Инфраструктура в българските градове

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от agent Ozo »

Pyrelight написа: Съб Мар 21, 2020 12:27 am Не помня такова нещо...да съм казвала, че ще се връщам.
Въпросът беше иронично риторичен, толкоз! За идиотите, които хранят илюзии, че ще карат там спокойни старини. |(
Няма такива идиоти. Онези, които планираме да караме там старините си, не го правим заради спокойствие, осигуреност с медицински кадри и каквото и да е от този сорт. А поради други мотиви. Но това на теб, Бистре, няма защо, а и няма как да ти се обясни.

Докато виждам поне една идиотка тук, която храни илюзии, че спокойните ѝ старини са гарантирани в Квебек. При положение, че катадневно има констатирани случаи на малтретиране на старци от помощния персонал в подобни домове.
Maltraitance envers les aînés: 866 dossiers en un an
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pyrelight »

Ми то няма други мотиви, когато остарееш! Освен да си спокоен, без грижи и здравословни проблеми. Дай Боже, всекиму! :nod:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа: Съб Мар 21, 2020 8:16 pm Ми то няма други мотиви, когато остарееш! Освен да си спокоен, без грижи и здравословни проблеми. Дай Боже, всекиму! :nod:
[/quote

кво стана .сглобихте ли шкафа.нийд оф хелп.само свирни след 30 минути съм на линия с клещите и отверката

бтв.от една седмица се опитвам да си взема апойтмънт с дентист и от всякъде дърво.обадете се след 1 месец.уи ар темпорали клозет.

плъховете първи напуснаха кораба

няма кой един зъб да ти извади

туй хипократовата клетва абе бегай у лево сега сме в тепорали корона вирус ваканция
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pyrelight »

Хъм...Докарай ми ягоди от Калифорния! Може и шампанско.
Аз съм достатъчно добра с отверката и клещите. Забрави ли, че съм мъжко момиче? Или по-скоро момиче-мъж :rofl: :D
Мога и зъба да ти извадя...без дезинфекция, с френски ключ! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Павел »

Павел написа: Пет Мар 20, 2020 7:37 pm
Pyrelight написа: Пет Мар 20, 2020 5:53 pm Стърги, дай за болниците! Ако се разболеем от корона вирус, как ще ни лекуват там като се върнем? Остави ги тия стари снимки! Не са актуални, пък и сме ги виждали вече! |(
Заблудената уфцъ си въобразява, че канадските болници ще се справят с вирусната ситуация много по-добре от българските.
Канадските болници винаги са били "Аврамов дом" - в една църква се влиза по-трудно отколкото в тукашна болница, вкл и в акют частта на бърза помощ, родилните и интензивните отделения. Спомням си, когато някога племенницата ми се роди в София, снаха ми ни я показа през прозореца от 6-тия етаж - дори бащите не пускаха вътре.

Тук едва от неделя се сетиха да тиражират не вътре, а пред бърза помощ хора със симпоми на вируса, както и да ограничат посетителите до един на пациент, при положение, че при сегашната ситуация и един е ту мени; все още не са въвели локдаун. Маски, ръкавици и алкохолни дезифектанти са на привършване, а положението с броя на интензивните легла и вентилаторите е трагично. Ако това продължи няколко месеца, ще има и голям недостиг на антибиотици, 95 % от които се правят в Китай.
Уфцъта си мисли, че като е в Канада ме е хванала за рога.

Ето колко е "добро" положението и в САЩ
'At War With No Ammo': Doctors Say Shortage of Protective Gear Is Dire

The Open Cities Community Health Center in St. Paul, Minnesota, is considering shutting down because it doesn’t have enough face masks. Doctors at Barnes Jewish Hospital in St. Louis are performing invasive procedures on coronavirus patients with loose-fitting surgical masks rather than the tight respirator masks recommended by health agencies. At a Los Angeles emergency room, doctors were given a box of expired masks, and when they tried to put them on, the elastic bands snapped.

With coronavirus cases soaring, doctors, nurses and other front-line medical workers across the United States are confronting a dire shortage of masks, surgical gowns and eye gear to protect them from the virus.

https://news.yahoo.com/war-no-ammo-doct ... 57859.html
Поне в САЩ се сетиха, макар и след дъжд качулка, в Канада още се помотват

Coronavirus in NY: More hospitals forcing women to give birth alone
The Mount Sinai Health System on Tuesday began banning visitors to its maternity and postpartum units in a bid to prevent the spread of the deadly coronavirus.
И както винаги разглезените идиоти начело с топ идиота - либераста Бил Деблазио, подскочиха 3 метра:
NewYork-Presbyterian’s decision sparked outrage from expectant parents and others, with the NYC Midwives group warning that it would lead women to give birth at home, “whether or not that is the best medical decision for them.” More than 275,000 people have also signed an online petition that calls on Gov. Andrew Cuomo and Mayor Bill de Blasio to intervene and reverse the hospitals’ orders.
On Monday, de Blasio said he was “concerned” and wanted to know more about the rationale behind the ban.


https://nypost.com/2020/03/24/coronavir ... rth-alone/
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от miteto »

Павел написа: Вто Мар 24, 2020 5:45 pm On Monday, de Blasio said he was “concerned” and wanted to know more about the rationale behind the ban.

https://nypost.com/2020/03/24/coronavir ... rth-alone/
Мда, каква ли е "rationale" зад решението да се ограничават посетители в болница по време на пандемия, в един от градовете с най-много заразени?
Тоя ДеБлазио е по-безмозъчен и от AOC :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Павел »

miteto написа: Вто Мар 24, 2020 9:22 pm
Павел написа: Вто Мар 24, 2020 5:45 pm On Monday, de Blasio said he was “concerned” and wanted to know more about the rationale behind the ban.

https://nypost.com/2020/03/24/coronavir ... rth-alone/
Мда, каква ли е "rationale" зад решението да се ограничават посетители в болница по време на пандемия, в един от градовете с най-много заразени?
Тоя ДеБлазио е по-безмозъчен и от AOC :rofl:
Веднага да се прекръсти на Бил Дебил ио :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от roumensp »

Гледам че Небостъргача зачезна нещо. Сигурно заради епидемията са решили да пренасочат бюджета за тролове по форумите за нещо по-полезно.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Павел »

roumensp написа: Съб Мар 28, 2020 3:30 pm Гледам че Небостъргача зачезна нещо. Сигурно заради епидемията са решили да пренасочат бюджета за тролове по форумите за нещо по-полезно.
Аз бях обвинен, че се опитвам да го заместя :D, нищо че вместо изкопи и кранове, качих 4 снимки само от един небостъргач, който дори не е в България и то без адженда :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа: Съб Мар 28, 2020 3:30 pm Гледам че Небостъргача зачезна нещо. Сигурно заради епидемията са решили да пренасочат бюджета за тролове по форумите за нещо по-полезно.
Изображение

Изображение
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pyrelight »

В Булгаристан не се правят тестове поради 2 показателя:
а) няма тестове
б) няма доктори и сестри, които да ги правят
Съответно и поради тази причина заразените и умрелите са най-малко. |(
А то, че заразени и умрели има, е сигурно! Поне половината от населението в активна възраст е от ромски произход с основна заетост просия по Западна Европа и особено в Италия и Испания.
Е, как е възможно да няма заразени?
То вярно, че са си сложили някакъв палячо с пагони за шеф на кризисния щаб, ама това не решава проблема! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от agent Ozo »

Направо е изумително да слушам как човек ненавиждащ България (нарича я Булгаристан) и българите (нарича ги булгаристанци), не контактуващ с българи, не се интересуващ от ставащото в България, тъй като не мисли никога да се връща там, се прави на специалист по живота и процесите в ългария. :facepalm: :fubar:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pyrelight »

Не се правя на нищо.
Горното е плод на здрава логика.
А докажи, че не е вярно!
Майка ми онзи ден ми каза, че в София разполагали патрулки около големите супермаркети, щото властта се опасява, че прегладнели мангали след някой и друг месец могат да ги щурмуват и да разграбят всичко.
Досега беше лесно. Ходеха на гурбет и си докарваха с просия добри доходи, ами сега какво ще правят като не може, хъм? :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от agent Ozo »

Дреме ми на дедовия за твоите измислици, Бистре!
Докато ти си фантазираш за безредици в Бъ;лгария, тук в Костко вече се случиха и се наложи намеса на полицията.


COVID-19
« C’EST LA FOLIE » DANS LES MAGASINS À GRANDE SURFACE
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инфраструктура в българските градове

Мнение от Pyrelight »

Връщай се в Разлог! Какво чакаш? Там е по-сигурно! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор