Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

agent Ozo написа:
optics написа:
pumpy написа:Намери ми съответната заплата, която взимам тук и още утре се прибирам.
Аз не.
Щото решенията ти са емоционални, а не изцяло комерсиални като на Пумпи. :)
Ози, ти изобщо ли не можеш да проумееш, че не всички са икономически емигранти. Аз също имах доста приличен стандарт в БГ, но си дигнах чукалата, само дето ме е яд, че не го направих по-рано.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

jet написа:Ози, ти изобщо ли не можеш да проумееш, че не всички са икономически емигранти. Аз също имах доста приличен стандарт в БГ, но си дигнах чукалата, само дето ме е яд, че не го направих по-рано.
Йетко, по коя програма за имиграция дойде в Канада, мойто момче?
И забрави ли вече, че сам разправяше тук как си на кредит в БГ за да си плащаш битовите сметки?
Айде не на батко си с тези номера! :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Ози, май ме бъркаш с някой форумец, ама на твоите години е простено.
Не знам за какви кредити в БГ говориш- сигурно по твоя си аршин мериш. Апартамента ми в БГ си замина и отиде за даунпеймънт тука много отдавна. Имам и на теб да дам кредит.
Иначе аз съм по skilled worker-ите - от твоите омразни ИТ.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

jet Пон Ное 28, 2005 10:37 am написа:abе из сам на кредит в бг, ама за да си плащам битовите сметки-има малко разлика
Линк - viewtopic.php?f=2&t=16960&p=176270"
И малко по-надолу в същата дискусия си признаваш, че нямаш нито кола нито къща.
Това ли ти е "приличния стандарт"? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Жет и той бил лъскав фалшификат !
:D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

jet написа: Иначе аз съм по skilled worker-ите - от твоите омразни ИТ.
Не са ми омразни нито ИТ, нито който и да е с по-големи доходи от моите.
Омразни са ми жабите, дето се изкарват, че са големи колкото волове. И се пръскат от надуване. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа:
Ivan1007 написа: Те и сега са така - една дневна в Канада е равна на една месечна в България
По-точно една седмична в Канада е колкото една месечна в България. По номинал. В РРР разликата е по-малка.
Да сравняваме средните заплати в Канада и България, а не заплатите на най-високо квалифицираните специалисти в Канада с най-бедните в България.
90% от българите в Канада си остават шофьори и разносвачи на пици, само 10% успяват да стигнат до нещо повече от средната заплата. Без значение какви точки са имали на интервюто. Животът решава кой за какво става, а не някакви тъпи чиновници.
жорко шоф. в канада не са най високо квалифицираните специалисти ,но са доста добре платени по тамошните стандарти и заради това много българи стават шофьори,а не защото други не могат да станат.
просто българина си обича парата и на вместо да стане дребен чиновник в банка или дребен началник производство и да се занимава с идиоти покрай него с/у 3К чисто на месец предпочита да върти геврека и да няма никой на главата си за двойно по вече пари
един шоф. лонг дистънс за15- 18 дена работа на месец по 12 часа на ден чисто докарва 5-6К според зависи.за по малко от тия пари няма луд който да се хване.
това е масовката,има изключения които изкарват и по вече,но там са със свой екипмант и си поемат рисковете.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

jet написа:Ози, май ме бъркаш с някой форумец, ама на твоите години е простено.
Не знам за какви кредити в БГ говориш- сигурно по твоя си аршин мериш. Апартамента ми в БГ си замина и отиде за даунпеймънт тука много отдавна. Имам и на теб да дам кредит.
Иначе аз съм по skilled worker-ите - от твоите омразни ИТ.
От кога съпорта и да сменяш платки се брои за ИТ!? Това е все едно санитарка да се хвали, че е в здравеопазването, а шивачка в модната промишленост.
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

agent Ozo написа:И за шофьорите лъже сондьора от албертианската пустош. Щото и пица-деливърите са шофьори, и зареждащите малки търговски обекти са шофьори, и таксиджиите са шофьори. Абе шофьори много и разни. Та дори и трък-драйвърите, които може би има предвид сондьорчето, и те са кой и как се уреди и как си го направи. Повечето биват експлоатирани бетер роби и едва успяват да вържат двата края.

А, не, той сигурно говори за неговата дружина от шофьори-сондьори. Е, те може и да вземат над средната заплата. В частта от годината, в която не са безработни, де. ;)
И в България някои шофьори взимат големи заплати- тия, дето карат ТИР- ове до Западна Европа взимат и по няколко хиляди евро. А обикновените чиновници взимат по 1500 лева, около 3000 канадски долара в РРР.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа:
agent Ozo написа:И за шофьорите лъже сондьора от албертианската пустош. Щото и пица-деливърите са шофьори, и зареждащите малки търговски обекти са шофьори, и таксиджиите са шофьори. Абе шофьори много и разни. Та дори и трък-драйвърите, които може би има предвид сондьорчето, и те са кой и как се уреди и как си го направи. Повечето биват експлоатирани бетер роби и едва успяват да вържат двата края.

А, не, той сигурно говори за неговата дружина от шофьори-сондьори. Е, те може и да вземат над средната заплата. В частта от годината, в която не са безработни, де. ;)
И в България някои шофьори взимат големи заплати- тия, дето карат ТИР- ове до Западна Европа взимат и по няколко хиляди евро. А обикновените чиновници взимат по 1500 лева, около 3000 канадски долара в РРР.
ами тя там е разликата че в българия само някои а в канада почти всички
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

jet написа:
agent Ozo написа:
optics написа:
pumpy написа:Намери ми съответната заплата, която взимам тук и още утре се прибирам.
Аз не.
Щото решенията ти са емоционални, а не изцяло комерсиални като на Пумпи. :)
Ози, ти изобщо ли не можеш да проумееш, че не всички са икономически емигранти. Аз също имах доста приличен стандарт в БГ, но си дигнах чукалата, само дето ме е яд, че не го направих по-рано.
е как го вдигна тоя стандарт.като се забатачи с 6 цифрен кредит по ипотека и 5 цифрен за ауто лоан
или викаш като взе кондо на 18 етаж в бетонката в торонто и стандарта и той отиде в небесата :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

jet написа:
agent Ozo написа:
optics написа:
pumpy написа:Намери ми съответната заплата, която взимам тук и още утре се прибирам.
Аз не.
Щото решенията ти са емоционални, а не изцяло комерсиални като на Пумпи. :)
Ози, ти изобщо ли не можеш да проумееш, че не всички са икономически емигранти. Аз също имах доста приличен стандарт в БГ, но си дигнах чукалата, само дето ме е яд, че не го направих по-рано.
Не бе, и аз няма да се прибера, но мога спокойно да кажа горното, защото НИКОГА, НИКОЙ няма да може да ми намери сегашната заплата в България за същата работа. Така, че спокойно може да си приказвам, няма риск да се заприбирам :lol:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:И за шофьорите лъже сондьора от албертианската пустош. Щото и пица-деливърите са шофьори, и зареждащите малки търговски обекти са шофьори, и таксиджиите са шофьори. Абе шофьори много и разни. Та дори и трък-драйвърите, които може би има предвид сондьорчето, и те са кой и как се уреди и как си го направи. Повечето биват експлоатирани бетер роби и едва успяват да вържат двата края.

А, не, той сигурно говори за неговата дружина от шофьори-сондьори. Е, те може и да вземат над средната заплата. В частта от годината, в която не са безработни, де. ;)
Аз да не съм комунист та да лъжа. 8)
8)
За таксиджиите и пица деливъри не знам, но и в момента търсим да назначим оператори с клас 3 с айр брейкс. На месечна заплата са и с бонус си докарват 70-100к годишно.
Стига да не си мързелив и некадърен като комунист и прост като пУтполковконик работа и пари има.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ти си знаеш с какви комунисти си живял. Казах ти, че аз жив комунист не съм срещал, само съм чел за тях или са ми разказвали. Ама съвсем други неща. :)

Търсите да назначите, щото преди това сте ги изритали. Както и теб те бяха изритали до неотдавна. И както и ще се случи в близко бъдеще, след като мине пика на работата и повече няма да сте нужни. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Живял съм само две години в казармата с фатмаци комунисти и ми беше достатъчно - няма нужда да прекарам 20 години сред тях. 8)
Ти затова ли висиш на социал, щото от там не могат да те изритат? 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор