещу 300 $ на месец на изплащане което е равно на кутия цигари на ден. Без да даваш никакви пари първоначално. Даже не разбирам защо при тези условия хората карат стари коли. Вярно ще е по нисък клас кола като Хонда Сивик да кажем но какво от това. Нали е в гаранция със същата защита като на по скъпите модели.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа: Пет Фев 21, 2020 1:31 pmИ аз не знам колко по-ниски са данъците им, но тази година, без да съм променял значително заплатите на персонала си (увеличение между 2 и 4% на годишна база), започнах да им удържам почти двойно повече от всеки чек за щатски данъци, тоест КуйкБукс го прави за мен. Иначе аз нищо не разборам от нищо изобщо и дано прост си умра :^)
Пумпи, оше малко и ти повервАхме, че от тази година федералните данъци в Щатите почти са се удвоили :lol:

2019 - https://www.cnbc.com/2018/11/16/here-ar ... -2019.html
2020 - https://www.cnbc.com/2019/11/06/tax-rat ... -2020.html
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

jovani написа: Съб Фев 22, 2020 2:08 am
1. Мисля, че поне в София линейките са нови (но може и да греша), и да, разумно е да се плаща, ако някой разкара линейката без основание, но Бистрето даде друг пример.
Дадох го, защото е така.
2 пъти съм викала линейка в началото на имиграцията ни, заради сина ми. (Имаше припадъци като малък.)
И двата пъти са ми изпращали фактура след това.
Виж, обаче баща ми като си счупи крака ми се струва, че ми каза, че не са го чаржили. Може би за възрастните хора е различно, не знам.
Мисля, че не се плаща само в случай на катастрофа също, защото някаква част от автомобилната застраховка покрива разходите.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Значи и ти си български мафиот, Хълка. Да не излезе сега, че си се махнал от България за да си спасиш кожицата. А? ;)

А до крайности стигаш само ти. Джовани нищо подобно не е твърдял, това са си твои измислици.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа: Съб Фев 22, 2020 1:26 pm
pumpy написа: Пет Фев 21, 2020 1:31 pmИ аз не знам колко по-ниски са данъците им, но тази година, без да съм променял значително заплатите на персонала си (увеличение между 2 и 4% на годишна база), започнах да им удържам почти двойно повече от всеки чек за щатски данъци, тоест КуйкБукс го прави за мен. Иначе аз нищо не разборам от нищо изобщо и дано прост си умра :^)
Пумпи, оше малко и ти повервАхме, че от тази година федералните данъци в Щатите почти са се удвоили :lol:

2019 - https://www.cnbc.com/2018/11/16/here-ar ... -2019.html
2020 - https://www.cnbc.com/2019/11/06/tax-rat ... -2020.html
Не забеляза ли думата “щатски” в изречението ? На него Тръмп му бил виновен, че вдигнали данъци в щата, в който си прави декларациите.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа: Съб Фев 22, 2020 12:41 pm Джовани, :D :D
Аболютно. Може и да потрети. :D
Публикувай отговор