Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Клисуров, как да разбираме поднесените ни данни относно местата на местоживеене и месторабота? Това е била твоята "златната клетка" в София, или това са местата, където си се срещал с простащината и е било пълно с хора, гледащи те накриво? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:мен ако ме питаш Тангра, една малка къщичка в провинцията някъде в предбълкана е 1000 пъти по добре от тея измислени комплекси/затвори/, които само като ги погледнеш те задушават ....

пцелютно.ако не си фен обаче на балкана като мен може и на морето.
фалоу ми. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: 1300 евра е на квадрат + 150лв на месец кондо фий.
Съвсем поносимо за 2ма работещи в София.
Горното да се чете така:

За двама работещи в АйТи, гарантирана заплата за живота на ипотеката. Да това става и най-добрия ми приятел в София го има, но колко са като нея ? Ето това е въпроса, който много от
"успешно" завърналите се не искат да отговорят на .....
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kan_Tangra »

klisurov написа:
Kan_Tangra написа:
klisurov написа:Клисуров, ти га си я мерил тая клетка си живял в гетата на София, и по мутренско време, до 2000та.
20 ГОДИНИ са минали от тогава! Малко риалити чек ... ;)
Това, навярно, ще е последното ми включване във Форума.

Тангра, аз имам някаква информация за теб, т.к. случайно се срещнах с хора, познаващи те изключително добре, от първия ти, та до последния ти ден в Канада, че и от преди това. Не споменах, че те знам от Форума, но по споделеното, нямах съмнение, че става дума за теб.

Интересно, ти от къде черпиш инфо за мен?!? Или си ме гугълнал? Ама там има изключително малко и трудно намираема информация за живота ми в София.

За да задоволя нездравото ти любопитство:
Последното ми местоживеене бе в над 100 кв.м. (зад входната врата, мазе и таван не са вкл.) апартамент близо до ъгъла на ул. Свети Иван Рилски и ул. Крива река.
Над 5 години съм работил в ИТ и Картов Център на Росексим/ДЗИ Банк.
Първата ми фирма е с регистрация февруари 1992-ра.
Нямах никакви задължения към когото и каквото и да е било (вкл. и наеми), освен по кредитна карта. Тогава, както и сега, задълженията ми по кредитни карти са "обезпечени" с наличности в депозити.
Дали и колко имота съм имал, не ти е работа да знаеш.
Коментирам само това, което ти пишеш. Информацията ми е единствено това, което сам си казал във форума.
Няма грам любопитство, нито зряло, нито незряло. Не ме интересува никого. Ти си този, който декларира разни изявления.

Коментирам единствено глупостите ти за златната клетка и коло зле било в България и София.
Не съм и питал, нито ме интересува дали и колко имота имаш.

Собствена фирма да се регистрира не е кой знае какво постижение. И през ум няма да ми мине да го говоря. В сравнение с това, работа на заплата във фирма, която печели милиарди, и предлага всякакви бонуси и бенефити, нямат място за сравнение. Въпросът е в оборота и бройката клиенти. Това, което сам можеш да привлечеш като клиенти е незначително, с това, което голяма корпорация може да направи. Това е очевидно за ИТ ... Освен ако не сглобяваш десктопи като основна дейност.

Това, че си разбрал за мен от хора в Монреал каква връзка има? Че не виждам грам връзка. Ако нещо съм лъгал, нямам против да споделиш какво. Ако не съм, тогава няма значение. Освен ако няма някаква нова информация, която ще дава някаква светлина за нещо.
Виж ако си бил жертва на слухове, клевети и откровени измислици, които много обичат да съчиняват българите в Монреал, щото иначе е патологична скука, няма лошо да споделиш, та да ги опровергая форумно!
:)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа: 1300 евра е на квадрат + 150лв на месец кондо фий.
Съвсем поносимо за 2ма работещи в София.
Горното да се чете така:

За двама работещи в АйТи, гарантирана заплата за живота на ипотеката. Да това става и най-добрия ми приятел в София го има, но колко са като нея ? Ето това е въпроса, който много от
"успешно" завърналите се не искат да отговорят на .....
При последното ми посещение при зъболекаря ми, ми взе 400 лв за 20 минути. Попълвания на вдлъбнатини на 4 зъба.

Така че айде да не са само АйТи със прилични доходи.

Що, в Канада кой би си позволил нещо такова? Средностатистически имигрант, с 15$ на час!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Клисуров, как да разбираме поднесените ни данни относно местата на местоживеене и месторабота? Това е била твоята "златната клетка" в София, или това са местата, където си се срещал с простащината и е било пълно с хора, гледащи те накриво? :)
Има ли място в София, където няма простащина и не те гледат на криво ?
Аз си бях в София миналия ноември и за една седмица, единственото място, където имаше нормално отнощение от страна на администрация, беше в една от стаите на районното, при подаването за паспорти. Всичко останало беше като споменатото от хълли.
Пример от Канада от днес: в момента съм в Хол Бийч, Нунавут. Вчера видяш едно дете, което беше лекувано от мен, за да разбера днес, че няма здравна карта за зъболечение. Обадих сена дадения ми телефон, след няколко прехвърляния попаднах на човека, който може да ми помогне. Те взе цялата информация за детето и майката, обеща да се обади на съответния чиновник в правителството на Нунавут и да изиска снимка от екрана на тяхната система, защото детето съществува с тази здравна карта. Около един час по-късно ми се обади и ми даде нимера от който имах нужда.
Пак да кажа, специално за неразбралите: аз съм в Hall Beach, чиновника, с който говорих в Ottawa, информационния масив на правителството в Iqaluit. Общо време от подаване за заявката до получаване на резултата - около 60 минути. Не ми е струвало НИЩО, освен една виртуална усмивка и мек и приятен глас по телефона.
Когато ми покажете аналогични резултатаи в България, се прибирам завинаги там ВЕДНАГА.......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:
Така че айде да не са само АйТи със прилични доходи.

Що, в Канада кой би си позволил нещо такова? Средностатистически имигрант, с 15$ на час!?
Не знам тангра, аз такива имигранти не познавам. Човек си избира приятелите и познатите, моите не правят 15 кинта на час и не всичките са лекари. Но са хора, които имат цел и знаят как да я постигнат. И на които космоса не им е крив непрекъснато.....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

А, то отдавна е ясно, че си живо олицетворение на оня от притчата за стълбата, Пумпи. Издигнеш ли се едно стъпало нагоре, вече не виждаш и мигом забравяш за онези, които са били заедно с теб на предишното стъпало. :)

Комично би било, ако не беше така отвратително, да четеш как човек, който се срамува и се прави, че не познава хора със заплата под $15 на час в Канада, се преструва на загрижен за бедните хора в България. Айде нема нужда от крокодилски зълзи, Пумпи! Аман от лицемерници!! :@
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
agent Ozo написа:Клисуров, как да разбираме поднесените ни данни относно местата на местоживеене и месторабота? Това е била твоята "златната клетка" в София, или това са местата, където си се срещал с простащината и е било пълно с хора, гледащи те накриво? :)
Има ли място в София, където няма простащина и не те гледат на криво ?
Аз си бях в София миналия ноември и за една седмица, единственото място, където имаше нормално отнощение от страна на администрация, беше в една от стаите на районното, при подаването за паспорти. Всичко останало беше като споменатото от хълли.
Пример от Канада от днес: в момента съм в Хол Бийч, Нунавут. Вчера видяш едно дете, което беше лекувано от мен, за да разбера днес, че няма здравна карта за зъболечение. Обадих сена дадения ми телефон, след няколко прехвърляния попаднах на човека, който може да ми помогне. Те взе цялата информация за детето и майката, обеща да се обади на съответния чиновник в правителството на Нунавут и да изиска снимка от екрана на тяхната система, защото детето съществува с тази здравна карта. Около един час по-късно ми се обади и ми даде нимера от който имах нужда.
Пак да кажа, специално за неразбралите: аз съм в Hall Beach, чиновника, с който говорих в Ottawa, информационния масив на правителството в Iqaluit. Общо време от подаване за заявката до получаване на резултата - около 60 минути. Не ми е струвало НИЩО, освен една виртуална усмивка и мек и приятен глас по телефона.
Когато ми покажете аналогични резултатаи в България, се прибирам завинаги там ВЕДНАГА.......


докторе извинявам се но въпреки цялото си уважение към съсловието ви ще ти кажа :censored:.
такива неистини и лъжи пишеш,че вече наистина започнах да се възмущавам и ще бъда леко казано нецензурен в определенията си.щото въпреки доброто ми възпитание друг начин за общуване с такива дълбоко предубедени като теб няма.просто няма.за глави като твоята единствения способ е бий по канчето с черпака.

на кратко.преди няколко месеца гостувах в монтреал и имах дентален проблем,налагаше се да ми извадят един зъб ,ляво горен седми.обиколих няколко клиники в кот сен люк и хампстед/сещаш се едни от най богатите квартали с преобладаващо еврейско население / собственност на стоматолози от еврейски произход като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена.стоматологични кабинети които помня от осемдесетет/деведесетте години в българия и цена за вадене на един зъб който се оказа много сложен за вадене от 250 до 1000 долара.
е най накрая ми го извадиха тук с/у скромните 85 лева-25 лв снимка и 60 манипулация ,но забелижи за какви условия става дума.нещо инзвънземно невиждано и непознато като лукс даже и в най богатите квартали на канада.
а отношението на персонала беше страхотно,не като на индианец за пръв път виждащ пишеща машина
ето ти я клиниката,гледай и се учи :

https://dukovi-clinic.com/bg/"

и по малко баламосвай хората защото само с алчност нищо не се постига.докарваш я до средата на 80те
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:А, то отдавна е ясно, че си живо олицетворение на оня от притчата за стълбата, Пумпи. Издигнеш ли се едно стъпало нагоре, вече не виждаш и мигом забравяш за онези, които са били заедно с теб на предишното стъпало. :)

Комично би било, ако не беше така отвратително, да четеш как човек, който се срамува и се прави, че не познава хора със заплата под $15 на час в Канада, се преструва на загрижен за бедните хора в България. Айде нема нужда от крокодилски зълзи, Пумпи! Аман от лицемерници!! :@
Де го чукаш, де се пука. Ако има стълба и аз съм се изкачил по нея, то видимо се изкачват и приятелите и познатите ми. Те са едни и същи от онси мартенски ден, когато пристигнах в Канада през 2004. Аз самия започнах на минимална заплата от 7.30 на час, но само три години по-късно беше 26 на час. Приятелите ми също не са на 15 на час и пак ти казвам, не защото ги смемих, според тупата ти поредна инсинуация, а защото и те искаха и се развиваха. Останалото са булшит както обикновенно, не ме изненада. И сега очакваш да вляза в обяснителен режим от 10 страници....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
pumpy написа:
agent Ozo написа:Клисуров, как да разбираме поднесените ни данни относно местата на местоживеене и месторабота? Това е била твоята "златната клетка" в София, или това са местата, където си се срещал с простащината и е било пълно с хора, гледащи те накриво? :)
Има ли място в София, където няма простащина и не те гледат на криво ?
Аз си бях в София миналия ноември и за една седмица, единственото място, където имаше нормално отнощение от страна на администрация, беше в една от стаите на районното, при подаването за паспорти. Всичко останало беше като споменатото от хълли.
Пример от Канада от днес: в момента съм в Хол Бийч, Нунавут. Вчера видяш едно дете, което беше лекувано от мен, за да разбера днес, че няма здравна карта за зъболечение. Обадих сена дадения ми телефон, след няколко прехвърляния попаднах на човека, който може да ми помогне. Те взе цялата информация за детето и майката, обеща да се обади на съответния чиновник в правителството на Нунавут и да изиска снимка от екрана на тяхната система, защото детето съществува с тази здравна карта. Около един час по-късно ми се обади и ми даде нимера от който имах нужда.
Пак да кажа, специално за неразбралите: аз съм в Hall Beach, чиновника, с който говорих в Ottawa, информационния масив на правителството в Iqaluit. Общо време от подаване за заявката до получаване на резултата - около 60 минути. Не ми е струвало НИЩО, освен една виртуална усмивка и мек и приятен глас по телефона.
Когато ми покажете аналогични резултатаи в България, се прибирам завинаги там ВЕДНАГА.......




