Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Затова и до 3 години макс падат визите за САЩ.
Това го слушам всяка година в последните 20 години. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Чет Фев 20, 2020 5:18 pm Най-вероятно още догодина. Тръмп е обещал на Тиквата.
Те така падат визите - с обещание между двама идиоти ....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Стъргач, и кел файда да паднат бе? Нали там живеят само дебели идиоти. Що ви е да ходите без визи на такова тъпо място? Седете си дОма и ходете на Слънчака. Там е толко хубаво че е пълно с бедни руснаци.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Привет,
Когато преди време казах, че визите за Канада не са паднали, имах предвид това. Запазвам оригиналният текст, като има стотици други като него.
Здравейте група, ние с жена ми чакаме дете през Октомври и не искаме да се ражда и да оставаме в България, в БГ сме здравно усигорени! Интересувам се от няколко неща!
Жена ми ако роди в Канада но се води безработна, а работя само аз има ли право на детски надбавки и помощи!
Има ли български училища където жена ми да научи английски!
Къде мога да си намеря работа с усигурена квартира и какво е нужно за да пребивавам в страната целогодишно!
Ще съм благодарен на всички които се свържат с мен на лично или в коментари!
Здравейте на всички!Някой може ли да ми даде насока или съвет как протичат нещатата със започването на работа.Как е по-добре да замина с агенция или свободно?
Въпросът ми е свързан с имиграция в Канада.
живея в град Берлин със семейството ми и скоро най вероятно ще се сдобия и със категория шофьор на С+Е. Какво ще кажат колегите по въпроса относно шофьор на камион или "TIR" както се нарича, някъде, труден ли е процесът за застъпване? Като от градовете съм се стопирал в Торонто или Монреал. Мисля да литна пъво сам, да се уредя в някоя фирма, квартира, сетне семейството ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Добре де, това че някакви малоумници, бъркат думата "виза" с думата "работа" и/или "имиграция" и/или "смучене на социалната сиситема на Канада" и/или "гастърбайтване" ни най-малко не значи, че визите не са паднали. В крайна сметка идиоти навсякъде по този свят, на някои места по повечко.....
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Привет Иво,
Ако бяха само няколко човека, ок. Ама те са хиляди. Хиляди хора са объркани и правят планове от тази за другата седмица как да имигрират в Канада, защото визите са паднали.
Има една притча, която обяснява висчко.
Един беден селянин, който имал многолюдна челяд, бил принуден да открадне гъска, за да нахрани домочадието. За зла участ го заловили и го изправили пред съда. Явили се двама царски съветници - първият бил на страната на правосъдието и говорил колко страшно престъпление е извършил селянинът. Докато слушал пламенната тирада на обвинителят царят отсякъл "Да се обеси!". Писарят, който записвал случващото се в залата също записал "Да се обеси".
След това обаче заговорил вторият царски съветник. Говорил за това как селянинът досега винаги е бил порядъчен, как е работил дълги години за царя, как жена му е умряла от страшна болест и е посегнал да вземе чужда собственост , защото у дома го чакат гладни дечица. Бил е в безизходица. Разчувствал се владетелят, размислил и отменил предишното строго наказание: "Не, да се помилва". Писарят чинно добавил:

"Да се обеси, не да се помилва!"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Ееее светна ми. Значи за където има визи са идиоти и е зле. И само бУклуците отиват там. Ние сме патреоти и се "борим". Но щом паднат визите вече питаме буклуците, как да си намерим и ние Усигуровка там.

:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

NightMartini написа: Пет Фев 21, 2020 10:52 am Ако бяха само няколко човека, ок. Ама те са хиляди. Хиляди хора са объркани и правят планове от тази за другата седмица как да имигрират в Канада, защото визите са паднали.
Хиляди заблудени от български fake news media ... да питат сега тия медии как да имигрират, след като визите били паднали.
Честно казано не изпитвам никакво съжаление към глупаци, които вярват безусловно на всичко, което видят в медиите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

NightMartini написа: Пет Фев 21, 2020 10:52 am Привет Иво,
Ако бяха само няколко човека, ок. Ама те са хиляди. Хиляди хора са объркани и правят планове от тази за другата седмица как да имигрират в Канада, защото визите са паднали.
Марто, не "миляди хора са объркани", а хиляди хора са невежи и това е напълно нормално. Няма как всички да са компетентни, да не говорим, че стотици хиляди просто не са там. От тези стотици хиляди, поне половината разправят небивалици на приятели и познати и директно ги лъжат как в Канада "парите ги раздават по улицата, само да кацнеш". И онези , простите и неуките, които са издигнали Андрешко в национален герой им вярват и си мечтаят само да стигнат до Канада, нали "вече няма визи".....
Какво впечатление създава според теб един върнал се имиграт, който е фалирал в Канада, занесъл в София едни 100к, купил няколко апартамента, с канадския паспорт в джоба и всичките му показности обратно "вкъщи" ? Тръмп не говори за няколко то си фирмени фалити, а плямпа по цял ден за успехите на бизнеса си. Ако го слушаш, а милиони американци го слушаш, всичко е "ток и жици". Питай обаче, тези които са изгоряли от фалите му какво мислят по въпроса ?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Аз пък не мога да разбера на кой луд му е хрумнало да имигрира в САЩ или Канада. В България, който е кадърен може да изкара в пъти повече пари, най-малкото заради ниските данъци. Навсякъде е трудно, особенно в място в което нямате връзки и всеки се оптива да извлече някакви ползи от вас - ако в Канада беше много добре нямаше да замръзват хората по улиците и да се стрелят за кършей хляб.

Вчера в Торонто например застреляли 2-ма тол тръкаджии (тези, които чакат да стане ПТП и да теглят колите от магистралата или да откарат някой автомобил паркиран неправилно). Това е много неблагодарна работа, защото "клиентите" са хора, изпаднали в беда или паркирали неправилно и шофьорите на тол тръковете изкарват смешни пари, киснейки някъде по магистралата и подслушвайки полицейските радиостанции или карат като луди из града, да пипнат някой в нарушение. Колко ли пари трябва да изкарва един шофьор на тол трък, за да си рискува живота при тези условия:
https://www.cbc.ca/radio/asithappens/as ... -1.5468799

Всяка година много бездомници умират от измръзване по улиците на Торонто (както и други големи Канадски градове). Дори има случаи в които молят за помощ и минувачите ги подминават (пример: Бистра, която няма да извика линейка за пострадал, за да не я чарджат 200 долара):
https://healthydebate.ca/opinions/homel ... -in-winter

После някой пише, как в България хората били безсърдечни и озлобени. Това, което се случва в България отдавна го има и на други места и се нарича КАПИТАЛИЗЪМ. Вие си го поискахте и не е зле да свиквате със системата.

Поправка: тол тръкаджиите ги застреляли на 16 Февруари 2020, а статията е от вчера (за да не се хванете за думата).
Последно промяна от jovani на Пет Фев 21, 2020 1:30 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Пет Фев 21, 2020 1:15 pm Тръмп не говори за няколко то си фирмени фалити, а плямпа по цял ден за успехите на бизнеса си. Ако го слушаш, а милиони американци го слушаш, всичко е "ток и жици". Питай обаче, тези които са изгоряли от фалите му какво мислят по въпроса ?
Пумпи, говориш пълни глупости. Хората изобщо не ги интересува какво раздува или лъже Тръмп, тях ги интересува да имат хляб на масата, демек работа, прилични доходи, по-ниски данъци и някаква сигурност. И Тръмп определено доставя в това отношение, затова и на никой не му пука какво плямпа.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jovani написа: Пет Фев 21, 2020 1:23 pm Аз пък не мога да разбера на кой луд му е хрумнало да имигрира в САЩ или Канада. В България, който е кадърен може да изкара в пъти повече пари, най-малкото заради ниските данъци.
Аха ... и ти си нагледния пример за това, нали ? :D
Земи се скрий някъде, че отвсякъде ми е писнало от хипокрити.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Пет Фев 21, 2020 1:25 pm
pumpy написа: Пет Фев 21, 2020 1:15 pm Тръмп не говори за няколко то си фирмени фалити, а плямпа по цял ден за успехите на бизнеса си. Ако го слушаш, а милиони американци го слушаш, всичко е "ток и жици". Питай обаче, тези които са изгоряли от фалите му какво мислят по въпроса ?
Пумпи, говориш пълни глупости. Хората изобщо не ги интересува какво раздува или лъже Тръмп, тях ги интересува да имат хляб на масата, демек работа, прилични доходи, по-ниски данъци и някаква сигурност. И Тръмп определено доставя в това отношение, затова и на никой не му пука какво плямпа.
със сигурност аз говоря глупости. Най-вероятно английския ми е толкова зле, че не разбирам селянията в Колорадо какви ги говори, какво мислят за него и защо гласуват за него.
И аз не знам колко по-ниски са данъците им, но тази година, без да съм променял значително заплатите на персонала си (увеличение между 2 и 4% на годишна база), започнах да им удържам почти двойно повече от всеки чек за щатски данъци, тоест КуйкБукс го прави за мен. Иначе аз нищо не разборам от нищо изобщо и дано прост си умра :^)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

roumensp написа: Пет Фев 21, 2020 1:30 pm
jovani написа: Пет Фев 21, 2020 1:23 pm Аз пък не мога да разбера на кой луд му е хрумнало да имигрира в САЩ или Канада. В България, който е кадърен може да изкара в пъти повече пари, най-малкото заради ниските данъци.
Аха ... и ти си нагледния пример за това, нали ? :D
Земи се скрий някъде, че отвсякъде ми е писнало от хипокрити.
Аз имах добър план и знаех какво искам и как да го постигна, почти перфектен език (според критериите на не англо говорящите държави) и богат набор от знания и умения. И дори и при тези условия на мен ми отне много време да постигна това, което бях планувал.

Дадох пример за това какво става по ниските етажи на обществото в Канада, не виждам особенна разлика с България (само дето в България не замръзват хората по улиците и не се стрелят за коматче хляб).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Искам да добавя още малко информация.
Никой от вас няма и грам идея, колко цигани пристигнаха в Канада след новината, че визите за Канада са паднали. Не само пристигнаха, не само минаха проверката, но и работят тук на черно.Включително има и семейство с две деца.
И няма нито сила, нито довод, която да спре твърдото желание на един циганин, който е чул от Бойко , че визите за Канада са паднали. С тези мнения никой не обиждаме, просто малко яснота по една скорошна дискусия.
Публикувай отговор