High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

Aбе сега се замислям...Тези огромни чудовища, ако ги строят без никаква мисъл за осигуряване на паркоместа и подобряване на инфраструктурата (нещо абсолютно нормално за България)....Мога само да се изцепя: Леле, мале! :sweat:
Единственото успокоение е, че надали ще ги напълнят.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: High-rises в България

Мнение от arogance »

И аз мога да изкарам едни велики проекти за Банско и Разлог от 2009-2010 година.
И аз като Бистра благодарение на тях , работя в Канда без да съм учила тук..
Но до там..

Има много добри проекти има и ужасно грозни.

Дано нещата вървят в България, не самo на 3D.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: High-rises в България

Мнение от optics »

Аз не разбрах що се вързвате да спорите ?
Хубави картинки, евала и мерси !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Павел »

Тия картинки са като златни копчета на работническа ватенка. Кво им се радваш в бъдеще време - ти нали си завършил в Сиатъл :) и си се запътил към Канада. Я си представи, че те сложат в някой канадски офис на втория етаж в, само, 5-етажна сграда? Как ше те вадим от депреса?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: High-rises в България

Мнение от Godis »

На проект е интересно, толкова колкото Люлин и Младост са интересни на макети или от птичи поглед.

На място, нещата са на самотек, няма цялостна концепция на застрояването и всяка сграда се мъчи да изпъкне пред другите. Като обща гледка се получава какафония. Това е така още от 90те години.

А почти всички архитекти които познавам се чудят откъде да изчоплят някой по сносен проект, така че надали има строителен бум. Бум имаше, но преди години.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: High-rises в България

Мнение от joro »

Като ви омръзне Софията може да се разходите и до Видин, там също има забележителности:
http://www.danubebridge2.com/g-bg-most-12-noe.php"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

grozdan написа:Хехе, страшни картинки! Интересно ми е за чий са им толкова много офис сгради в София и с какво ще ги пълнят? Ако е за овце - става!

Също така ми е чудно дали някой от тези проекти е в моя щат или пак всичко е в Младост.
Ето с какво ще ги пълнят:

Plevneliev: Tax Lessons from Bulgaria
http://www.youtube.com/watch?v=ZWZ9ckPGBpw"

Bulgarian Pres. Plevneliev's New Business Plan
http://www.youtube.com/watch?v=4yZktpw0COA"
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: High-rises в България

Мнение от IRA »

Последните години много загрозиха София. Аз не познавам някой, който познва зелена София от преди това да харесва сегашното пренаселено и презастроено състояние на града. Що не си харесат някое място извън града и там да си строят грозотиите.
Навсичко отгоре искат да бутат част от централната част и да строят високи сгради, че на Диков му било детска мечта София да има "СИТИ" , каквоот и да означава това. :@
Тия неща са грозни на картинка, а на живо какво ще се получи не ми се мисли.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: High-rises в България

Мнение от joro »

IRA написа:Последните години много загрозиха София. Аз не познавам някой, който познва зелена София от преди това да харесва сегашното пренаселено и презастроено състояние на града. Що не си харесат някое място извън града и там да си строят грозотиите.
Навсичко отгоре искат да бутат част от централната част и да строят високи сгради, че на Диков му било детска мечта София да има "СИТИ" , каквоот и да означава това. :@
Който иска да се наслаждава на това, което е била София преди да построят "грозотиите":

http://stara-sofia.com/sledosvizgledi.html"
http://www.bgcanada.com/pforum/posting. ... 6&p=518315"
http://stara-sofia.com/pazar.html"

Каква красота, какви красиви сгради и улици, а прасенцата по улиците са просто върхът на сладоледа :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: High-rises в България

Мнение от IRA »

??? Снимки от преди повече от век. Пак е по добре от това на което мяза града сега.
Аз не говоря за снимки, а за лични спомени. Естествено от една - две екзурзии, няма как да помниш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: High-rises в България

Мнение от joro »

IRA написа: Аз не познавам някой, който познва зелена София от преди това да харесва сегашното пренаселено и презастроено състояние на града.
Има ли още живи хора, които помнят "Зелена София"? Щото аз откакто се помня София си е все същата- с булевардите, панелените блокове, и има тук-там някоя нова сграда.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: High-rises в България

Мнение от IRA »

Да. Аз съм един от тях.
Явно са те водили на екскурзия само до Младост и Люлин.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Koko »

SFBG82 написа:
grozdan написа:Хехе, страшни картинки! Интересно ми е за чий са им толкова много офис сгради в София и с какво ще ги пълнят? Ако е за овце - става!

Също така ми е чудно дали някой от тези проекти е в моя щат или пак всичко е в Младост.
Ето с какво ще ги пълнят:

Plevneliev: Tax Lessons from Bulgaria
http://www.youtube.com/watch?v=ZWZ9ckPGBpw"

Bulgarian Pres. Plevneliev's New Business Plan
http://www.youtube.com/watch?v=4yZktpw0COA"
Мисля че си избрал грешна аудитория която да убеждаваш колко са се променили нещата в България, особено на фона на това че ти самият се опитваш да се махнеш оттам. Доста от тези промени идват не с години а десетилетия закъснение - метрото в София го почнаха в края на 70-те някъде, ако го бяха направили тогава трябваше да сме забравили как е изглеждал града без метро. За стратегически чужди инвеститори се говори от 10-ти ноември насам, а ето че миналата седмица станаха 23 години. Ако имаш излишни 20-на години от живота си да чакаш промените - мога само да ти пожелая да имаш много търпение.
(Интервюто с президента Плевнелиев беше обсъждано във форума но не ми се рови къде е точно темата за това)
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Koko написа:Мисля че си избрал грешна аудитория която да убеждаваш колко са се променили нещата в България, особено на фона на това че ти самият се опитваш да се махнеш оттам. Доста от тези промени идват не с години а десетилетия закъснение - метрото в София го почнаха в края на 70-те някъде, ако го бяха направили тогава трябваше да сме забравили как е изглеждал града без метро. За стратегически чужди инвеститори се говори от 10-ти ноември насам, а ето че миналата седмица станаха 23 години. Ако имаш излишни 20-на години от живота си да чакаш промените - мога само да ти пожелая да имаш много търпение.
(Интервюто с президента Плевнелиев беше обсъждано във форума но не ми се рови къде е точно темата за това)
Не убеждавам никого, нищо. Просто показвам.

Между другото, не искам да отида в Канада, поради финансови причини. Все пак имам работни документи за Великобритания и ако искам мога да отида там когато си пожелая. Не това е целта ми обаче...

Просто харесвам канадския климат. Не харесвам комарестото и мушичесто лято в България. Харесвам природата на Канада, заснежените планини, езерата, реките и т .н.

Пред мен алтернативите в момента са Аляска, Вашингтон или федерална Канада. Засега проучвам.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: High-rises в България

Мнение от joro »

IRA написа:Да. Аз съм един от тях.
Явно са те водили на екскурзия само до Младост и Люлин.
Люлин и Младост още ги строяха, когато ходех на екскурзии :D :D :D а центърът си е все същия. Ходил съм и в други градове, освен София, даже и в чужбина, навсякъде има големи сгради, молове, небостъргачи, които не се вписват в представите ми за "зелен град", но това е животът. Хората работят в сгради, небостъргачи, молове, не в дървени колибки в гората, и си карат колите по магистрали, не по кози пътечки :D :D :D Или в Канада не е така?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор