Удачен вариант ли е Канада, за имиграция, към днешна дата ?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Удачен вариант ли е Канада, за имиграция, към днешна дат

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
Ivan1007 написа:Батка,
Прочети си пак предния пост. 8)
нямам нужда
да не се повтарям.много хубави неща мога да кажа за канада щото съм я ползвал много добре.но до там.
имам си собственни разбирания за качество на живот и канада не ми ги покрива макар и аз да не съм в състояние да имам претенции.даже и да бях пак не намирам покритие.
в това число слагам и южната и съседка.
шибан континент.няма кво по вече да кажа
Гроздето е кисело, кво да кажеш 8)
Кажи къде си се преселил.
Само не ми казвай, че между 3 и 6 сутринта не можеш да спиш от комарите във Влас. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Удачен вариант ли е Канада, за имиграция, към днешна дат

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:
Ivan1007 написа:Батка,
Малки, но съществени корекции:
Нито си първи във Влас, нито си бил втори в Канада. 8)
Влас беше село преди 25 и кусур години, отдавна е съсипано безвъзвратно.
Дали си във Влас е друг въпрос.
Не е до климата - в Канада има места дето климата е също като в България.
Важното е да си щастлив, където и да си. :drinks:
къв климат бе пич,кво щастие.всичко опира до елементарна аритметика.
с 1500 д в канада си жив умрял,по скоро умрял
в съсипаното село дето нямаш наем или ипотека с тия пари ти кажи как мислиш
не се ли живее
и е добре ,че е съсипано та да има магазини,болница и аптеки и подобни градски неща дето са нужни на един пенционер
чистия въздух,чайките,бриза,русалките ги оставям в темите дето си правим ташак
макар,че никак не са за пренебрегване еле пред прекрасния канадски трафик и климат
Батка, това всичко е супер, но има една малка подробност: здравеопазване. Ето това невероятно много куца в БГ. Средна продължителност на живота в БГ е 71.2 години за теб, като мъж. Интересно защо ли е така, според теб ?
В Канада е 78.3, в Испания е 77.7, в САЩ е 75.6. В Куба е 76.2.
Не че на мен ми се живее с орлите, но не искам да ме третират като "гушнал чемшира" веднъж минал 72 годишна възраст.
да наистина това е проблем.в българия сравнимо с канада и уса достъпа до така да го наречем здравеопазване е доста по улеснен да не кажа в пъти .за качеството не мога да коментирам понеже не ми се е налагало да имам база за сравнение.по лично мое убеждение в канада и уса е по добро,ни имам едно наум стига да стигнеш до обслужването преди тотално да си съсипан,щото иначе пътища много,я камилата я камиларя.
ако я закъсаш със здравето в бг и нямаш кинти зад гърба си да си активен с доходите си издухал супата,в канада с едно трудооструяване да го наречем ще закърпиш чергата.
та в тоя смисъл това не е плод на здравеопазването ,а на социала
аз и в българия и в канада съм придружаван с нездравословния си начин на живот,така че здравеопазването на едната или другата държава не е фактор за моето здраве и дълголетие.
в този смисъл 4те години разлика които цитираш в дълголетието на мъжкия индивид в полза на канада мисля да ги компенирам или поне да опитам с чистия морски въздух,вечерния бриз,чайките ,русалките и порция тройка кебапчета с шопска салата с/у 6 месеца зима ,студ на кутийки,влаг,студ,влажно топло лято 3 милиона автомобила с вредните им газове в радиус 30 км около мен,треса,спането в трафика по магистралите и лицемерните усмивки на моите съграждани.
а дали са 2,3,4,10 те са по милост от оня.той колкото каже
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Удачен вариант ли е Канада, за имиграция, към днешна дат

Мнение от pumpy »

Батка, с пари не можеш да купиш нещо което не съществува. Баща ми е на 80 след 2 месеца, има приятел, който е около 86 и има кинти. И понеже има кинти и шведско гражданство, сума ти лекари в София, на които плаща го питат защо аджеба не си ходи в Швеция да се лекува, а се мъчи в София. Повече не ми се коментира. че да не започвам за прегледите на които бях с майка ми през ноември миналата година.
Дано да си жив и здрав и да не ти се налага да ползваш здравеопазване в БГ, че кинтите хич няма да ти помогнат, ама хич.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Удачен вариант ли е Канада, за имиграция, към днешна дат

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
Pavel M написа:
Ivan1007 написа:Батка,
Прочети си пак предния пост. 8)
нямам нужда
да не се повтарям.много хубави неща мога да кажа за канада щото съм я ползвал много добре.но до там.
имам си собственни разбирания за качество на живот и канада не ми ги покрива макар и аз да не съм в състояние да имам претенции.даже и да бях пак не намирам покритие.
в това число слагам и южната и съседка.
шибан континент.няма кво по вече да кажа
Гроздето е кисело, кво да кажеш 8)
Кажи къде си се преселил.
Само не ми казвай, че между 3 и 6 сутринта не можеш да спиш от комарите във Влас. 8)
с цитатите за киселото грозде ставате банални,ма аз на това съм му свикнал
в българия може би си забравил но адресната регистрация е малко по различна от там при вас.
съществуват понятията постоянен и настоящ адрес.
постоянен е тоя на който си регистриран в официалния ти документ лична карта.аз на такъв на база лична собственост съм регистриран в гр.русе,но имам и лична собственост в св власт.не съм си направил труда да се регистрирам там и да си сменя постоянния адрес щото и аз не знам що.може би ме мързи,не съм го обмислял сериозно проблема.
това относно къде живея по документ.
българското право ми дава възможност да имам и настоящ адрес който е различен с тоя на адресната ми регистрация.
та и аз така се възползвам от това си право и се преселвам където си искам :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Удачен вариант ли е Канада, за имиграция, към днешна дат

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Батка, с пари не можеш да купиш нещо което не съществува. Баща ми е на 80 след 2 месеца, има приятел, който е около 86 и има кинти. И понеже има кинти и шведско гражданство, сума ти лекари в София, на които плаща го питат защо аджеба не си ходи в Швеция да се лекува, а се мъчи в София. Повече не ми се коментира. че да не започвам за прегледите на които бях с майка ми през ноември миналата година.
Дано да си жив и здрав и да не ти се налага да ползваш здравеопазване в БГ, че кинтите хич няма да ти помогнат, ама хич.
нали и аз това ти казвам.с кинти или без кинти като имаш някакъв здравословен проблем особенно в напреднала възраст за който напредналата медицина е безпомощна защото няма все още решение как да го разреши е все тая.
била тя в българия,швеция,канада или на хаваите
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Удачен вариант ли е Канада, за имиграция, към днешна дат

Мнение от agent Ozo »

Лекарката, направила ми коронарната ангиография през 2011 г. в Монреал, специално дължеше да подчертае, че същата тази процедура, направена ми преди 4 г. в София, е била направена майсторски. Майсторът тогава бе проф. Хинков от Окръжна болница. Нито съм го знаел, нито съм го търсел. Наложило се линейката да ме закара в Окръжна болница, защото в Трета градска отказали да ме приемат, а живеех в Св.Троица тогава.
Между другото в Монреал също се наложи да ме карат до Hôtel Dieu, защото в Jean Talon нямало кой да ми я направи интервенцията.

Та затова българският народ казва: "Има ли век, има и лек." С други думи, като ти е дошъл края на дните, където и да си, колкото и пари да имаш - все тая. А когато си имаш години живот пред себе си, ще получиш квалифицирана помощ където и да си. Това е и моят личен опит. За другите не ме интересува.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор