Застраховка за колата

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Колко годишна застраховка плащате за кола?

под $1000
10
53%
1000-1500
4
21%
1500-2000
3
16%
2000-2500
1
5%
2500-3000
1
5%
3000-3500
0
Няма гласували
3500-4000
0
Няма гласували
над 4000
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 19
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Застраховка за колата

Мнение от optics »

Споделете ако желаете в коя провинция, каква кола, comprehensive и т.н.
Ако имате повече коли, в анкетата сложете най-евтината застраховка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за колата

Мнение от 7George »

Не си уточнил за колко коли и за каква застраховка: пълна, включваща каско или само гражданска отговорност. Та, за 2 возила, едното само с пълна застраховка – $2226 общо. Албърта, тука си избираме компанията. Не твърдя, че и Intact са най-изгодните на пазара в момента.
Писах ги двете общо, по-евтината е към 900 кинта.
Embrace your climate change!
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Застраховка за колата

Мнение от snakeplissken »

1800.
За една кола, пълна застраховка.
Кокуитлам, БК.
Нисан Сентра 2016 г, колата е вписана че се ползва “for pleasure “, един шофьор, ползвам максимална отстъпка.
Споменавам всички тези детайли, защото всеки един има значение за цената.
My name's Plissken......
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Застраховка за колата

Мнение от optics »

7George написа: Нед Ное 15, 2020 11:38 am Не си уточнил за колко коли и за каква застраховка: пълна, включваща каско или само гражданска отговорност. Та, за 2 возила, едното само с пълна застраховка – $2226 общо. Албърта, тука си избираме компанията. Не твърдя, че и Intact са най-изгодните на пазара в момента.
Писах ги двете общо, по-евтината е към 900 кинта.
Добре де, от първото мнение в темата, е очевидно че става дума за една кола - най-евтината ако имате повече.
Целта е новопристигащи да добият идея. Ако имаш 3 коли и си вкарал "над 4000" сумарно, това с нищо не им помага.

Тази анкета позволява да си промениш гласа, ако нещо си сбъркал.

Това което не уточних защото мислех че се подразбира е - какво включва. Включва всичко което си платил.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Застраховка за колата

Мнение от roumensp »

Аз отговорих 2000-2500 за себе си, ама и жена ми плаща още толкова. Трябваше ли да я включа в отговора ? Според мен не, защото аз го разбирам за една кола.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Застраховка за колата

Мнение от roumensp »

snakeplissken написа: Нед Ное 15, 2020 1:38 pm 1800.
За една кола, пълна застраховка.
Кокуитлам, БК.
Нисан Сентра 2016 г, колата е вписана че се ползва “for pleasure “, един шофьор, ползвам максимална отстъпка.
Споменавам всички тези детайли, защото всеки един има значение за цената.
За да е пълен отговора трябва да споменеш и deductibles, колкото по-малки, по-голяма застраховката. Моите например са 500 и 1000, само за предно стъкло е 300.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Застраховка за колата

Мнение от snakeplissken »

roumensp написа: Нед Ное 15, 2020 3:34 pm
snakeplissken написа: Нед Ное 15, 2020 1:38 pm 1800.
За една кола, пълна застраховка.
Кокуитлам, БК.
Нисан Сентра 2016 г, колата е вписана че се ползва “for pleasure “, един шофьор, ползвам максимална отстъпка.
Споменавам всички тези детайли, защото всеки един има значение за цената.
За да е пълен отговора трябва да споменеш и deductibles, колкото по-малки, по-голяма застраховката. Моите например са 500 и 1000, само за предно стъкло е 300.
Тука малко ме хвана неподготвен, сигурно ми е минало покрай ушите колко точно е дедактъбъла :D
My name's Plissken......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Застраховка за колата

Мнение от roumensp »

В BC и друго е странно: монополиста ICBC не само застрахова, но той е тоя, който лицензира шофьорите, демек монопола е пълен. Това го няма никъде другаде в Америка, например в Онтарио лицензирането е към министерството на транспорта, в щата Вашингтон - DOL (Department of Licensing) и т. н. Само при нас е такава пародия, една и съща Crown corporation и лицензира шофьори, и събира годишната регистрационна такса за коли, и застрахова шофьори/коли. Монополът е пълен и почти всяко правителство силно е разчитало на приходите от ICBC, за да си оправи бюджета. А приходите и не са чак толкова големи заради раздутата администрация в ICBC и големите заплати на босовете. И всичко това разбира се е за сметка на жителите на провинцията:




Според мен жителите на BC си го заслужават. На последните провинциални избори другата голяма провинциална партия, която загуби, обещаваше да даде алтернативи на ICBC и да махне PST за 1 година и следващата да е 3% ... но метро Ванкувър (където са половината депутатски места) избра социализма. Да им е честит.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Застраховка за колата

Мнение от miteto »

optics написа: Нед Ное 15, 2020 2:04 pm Целта е новопристигащи да добият идея.
Идеата не е лоша, но ще придобият само много груба представа. Поне в Онтарио, застраховката на някой с 10-15 години застрахователен стаж е много по-различна от тази на новодошъл. Често в пъти. Също разликата от някои райони вътре в GTA сравнено с останалата огромна част на Онтарио, може да е няколко пъти.
Понеже параметрите, които определят застраховката са страшно много (колко е стара колата, какъв е модела, какъв вид книжка, колко км се кара колата, в кой район живее, възраст, пол, и т.н. и т.н.), новодошлите могат да пробват 2-3 онлайн куота където да вкарат техните си точни параметри и ще придобият много по-добра представа, отколкото аз да им кажа моята застраховка колко струва на месец:
https://www.tdinsurance.com/products-se ... io/toronto
https://www.johnson.ca/locations/on/toronto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Застраховка за колата

Мнение от roumensp »

miteto написа: Нед Ное 15, 2020 5:09 pm
optics написа: Нед Ное 15, 2020 2:04 pm Целта е новопристигащи да добият идея.
Идеата не е лоша, но ще придобият само много груба представа. Поне в Онтарио, застраховката на някой с 10-15 години застрахователен стаж е много по-различна от тази на новодошъл. Често в пъти. Също разликата от някои райони вътре в GTA сравнено с останалата огромна част на Онтарио, може да е няколко пъти.
Понеже параметрите, които определят застраховката са страшно много (колко е стара колата, какъв е модела, какъв вид книжка, колко км се кара колата, в кой район живее, възраст, пол, и т.н. и т.н.), новодошлите могат да пробват 2-3 онлайн куота където да вкарат техните си точни параметри и ще придобият много по-добра представа, отколкото аз да им кажа моята застраховка колко струва на месец:
https://www.tdinsurance.com/products-se ... io/toronto
https://www.johnson.ca/locations/on/toronto
При нас застраховката на човек под 25 години е над двойно на моята. Да нямаш деца с книжка ... :x
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Застраховка за колата

Мнение от Kpetrov »

Quebec
2018 SUV - 470$ годишно civil liability
Кола и къща в една фирма Industrial Alliance.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за колата

Мнение от 7George »

optics написа: Нед Ное 15, 2020 2:04 pm ...
Добре де, от първото мнение в темата, е очевидно че става дума за една кола - най-евтината ако имате повече.
Целта е новопристигащи да добият идея. Ако имаш 3 коли и си вкарал "над 4000" сумарно, това с нищо не им помага.

Тази анкета позволява да си промениш гласа, ако нещо си сбъркал.

Това което не уточних защото мислех че се подразбира е - какво включва. Включва всичко което си платил.
Добре де, промених го, сега виждам, че можело. А за новопристигнали без опит, тя пак там някъде идва: между 2 и 3 хиляди годишно, поне за Онтарио и Албърта ще е така. И цените на свободния пазар вървят нагоре.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за колата

Мнение от 7George »

roumensp написа: Нед Ное 15, 2020 4:59 pm ....
Според мен жителите на BC си го заслужават.
На последните провинциални избори другата голяма провинциална партия, която загуби, обещаваше да даде алтернативи на ICBC и да махне PST за 1 година и следващата да е 3% ... но метро Ванкувър (където са половината депутатски места) избра социализма. Да им е честит.
Най-вече щото ги е страх от студа, тоест да се преместят по-наизток някъде в Канада. :D Е, поне приходите от това остават в провинцията, а пък ние като се застраховаме в Scotia Bank, RBC или друга компания, те заминават неизвестно накъде.
Embrace your climate change!
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка за колата

Мнение от dog »

Квебек
Две годишен СУВ
Пълна застраховка 960$ на година, с 5 години "вальор а ньоф" в смисъл ако изчезне или напълно си я съсипал, ти купуват почти същата.
От 1 януари искат да ми я вдигнат с 12$ на месец, но така е всяка година. Обаждаш се, разправяш се и ако не я намалят, отивам при другите. Всичко е онлайн и може да сравняваш. Ако си нов клиент винаги има отстъпки. Ако е в комплект с къщата пак има отстъпки. Ако има аларма - отстъпка. Миналата година предишния застраховател се опита да ми я вдигне с 40 на месец, ако мине. Преди 7 години абсолютно същата кола, нова, ми я застраховаха за 58$ на месец, при абсолютно същите условия, но от тогава цените бавно пълзят нагоре. Най-много ми я вдигнаха преди 3 години, когато се преместихме в съседния квартал, на 500 м от стария :) много крадливи били :rofl:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Застраховка за колата

Мнение от roumensp »

7George написа: Нед Ное 15, 2020 7:33 pm
roumensp написа: Нед Ное 15, 2020 4:59 pm ....
Според мен жителите на BC си го заслужават.
На последните провинциални избори другата голяма провинциална партия, която загуби, обещаваше да даде алтернативи на ICBC и да махне PST за 1 година и следващата да е 3% ... но метро Ванкувър (където са половината депутатски места) избра социализма. Да им е честит.
Най-вече щото ги е страх от студа, тоест да се преместят по-наизток някъде в Канада. :D Е, поне приходите от това остават в провинцията, а пък ние като се застраховаме в Scotia Bank, RBC или друга компания, те заминават неизвестно накъде.
Викаш гласуваха за НДП щото ги е страх от студа ... нещо не ми се връзва. И мен ме е страх, но не гласувах за тях. :D
Публикувай отговор