Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от myhata II »

Абе, оставете го Пумпи, забравихте ли че до вчера тичаше бос в дъжда по улиците на Монреал..
и аз му вярвам, той едва ли познава такива със заплата 15 долара на час ;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа:..... като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена
Я пак се пробвай, кое ти е била целта:
- добрата услуга или
- добрата цена.

Като се прочетеш и разбереш какви глупости пишеш пак се включи. иначе си посегни за чашката и продължавай да наливаш....

специално за теб ще се пробвам

Канада-ниско качество висока цена
България-високо качество на услугата ниска цена съотвестими към услугата

отчитайки факта ниво на доходи

ако го пренебрегна
следствието е

България-високо качество на услугата на супер ниска цена


баламосвай баламурниците в нанавут си ву пле
И само един прост въпрос имам за простата ти глава: как по дяволите ти можеш да прецениш нивото на качество на определена медицинска процедура ? Кое те прави компетентен да го направиш ?
Защото някъде по света ИМА медицински стандарти, по които се преценява дали една процедура е качествена или не. Това място обаче не е нито България, нито Германия. За тези двете мога да ти гарантирам, защото на едното място съм работил години, а на другото брат ми се бори със зъболекаря си вече 6 месеца и няма сила, която да определи дали това, което тя е направила е правилно или не, защото няма стандарти.
Остава твоята проста глава да ни каже кое е качествено и кое не. Благодаря, но твоето мнение по този въпрос не ме интересува
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа:..... като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена
Я пак се пробвай, кое ти е била целта:
- добрата услуга или
- добрата цена.

Като се прочетеш и разбереш какви глупости пишеш пак се включи. иначе си посегни за чашката и продължавай да наливаш....

специално за теб ще се пробвам

Канада-ниско качество висока цена
България-високо качество на услугата ниска цена съотвестими към услугата

отчитайки факта ниво на доходи

ако го пренебрегна
следствието е

България-високо качество на услугата на супер ниска цена


баламосвай баламурниците в нанавут си ву пле
И само един прост въпрос имам за простата ти глава: как по дяволите ти можеш да прецениш нивото на качество на определена медицинска процедура ? Кое те прави компетентен да го направиш ?
Защото някъде по света ИМА медицински стандарти, по които се преценява дали една процедура е качествена или не. Това място обаче не е нито България, нито Германия. За тези двете мога да ти гарантирам, защото на едното място съм работил години, а на другото брат ми се бори със зъболекаря си вече 6 месеца и няма сила, която да определи дали това, което тя е направила е правилно или не, защото няма стандарти.
Остава твоята проста глава да ни каже кое е качествено и кое не. Благодаря, но твоето мнение по този въпрос не ме интересува

аз със стандартите в зъболечението не съм запознат,а едва ли и да съм запознат това за мен като пациент има някакво голямо значение за да определи моя мироглед кое е хубаво и кое лошо.
симпъл.ма това е гледната точка на пациента.
на мен ми прави впечатление какъв е кабинета,хигиена,модерност,чистота,обслужване,отношение към пациента.
с тия допотопни канадки кабинети където всичко от по горе цитираното е на ниво българия 80те години и те претупват на конвеир да ти вземат парите /особенно съм песимистично настроен откъм хигиена и стерилност на използваните инструменти по лично наблюдение/ за мен сравнимо с българия е много ниско качество на услугата съответстващо на спекулативна цена.
разбирай получаваш дебела цена с/у мизерия и то голяма мизерия
ко не се правиш на луд,а ти се правиш е много лесно да направиш разликата м/у стоматологичната услуга в българия и тая в канда.
знам ,че за теб е далавера,не бизнес ,а точно далавера да и практикуваш занаята в канада ,но не ми разправяй че ако така като я караш в кнада безконтролно безпардонно някой щеше да те търпи в българия.
щеше да си отшумял.
ти заради това се кефиш че работиш в канада ,можеш да и я караш както си искаш с/у много дебели пари.
няма лошо.уцелил си десятката действай.
ама да ми разправяш разни измишлюотини за кадърност,когато явно си доказан некадърник айде плс у лево
много приказки и работа никаква,докато конкуренцията/виж линка дето ти дадох/ не раздува локуми ,а действа и то твърде качествено.и ти това мн. добре го знаеш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа:..... като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена
Я пак се пробвай, кое ти е била целта:
- добрата услуга или
- добрата цена.

Като се прочетеш и разбереш какви глупости пишеш пак се включи. иначе си посегни за чашката и продължавай да наливаш....

специално за теб ще се пробвам

Канада-ниско качество висока цена
България-високо качество на услугата ниска цена съотвестими към услугата

отчитайки факта ниво на доходи

ако го пренебрегна
следствието е

България-високо качество на услугата на супер ниска цена


баламосвай баламурниците в нанавут си ву пле
И само един прост въпрос имам за простата ти глава: как по дяволите ти можеш да прецениш нивото на качество на определена медицинска процедура ? Кое те прави компетентен да го направиш ?
Защото някъде по света ИМА медицински стандарти, по които се преценява дали една процедура е качествена или не. Това място обаче не е нито България, нито Германия. За тези двете мога да ти гарантирам, защото на едното място съм работил години, а на другото брат ми се бори със зъболекаря си вече 6 месеца и няма сила, която да определи дали това, което тя е направила е правилно или не, защото няма стандарти.
Остава твоята проста глава да ни каже кое е качествено и кое не. Благодаря, но твоето мнение по този въпрос не ме интересува

в германия не знам,но съм бил в канада и знам как те правят на маймуна.
как да преценя за качеството когато на практика ме възпират до достъп до него.
с много пари моге би да си пациент,но с не чак толкова много си маймун.
а с по малко пари даже и маймун не си.
за разстрел сте бе идиоти
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от the_coach »

Батка, не се пали толкоз бре :D
Ще ти се стопли ракията ;)
Нали знаеш че Северна Америка е рай за шарлатаните, но всичко е въпрос на избор :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

fighter написа:Батка, не се пали толкоз бре :D
Ще ти се стопли ракията ;)
Нали знаеш че Северна Америка е рай за шарлатаните, но всичко е въпрос на избор :)

ми паля се.доктора ми е много симпатичен ама много се отвива.и аз така :^)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: в германия не знам,но съм бил в канада и знам как те правят на маймуна.
как да преценя за качеството когато на практика ме възпират до достъп до него.
с много пари моге би да си пациент,но с не чак толкова много си маймун.
а с по малко пари даже и маймун не си.
за разстрел сте бе идиоти
Да ти се чуди човек и на теб и на ози, за чий се домъкнахте в тази мизерия Канада, де ви правят на маймуни. Добре, че е България та да си цар, иначе си жив зян......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: в германия не знам,но съм бил в канада и знам как те правят на маймуна.
как да преценя за качеството когато на практика ме възпират до достъп до него.
с много пари моге би да си пациент,но с не чак толкова много си маймун.
а с по малко пари даже и маймун не си.
за разстрел сте бе идиоти
Да ти се чуди човек и на теб и на ози, за чий се домъкнахте в тази мизерия Канада, де ви правят на маймуни. Добре, че е България та да си цар, иначе си жив зян......

приеми го така.не сме достатъчно търпими към шушомингите,мушмороците,маргаритковците, овцопасещети където и да било без изключения
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, то и аз теб може да се каже - добре, че са ескимосите в Нунавут и щедрите държавни фондове за тях, иначе си жив зян. :)
Щото ако бе толкова кадърен, колкото се изкарваш, щеше да се докажеш и в България. И нямаше да се налага да оправдаваш бягството си от страната с това, че някой паркирал колата си пред гаража ти. :)
После и в Канада се опита нещо да направиш, ама пак се оказа, че не е за твоята уста лъжица и избяга и от тази държава. :)

И преди да започнеш пак да се биеш в гърдите, сравнявайки се с мен, да ти кажа. Да, ти си десетократно и стократно по-богат от мен, ама трябва да се сравняваш с наистина успелите твои колеги. Щото то иначе най-лесно е да се сравнява човек с бъмовете, живеещи на улицата. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: аз със стандартите в зъболечението не съм запознат,а едва ли и да съм запознат това за мен като пациент има някакво голямо значение за да определи моя мироглед кое е хубаво и кое лошо.
симпъл.ма това е гледната точка на пациента.
на мен ми прави впечатление какъв е кабинета,хигиена,модерност,чистота,обслужване,отношение към пациента.
Тоест пак се връщаме до българския език: когато ТИ казваш "качество" ТИ имаш предвид: цена, стола, краката на сестрата, обслужване, чистота, отношение към пациента. Ела в Монтреал, ще е заведа в такъв кабинет, няма проблем.
Това горното ОБАЧЕ няма нищо общо с качество на предлаганата процедура. Качеството на една процедура се определя от обективни критерии, разписани в съответния стандарт за лечение. Не случайно НЯМА стандарти за това какви са краката на сестрата, колко е стар стола, боята на стената и т.н.. Но има разписани стандарти за това какво може и какво не може да прави един зъболекар, за да лекува КАЧЕСТВЕНО. В България такива няма, но има това което търсят средно тъпи индивиди с два пръста чело:
- лукс;
- крака;
- масажиращ стол;
- евтинко;
- час за веднага; и т.н.
На един прост, първосигнален индивид, това му прави впечатление и му ПРОДАВА съответния продукт, независимо дали продукта сам по себе си е качествен или не.
Всичко ми е ясно батка, още от първия ден, когато те видях една мрачна събота, 20-ти март, 2004. От тогава не си мръднал на милиметър в развитието си, затова и си в страната на неограничената простотия.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Пумпи, то и аз теб може да се каже - добре, че са ескимосите в Нунавут и щедрите държавни фондове за тях, иначе си жив зян. :)
Щото ако бе толкова кадърен, колкото се изкарваш, щеше да се докажеш и в България. И нямаше да се налага да оправдаваш бягството си от страната с това, че някой паркирал колата си пред гаража ти. :)
После и в Канада се опита нещо да направиш, ама пак се оказа, че не е за твоята уста лъжица и избяга и от тази държава. :)

И преди да започнеш пак да се биеш в гърдите, сравнявайки се с мен, да ти кажа. Да, ти си десетократно и стократно по-богат от мен, ама трябва да се сравняваш с наистина успелите твои колеги. Щото то иначе най-лесно е да се сравнява човек с бъмовете, живеещи на улицата. :)
Майна, пак се изказа неподготвен, не че е изненада. Аз не бягам, аз избирам къде и какво да правя. И за разлика от много хора, когато сбъркам, си осъзнаам грешката и променям посоката. Аз не знам какво значи успял за теб, така че няма как да се сравняваме, да не говорим, че няма и смисъл. За мен един от успехите на човек е свободното време. Моята цел е да имам такова от около 40 седмици на година и съм на път да го постигна. Когато имаш офис в БК, имаш 6 месеца ваканция, сега искам да я увелича до 8 месеца в годината. Работя по въпроса. Друго не ме интересува, не съм в онази част на пирамидата.
А иначе си прав: добре, че са инуитите в Нунавут или индианците в Севернозападните Територии. Те и техните договори с Кралицата, Б-г да я пази жива и здрава, му осигуряват свободата да си правя каквото си искам през голяма част от годината.
А за доказването в България ? Какво е трябвало да направя там, за да съм в категорията на "доказалите се" ? Това съвсем не го разбирам. От България съм взел каквото ми е трябвало. Същото и от Канада и САЩ. Живота продължава напред
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

С последното ти изказване съм на 100% съгласен с теб, Пумпи. Защото точно това правя и аз. :)
По отношение на понятието "успял" използвах не личното ми разбиране за това понятие, а тиражираното в този форум разбиране. Тиражирано от непрекъснато делящите хората на успели и неуспели наши съфорумци, поставяйки самите себе си в редиците на успелите, естествено. Ти се вписваше в техния начин на говорене, коагто ни заливаше с инфо за парите, които си спечелил в България, парите с които си дошъл в Канада, започнатите бизнеси и плащаните заплати, с които си хранел своите служители, с доходите на час на теб и твоите приятели и т.н и т.н.
Едва сега изкарваш на преден план нематерални неща като свободно време, присъствие в семйството и общуване с децата. :)

