Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
miteto написа:
Kan_Tangra написа:Много от тях са ми казвали в прав текст "блазе ти, че се връщаш! Ако имахме переспектива за 1000 лв и повече, х 2, веднага бихме се върнали и ние."
Бре, досега разправяхте как всеки в София взима по 5-10 хиляди лева - сега пък некви хора нямали переспектива и за 1000?!? Последно, кое от двете?
Интересно ми е как хора, които нямат перспектива за 1000 лева в София или Пловдив изобщо са се добрали до Канада. Рифюджита от (псевдо)цигански произход ? :D Ако имаш образованието и нивото на език изисквани от канадците за един икономически имигрант, трябва или да си адски мързелив, или да живееш в някое тъпо село и да не искаш да се преместиш в голям град, за да изкарваш нещо по-прилично. Не мога да си представя как трябва да живееш в Канада, за да имаш подобни мечти ... но си признавам, че не познавам професионални миячи на чинии.
:rofl: :lol:

трябва само да си софийски тарикат !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от speedy »

Kan_Tangra написа:...
Много от тях са ми казвали в прав текст "блазе ти, че се връщаш! Ако имахме переспектива за 1000 лв и повече, х 2, веднага бихме се върнали и ние." Има супер единици, които наистина са искали точно това, и мотивите им не са финансови. Познавам такива хора. Това също съм го писал и преди. Но отношението е 1 към 100, като бройка, спрямо другите. Да не кажа и по-малко.

И преди съм го казвал. Да изплащаш къща, и да ходиш някъде да видиш различно от зима, 2 седмици от годината не е моята представа за успялост.
Аз също съм имал и апартаменти и добри доходи още от България. Точно затова изискванията са по-високи, и много по-трудно достижими. Не само във финансов аспект.
Добре де, като си в етап на даване на съвети, какво например трябва да направи човек, ако реши да тегли чертата, разпродаде всичко каквото има в Канада и сложи парите в един голям куфар? Да речем, че парите ще му стигат да живее прилично без да работи в България.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от myhata II »

speedy написа:
Kan_Tangra написа:...
Много от тях са ми казвали в прав текст "блазе ти, че се връщаш! Ако имахме переспектива за 1000 лв и повече, х 2, веднага бихме се върнали и ние." Има супер единици, които наистина са искали точно това, и мотивите им не са финансови. Познавам такива хора. Това също съм го писал и преди. Но отношението е 1 към 100, като бройка, спрямо другите. Да не кажа и по-малко.

И преди съм го казвал. Да изплащаш къща, и да ходиш някъде да видиш различно от зима, 2 седмици от годината не е моята представа за успялост.
Аз също съм имал и апартаменти и добри доходи още от България. Точно затова изискванията са по-високи, и много по-трудно достижими. Не само във финансов аспект.
Добре де, като си в етап на даване на съвети, какво например трябва да направи човек, ако реши да тегли чертата, разпродаде всичко каквото има в Канада и сложи парите в един голям куфар? Да речем, че парите ще му стигат да живее прилично без да работи в България.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от speedy »

Включване на muhata II от Барселона, Белоградчишките скали или от Болшой театър?

Аз питам човек, който е взел решение и е заминал от Канада към България.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
roumensp написа: Интересна държава е България .... имаш образование и ниво на език изисквани за имиграция в Канада и в същото време си "на дъното". :^)
Teзи ти приказки доказват единствено, че си нямаш абсолютно никаква представа за днешните изисквания и критериите за подбор на кандидат-имигрантите за Канада.
И никога не си ги имал, явно. Познанията ти са с над десетилетна давност и на ниво собствен профил. :)
Вярно е, че не знам колко са високи изискванията в днешно време, но предполагам знам какво означава "на дъното". :) А ако в БГ си "на дъното" шансът ти пак да си там и в Канада е доста висок (поне според букмейкърите). :D
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

speedy написа:какво например трябва да направи човек, ако реши да тегли чертата, разпродаде всичко каквото има в Канада и сложи парите в един голям куфар? Да речем, че парите ще му стигат да живее прилично без да работи в България.
Какъвто въпросът, такъв и отговорът.
Ако за теб тегленето на чертата и възможността да живееш прилично без да работиш е критерий за преместване, за друг може да е друго.
Недей да опростяваш манипулативно нешата, довеждайки ги до едните пари. Това ти казва и Мухич по неговия си начин.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от miteto »

agent Ozo написа:
speedy написа:какво например трябва да направи човек, ако реши да тегли чертата, разпродаде всичко каквото има в Канада и сложи парите в един голям куфар? Да речем, че парите ще му стигат да живее прилично без да работи в България.
Какъвто въпросът, такъв и отговорът.
Ако за теб тегленето на чертата и възможността да живееш прилично без да работиш е критерий за преместване, за друг може да е друго.
Недей да опростяваш манипулативно нешата, довеждайки ги до едните пари. Това ти казва и Мухич по неговия си начин.
Ами той Танграта натам ги насочи нещата. Все едно всички в София взимат по 3000 лева минимум. Само дето средната в София е 1300 лева и ако мама и тати не са ти купили панелка по комунистическо да живееш без пари, като си платиш наема и парното, ще видиш частни болници и частни училища през крив макарон. И далеч не всеки има собствено жилище. Най-малкото в София вече има сигурно поне 1 милион "пришълци" от страната. Това че имат апартаментче във Враца или Русе, хич не ги грее.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Ако за теб тегленето на чертата и възможността да живееш прилично без да работиш е критерий за преместване, за друг може да е друго.
В категория "друг" може и мен да ме включиш.
Последно промяна от roumensp на Вто Мар 14, 2017 1:47 pm, променено общо 1 път.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа:Вярно е, че не знам колко са високи изискванията в днешно време, но предполагам знам какво означава "на дъното". :) А ако в БГ си "на дъното" шансът ти пак да си там и в Канада е доста висок (поне според букмейкърите). :D
Това са глупости, естествено. Независимо, че така казват букмейкърите.
Възможни са всякакви варианти. Както човек, който е бил на дъното в България, да успее в Канада, така и обратното - успешно развивал се в България да стигне дъното в Канада. Има примери както за едното, така и за другото.

А шансовете смятани от букмейкърите биха се променили драстично, ако имаше някой да спонсорира всеки желаещ да емигрира от тези, които са на дъното в България. Рядко са тези, които могат да си позволят скъпата и продължителна канадска процедура за селекция.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от speedy »

Пак да кажа - условието на задачата е
Ако имахме переспектива за 1000 лв и повече, х 2, веднага бихме се върнали и ние." Има супер единици, които наистина са искали точно това, и мотивите им не са финансови.
Именно за това давам нещо, което елиминира финасовия проблем. Не съм казал, че човекът няма да върши нищо. Ако иска може да работи за още пари, ако иска да се занимава с благотворителност или пък да ходи на лов за зайци.

Значи, мога да тегля чертата, за взема куфара с пари, слагам ги в българска банка и от лихви взимам по 5000 лева на месец. Та да се връщам ли в България или не?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
roumensp написа:Вярно е, че не знам колко са високи изискванията в днешно време, но предполагам знам какво означава "на дъното". :) А ако в БГ си "на дъното" шансът ти пак да си там и в Канада е доста висок (поне според букмейкърите). :D
Това са глупости, естествено. Независимо, че така казват букмейкърите.
Възможни са всякакви варианти. Както човек, който е бил на дъното в България, да успее в Канада, така и обратното - успешно развивал се в България да стигне дъното в Канада. Има примери както за едното, така и за другото.
За да си бил наистина "на дъното" в България трябва или да си много мързелив, или да си пенсионер. И в двата случая нямаш особен шанс за успех в Канада. Освен това зависи какви са ти критериите за "дъно" ...
Последно промяна от roumensp на Вто Мар 14, 2017 1:52 pm, променено общо 1 път.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

miteto написа:Ами той Танграта натам ги насочи нещата. Все едно всички в София взимат по 3000 лева минимум. Само дето средната в София е 1300 лева и ако мама и тати не са ти купили панелка по комунистическо да живееш без пари, като си платиш наема и парното, ще видиш частни болници и частни училища през крив макарон. И далеч не всеки има собствено жилище. Най-малкото в София вече има сигурно поне 1 милион "пришълци" от страната. Това че имат апартаментче във Враца или Русе, хич не ги грее.
Не, Мите. Танграта се обръща конкретно към определено лице, което твърди, че има високи доходи в България. И му обяснява как и у нас може да си осигури висококачествени здравни, административни и т.н. услуги, чието ниско качество въпросното лице изтъква като мотив да напусне страната. Или поне аз така разбирам нещата.

Иначе ти си прав, по принцип.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Това са глупости, естествено. Независимо, че така казват букмейкърите.
Възможни са всякакви варианти. Както човек, който е бил на дъното в България, да успее в Канада, така и обратното - успешно развивал се в България да стигне дъното в Канада. Има примери както за едното, така и за другото.

А шансовете смятани от букмейкърите биха се променили драстично, ако имаше някой да спонсорира всеки желаещ да емигрира от тези, които са на дъното в България. Рядко са тези, които могат да си позволят скъпата и продължителна канадска процедура за селекция.
Твоето са глупости, защото хал-хабер си нямаш от това какво обяснява статистиката (това се видя и в други подобни теми). Тия частни случаи, които се опитваш да изтъкваш са твърде рядко случващи се ИЗКЛЮЧЕНИЯ, т.е. твърде встрани от нормалното разпределение и те не променят статистиката, а тя е, че ако си на дъното в България и не говориш никакви езици, няма как да прокопсаш в Канада и обратното.

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа: За да си бил наистина "на дъното" в България трябва или да си много мързелив, или да си пенсионер. И в двата случая нямаш особен шанс за успех в Канада. Освен това зависи какви са ти критериите за "дъно" ...
Или да са ти провалили бизнеса и да си фалирал поради чиновнически безумия и липса на адекватни държавни политики.
Или пък директо да са те рекетирали и разрушили бизнеса ти някакви мутри от местно или национално ниво.
Или да са те подложили на психически и буквален физически тормоз, които са ти причинили постоянна депресия и липса на желание да се занимаваш с каквото и да е. Ето като този случай - Жестоко пребиха общински съветник в Петрич Ако се възстанови, дай Боже, този човек дали ще си е същият както преди. Все едно нищо не му се е случило.

Да създадеш и изградиш нещо е трудно. Няма никакъв проблем да разрушиш каквото и да е.
Та ти не четеш ли колко и от какъв ранг компании се опитаха да развиват бизнес в България и в последствие се отказаха?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Или да са те подложили на психически и буквален физически тормоз, които са ти причинили постоянна депресия и липса на желание да се занимаваш с каквото и да е. Ето като този случай - Жестоко пребиха общински съветник в Петрич Ако се възстанови, дай Боже, този човек дали ще си е същият както преди.
Тоя човек, ако реши да "избяга" няма да е, защото е "на дъното", а заради простотиите и беззаконията в България. Тия същите, заради които аз самият не бих се върнал, въпреки че ще мога моментално да се "пенсионирам".
Публикувай отговор