Проверки на границата

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Колко често ви изпращат за secondary examination?

Всеки път
0
Няма гласували
Често (повече от 50% от случаите)
1
3%
50 на 50
3
10%
Изключително рядко
8
28%
Никога
17
59%
 
Общо гласове: 29
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Проверки на границата

Мнение от Marto »

dea написа:А по какъв критерий някой може да се окаже в черния списък? Изобщо, това за черния списък вярно ли е?
Ако те хванат да лъжеш за това какво внасяш, те записват в системата (инцидентът остава там две години) и шансът да ти ровят в багажа е много голям. След като изминат двете години, ако не са те спипали пак, по принцип няма да те тормозят.

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publications ... 1-eng.html"

Една позната си беше накупила сума ти неща от аутлетите в САЩ и й конфискуваха дрешките, влкючително и старите и после всеки път минаваше вторично.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проверки на границата

Мнение от roumensp »

Marto написа:
dea написа:А по какъв критерий някой може да се окаже в черния списък? Изобщо, това за черния списък вярно ли е?
Ако те хванат да лъжеш за това какво внасяш, те записват в системата (инцидентът остава там две години) и шансът да ти ровят в багажа е много голям. След като изминат двете години, ако не са те спипали пак, по принцип няма да те тормозят.

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publications ... 1-eng.html"

Една позната си беше накупила сума ти неща от аутлетите в САЩ и й конфискуваха дрешките, влкючително и старите и после всеки път минаваше вторично.
Не се притеснявайте, те ти казват като те вкарат в "черния списък" (личен опит). :D
След 2 години те "вадят" (пак личен опит).
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Проверки на границата

Мнение от dea »

Ако хванат, че някой ти праща алкохол в колета, ти конфискуват алкохола и получаваш писмо от митницата (личен опит). Влизаш ли в същият този черен списък?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проверки на границата

Мнение от roumensp »

dea написа:Ако хванат, че някой ти праща алкохол в колета, ти конфискуват алкохола и получаваш писмо от митницата (личен опит). Влизаш ли в същият този черен списък?
Не, защото ти самият нищо нередно не си направил. Трябва да се сдърпаш за нещо с митничарите, лично, за да влезеш.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Проверки на границата

Мнение от sunrise16 »

Преди няколко години пътувах с детето на едни приятели - 7-8 годишно. Имах нотариално заверени документи от двамата родители. Но като се връщахме в Канада и ме попитаха за адреса на детето, се оказа, че не го знам (те се бяха преместили няколко месеца преди това, купиха къща) Но им дадох телефона на родителите, които ни чакаха отвън на летището и им се обадиха. Но заради това, че не знаех адреса, се започна една дълга и широка и проверка на моя и неговия багаж. В багажа на детето имаше една бутилка вино, за която знаех (бабата ми беше казала, че ще я сложи). Митничарката взе да ме пита - като отидете в магазина,на каква възраст имате право да си купите алкохол, а това дете, което придружавате нали няма право да си купи. Обясних им, че не съм знаела, че няма право да носи алкохол, че съм мислила, че като плаща цял билет има право и на разрешеното количество. Провериха и моя багаж, и аз имах една бутилка вино или ракия, не си спомням, но имах и една малка подкова луканка. Та платих някаква глоба 40 или 45$ и вечерта в къщи реших да си хапна от луканката. Да ама се оказа,че я взели а аз не бях разбрала. :)
Та следващите две години ме проверяваха като се връщах в Канада, сигурно съм била в този черен списък. После спряха да ме проверяват.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проверки на границата

Мнение от roumensp »

sunrise16 написа:Та следващите две години ме проверяваха като се връщах в Канада, сигурно съм била в този черен списък. После спряха да ме проверяват.
Ако почти всеки път са те проверявали, вероятно си била.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Проверки на границата

Мнение от Independent »

На влизане в Канада досега не са ме проверявали основно, разминавам се само с подаването на декларацията. Един път се учудиха как така съм била извън страната цели две седмици, пък нямам нищо за деклариране, но полузаспалата ми физиономия явно ми помогна.

На влизане в САЩ обаче винаги ме проверяват. Не се е минало един път на билета да ги няма четирите S. Това беше и една от причините да намразя летенето толкова много. На въпросите ми дали е съм в някаквъ списък досега са ми отговаряли, че е понеже си купувам билетите в последния момент.

Върха на черешката обаче беше в София преди две години, когато един батко с мутренска физиономия ме спря точно след зелената линия (демек след като минах граничен контрол) и поиска да види с колко пари влизам. С каква цел и с какво authority, така и не разбрах.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Проверки на границата

Мнение от sunrise16 »

sunrise16 написа:
Та следващите две години ме проверяваха като се връщах в Канада, сигурно съм била в този черен списък. После спряха да ме проверяват.

Ако почти всеки път са те проверявали, вероятно си била.
Ами да - следващите две години пътувах два пъти до БГ и двата пъти ме провериха, та на практика всеки път в следващите две години. На третата спряха, и сега пътувам всяка година, но никога повече не са ме проверили. Обаче не си спомням да са ми казали тогава, че ме слагат във въпросния списък, но сигурно съм била и сигурно автоматочно съм излезла от него след две години. Но може би има и значение какво и колко носиш. На една от тези проверки видях други пътници, които проверяваха и бяха буквално с два куфара пълни с филета и колбаси, не помня от къде идваха, но май бяха бели.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Проверки на границата

Мнение от MrGeek »

sunrise16 написа:но имах и една малка подкова луканка.
Не можеш да внасяш храни в Канада без да ги декларираш, затова са те вкарали в черния списък, но в случая на месо и месни продукти от всичи държави без САЩ пък директно си е забранено.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Проверки на границата

Мнение от sunrise16 »

Знам, че нямам право да внасям храни и особено за месото е много строго, та затова и не я декларирах. Ама въпреки, че знам, изкуших се, човещинка. :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проверки на границата

Мнение от optics »

Ние па получихме преди полвин година колет с луканка и най-надлежно си беше декларирана. Не повярвах на очите си, додето не почнахаме да я нагъваме.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Проверки на границата

Мнение от anxeli »

Единствено миналия месец на връщане от Бразилия, и то не нас, просто на куфара имаше лепенка че е проверяван. В Хюстън, предположих че американците са търсили дрога.
А иначе мен с никакви курсове не могат да ме хванат, лъжа много хладнокръвно, без заекване и гледайки в двете очи ]:)
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проверки на границата

Мнение от Koko »

anxeli написа:Единствено миналия месец на връщане от Бразилия, и то не нас, просто на куфара имаше лепенка че е проверяван. В Хюстън, предположих че американците са търсили дрога.
А иначе мен с никакви курсове не могат да ме хванат, лъжа много хладнокръвно, без заекване и гледайки в двете очи ]:)
На мен също ми се случи веднъж при транзитно преминаване през САЩ единят от чекираните ми куфари да бъде проверен - бяха ми оставили някаква стандартна форма с която ме уведомяваха че куфара е отварян и проверяван по секюрити причини, но факт е че нито нещо липсваше, нито ми направиха някаква допълнителна проверка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проверки на границата

Мнение от roumensp »

anxeli написа:А иначе мен с никакви курсове не могат да ме хванат, лъжа много хладнокръвно, без заекване и гледайки в двете очи ]:)
Или пък ползваш distraction, като илюзионистите. Аз преди 10-ина години импортирах кола от Щатите и те бяха толкова excited като им казах, че изобщо не забелязаха чисто новия плазма ТВ в багажника. :lol:
А в черния списък ме вкараха навремето, защото се сдърпахме на Peace Arch за едни цигари купени от duty free: те искаха пари, аз им казах, че няма да платя и предпочитам да ги конфискуват и те явно нещо се обидиха и ме набедиха, че съм чийтър ... та така. :D
Канадска му работа ... американците ги е страх да нямаш базука или зеленчуци в багажника, а нашите ги е страх да не пропуснат няколко долара от някоя бутилка. При мексиканците пък играеш лотария: натискаш бутон и ако светне зелено минаваш, а ако светне червено - ровят (впрочем още ли е така, отдавна не съм ходил).
Публикувай отговор