докторе извинявам се но въпреки цялото си уважение към съсловието ви ще ти кажа :censored:.
такива неистини и лъжи пишеш,че вече наистина започнах да се възмущавам и ще бъда леко казано нецензурен в определенията си.щото въпреки доброто ми възпитание друг начин за общуване с такива дълбоко предубедени като теб няма.просто няма.за глави като твоята единствения способ е бий по канчето с черпака.

на кратко.преди няколко месеца гостувах в монтреал и имах дентален проблем,налагаше се да ми извадят един зъб ,ляво горен седми.обиколих няколко клиники в кот сен люк и хампстед/сещаш се едни от най богатите квартали с преобладаващо еврейско население / собственност на стоматолози от еврейски произход като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена.стоматологични кабинети които помня от осемдесетет/деведесетте години в българия и цена за вадене на един зъб който се оказа много сложен за вадене от 250 до 1000 долара.
е най накрая ми го извадиха тук с/у скромните 85 лева-25 лв снимка и 60 манипулация ,но забелижи за какви условия става дума.нещо инзвънземно невиждано и непознато като лукс даже и в най богатите квартали на канада.
а отношението на персонала беше страхотно,не като на индианец за пръв път виждащ пишеща машина
ето ти я клиниката,гледай и се учи :

https://dukovi-clinic.com/bg/"

и по малко баламосвай хората защото само с алчност нищо не се постига.докарваш я до средата на 80те
Батка, погледни горното: и ти, както обикновенно, НИЩО общо с написаното от мен. Аз ти говоря за администратично облужване, ти ми говориш за кабинети, крака на сестрите и вида на стола, на който седиш. Разбрали сме през годините, че си сами и единствено по краката на сестрата, значи си на правилното място за лечение. Моите цели, като отида на лекар и/или зъболекар са различни. Да не говорим, че цената не винаги е критерии за качество, а е критерии за суета на ползвателя. Иначе чантите Луи Витон да летяха с ползвателя си вътре.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:..... като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена
Я пак се пробвай, кое ти е била целта:
- добрата услуга или
- добрата цена.

Като се прочетеш и разбереш какви глупости пишеш пак се включи. иначе си посегни за чашката и продължавай да наливаш....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Ами след като избираш да имаш за познати и приятели само такива - с ясна цел в живота и знаещи как да я постигнат, а другите не заслужават твоето внимание. Тогава защо е тази лицемерна загриженост за бедните в България?!?! Това по-долу ти ли го написа, или някой друг?
За двама работещи в АйТи, гарантирана заплата за живота на ипотеката. Да това става и най-добрия ми приятел в София го има, но колко са като нея ? Ето това е въпроса, който много от
"успешно" завърналите се не искат да отговорят на ....
Какво те е грижа колко са като твоята приятелка? Колкото и да са, значи си заслужават участта, след като нямат ясни цели в живота и не знаят как да ги постигнат. Не ли? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
agent Ozo написа:Клисуров, как да разбираме поднесените ни данни относно местата на местоживеене и месторабота? Това е била твоята "златната клетка" в София, или това са местата, където си се срещал с простащината и е било пълно с хора, гледащи те накриво? :)
Има ли място в София, където няма простащина и не те гледат на криво ?
Аз си бях в София миналия ноември и за една седмица, единственото място, където имаше нормално отнощение от страна на администрация, беше в една от стаите на районното, при подаването за паспорти. Всичко останало беше като споменатото от хълли.
Пример от Канада от днес: в момента съм в Хол Бийч, Нунавут. Вчера видяш едно дете, което беше лекувано от мен, за да разбера днес, че няма здравна карта за зъболечение. Обадих сена дадения ми телефон, след няколко прехвърляния попаднах на човека, който може да ми помогне. Те взе цялата информация за детето и майката, обеща да се обади на съответния чиновник в правителството на Нунавут и да изиска снимка от екрана на тяхната система, защото детето съществува с тази здравна карта. Около един час по-късно ми се обади и ми даде нимера от който имах нужда.
Пак да кажа, специално за неразбралите: аз съм в Hall Beach, чиновника, с който говорих в Ottawa, информационния масив на правителството в Iqaluit. Общо време от подаване за заявката до получаване на резултата - около 60 минути. Не ми е струвало НИЩО, освен една виртуална усмивка и мек и приятен глас по телефона.
Когато ми покажете аналогични резултатаи в България, се прибирам завинаги там ВЕДНАГА.......




докторе извинявам се но въпреки цялото си уважение към съсловието ви ще ти кажа :censored:.
такива неистини и лъжи пишеш,че вече наистина започнах да се възмущавам и ще бъда леко казано нецензурен в определенията си.щото въпреки доброто ми възпитание друг начин за общуване с такива дълбоко предубедени като теб няма.просто няма.за глави като твоята единствения способ е бий по канчето с черпака.

на кратко.преди няколко месеца гостувах в монтреал и имах дентален проблем,налагаше се да ми извадят един зъб ,ляво горен седми.обиколих няколко клиники в кот сен люк и хампстед/сещаш се едни от най богатите квартали с преобладаващо еврейско население / собственност на стоматолози от еврейски произход като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена.стоматологични кабинети които помня от осемдесетет/деведесетте години в българия и цена за вадене на един зъб който се оказа много сложен за вадене от 250 до 1000 долара.
е най накрая ми го извадиха тук с/у скромните 85 лева-25 лв снимка и 60 манипулация ,но забелижи за какви условия става дума.нещо инзвънземно невиждано и непознато като лукс даже и в най богатите квартали на канада.
а отношението на персонала беше страхотно,не като на индианец за пръв път виждащ пишеща машина
ето ти я клиниката,гледай и се учи :

https://dukovi-clinic.com/bg/"

и по малко баламосвай хората защото само с алчност нищо не се постига.докарваш я до средата на 80те
Батка, погледни горното: и ти, както обикновенно, НИЩО общо с написаното от мен. Аз ти говоря за администратично облужване, ти ми говориш за кабинети, крака на сестрите и вида на стола, на който седиш. Разбрали сме през годините, че си сами и единствено по краката на сестрата, значи си на правилното място за лечение. Моите цели, като отида на лекар и/или зъболекар са различни. Да не говорим, че цената не винаги е критерии за качество, а е критерии за суета на ползвателя. Иначе чантите Луи Витон да летяха с ползвателя си вътре.....

нищо ново.пак йезуитската я караш.уважително не си сменяш стила.
няма дълги крака,няма перуки.
има предлагане на услуга и сравнение цена качество.
кво толкоз ти тежи че е в полза на българските ти колеги.
на светлинни години са преди вас измамниците в канада които само искате да сгънете едни пари с/у ниско качествена услуга
ей заради това ти давам примера ,а не заради краката и циците на женския състав
и преди съм ти го казвал,ти ако беше годен щеше да си един от колектива дето ти го дадох за пример или собственик на бизнеса.
но не си,разбирай не си годен.поне аз така мисля.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:..... като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена
Я пак се пробвай, кое ти е била целта:
- добрата услуга или
- добрата цена.

Като се прочетеш и разбереш какви глупости пишеш пак се включи. иначе си посегни за чашката и продължавай да наливаш....

специално за теб ще се пробвам

Канада-ниско качество висока цена
България-високо качество на услугата ниска цена съотвестими към услугата

отчитайки факта ниво на доходи

ако го пренебрегна
следствието е

България-високо качество на услугата на супер ниска цена


баламосвай баламурниците в нанавут си ву пле
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор