High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: High-rises в България

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Просто харесвам канадския климат. Не харесвам комарестото и мушичесто лято в България. Харесвам природата на Канада, заснежените планини, езерата, реките и т .н.
:worried:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: High-rises в България

Мнение от speedy »

Пусни един Гугъл - информация за Канада и комарите и черните мушици през лятото. Вероятно ще си спестиш много време и пари.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: High-rises в България

Мнение от Kan_Tangra »

С тая разлика, че в другите държави има бизнеси, които плащат данъци и най-вече плащат високи заплати.
Магистралите са платени с тия данъци и си се ползват от хората да ходят на работа и да си вършат бизнеса.

А в България няма бизнеси и няма пари. Единствено правителството краде от ЕС фондовете (а членския внос за ЕС и заемите към него го плащат тия с 500лв на месец), и с парите от фондовете, по-точно с 1/10 от тях, от кумова срама строи магистрали, големи сгради, хотели и всякакви крупни проекти, с които е по-лесно да се изперат парите и да се замаскират кражбите.

И после кой ще ги ползва тия сгради и тия магистрали. Те са строени за да се изперат парите, а не за да оправдаят някаква икономическа полза.

Много са ми смешни някои като се затръшкат колко хубави магистрали построили в бг. Магистралите хляб не носят.
Да вземат да се гордеят с някоя нова привлечена инвестиция, някой завод и производство било на свой собственик или на чужд.
И най-накрая да вземат да се гордеят с някакви по-малко смешни заплати.

И в крайна сметка аз като кандидатствам за работа, не ходя да гледам какви са сградите и колко мола има в района. Гледам колко се плаща, как са колегите, обстановката и други такива неща. В бг все още плащат 10 пъти по-малко. За много сходни месечни разходи.

Нито сме от старческия дом на някое село, нито сме деца от детската градина, че да се радваме и впечатляваме от картинки.
Още повече, че тук 90% от сградите са такива и по-добри.
Магистрали също има по 20 на град, и свързват всяка махала и квартал.
Метро има от 50-60г.
Тез картинки може да ги показвате на някой форум за бг емигранти в русия. :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

speedy написа:Пусни един Гугъл - информация за Канада и комарите и черните мушици през лятото. Вероятно ще си спестиш много време и пари.
Пускал съм вече.

Точно тези видове не ме смущават. :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Kan_Tangra, забелязвам, че добрите ми намерения (да покажа прогреса в България, макар и малък, но в правилна посока), са опетнени от вашите предубедени и несъстоятелни постове, съдържащи безумни сравнения.


Просто исках да покажа нещата, които се правят в България, нещата които водят до по-добро благосъстояние на вашите бивши сънародници, но уви това не бе прието добре в този форум.

Аз също съм живял доста години в САЩ и Великобритания, но това не означава, че съм забравил родината и че ще я плюя безпричинно, като някои други тук.

Прогресът в България в положителен аспект е силно осезаем според мен. Това, че твоето мнение се разминава с моето, не означава, че трябва да се заяждаш с мен. Обори ме с факти, не с обиди.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Ето факти от мен (вече сме пред Хърватия, Румъния, Гърция и т.н. по този показател):

Prosperity Ranking 2012

Изображение


Мога да дам много такива примери. В Европа само Естония има по-ниска задлъжнялост от България.
За икономиката на България и ЕС съм оптимист, макар и да съм традиционален песимист за много други неща.
Кредитният рейтинг на България бе вдигнат от много агенции и тази година, като на всикчите ни съседи без Турция бе намален.
Това ли е липсата на прогрес?

П.П. Също това, че много сгради не се строят на място, не означава, че всички са така. Големите проекти засега са ОК. Скоро започват и Тек Парк София. Гугъл, НАСА, ВМуеър най-вероятно ще учатсват. Дай Боже!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Продължавам с проектите...

Bulgaria mall Tower

Location: Sofia
Height: 85m | 20 fl
Status: U/C

Render

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е по-ниската от 2-те кули в проекта. Другата е още в строеж.

Изображение
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: High-rises в България

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Аз също съм живял доста години в САЩ и Великобритания, но това не означава, че съм забравил родината и че ще я плюя безпричинно, като някои други тук.

Прогресът в България в положителен аспект е силно осезаем според мен. Това, че твоето мнение се разминава с моето, не означава, че трябва да се заяждаш с мен. Обори ме с факти, не с обиди.
Имайки различно мнение и изказвйки много повече от метро и магистрали за приятелите и роднините си в България не е плюене по същата, ако и да се възприема то пози начин, поради липса на аггументи.

България е място, където ти искат снимка когато пращаш СВ за работа.....когато има малко напредък в тази насока ще си говорим пак.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

Kan_Tangra написа:Нито сме от старческия дом на някое село, нито сме деца от детската градина, че да се радваме и впечатляваме от картинки.
Хах, колко точно казано! :lol:
Колкото до статистиките....Да си призная честно не ги чета. Достатъчен ми е гласът на майка ми по телефона, който след почти 9 години в емиграция ми казва постоянно: "Това беше най-правилното решение, което взехте!"
А тя беше най-големият противник на емиграцията ми по разбираеми причини. Прости ми, майко! ;(
Днес е Въведение Богородично или Денят на християнското семейство. Бъдете щастливи и се обичайте! :inlove:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

pumpy написа:Имайки различно мнение и изказвйки много повече от метро и магистрали за приятелите и роднините си в България не е плюене по същата, ако и да се възприема то пози начин, поради липса на аггументи.

България е място, където ти искат снимка когато пращаш СВ за работа.....когато има малко напредък в тази насока ще си говорим пак.

Обидите не са различно мнение.

На мен досега не са ми искали снимка в резюмето.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Bistra написа: Колкото до статистиките....Да си призная честно не ги чета. Достатъчен ми е гласът на майка ми по телефона, който след почти 9 години в емиграция ми казва постоянно: "Това беше най-правилното решение, което взехте!"
А тя беше най-големият противник на емиграцията ми по разбираеми причини. Прости ми, майко! ;(
Днес е Въведение Богородично или Денят на християнското семейство. Бъдете щастливи и се обичайте! :inlove:

Това, че ти си взела "правилното решение", ОК супер. Радвам се за теб. Натъжих се и аз...

Не трябва обаче, да се омаловажават плодовете на труда на хората в България. Лично мнение.

Какво лошо видяхте в това да покажа някои от новостите в България?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

Аз лично не виждам нищо лошо. Хубаво е да има стоителство стига то да не е самоцелно, както в случая. Тоест първо се отварят работни места и се подобрява жизненият стандарт на хората.
После строим билдинги като естествен резултат от икономическият подем, който ще последва.
Строи се там, където има търсене. В България няма търсене. Строежът на билдинги, които впоследствие ще стоят празни е свързан с пране на незаконни капитали и то узаконено на държавно ниво. Аз съм твърдо против и не очаквай похвала!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Как реши, че няма търсене на офиси?
Сигурно те инвеститорите ей така за кеф си хвърлят милионите.
Много банки от Великобритания са проявили интерес към аутсорс на счетоводството в България и Румъния. Това са хиляди потенциални работни места. Ами строителството? Hали и то храни много хора.
Много щатски ИТ компании също се интересуват от аутсорс в БГ.
В София са вече над 10 големи играчи в сектора (HP, Microsoft, VMware, Siemens, Ingram Micro, Comparex, Coca Cola etc.).
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: High-rises в България

Мнение от roumensp »

Bistra написа:Аз лично не виждам нищо лошо. Хубаво е да има стоителство стига то да не е самоцелно, както в случая. Тоест първо се отварят работни места и се подобрява жизненият стандарт на хората.
После строим билдинги като естествен резултат от икономическият подем, който ще последва.
Строи се там, където има търсене. В България няма търсене. Строежът на билдинги, които впоследствие ще стоят празни е свързан с пране на незаконни капитали и то узаконено на държавно ниво. Аз съм твърдо против и не очаквай похвала!
Аз не виждам нищо лошо в снимките, независимо от това дали строителството е самоцелно и пране нари. За хора като мен, които не са се връщали от 12-13 години просто е интересно да видят как се е променил градът, в който са живели. Не ми стана ясно защо толкова се връзвате, авторът просто изтъква факти и не убеждава никой да се връща, нали ....
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: High-rises в България

Мнение от Kan_Tangra »

Не знаех, че Coca Cola е ИТ компания :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор