Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:Графитите са вид изкуство, има ги по цял свят.
Йоро, сигурно си обикалял цял свят та знаеш къде какви графити има! Ако са изкуство вероятно ги имате и в музея в Банско? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Бирата и другите видове алкохол вървят с мезето.

Изображение
Последно промяна от joro на Съб Ное 18, 2017 1:11 pm, променено общо 1 път.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

joro написа:
MrGeek написа:
joro написа:Графитите са вид изкуство, има ги по цял свят.
Йоро, сигурно си обикалял цял свят та знаеш къде какви графити има! Ако са изкуство вероятно ги имате и в музея в Банско? :D :rofl:
Ами разходете се до Ню Йорк, като изкарате повечко парички. Стига сте си карали отпуските в София при баба и дядо. Или минималната заплата в Канада не стига за повече?
Че то до София да отидеш е по-скъпо, отколкото до Ню Йорк. :D
Ама пусто да се покажеш, какъв си канадец! Пък ти може да си последен бъм на социал, ама е далече и кой ли те знае?! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:На стрийтвюто се виждат повече простотии. Разбичкани неща над входа, обелените блокове и разбира се графитите.
Да потретя за пред патрЕотите, че още не съм почнал да пускам снимки с простотии. Като почна, то ще е серия.
Вече три месеца се самоцензурирам - от мъка ми се сториха като 3 години ;-)

Лепи, ето един изглед от Стрийтвюто към алкохолния център. Започвам да разпращам на колеги....

Изображение
Тъй както го гледаш, доста е вероятно това павильонче да има по-широк избор от европейски бири, отколкото имате в цяла Канада. А за ниските им цени, изобщо е дори смешно да се сравнява.

И аз го гледах отдалеч с насмешка, докато един мой приятел, ценител ме заведе да пробвам туй онуй.

Та може и да ви се вижда смешно, но народът си взима за 2 - 2.5 лева биричка от световна класа, с избор от цяла Европа и си го пие в съседните паркчета, под звуците на птички и, дори, жива музика.
В парка пред националния театър редовно има най-различни окестри и стилове музика, пък и едни големи хора редовно му удрят.
А каква е алтернативата в Канада? Завираш се в някое мазе, гордо наречено айриш пъб, като изборът е високо надценени бири, по 10-12$ парчето, от измислени, или в краен случай баналните (но не лоши, Стела, Гинес и тн) марки.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Kan_Tangra написа:
optics написа:На стрийтвюто се виждат повече простотии. Разбичкани неща над входа, обелените блокове и разбира се графитите.
Да потретя за пред патрЕотите, че още не съм почнал да пускам снимки с простотии. Като почна, то ще е серия.
Вече три месеца се самоцензурирам - от мъка ми се сториха като 3 години ;-)

Лепи, ето един изглед от Стрийтвюто към алкохолния център. Започвам да разпращам на колеги....

Изображение
Тъй както го гледаш, доста е вероятно това павильонче да има по-широк избор от европейски бири, отколкото имате в цяла Канада. А за ниските им цени, изобщо е дори смешно да се сравнява.

И аз го гледах отдалеч с насмешка, докато един мой приятел, ценител ме заведе да пробвам туй онуй.

Та може и да ви се вижда смешно, но народът си взима за 2 - 2.5 лева биричка от световна класа, с избор от цяла Европа и си го пие в съседните паркчета, под звуците на птички и, дори, жива музика.
В парка пред националния театър редовно има най-различни окестри и стилове музика, пък и едни големи хора редовно му удрят.
А каква е алтернативата в Канада? Завираш се в някое мазе, гордо наречено айриш пъб, като изборът е високо надценени бири, по 10-12$ парчето, от измислени, или в краен случай баналните (но не лоши, Стела, Гинес и тн) марки.
Те българите от чужбина нали затова се връщат- да се наядат и напият евтино и качествено, пък после да разправят в чужбина колко лошо било в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:А каква е алтернативата в Канада? Завираш се в някое мазе, гордо наречено айриш пъб, като изборът е високо надценени бири, по 10-12$ парчето, от измислени, или в краен случай баналните (но не лоши, Стела, Гинес и тн) марки.
Бира за 10-12 няма дори в най-скъпите заведения в Хонолулу. В повечето кръчми в БК бирата е 5-6, в Happy Hour има по 4. В BC има над 150 microbreweries правещи едно 5-600 вида “craft beer”, която в общия случай е доста по-добра от популярните по магазините.

Същото и за вината: скъпите вина от Оканаган Вали са много по-добри от всяко българско вино, което съм пил. Жена ми е сноб за вината, често взима такива по 50-ина кинта и покрай нея и аз се научих да поразбирам нещо.

Okanagan Valley named world’s 2nd best wine region to visit

Това че си се стискал в Канада и не си видял или пробвал нищо си е твой личен проблем, който обаче не те оправдава да пишеш измишльотини.
joro написа:Те българите от чужбина нали затова се връщат- да се наядат и напият евтино и качествено, пък после да разправят в чужбина колко лошо било в България.
За тия дето редовно се връщат (и не са гастербайтери в Европа) имам само една препоръка: най-добре да си останат там, защото явно нещо им липсва или не се чувстват на мястото си там където са. Жена ми не се е връщала 17 години и не забелязвам планове това да се промени, докато аз имам 12 дена за същия период.
Последно промяна от roumensp на Съб Ное 18, 2017 1:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Не 6, а 8 (или 10 в хранителни стоки, продаващи вина) и защо трябва да го правя ? Ти ходиш ли да си пазаруваш пиячка по нощите ? Аз имам достатъчно акъл да планирам кога какво да купя.

ПП
Гинес ме пита к’во правим след 6 pm, ама гледам го изтрил.
Последно промяна от roumensp на Съб Ное 18, 2017 2:14 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Guinness »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:А каква е алтернативата в Канада? Завираш се в някое мазе, гордо наречено айриш пъб, като изборът е високо надценени бири, по 10-12$ парчето, от измислени, или в краен случай баналните (но не лоши, Стела, Гинес и тн) марки.
Бира за 10-12 няма дори в най-скъпите заведения в Хонолулу. В повечето кръчми в БК бирата е 5-6, в Happy Hour има по 4. В BC има над 150 microbreweries правещи едно 5-600 вида “craft beer”, която в общия случай е доста по-добра от популярните по магазините.

Същото и за вината: скъпите вина от Оканаган Вали са много по-добри от всяко българско вино, което съм пил. Жена ми е сноб за вината, често взима такива по 50-ина кинта и покрай нея и аз се научих да поразбирам нещо.
Хайде сега отиди си го купи всичкото това от кварталния магазин или след 6pm.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

:D
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Guinness »

А бе Румене ти във форума ли живееш?Докато успеея да редктирам поста и ти вече си отговорил. :lol: :lol: :lol: Леле, стрина Кремона си има достоен заместник на западния бряг.То и затова жена ти се налива със скъпо вино - като няма нищо друго,поне да си пийне жената! :geek: :geek: :geek:
То въпроса ми беше за друго ,ама ти както винаги четеш като дявола евангелието!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Е къф ти е точно въпроса тогава ? Май само ти си го разбираш.
Намекваш че тия неща не мога да ги купя от кварталния магазин ? А как според теб ги купуваме, по интернет или обикаляме с коли из провинцията ?

BTW нормалните хора в Канада пазаруват един път седмично с кола, а навиците за пазаруване на алкохолиците в UK, България или където и да е малко ме интересуват.

Колкото до Стрина май ти си по-близо, и двамата си падате любители на спама.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

roumensp написа: Бира за 10-12 няма дори в най-скъпите заведения в Хонолулу.
А в Норвегия няма толкова евтина.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа:Тъй както го гледаш, доста е вероятно това павильонче да има по-широк избор от европейски бири, отколкото имате в цяла Канада. А за ниските им цени, изобщо е дори смешно да се сравнява.
И аз го гледах отдалеч с насмешка, докато един мой приятел, ценител ме заведе да пробвам туй онуй.
Та може и да ви се вижда смешно, но народът си взима за 2 - 2.5 лева биричка от световна класа, с избор от цяла Европа и си го пие в съседните паркчета, под звуците на птички и, дори, жива музика.
Нещо си се объркал. Нещата дето ги гледам с насмешка (да не говорим за тия дето ги гледам с тъга и съжаление) не ги пращам на колеги.
Пращам такива дето са за хвалене, забавни, интересни факти и т.н.
Съответно тази като я разпратих изрязах от всички страни където се виждаха простотии, например разбитите плочки на тротоара.
Аз съм горд българин, но тъй като има детайли с които няма как да съм горд, най-малкото което мога да направя е да ги изрежа от снимките.

Да припомня на патрЕоти като тебе и няколко други, че аз съм водил приятел канадец из България. Водих го в София, Пловдив, Стара Загора, Чепеларе, Златоград и др. Да му показвам хубави неща. Кои от вас, големите любители (ама само на думи), на България, са го правили това ???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kak ще водят? Нали трябва да се охарчат заради някой друг, а те са само по муфтенето. :D
Жорко, що си редактира поста за Ню Йорк бе, дажанъм? Той беше точно от твоята компетенция. :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Тъй както го гледаш, доста е вероятно това павильонче да има по-широк избор от европейски бири, отколкото имате в цяла Канада. А за ниските им цени, изобщо е дори смешно да се сравнява.

И аз го гледах отдалеч с насмешка, докато един мой приятел, ценител ме заведе да пробвам туй онуй.

Та може и да ви се вижда смешно, но народът си взима за 2 - 2.5 лева биричка от световна класа
Кое му е ниското на цените, Тангра? Тук европейските бири са по $2.20-$3.00? Даже има няколко чешки и полски марки в LCBO дето са по $1.90-$2.00.
Нещо не разбирам 2.50 лева в България "смешно ниска цена" ли е спрямо $2.50 или $3.00 в Канада?
Публикувай отговор