Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:Китайците налазват България вече стабилно:
https://www.novinite.com/articles/19323 ... ulgaria%22"
Това не е много за радване, повярвай ми. След 5 години ще разберете защо, но вече ще е малко късно. :lol:
Знам, че е така. Те изкупиха вече половината Балкани.
Най-големите пристанища, частни мостове, магистрали, всичко.
В България искаха даже и АЕЦ Белене да вземат, но не им го дадохме.
Май руснаци ще го правят за 20 милиарда лева.
Сега гледам с корейски фирми се пълни България.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Лани и Пловдив го "налазиха", тонове китайски делегации правиха първи копки на фирми и заводи, спечелиха даже концесията на летището. Изведнъж си изтеглиха документите и си обраха крушите.
В БГ и тонове мигранти навлязоха и всички зачезнаха на запад и лагерите са празни.
И куче да вържеш няма да стои само пенсионери, пишман АйТи-та и политици.
Троловете трябва повечко да се напънат.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:В България искаха даже и АЕЦ Белене да вземат, но не им го дадохме.
Май руснаци ще го правят за 20 милиарда лева.
Това изобщо не е сигурно, в края на другата година ще се разбере кой какво (и дали). И китайците още са първа писта.

https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... ec_belene/"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Личен опит:
Полет на Луфтханса от Франкфурт до София:
1. на летището има една огромна опашка за "всички паспорт" и един терминал за автоматично преминаване на границата от граждани на ЕС, ЕИО, Швайцария. По някаква станна причина българите от опашката масово не могат да минат през автоматичната врата и трябва да се наредят с всички останали. Е да де, но тя опашката е за балъци, ние може да минем отпред. Ужасно преживяване: можеш ясно да чуеш и разбереш българска реч, която обяснява как "няма да ходим чак отзад я, ще минем тук между другите" и това повече от един път.
2. в самолета: голям ербъс около 200 човека предполагам. Посредата на полета, аз се събуждам на следното съобщение: кабитанът обяснява, че "едно фенерче, което е било налично в началото на полета в момента липса и това застрашава сигурността на полета. Ако може пътника, който го е влез по погрешка да бъде така добър да го върне. В противен случай ще се наложи на да се обадят на полицията в София и да слизаме с претърсване, докато въпросния фенер се намери. " Не мога да повярвам на ушите си ????? За щастие на гейта в София не ни чака полиция, явно че "взелия погрешка фенера индивид" се е сетил, че това не е негово....
3. бързо хапване в Хепи, преди лягане вечерта: все едно съм в Hooters, едно станно усещане, че всичките сервитьорки са леко голи и неприятно стиснати в едни дреьи, които очевадно са им малки. Аз на ресторант ли съм или в стрипиз бар ?
Ден първи. Остават още 9.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в България?

Мнение от the_coach »

Е ти па :D
Баш в хЕпи-то ли намери да отидеш. Много отдавна не е това което беше :D
На Орлин винаги му е било политика с полуголите сервитьорки. Ама има и такива :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа:бързо хапване в Хепи, преди лягане вечерта: все едно съм в Hooters, едно станно усещане, че всичките сервитьорки са леко голи и неприятно стиснати в едни дреьи, които очевадно са им малки. Аз на ресторант ли съм или в стрипиз бар ?
pumpy, жена ти едва ли чете форума, нема нужда да преиграваш :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Е това не е истина: днес се бях засилис да ходя да протестирам срещу бившия вицепремиер, симеонов, тай ми отне тази възможност :(
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Хепи е добре, даже много добре, според скромното ми мнение. Не мисля, че върви надолу, напротив! :) :y:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в България?

Мнение от the_coach »

Поне нещата дето ги постваше тук от лятото в България, изглеждаха доста по-добри от кухнята на хЕпи-то. Мене не ме кефи, от години :)
Собственика си праща готвачите по обучения, обаче така и не може да привлече най-добрите готвачи да работят за него :)
Откъм обстановка и обслужване го докарва, обаче честно, някак не е толкова готино да "осъмнеш" там с компания. Има толкоз по-яки места дето готвача ще ти напрви каквото ти се яде и ще си прекарате супер с компания :)

За мене и хЕпи-то отива при Кардашиянката :D
Ама то си е въпрос на предпочитания де ;)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Сервтитьорките в Хепи нямат равни. :)
България въвежда електронни винетки и вече няма да има лепене на стикери.
Догодина и електронни ID лични карти с чип ще има.
Интелигентна система с камери пък ще разпознава автомобилите и ще засича дали всички видове такси са им платени.
Турските тираджии вече няма да могат да минават метър. С по-високите приходи обещават да се изграждат нови магистрали, а сегашните да се поддържат в отличен вид.
Bulgarian Drivers Could Buy E-vignettes Online from December 17

November 17, 2018



Изображение

As of December 17, consumers could buy electronic vignettes online through a website and mobile application that is currently developed by toll system contractor Kapsch.

The portal will have a capacity for 10,000 simultaneous visits, enough to support the initial wave of users, Anton Antonov, toll administration director at the Road Infrastructure Agency, told local media, quoted in a press release.

He explained that people with a vignette sticker expiring during 2019 could convert it into an e-vignette via bgtoll.bg or at the agency’s offices. They will need to enter the registration number and the validity of the paper vignette.
https://www.novinite.com/articles/19326 ... ecember+17"
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Пловдив Плаза мол е почти готов:

Изображение

Снимка: неолп
Изображение
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

MrGeek написа:Хепи е добре, даже много добре, според скромното ми мнение. Не мисля, че върви надолу, напротив! :) :y:

Happy и е любимата верига на жена ми в България.. Когато патуваме винаги когато има възможност се храним при тях.. Досега само веднъж нещо храната не беше на ниво в Бургас.. на центъра, но това беше изключение.. След това ядохме там доста пъти, както и в другата локация и всичко беше наред..

Веднъж преди 10на години имахе проблем с обслужването в Пловдив (of all places), но това беше още в самото начало когато още нямаха ясни концепти за "Customer Service" ..

На мен лично ми харесва, но аз по принцип в България не съм претенциозен, защото в какъвто и ресторант да влезеш, гладен няма да останеш.. :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

За всеки влак си има пътници - казва народът български.
Туй ще рече и за всяка държава заселници. :)

„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от klisurov »

SFBG82 написа:...
Имаш си две (доколкото знам) теми да показваш строителния подем в България.
Остави тази, моля те, на мира.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Хората нямат познания как да се возят (на асансьорите), а обучението трябва да започне от най-ранна детска възраст:

https://www.vesti.bg/bulgaria/dyrzhavat ... te-6088892"

:sweat:
Публикувай отговор