High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

Тангра започваш и ти да сглупяваш като Небостъргача.
За чий уй на народонаселението са нужни тия небоскреби.
Люлин.Младост.Дружба,Ндежда.И още мени мор.Народонаселението плаща стотици хиляди евра да живее в бетонни панелки и да се снима пред небостъргачите на небостъргача.
До кога така.Няма да съм жив.Те нека си серат говната както си искат и могат ама чак да им се възхищавам аре няма смисъл.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: High-rises в България

Мнение от Kan_Tangra »

За да дойде западна ИТ компания и да раздава заплати по 5к+ нето, трябва да има такива бизнес сгради клас А, в които да се наемат етажи.
Строят се, защото има нужда. ИТ фирмите продължават да се разрастват. Това е един от малкото успешни отрасли с висока добавена стойност за България.
Аз лично работих последно няколко месеца за Акронис, и евентуално щях да бъда в тази сграда, ако не бях напуснал. Затова имам информация. Та, не е до възхищение, а просто ежедневие. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

София отдавна не е само небостъргачи, макар и те да се виждат от предградията с къщи:



Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: High-rises в България

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Пон Сеп 13, 2021 4:25 pm София отдавна не е само небостъргачи ....
Че тя кога е била такава ? Освен ако не наричаш панелките в Люлин и Младост "небостъргачи" .... :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа: Пон Сеп 13, 2021 4:28 pm
SFBG82 написа: Пон Сеп 13, 2021 4:25 pm София отдавна не е само небостъргачи ....
Че тя кога е била такава ? Освен ако не наричаш панелките в Люлин и Младост "небостъргачи" .... :lol:
София има 742 high-rise buildings, а Ванкувар 729 такива, така, че по-скоро твоят град изостава:

https://www.emporis.com/city/100997/vancouver-canada
https://www.emporis.com/city/100537/sofia-bulgaria


Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: High-rises в България

Мнение от snakeplissken »

Аве ти тъп ли си, или си ненормален :rofl: :rofl: :rofl:
Да сравняваш София с Ванкувър :fubar:
Щото аз Софийските "небостъргачи" съм ги виждал, ама ти Ванкувърските определено не си.
My name's Plissken......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: High-rises в България

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Пон Сеп 13, 2021 4:33 pm
roumensp написа: Пон Сеп 13, 2021 4:28 pm
SFBG82 написа: Пон Сеп 13, 2021 4:25 pm София отдавна не е само небостъргачи ....
Че тя кога е била такава ? Освен ако не наричаш панелките в Люлин и Младост "небостъргачи" .... :lol:
София има 742 high-rise buildings, а Ванкувар 729 такива, така, че по-скоро твоят град изостава:

https://www.emporis.com/city/100997/vancouver-canada
https://www.emporis.com/city/100537/sofia-bulgaria

LOL По-голяма глупост не бях чувал в живота си. Май познах като казах, че за "небостъргачи" броиш овехтелите панелки в Младост и Люлин. :D Ти виждал ли си снимка на София, защото на Ванкувър очевидно не си ?



Друг е въпроса, че в Канада никой не се натиска да живее в тия зандани и те са предимно офиси. Всеки с достатъчно средства гледа да живее в еднофамилна къща, далеч от бетонната джунгла, бъмовете, шума и миризмата на бензин.

А това дето по-горе си го писал "къщи" тук се нарича кондоминиуми и дуплекси. :lol: Ако не знаеш какво е къща, отскочи до Банкя или Владая ...


ПП
Ако някога купя нещо в България то ще е еднофамилна къща някъде по морето, измислените ти "High-rises" са последното, което би ме привлякло. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Пон Сеп 13, 2021 4:39 pm Аве ти тъп ли си, или си ненормален :rofl: :rofl: :rofl:
Да сравняваш София с Ванкувър :fubar:
Щото аз Софийските "небостъргачи" съм ги виждал, ама ти Ванкувърските определено не си.
и трите.тъп и ненормален и много тъп. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

SFBG82 написа: Пон Сеп 13, 2021 4:25 pm София отдавна не е само небостъргачи, макар и те да се виждат от предградията с къщи:



абе охлюв,това което покзваш са люлин и младост в един модерен вариант.
ко това ти е критерия за къщи жална ти майка.прос си като гъбено семе.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: High-rises в България

Мнение от 7George »

Тия къщи май са от тухли и бетон, а не от талашит, на каквито свикнахме да живеем и лесно да ги отопляваме. Бих живял в някоя от крайните, най-близо до гората. Да не им гледам много доволните ухилени физиономии на съседите.
Embrace your climate change!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

мен ми е интересно каква е стойноста на едно апартаментче в такава къщичка разположена там някъде в гъбите сред нищото.100К канацки едва ли биха ми стигнали,бе те и 200К май няма да стигнат.
не знам що ли ама като гледм тая дивотия от ден на ден започвам да се убеждавам,че съм бил много прав когато преди 6 год си купих едно апартаментче в една такава дивашка къща има няма 70 квадрата на първия етаж с 12 квадрата двор дето да си сложа един чадър ,една маса и едно барбекю на има няма 200-300 метра от плажната ивица на слънчака само за скромните 50 000 канатски гущера.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: High-rises в България

Мнение от dimana »

https://www.residentialpark-lozen.com/bg/complex

Това е комплексът в с. Лозен. Трябва фаза 1 да получават този месец разрешението за ползване ( старо акт 16).
Цени от 200 000 евро до 700 000 евро. Коментари по форумите колкото искате
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: High-rises в България

Мнение от optics »

Стърги, сградата е готина и клипа е готин, но наоколо е кал и простотия до шия.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

dimana написа: Пет Сеп 17, 2021 10:39 am https://www.residentialpark-lozen.com/bg/complex

Това е комплексът в с. Лозен. Трябва фаза 1 да получават този месец разрешението за ползване ( старо акт 16).
Цени от 200 000 евро до 700 000 евро. Коментари по форумите колкото искате
баси мамата.посегнаха и на легендарните Пич Могили и ги застроиха с тухли и бетон.
а Пич Могили разбирай като тръгнеш от Горубляне минеш през Герман,Лозен, Горни Лозен и Панчарево си бяха култово место на видните софийски кърски Евачи които в Лади и Москвичи клатеха всичко живо дето имаше Бермудски триъгълник м/у краката. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор