Самоизолация след връщане в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от pumpy »

snakeplissken написа: Сря Сеп 02, 2020 5:04 pm Важното е да се усвояват едни пари....
Под карантина сме - държавата плаща.....
:y: :y: :y:

Това си говорих вчера със сестрата : според мен за да се запаци Нунавут чист, трябва да се наложи изоция не само на жителите му, но и на присигащите работници. В крайна сметка е по-евтино един работник да се посави в хотел за 2 седмици, отколкото да се рискува заразата на даже и едно село. Тя спореше, че искала да й се плаща и надници, докато е в хотела, което според мен не е правилно: Все едно тя на юг не работи и предварителната карантина все едно не й коства работни дни, но й позволява да дойде и да работи тук. Миналая период й подписах 80 часа редовни и 87 часа овъртайм. Все си мисля, че 2 седмици изолация си "струват" за да можеш да изкараш след тях по 43 часа овъртайм на седмица за няколко седмици. Ако и когато заразим Нунавут и редовните часове и овртайма й ще спаднат до НУЛА, защото отново ще затворят Територията изцяло. Но за съжаление хората не виждат "голямата картина", а си гледат лично в паницата и никъде другаде...
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от snakeplissken »

Ти не разбра поста ми :)

Аз имам предвид, че зловещият вирус ще престане да бъде толкова зловещ в момента в който се преустанови финансирането на борбата с този вирус.
И медиите няма да му отделят внимание, и Доктор Тан няма да ни съветва да правим секс с маски и без ласки, и тоалетна хартия ще има регулярно.......
My name's Plissken......
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Павел »

snakeplissken написа: Чет Сеп 03, 2020 11:48 am Ти не разбра поста ми :)

Аз имам предвид, че зловещият вирус ще престане да бъде толкова зловещ в момента в който се преустанови финансирането на борбата с този вирус.
И медиите няма да му отделят внимание, и Доктор Тан няма да ни съветва да правим секс с маски и без ласки, и тоалетна хартия ще има регулярно.......
Забрави най-важното - зловещият вирус ще престане да бъде толкова зловещ, ако не преизберат Тръмп. Тогава вече няма да има нужда нарочно да се скапва икономиката с излишни локдаунс и няма повече да се налага да се плаши народа с раздути бройки заразени/умрели, както и да се критикува Тръмп за несправяне с проблема. Ще кажат - гениалният Байдън се справи с вируса само за един месец; икономиката също цъфти под неговото далновидно ръководство, с което той ще се съгласи казвайки “Оправих Америка само за един месец, откакто ме избраха за сенатор” :lol: :lol:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от snakeplissken »

Павел написа: Чет Сеп 03, 2020 12:21 pm
snakeplissken написа: Чет Сеп 03, 2020 11:48 am Ти не разбра поста ми :)

Аз имам предвид, че зловещият вирус ще престане да бъде толкова зловещ в момента в който се преустанови финансирането на борбата с този вирус.
И медиите няма да му отделят внимание, и Доктор Тан няма да ни съветва да правим секс с маски и без ласки, и тоалетна хартия ще има регулярно.......
Забрави най-важното - зловещият вирус ще престане да бъде толкова зловещ, ако не преизберат Тръмп. Тогава вече няма да има нужда нарочно да се скапва икономиката с излишни локдаунс и няма повече да се налага да се плаши народа с раздути бройки заразени/умрели, както и да се критикува Тръмп за несправяне с проблема. Ще кажат - гениалният Байдън се справи с вируса само за един месец; икономиката също цъфти под неговото далновидно ръководство, с което той ще се съгласи казвайки “Оправих Америка само за един месец, откакто ме избраха за сенатор” :lol: :lol:
Тия неща ги изяснихме вече, приказваме ги отдавна.
Не е много за тая тема.
Вчера постнах интересна статия в темата за Америка. Там съм съгласен, че ако Байдън стане президент, той ще бъде подменен поради невъзможност да си довърши мандата. Автора обяснява и защо е издигнат Байдън, а не някой друг.

А вече пет седмици не съм влизал в Америка, за да ти кажа какво става в другия лагер, на Тръмп. Какви са настроенията там, какво мислят хората. Това за което не се говори по медиите.


А по темата, утре ми е последния ден от карантината, и гледам че пак съм получил имейл от гавърмънта, същия като предишния. Вероятно утре ще ми се обадят и по телефона.
My name's Plissken......
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:51 am
Kpetrov написа: Сря Сеп 02, 2020 11:06 am То на някои места и смъртни присъди има за прелюбодеяния, но какво от това. ;)
честно да ти кажа, не знам какво от това. Коментара ти е невероятно не по темата и ако ти самия не знаеш какво пишеш, как очакваш останалите тук да те "светнем" ???
Какво пиша ли!? Ами нещо такова, че всеки може да си измисля всякакви правила.
Нещо свързано с твоя коментар - Никой не те кара на сила да пътуваш никъде...от което следва и че никой не би трябвало да ме кара на сила да слагам каквито и да е било маски или да се изолирам. Да се изолират тези които имат желание за това.
То и никой не те кара на сила и да дишаш, но...

Колкото до вещицата...
She was tricked into going into the Salon, they had told her it was an Antifa meet-up. :rofl:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:49 am И в крайна сметка е въпрос на избор: ако си пътувал, ще се карантинираш. Никой не те кара на сила да пътуваш никъде....
Да, защото сме овце и продължаваме да им търпим простотиите. Като че ли Канада е virus-free и единствения начин да докопаш тоя вирус е някой да го донесе отвън ... България има по-малко случаи от Канада, вкл. и на глава и би трябвало там да те слагат карантина, а вместо това се случва обратното. Либерастка логика а ла Трюдо, к’во да правиш. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Чет Сеп 03, 2020 2:21 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:49 am И в крайна сметка е въпрос на избор: ако си пътувал, ще се карантинираш. Никой не те кара на сила да пътуваш никъде....
Да, защото сме овце и продължаваме да им търпим простотиите. Като че ли Канада е virus-free и единствения начин да докопаш тоя вирус е някой да го донесе отвън ... България има по-малко случаи от Канада, вкл. и на глава и би трябвало там да те слагат карантина, а вместо това се случва обратното. Либерастка логика а ла Трюдо, к’во да правиш. :lol:
И от кога и ти като небостъргача: България това, България онова ? Ако толкова ти харесва България, та я даваме за пример нали знаеш от къде тръгват големите бели птици на Луфтханза ? Чий го крепиш на либерастката тръстика ....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Чет Сеп 03, 2020 2:14 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:51 am
Kpetrov написа: Сря Сеп 02, 2020 11:06 am То на някои места и смъртни присъди има за прелюбодеяния, но какво от това. ;)
честно да ти кажа, не знам какво от това. Коментара ти е невероятно не по темата и ако ти самия не знаеш какво пишеш, как очакваш останалите тук да те "светнем" ???
Какво пиша ли!? Ами нещо такова, че всеки може да си измисля всякакви правила.
Нещо свързано с твоя коментар - Никой не те кара на сила да пътуваш никъде...от което следва и че никой не би трябвало да ме кара на сила да слагам каквито и да е било маски или да се изолирам. Да се изолират тези които имат желание за това.
То и никой не те кара на сила и да дишаш, но...

Колкото до вещицата...
She was tricked into going into the Salon, they had told her it was an Antifa meet-up. :rofl:
Явно ти е трудно да разбереш, че общественото здраве е по-важно в случая от личния комфорт на индивида. И ако носенето на маска е най-големия си проблем просто не ми се мисли
И пак сравняваш 🍎 и 🍐. Дишането е автономна функция, пътуването в чужбина не е ......
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от jovani »

pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 3:46 pm
roumensp написа: Чет Сеп 03, 2020 2:21 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:49 am И в крайна сметка е въпрос на избор: ако си пътувал, ще се карантинираш. Никой не те кара на сила да пътуваш никъде....
Да, защото сме овце и продължаваме да им търпим простотиите. Като че ли Канада е virus-free и единствения начин да докопаш тоя вирус е някой да го донесе отвън ... България има по-малко случаи от Канада, вкл. и на глава и би трябвало там да те слагат карантина, а вместо това се случва обратното. Либерастка логика а ла Трюдо, к’во да правиш. :lol:
И от кога и ти като небостъргача: България това, България онова ? Ако толкова ти харесва България, та я даваме за пример нали знаеш от къде тръгват големите бели птици на Луфтханза ? Чий го крепиш на либерастката тръстика ....
Викаш, Румен да продава покъщината и обратно в България.
Аз това го разправям отдавна на балъците, които са се запътили за тук да не си губят времето...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 3:46 pm
roumensp написа: Чет Сеп 03, 2020 2:21 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:49 am И в крайна сметка е въпрос на избор: ако си пътувал, ще се карантинираш. Никой не те кара на сила да пътуваш никъде....
Да, защото сме овце и продължаваме да им търпим простотиите. Като че ли Канада е virus-free и единствения начин да докопаш тоя вирус е някой да го донесе отвън ... България има по-малко случаи от Канада, вкл. и на глава и би трябвало там да те слагат карантина, а вместо това се случва обратното. Либерастка логика а ла Трюдо, к’во да правиш. :lol:
И от кога и ти като небостъргача: България това, България онова ? Ако толкова ти харесва България, та я даваме за пример нали знаеш от къде тръгват големите бели птици на Луфтханза ? Чий го крепиш на либерастката тръстика ....
От тоя CNN съвсем си изперкал, на к’ви тръстики ме търсиш, к’ва България ? :D Това либерастите сте опасно племе, ако някой не блее в прогресивния хор, то трябва да се мести в Русия, нали така ?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от Павел »

roumensp написа: Чет Сеп 03, 2020 4:30 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 3:46 pm
roumensp написа: Чет Сеп 03, 2020 2:21 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:49 am И в крайна сметка е въпрос на избор: ако си пътувал, ще се карантинираш. Никой не те кара на сила да пътуваш никъде....
Да, защото сме овце и продължаваме да им търпим простотиите. Като че ли Канада е virus-free и единствения начин да докопаш тоя вирус е някой да го донесе отвън ... България има по-малко случаи от Канада, вкл. и на глава и би трябвало там да те слагат карантина, а вместо това се случва обратното. Либерастка логика а ла Трюдо, к’во да правиш. :lol:
И от кога и ти като небостъргача: България това, България онова ? Ако толкова ти харесва България, та я даваме за пример нали знаеш от къде тръгват големите бели птици на Луфтханза ? Чий го крепиш на либерастката тръстика ....
От тоя CNN съвсем си изперкал, на к’ви тръстики ме търсиш, к’ва България ? :D Това либерастите сте опасно племе, ако някой не блее в прогресивния хор, то трябва да се мести в Русия, нали така ?
Лицемерието им е безгранично, махна ли да се от Бг, защото комунистите са я скапали, даже някои, като Умник Тате, е преметнал канадските власти, че е бил преследван от тях, поради което получава политическо убежище в Канада. В същото време не искат идиота Тръмп да бъде преизбран - искат за президент една пионка, която е под абсолютното влияние на неокомунистите в САЩ
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от roumensp »

Най-големия проблем с такива като него, дошли от България е, че не помнят добре социализЪма, защото още са били деца и не виждат, че ония идиотщини, които преживяхме тогава, сега се повтарят тук.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от snakeplissken »

По-лошо......
През социализЪма в България не съм виждал травестити по телевизията, а само "Москва не вярва на сълзи", "Белоруска гара", "Бялото слънце на пустинята", "Пирати на ХХ век" :D
My name's Plissken......
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от nekerman »

pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 3:49 pm
Kpetrov написа: Чет Сеп 03, 2020 2:14 pm
pumpy написа: Чет Сеп 03, 2020 7:51 am
Kpetrov написа: Сря Сеп 02, 2020 11:06 am То на някои места и смъртни присъди има за прелюбодеяния, но какво от това. ;)
честно да ти кажа, не знам какво от това. Коментара ти е невероятно не по темата и ако ти самия не знаеш какво пишеш, как очакваш останалите тук да те "светнем" ???
Какво пиша ли!? Ами нещо такова, че всеки може да си измисля всякакви правила.
Нещо свързано с твоя коментар - Никой не те кара на сила да пътуваш никъде...от което следва и че никой не би трябвало да ме кара на сила да слагам каквито и да е било маски или да се изолирам. Да се изолират тези които имат желание за това.
То и никой не те кара на сила и да дишаш, но...

Колкото до вещицата...
She was tricked into going into the Salon, they had told her it was an Antifa meet-up. :rofl:
Явно ти е трудно да разбереш, че общественото здраве е по-важно в случая от личния комфорт на индивида. И ако носенето на маска е най-големия си проблем просто не ми се мисли
И пак сравняваш 🍎 и 🍐. Дишането е автономна функция, пътуването в чужбина не е ......
https://www.journaldemontreal.com/2020/ ... l-francais
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Самоизолация след връщане в Канада

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Чет Сеп 03, 2020 4:30 pm От тоя CNN съвсем си изперкал, на к’ви тръстики ме търсиш, к’ва България ? :D Това либерастите сте опасно племе, ако някой не блее в прогресивния хор, то трябва да се мести в Русия, нали така ?
Нещо аз да съм казал за Русия и/или България. Ти даде последната като модел за подражание, сигурно понеже си живял по-време на соца и ти е харесало. Ама тогава и Канада би трябвало да ти харесва сега, ама не ти. Нещо не си съвсем ясен, не че ме интересува де. И се опитайте да запомните нещо много просто: аз телевизор НЯМАМ и не гледам съответно, защото нямам излишно време за губене в този живот....
Публикувай отговор