И, предполагам, достигнал до тази мъдрост, не осъждаш и днес така категорично онзи, който не иска да работи и учи по 16 -18 ч. на ден като теб навремето. Да спи единствено докато се вози в метрото и на междучасията, както си правил ти. И на когото не му дреме дали ще има един или няколко закупени недвижими имота, или ще живее под наем и т.н. и т.н. Щото просто принципите му, целите му и разбиранията за живота са му други. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:С последното ти изказване съм на 100% съгласен с теб, Пумпи. Защото точно това правя и аз. :)
По отношение на понятието "успял" използвах не личното ми разбиране за това понятие, а тиражираното в този форум разбиране. Тиражирано от непрекъснато делящите хората на успели и неуспели наши съфорумци, поставяйки самите себе си в редиците на успелите, естествено. Ти се вписваше в техния начин на говорене, коагто ни заливаше с инфо за парите, които си спечелил в България, парите с които си дошъл в Канада, започнатите бизнеси и плащаните заплати, с които си хранел своите служители, с доходите на час на теб и твоите приятели и т.н и т.н.
Едва сега изкарваш на преден план нематерални неща като свободно време, присъствие в семйството и общуване с децата. :)

И, предполагам, достигнал до тази мъдрост, не осъждаш и днес така категорично онзи, който не иска да работи и учи по 16 -18 ч. на ден като теб навремето. Да спи единствено докато се вози в метрото и на междучасията, както си правил ти. И на когото не му дреме дали ще има един или няколко закупени недвижими имота, или ще живее под наем и т.н. и т.н. Щото просто принципите му, целите му и разбиранията за живота са му други. :)
Не ози, съжалявам. Тези интерпретации са си чисто твои. Аз не съм "хранел" моите служители, но е ФАКТ, че ако аз не бях в БК, те нямаше да са мои служители и нямаше да работят това, което работеха за мен. Аз не съм ги хранел, но без мен нямаше да имат какво да сложат на масата на това място по това време с тези си професии. Колкото и да не ти харесва това е ФАКТ. До сега не съм видял стоматологична сестра, рецепционистка и дентална хигиенистка да "изкарват" заплати ако в кабинета няма зъболекар, който да си слага името и подписа под всяка една направена процедура.
А парите като такива никога не са ми били самоцел . Те са средство да имаш свободно време. Нали времето е пари, или не е ? Е аз предпочитам да съм платен достатъчно добре, за много малко вложено време, не за да правя милиони, а за да имам много свободно време. Всичко останало са твои интерпретации, с невероятната ти способност, ВИНАГИ да го правиш лично и НИКОГА да не отговаряш на поставените въпроси. А, и забравих, обикновенно си моралния стожер на "онеправданите" българоканадци, които са невероятно прецакани да са там, където им е супе гадно, ни и някакси невероятно удобно едновременно.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Явно, много прибързано реших, че си помъдрял. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от klisurov »

С този си пост слагам точка на писането си в този Форум
agent Ozo написа:Клисуров, как да разбираме поднесените ни данни относно местата на местоживеене и месторабота? Това е била твоята "златната клетка" в София, или това са местата, където си се срещал с простащината и е било пълно с хора, гледащи те накриво? :)
Както ти е удобно, Озо, най-вече от гледна точка на троленето ти.
Kan_Tangra написа:Коментирам единствено глупостите ти за златната клетка и коло зле било в България и София.
Тангра, това, че се опитваш да ги изкараш глупости, си е лично твой проблем.

Опитах се да ти отговоря относно гетото, в което съм живял.
С мутрите проблеми съм нямал. Даже напротив, помагали са ми.

Не обичам, когато някой ме настъпи без да иска, да не се извини (нарочно никой не си го е позволявал, дори и циганите на Женски пазар). Считам го за неучтиво. Та моята "Златна клетка" се простира до там, докъдето хората се извиняват.
И тук има хора, които се бутат в теб на улицата и пропускат да ти се извинят, но, поне за сега, за мен те са много по-малко, отколкото в София.

А, и още, роден съм и съм израснал в центъра на София, и нямам никакво желание да живея нейде из селата около нея, щото, видите ли, там било спокойно. По мое време, в Младост и в Люлин ходех с преспиване. Там където живеех и работех ме познаваха и си имахме приказката. Проблемът бе извън тези "защитени територии".

И още, в София има една малка фирма, по онова време имаше петнайсетина човека там, ама нямаше проблем да ми превежда по карта по €1'000 на месец. Това тогава, когато затварях чаршията и трупах стаж за емиграция ;)

Айде със здраве всинца ви!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор