Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:
miteto написа:
SFBG82 написа:
miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
Ами нали ти самия каза "До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал". Последно, не си виждал панелка с решетки или не си стъпвал в такива "панелени квартали" ? Нали знаеш, колкото повече мажеш, толкова повече мирише :D
Прочети ми отново поста.
Явно не аз съм онзи който не е прочел. :D
Да разбираме ли, че не си виждал панелка с решетки, защото:
1. Не си живял в София
2. Живял си в София, но никога не си ходил в "панелните квартали"
3. Си доста нескопосан трол, щом те хванах още на първия опит

Уно, дос или трес - кое е отговора :D
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
SFBG82 написа:БТВ, една позната чакаше 3 месеца в Торонто, за да я прегледа специалист, хем имаше някакъв топ ъв дъ топ хелт иншуърънс. Не ми ги хвалете тея плоски като тепсия северни полета. В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда. За цяла Европа пък имам двупосочни самолетни билети за по 10-20 евро и метро до терминала.
Кой ти хвали плоските северни полета бе вуйчо, ти сам се завираш тук да ни показваш снимки на високи сгради в София, сякаш в Торонто няма още по-високи :rofl:
И какво като има в Торонто по-високи?
Темата е за високите сгради в България, при това в секция на форума за България.

Т.е. високите сгради в Торонто са офф топик тук, а не моите снимки.
Вярвам, че за някои българи живеещи в Канада и на други места по света, моито ъпдейти със снимков материал от България са интересни.

Явно и в Канада си носите балканския манталитет и маниери. :) Аз не се зядох с никого, а вие нон стоп се заяждате с мен. Аз лично се регистрирах в този форум, защото се интересувах от Канада и все още се интересувам от Алберта по-конкретно, защото съм ИТ специалист и се кефя на по-спокойни места. Калгари сигурно ще ми хареса. Но се интересувам само от бизнес, емиграция не ме вълнува чак толкова вече.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
SFBG82 написа:
miteto написа:
SFBG82 написа:
miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
Ами нали ти самия каза "До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал". Последно, не си виждал панелка с решетки или не си стъпвал в такива "панелени квартали" ? Нали знаеш, колкото повече мажеш, толкова повече мирише :D
Прочети ми отново поста.
Явно не аз съм онзи който не е прочел. :D
Да разбираме ли, че не си виждал панелка с решетки, защото:
1. Не си живял в София
2. Живял си в София, но никога не си ходил в "панелните квартали"
3. Си доста нескопосан трол, щом те хванах още на първия опит

Уно, дос или трес - кое е отговора :D
Куатро - нищо не каза за климатика вързан с верига в центъра на Торонто, за да не го дръпне някой от реднекс съсайътито. Ей такъв ако ми намериш в София имаш една виртуална Корона от мен. Ама ще се изпотиш да намериш такъв. Бегай търси... :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Куатро - нищо не каза за климатика вързан с верига в центъра на Торонто, за да не го дръпне някой от реднекс съсайътито. Ей такъв ако ми намериш в София имаш една виртуална Корона от мен. Ама ще се изпотиш да намериш такъв. Бегай търси... :D
Тролич, аз не съм твърдял, че абсолютно никъде в Торонто няма решетки. Както ти се изряза за панелките в София :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Калгари сигурно ще ми хареса. Но се интересувам само от бизнес, емиграция не ме вълнува чак толкова вече.
Да, в Калгари има голям недостиг на бизнесмени от балкански тип. Действай!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
SFBG82 написа:Куатро - нищо не каза за климатика вързан с верига в центъра на Торонто, за да не го дръпне някой от реднекс съсайътито. Ей такъв ако ми намериш в София имаш една виртуална Корона от мен. Ама ще се изпотиш да намериш такъв. Бегай търси... :D
Тролич, аз не съм твърдял, че абсолютно никъде в Торонто няма решетки. Както ти се изряза за панелките в София :rofl:
Не аз се подигравах за решетките, а и моят отговор беше искрен. Ня бях виждал панелка с решетки.
Виждал съм разни банки и офиси с такива.
miteto написа:
SFBG82 написа:Калгари сигурно ще ми хареса. Но се интересувам само от бизнес, емиграция не ме вълнува чак толкова вече.
Да, в Калгари има голям недостиг на бизнесмени от балкански тип. Действай!
Благодаря за гостоприемството, но аз не се обиждам от думата "балкански".
Обикновено не плюя в езерото от което до вчера съм пил вода.
Последно промяна от SFBG82 на Пет Ное 09, 2018 5:50 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

За Калгари, не знам, в Торонто е пълно със Хасан.
Които са не балкански, ами бакал-титански търговци.
:)
Аз имах един приятел, ливански арменец.
Нямаше дюкянджия или дребен бизнесмен в Монреал, който да не познава.
Като си мелеше вресливо на повечето ориенталски езици.
Каквото и да ти потрябва, от строителни материали до златни накити, както и всички дюнерджии и лахмаджунаджии, винаги има връзка.

Бтв, този същия беше в Канада само за да се изучи.
Като го попитах един път, дали ще остава в Канада, ме погледна с най-изумения си и втрещен поглед. Все едно го питам някакво безумие. :D
Последно промяна от Kan_Tangra на Пет Ное 09, 2018 5:56 pm, променено общо 2 пъти.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Благодаря за гостоприемството, но аз не се обиждам от думата "балкански".
Обикновено не плюя в езерото от което до вчера съм пил вода.
Че това не е обидна дума, нито съм възнамерявал да е такава. Просто описание на лаладжии, дето уж били живели нам-си-колко години в София ама не били виждали жилищна сграда с решетки?!? С такива лафове напред-назад колкото за едното тролене направо ще изкъртиш всичкото бизнес в Калгари :D
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

MrGeek написа:
SFBG82 написа:До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал, за 26 години прекарани в България.
Хахахахаха, това трябва да го сложим в златния фонд на уникалните бисери във форума. :D :rofl:
А на втория етаж виждал ли с? Е то ти тук яки решетки на втория етаж в баровския Лозенец.
Геек гледай и по-нагоре и на 4 тия етаж има.
А торонтския климатик е с катинар, понеже е прозоречен, т.е. мобилен и е направен да се маха и слага според сезона. Те само охлаждат и не топлят. И не е закрепен с анкърни болтове защото се състои само от едно тяло, а не от две каквито си виждал в БГ, и е само подпрян, някои го хващат само с тиксо Изображение
Между другото колелетата също си заключваме.

Ignorance is a bliss.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

SFBG82 написа:
miteto написа:
SFBG82 написа:БТВ, една позната чакаше 3 месеца в Торонто, за да я прегледа специалист, хем имаше някакъв топ ъв дъ топ хелт иншуърънс. Не ми ги хвалете тея плоски като тепсия северни полета. В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда. За цяла Европа пък имам двупосочни самолетни билети за по 10-20 евро и метро до терминала.
Кой ти хвали плоските северни полета бе вуйчо, ти сам се завираш тук да ни показваш снимки на високи сгради в София, сякаш в Торонто няма още по-високи :rofl:
И какво като има в Торонто по-високи?
Темата е за високите сгради в България, при това в секция на форума за България.

Т.е. високите сгради в Торонто са офф топик тук, а не моите снимки.
Вярвам, че за някои българи живеещи в Канада и на други места по света, моито ъпдейти със снимков материал от България са интересни.

Явно и в Канада си носите балканския манталитет и маниери. :) Аз не се зядох с никого, а вие нон стоп се заяждате с мен. Аз лично се регистрирах в този форум, защото се интересувах от Канада и все още се интересувам от Алберта по-конкретно, защото съм ИТ специалист и се кефя на по-спокойни места. Калгари сигурно ще ми хареса. Но се интересувам само от бизнес, емиграция не ме вълнува чак толкова вече.
за балканския манталитет и маниери който си носят в кнада не е явно,а направо очевадно
вярвай на един човк като мен които за последните 20 години от живота си по вече от половината от тях е прекарал в канада :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

miteto написа:Да, то понеже в България са се счупили от проверки и се яде най-качествената храна и се диша най-чистия въздух - затова средната продължителност на живота при мъжете е 71 години, докато в Канада е 80.
Средната продължителност на живота в София е по-висока от тази в провинцията. Сигурно защото там въздухът е по-чист и храната е по-натурална. :D
https://m.economy.bg/bulgaria/view/3172 ... -Kyrdzhali"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

SFBG82 написа:В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда.
Смях в залата. Морето ми е на 800 метра от къщи, а баир да се кача ми трябват 5 минути с кола. За разлика от Онтарио и прериите, тука хич не е равно. И за ски има наблизо.
Ако си 82-ри набор, както изглежда от ника, и си тръгнал по света отдавна значи хал хабер си нямаш какво беше и какво остана. Сега като се прибереш ще ти трябват няколко месеца да ти се проясни картинката, дотогава идеализирай и се кефи на новите небостъргачи. За ваканция става, но за постоянно - не.
Видях че съм разправял тука преди няколко години какво си говорех с човек в София. Аз като оптимист му викам - ама сега е много по-добре нали, последните години се подобрява положението, а той ми рече, абе подобрява се подобрява се, ама хич не е добре.
И какво те топли че можеш да отскочиш до Истамбул или до бяло море, като останалото време си в калта? Или може би ще отскачаш през ден? Е то тогава по-добре да отскочиш за постоянно. :D
Пак шси говорим.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

optics написа:
SFBG82 написа:В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда.
Смях в залата. Морето ми е на 800 метра от къщи, а баир да се кача ми трябват 5 минути с кола. За разлика от Онтарио и прериите, тука хич не е равно. И за ски има наблизо.
Ако си 82-ри набор, както изглежда от ника, и си тръгнал по света отдавна значи хал хабер си нямаш какво беше и какво остана. Сега като се прибереш ще ти трябват няколко месеца да ти се проясни картинката, дотогава идеализирай и се кефи на новите небостъргачи. За ваканция става, но за постоянно - не.
Видях че съм разправял тука преди няколко години какво си говорех с човек в София. Аз като оптимист му викам - ама сега е много по-добре нали, последните години се подобрява положението, а той ми рече, абе подобрява се подобрява се, ама хич не е добре.
И какво те топли че можеш да отскочиш до Истамбул или до бяло море, като останалото време си в калта? Или може би ще отскачаш през ден? Е то тогава по-добре да отскочиш за постоянно. :D
Пак шси говорим.
Както казах Британска Колумбия е релефна и яка.
Във Виктория морето не ми го хвали. Знам за какво става въпрос.

За София си с много грешни впечатления. В цяла Европа съм видял само няколко по-уредени града.
В Швейцария, Швеция и Дания. Брюксел, Париж и Лондон са пълна мизерия.

Истанбул например има половината население на Канада.
Доста неща могат да се видят там.

Сега има планове да се прави автомагистрала от София през другия български голям град Скопие до Адриатика и Йонийско море в Албания. Та още две морета ще са ми на 3 часа с кола.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Pavel M написа:
SFBG82 написа:
miteto написа:
SFBG82 написа:БТВ, една позната чакаше 3 месеца в Торонто, за да я прегледа специалист, хем имаше някакъв топ ъв дъ топ хелт иншуърънс. Не ми ги хвалете тея плоски като тепсия северни полета. В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда. За цяла Европа пък имам двупосочни самолетни билети за по 10-20 евро и метро до терминала.
Кой ти хвали плоските северни полета бе вуйчо, ти сам се завираш тук да ни показваш снимки на високи сгради в София, сякаш в Торонто няма още по-високи :rofl:
И какво като има в Торонто по-високи?
Темата е за високите сгради в България, при това в секция на форума за България.

Т.е. високите сгради в Торонто са офф топик тук, а не моите снимки.
Вярвам, че за някои българи живеещи в Канада и на други места по света, моито ъпдейти със снимков материал от България са интересни.

Явно и в Канада си носите балканския манталитет и маниери. :) Аз не се зядох с никого, а вие нон стоп се заяждате с мен. Аз лично се регистрирах в този форум, защото се интересувах от Канада и все още се интересувам от Алберта по-конкретно, защото съм ИТ специалист и се кефя на по-спокойни места. Калгари сигурно ще ми хареса. Но се интересувам само от бизнес, емиграция не ме вълнува чак толкова вече.
за балканския манталитет и маниери който си носят в кнада не е явно,а направо очевадно
вярвай на един човк като мен които за последните 20 години от живота си по вече от половината от тях е прекарал в канада :lol:
Живи и здрави да са всички.
Характер не се променя.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Случката на 11:00 кърти
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор