Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Не стана ясно за повече или по-малко от 25$ работят хората и как си оправят сметките.
[Offtopic]
Тангра, след толкова години на този континент така и не се научи къде точно се слага валутния знак на долара. :D

[/Offtopic]
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от IRA »

В Квебек го слагат така както той го е написал. :)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
dunedanetz
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 2:36 am

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от dunedanetz »

Винаги ми е било смешно как имигриращите българи в САЩ и Канада постоянно се увеличават, но помоли ли някой нещастен човечец за съвет, всички вкупом ще тръгнат да обясняват как там било много зле и не си заслужавало въобще... пародия голяма... Това съм го забелязал и във форума на all.bg, темите за САЩ... Живеещите там го изкараха едва ли не по-зле от Сирия... тук е същото за Канада. Чудя се въобще как всички вие като сте заминали не сте умрели от глад.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от speedy »

dunedanetz написа:Винаги ми е било смешно как имигриращите българи в САЩ и Канада постоянно се увеличават, но помоли ли някой нещастен човечец за съвет, всички вкупом ще тръгнат да обясняват как там било много зле и не си заслужавало въобще... пародия голяма...
Не е пародия. Всеки си има мнение. Някои са добре в Канада, други са заминали обратно за България, трети седят в Канада въпреки че не искат (или поне така твърдят).

Човекът няма проблем с английския, търси във форуми, но не е прочел официалната информация.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

Колкото и странно да звучи, няма нито пародия, нито каквото и да противоречие в писанията на старите имигранти. Независимо дали са успели, или не.
Проблемът е, че почти всички кандидат-имигранти са в плен на мечтите и очакванията си, в повечето случаи нереални, и търсят единствено подкрепа за своите намерения, но не и обезсърчителна критика и предупреждения. О, не, в никакъв случай.
Още по-малкото пък са готови да слушат съвети за някакви дългосрочни стратегии и инвестиции във вид на усилия, труд и финаси. Те искат рязък и незабавен скок в социалния статус и качеството им на живот и нищо друго. И го искат от днес за утре. Очаквайки да им се каже, че за това е достатъчно само да прелетят океана. :D

Докато старите имигранти се опитват да обясняват, че не трябва да се идва с нереални очаквания и илюзии. Защото колкото по-голямо е разминаването между грешната преценка и реалността, толкова по-голямо е разочарованието след това. И при това, никой не приема като своя вината за неуспеха, а започва да плюе Канада, системата и кого ли не.

А системата е такава, каквато е. Който я е видял без маска и без грим, като при това е имал реална преценка за собствените си сили и възможности, той няма проблеми в Канада. И няма никакво значение дали е богат или беден, съгласно чиито и да са критерии за това.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Още по-малкото пък са готови да слушат съвети за някакви дългосрочни стратегии и инвестиции във вид на усилия, труд и финаси. Те искат рязък и незабавен скок в социалния статус и качеството им на живот и нищо друго. И го искат от днес за утре. Очаквайки да им се каже, че за това е достатъчно само да прелетят океана. :D

Докато старите имигранти се опитват да обясняват, че не трябва да се идва с нереални очаквания и илюзии. Защото колкото по-голямо е разминаването между грешната преценка и реалността, толкова по-голямо е разочарованието след това. И при това, никой не приема като своя вината за неуспеха, а започва да плюе Канада, системата и кого ли не.

А системата е такава, каквато е. Който я е видял без маска и без грим, като при това е имал реална преценка за собствените си сили и възможности, той няма проблеми в Канада. И няма никакво значение дали е богат или беден, съгласно чиито и да са критерии за това.
Абсолютно вярно.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

Да, вярно.

Но има една допълнителна подробност.

Ефектът на паяка / мрежата.
Това е икономически принцип, символизиращ големите стъпки при супер дългосрочни инвестиции 5 - 10 г от типа учене в университет и избор на специалност, селско стопанство, засаждане на нови лозови насаждения и тн.
Проблемът е, че в даден момент средата, факторите и пазарът са едни. Но след 5- 10 г, доста по-различни.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Koko »

dunedanetz написа:Винаги ми е било смешно как имигриращите българи в САЩ и Канада постоянно се увеличават, но помоли ли някой нещастен човечец за съвет, всички вкупом ще тръгнат да обясняват как там било много зле и не си заслужавало въобще... пародия голяма... Това съм го забелязал и във форума на all.bg, темите за САЩ... Живеещите там го изкараха едва ли не по-зле от Сирия... тук е същото за Канада. Чудя се въобще как всички вие като сте заминали не сте умрели от глад.
Извинявай, но това което ти бях написал някъде назад в темата е по-скоро че с нагласата която имаш - няма да успееш да се оправиш с живота зад граница, а не че в чужбина е зле. Дано да разбираш разликата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от optics »

Коко, тоя е друг.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от ivannklv »

Kan_Tangra написа: Едно е сигурно. Ако в бг нямаш никаква переспектива - ниска заплата и си без жилище, или живееш в някое село, Канада е твоето място. Няма да сбъркаш. Просто ако си на дъното, няма къде да се пада повече. А там все ще изкараш колкото за едни пържоли. Ще ти е щастливо, като циганин на зимен огън. Какво му трябва повече на човек. ;)
:y: :y: :y:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от prace »

agent Ozo написа:Колкото и странно да звучи, няма нито пародия, нито каквото и да противоречие в писанията на старите имигранти. Независимо дали са успели, или не.
Проблемът е, че почти всички кандидат-имигранти са в плен на мечтите и очакванията си, в повечето случаи нереални, и търсят единствено подкрепа за своите намерения, но не и обезсърчителна критика и предупреждения. О, не, в никакъв случай.
Още по-малкото пък са готови да слушат съвети за някакви дългосрочни стратегии и инвестиции във вид на усилия, труд и финаси. Те искат рязък и незабавен скок в социалния статус и качеството им на живот и нищо друго. И го искат от днес за утре. Очаквайки да им се каже, че за това е достатъчно само да прелетят океана. :D

Докато старите имигранти се опитват да обясняват, че не трябва да се идва с нереални очаквания и илюзии. Защото колкото по-голямо е разминаването между грешната преценка и реалността, толкова по-голямо е разочарованието след това. И при това, никой не приема като своя вината за неуспеха, а започва да плюе Канада, системата и кого ли не.

А системата е такава, каквато е. Който я е видял без маска и без грим, като при това е имал реална преценка за собствените си сили и възможности, той няма проблеми в Канада. И няма никакво значение дали е богат или беден, съгласно чиито и да са критерии за това.
Няма как да разкажеш на бъдещ имигрант как е в Канада. Канада е различна за всеки. Но усещането и експириънса не можеш да го разкажеш на никой. Той трябва да дойде, да поживее и да разбере за себе си.
Това е все едно да можеш да изживееш живота на някой друг. Няма как да стане.
И бъдещите заселници в Канада също не трябва да търсят мнението на живеещи вече там.
Всеки е заминал по различно време, при различни условия и различни цени.
dunedanetz
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 2:36 am

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от dunedanetz »

ivannklv написа:
Kan_Tangra написа: Едно е сигурно. Ако в бг нямаш никаква переспектива - ниска заплата и си без жилище, или живееш в някое село, Канада е твоето място. Няма да сбъркаш. Просто ако си на дъното, няма къде да се пада повече. А там все ще изкараш колкото за едни пържоли. Ще ти е щастливо, като циганин на зимен огън. Какво му трябва повече на човек. ;)
:y: :y: :y:
Това също е основен довод по форумите... Взимаш ли 3-4-5 000 лева заплата в БГ, стой си, цъфнал си и вързал си... Да де, ама доходите не са единственият критерий нали... С 5000 лева заплата на месец не можеш да си построиш хубава болница, не може да построиш хубаво училище за детето си, не можеш да ремонтираш всички улици и тротоари в града, не можеш да спреш чалгата, простотиите, корупцията, мутрите.... Аз изхождам от това, че не може човек да се капсулира само около неговото си семейство и да не се интересува от нищо друго в общество, държава и т.н. Дори и да се опита, все някога ще се наложи я да влезе в болница, я в училището на детето нещо ще се случи, я ще му се наложи да се срещне отблизо с държавна / общинска администрация или пък някоя мутра с черен джип ще те засече на магистралата... И точно в тези моменти, колко пари взима и каква кола има, няма да има никакво значение... Аз затова искам да се махна, заради всички по-горе описани критерии, не само заради доходите. Даже те не са основният мотив. Според статистиката аз се водя по доходи над средната класа. Обаче съм напълно наясно, че в Канада може да ми се наложи да почна по-ниско квалифицирана работа от тази, която в момента върша тук и съм напълно ОК с това. Знам, че ще се почне от по-ниско стъпало и го приемам.
optics написа:Коко, тоя е друг.
ОК, форум е това, но все пак нека да се уважаваме. "Тоя"... е доста неуважително обръщение...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Едно е сигурно. Ако в бг нямаш никаква переспектива - ниска заплата и си без жилище, или живееш в някое село, Канада е твоето място. Няма да сбъркаш. Просто ако си на дъното, няма къде да се пада повече. А там все ще изкараш колкото за едни пържоли. Ще ти е щастливо, като циганин на зимен огън. Какво му трябва повече на човек. ;)
Това е толкова погрешно мнение, колкото не може да бъде повече....
За съжаление ми направи впечатление и то е или от темата или от личното съобщение, което получих от автора й, че мрънкачите във форума са успели да вземат превес в създаването на общото мнение, че Канада е "едно голямо дърво" или по батката "една голяма тръстика"
За съжаление тук мнението се създава или от "завърналите се бегачи" или от онези вечно недоволните, които обаче по една или друга причина "умират" да киснат в Канада.
Жалко е да можеш да кажеш, че Канада е за онези, които са на дъното в България. Тези дни стават 13 години, откакто аз стъпих на земята от тази страна на Голямата Вода. Вярно, че от години живея и в Щатите, но до миналия месец основния ми доход се осъществяваше в Канада. Прекарвах в страната около 26 седмици годишно и смятам, че имам опит. И последното нещо, за което се смятам е, че съм бил на дъното в София. Не, не бях на дъното, просто имах open mind и желание за авантюра.....Ако някой ме пита днес дали бих направил същото отново, отговора е пак едно голямо "ДА"
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа: Едно е сигурно. Ако в бг нямаш никаква переспектива - ниска заплата и си без жилище, или живееш в някое село, Канада е твоето място. Няма да сбъркаш. Просто ако си на дъното, няма къде да се пада повече. А там все ще изкараш колкото за едни пържоли. Ще ти е щастливо, като циганин на зимен огън. Какво му трябва повече на човек. ;)
Това е толкова погрешно мнение, колкото не може да бъде повече....
За съжаление ми направи впечатление и то е или от темата или от личното съобщение, което получих от автора й, че мрънкачите във форума са успели да вземат превес в създаването на общото мнение, че Канада е "едно голямо дърво" или по батката "една голяма тръстика"
За съжаление тук мнението се създава или от "завърналите се бегачи" или от онези вечно недоволните, които обаче по една или друга причина "умират" да киснат в Канада.
Жалко е да можеш да кажеш, че Канада е за онези, които са на дъното в България. Тези дни стават 13 години, откакто аз стъпих на земята от тази страна на Голямата Вода. Вярно, че от години живея и в Щатите, но до миналия месец основния ми доход се осъществяваше в Канада. Прекарвах в страната около 26 седмици годишно и смятам, че имам опит. И последното нещо, за което се смятам е, че съм бил на дъното в София. Не, не бях на дъното, просто имах open mind и желание за авантюра.....Ако някой ме пита днес дали бих направил същото отново, отговора е пак едно голямо "ДА"
Пълни глупости!
Във форума имат превес шепа изключения, и тебе, в това число, и пишат ли пишат.
В момента пак даваш пример единствено със себе си. Което е ужасно глупаво!
Защо не си извади главата и не погледна около теб какво се случва, докато живееше в Монреал?
Сега пак ще извадиш единствения си аргумент, и ще кажеш, че щом ти си "успял" (каквото и да означава това), то всеки бил можел. Това сме го чували! Пробвай нещо по-оригинално.
Очевидно за статистика и обобщаване не си чувал.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор