Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Нямам нерви да местя всичкия офтопик в тази тема - повечето глупости бяха преместени в шипките! :devil: :fubar:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

5G - София

Изображение
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Е браво. Интернета е бърз в българския пиъринг (то сигурно от 20 години е така) и това неутрализира факта че по икономически растеж сме на дъното??? :facepalm:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Мен и LTE-то в Канада ме устройва ;)

Изображение

Както казва вожда им в България: "на сиромах човек и половин п**ка му стига" :D Въпроса е, че за повечето хора в България Интернет означава ФБ, Туитър и писане по форумите, за това не им е нужен Интернет от 5-то поколение.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

optics написа: Съб Ное 14, 2020 8:49 pm Изображение
Най-лесно в днешно време е да обвиниш вярващ човек като Бойко…
На първо място, говорим за най-голямата звезда на асфалтово-продуцентско-газово-мутренско-чалгаджийска компания и по съвместителство Политическа Партия ГЕРБ.
Тук не говорим за някаква си Цвета, дето пее хита си „Ходи пеша, бе!“ пред 20-30 души платена публика. Нито пък за Деси Дуловска, с нейното напълно лишено от ритъм „мрън-мрън, мрън-мрън“. Не става дума и за Томислав, който е скучен като Ричард Клайдерман. Говорим за Бойко – истинската звезда, дето носи цялата фирма на гърба си.
Трябва да си даваме сметка, че Бойко е по участия из страната вече шест месеца, почти всеки ден. Дето се вика, той на тия участия е видял толкова публика, дето Лили Иванова не е видяла в цялата си кариера. Ами, уморително е това, всеки ден да си на участие. Питайте Галена, питайте Емануела Офишъл, питайте който искате, всеки ще ви каже, че е мъка.
Ама, нерде Емануела Офишъл, нерде Бойко – извинявам се, че ги сравних. Не може да има каквото и да е сравнение, Бойко е истинска, огромна звезда. Талант. Виждали сте за какви хонорари от участия става въпрос – чекмеджета с хонорари. Реално, така погледнато, много малко са на това ниво на хонорари – Елтън Джон, Бионсе, Адел едно време беше на това ниво, Били Айлиш още много хляб има да изяде, докато го стигне. И много карти има да играе ,докато го стигне. Тука говорим за звезда, чието заплащане автоматично я поставя сред най-големите в света.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа: Съб Ное 21, 2020 2:27 am Е браво. Интернета е бърз в българския пиъринг (то сигурно от 20 години е така) и това неутрализира факта че по икономически растеж сме на дъното??? :facepalm:
Това е от тест на самата компания, взето е от статия в Дневник: https://m.dnevnik.bg/tehnologii/2020/11 ... g_mreja_v/

В Канада мобилните оператори твърдят до 1.7 Gbps, но в действителност трудно минаваш 5-600 Mbps.
Чиповете на компанията ни поддържат до 7 Gbps, но много вода ще изтече преди да се появи мрежа, която можа да им подаде дори половината на това. Реалността е доста по-различна: https://www.speedtest.net/global-index

BTW за какво ти е 5G след като всяка мобилна компания ти лимитира данните или ако не ги, то ти намалява скоростта след определено количество трансферирани данни ... Докато не стане като станционарния интернет, който ти предлага безлимитни планове на разумни цени, е умряла работа. На мен бърз и неограничен интернет ми трябва най-вече у дома и съм си осигурил над 900 Mbps по всяко време и във всяка точка, без лимит (Телъс).
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Пак сме "водеща сила" ;-)
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/dots-cho ... u-covid-19
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Снимките от моята спалня са постановка и компромат, създадени като по учебник на КГБ. Олигархията ме атакува, защото България влезе в чакалнята за еврото и банковия съюз и те не могат да ползват банковата система на страната както преди. Това заявява премиерът Бойко Борисов в интервю за престижния германски вестник "Франкфуртер Алгемайне Цайтунг". На дълго и нашироко обяснява как нашенска Мата Хари му спретнала постановката с кюлчетата, еврото, пистолета и крема срещу гъбички... Такъв миш-маш от дивотии, лъжи, заблуди и конспирации, че всеки автор в групата ”Измамата COVID-19” би получил инсулт от завист. Аз лично разбрах следното - Борисов вече не поглеждал жени, защото го преследвали руски шпиони, децата им и Румен Радев. Шекспирова трагедия!

Изображение
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Баце е уникален.Разказа на германците ,че имал вграден в стената сейф.
И понеже вече в сейфа нямало место слагал пачките и кюлчетата по нощните шкафчета.
Пардон,една хубава жена ги била сложила и после им направила селфи.
Баси и малоумника.

Преди няколко месеца когато вкараха Сидеров за една нощ в ареста заради хулиганство като излезе от там лично му каза да оправи малко канализацията и санитарията в килиите щото никак не е приятно.Дано Баце го е послушал и е предприел някакви действия заради комфорта си.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Много апаши се навъдили в Русе. КрадЪт суджуци!!!

https://www.zarata.info/zachestyavat-kr ... -pastarmi/

Батка, коментар?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

IT гигантът SUSE планира да утрои екипа си в България догодина

https://www.economic.bg/bg/a/view/suse- ... e-e-gotovo
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Жилищата в София поскъпнаха с цели 46% за четири години

https://www.dnes.bg/business/2020/12/22 ... ini.474198
Публикувай отговор