Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от lucky_2014 »

Търсих, търсих, но не намерих такава тема.

Обмисляме преместване от Онтарио в Бритиш Колумбия (Торонто-Ванкувър). Сравнително отскоро сме тук, с две малки деца... темата защо се местим не ми се отваря, тъй като нямаме някаква неотложна причина - Торонто е супер, справяме се добре, харесва ни... просто Ванкувър предлага различни възможности за нас. Да кажем, че сме решили да поживеем и там, докато решим къде да се установим.

По-скоро ме вълнуват опциите за местене. Да споделя какво сме мислили ние:

1. Вариант 1 - всички на самолета, а багажът идва след нас. Тук слабото място е, че нямам идея какво значи багажът идва след нас и колко струва удоволствието. Хубавото е, че не сме успели да натрупаме кой знай какво, тъй като сме отскоро тук, но все пак си представете малко бусче пълно с багаж.

2. Вариант 2 - всички на колите - две коли - едната си е за пътуване на децата и жената, а в другата е багажа и аз. Голямо пътешествие ще е, но смятаме да го направим кефски - без бързане, с хотелчета и тн. Всичко предварително организирано - маршрут и тн. Голям недостатък - струва ми се голяма глупост да си карам от Онтарио кола (че даже 2), като се има предвид солта и какво причинява на колите тя... И разбира се, очевадния недостатък, че с две малки деца, всяко пътуване може да се окаже изненадващо неприятно, но за лоши работи няма да мислим...

3. Вариант 3 - същия като колите, но с кемпер (който разбира се, ще се наложи да си купим, продавайки си колите тук). Проблемът ми е същия като с колата - да си карам оттук разяден кемпер до БК (няма да е нов кемпера, разбира се)... да не говорим, че кемперите в БК сигурно ще са повече като предлагане и сигурно ще са по-изгодни и неизгнили...

4. Вариант 4 - изобщо не знам дали е вариант - ако си наемем кемпер с опция за го оставим в офиса на съответната фирма в БК. Знам, че има такава услуга на друга компания за наемане на разни камиончета и си викам дали няма да намеря и за кемпери... Ако някой е чувал за такова чудо - да каже.

Знам, че не малко от вас са предприемали тази стъпка - местене от провинция в провинция и наистина разчитам на вашето мнение.

Благодаря предварително за отговорите!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от ivandaman »

Mного зависи колко багаж имате..

Аз използвах варианта с колата, но бях ерген а не семеен с деца. Натоварих всичко което имах в колата, включително и телевизора и прекосих Канада.

Всъщност това е доста интересно пътуване и дори бих искал да го направя отново, но просто не мога да отделя две седмици да го направя пак. Спрете по пътя тук там. Аз спрях в Уинипег и Калгари и още един град преди това който не си спомням.

Ако ще го правите с децата вижте как седи въпросът със медицинските застраховки, не само заради това какво може да се случи по пътя, но и заради факта че в БК първите три месеца нямаш право на провинциална застраховка.

Относно колите от Онтарио. Никакъв проблем няма. Аз дойдох с една хонда-прелюд и си я карах още няколко години докато един ден един Китаец не се натресе в мен докато чаках на червен светофар. Заспал човека, кво да го прайш.. Тук колите на старо са доста по-скъпи, точно заради липсата на ръжда, така че ако може да си вземете читави коли от онтарио няма никакъв проблем.

Тук ще трябва да смените номерата естестествено.

Ако Ванкувър ви е на сърцето, направете го. Аз направих същото и никога не съм съжалявал, макар че съм съгласен че Торонто също е супер и имам само приятни спомени от там. Но двата града са като Ябълки и Портокали.. Зависи на кой какво повече му харесва.

Успех.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от tonich »

Добре си го намислил, ама изчакай само да се появят форумните спецове! Единият ще те светне как да си преместиш тенджерите и тиганите с контейнер, а другият ще те информира ежечасно за температурите и валежите. От Свиленград! :!: :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от optics »

Ние сме карали от Кингстън до Виктория и обратно. Но без деца и не за местене а за кеф. Маршрута няма какво толкова да му избираш - караш и спиш където завърнеш. За местене направихме следното - аз отидох със самолет, след няколко месеца - семейството - също със самолет. Цялата покъщнина, барабар с колата бе натоварена на камиони и докарана. Упаковането го направиха фирмено с изключение на чаши и чинии. Което беше повредено при транспорта ми го платиха надлежно след това. А то беше почти нищо - да са ми дали някъде 150-200 долара - колкото поисках без въобще да се пазарят. Първо докараха покъщнината. Колата дойде може би седмица по-късно с друг камион.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от lucky_2014 »

Леле, че сте бързи! Благодаря за отзивчивостта :handshake:

От отговорите ми изникват два въпроса - как така няма да имаме застраховка първите месеци в БК? Аз бая изчетох на идване за застраховките, че жената беше бременна и бях останал с впечатление, че ако се местиш, докато стане време за новата провинциална застраховка, си покрит от старата провинция. Това, разбира се, ако си живял там повече от 6 месеца, а ние ще сме живели в Торонто около година, докато предприемем местенето... Явно ще почета още.

Оптикс, а на теб колко ти излезе превоза и колко като количество изпрати - ако можеш кажи ми колата отделно, че се чудим за нея. Предполагам, че отдавна си правил това упражнение, но оттогава надали е станало по-евтино и ще ми е ориентир.

Бреее, никой нищо не издъхва за моя Вариант 4... Ако наистина има такава опция, не се замислям и миг. Кемперите са ми голяма слабост и пътуванията... очевидно :rofl:

П.С. как сте го направили това на сайта да не може да се пише на маймуница, гениално. Само ако искаш нещо да напишеш на английски много смешно изглежда.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от Koko »

Защо не проверите какви цени биха ви дали фирмите за местене? Това не е никакъв проблем да се наприви on-line, при това може да се поискат оферти от няколко фирми едновременно и след това да сравнявате цените и условията им. Същото се отнася и до наемането на кемпер и дали е възможно да се наеме на едно място и да се остави на друго. Да не се окаже че от фирмата искат да покриете разходите за връщане на колата до там от където е взета, а те да имат грижата да го направят.
По отношение на здравната застраховка - да, ще имате покритие от Онтарио за 3 месеца след като сте напуснали провинцията.
Поне според мене идеята да тръгнете с две коли, в една багажа а в другата децата, на такъв дълъг път ще убие смисъла от туристическата част на начинанието.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от lucky_2014 »

Това с офертите задължително ще го направя - имате ли предвид определени фирми, които са бенчмарк за подобно начинание или пък фирми, от които вие сте доволни? Аз отделно започвам проучване, разбира се. Оптикс, ти кой използва за твоето местене?

И мен това с децата ме притеснява. Бебето сложим ли го в кола - заспива. Каката също, но сигурно ще я хване съклета по някое вреве. Може би вариантът за дълго пътуване с децата е кемперът...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от Koko »

lucky_2014 написа:Това с офертите задължително ще го направя - имате ли предвид определени фирми, които са бенчмарк за подобно начинание или пък фирми, от които вие сте доволни? Аз отделно започвам проучване, разбира се. Оптикс, ти кой използва за твоето местене?

И мен това с децата ме притеснява. Бебето сложим ли го в кола - заспива. Каката също, но сигурно ще я хване съклета по някое вреве. Може би вариантът за дълго пътуване с децата е кемперът...

Ползвал съм услугите на тази фирма, нямам оплаквания, но и не им правя реклама като да са най-добрите в бранша.

http://www.eurotransportintl.com/"

Съвета ми остава, направете запитване до няколко фирми и сравнявайте условията им. Другото нещо при местене, въпреки че си в договорни отношения с една компания, която се занимава с формалностите, то реално превоза може да мине през три различни фирми - първата идва да ти вдигне нещата от къщи, втората извършва превоза от град до град и след това трета фирма ви доставя нещата по местоназначение.
Тук възниква и друг въпрос, къде точно искате да ви бъдат доставени нещата, ако нямате все ощо постоянен адрес на който искате багажа да ви бъде доставен, може да се наложи да забавите транспортирането докато нямате постоянне адрес.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от ablood »

Още един вариант, който може да се върне навсякъде:

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от Pavel M »

lucky_2014 написа:Търсих, търсих, но не намерих такава тема.

Обмисляме преместване от Онтарио в Бритиш Колумбия (Торонто-Ванкувър). Сравнително отскоро сме тук, с две малки деца... темата защо се местим не ми се отваря, тъй като нямаме някаква неотложна причина - Торонто е супер, справяме се добре, харесва ни... просто Ванкувър предлага различни възможности за нас. Да кажем, че сме решили да поживеем и там, докато решим къде да се установим.

По-скоро ме вълнуват опциите за местене. Да споделя какво сме мислили ние:

1. Вариант 1 - всички на самолета, а багажът идва след нас. Тук слабото място е, че нямам идея какво значи багажът идва след нас и колко струва удоволствието. Хубавото е, че не сме успели да натрупаме кой знай какво, тъй като сме отскоро тук, но все пак си представете малко бусче пълно с багаж.

2. Вариант 2 - всички на колите - две коли - едната си е за пътуване на децата и жената, а в другата е багажа и аз. Голямо пътешествие ще е, но смятаме да го направим кефски - без бързане, с хотелчета и тн. Всичко предварително организирано - маршрут и тн. Голям недостатък - струва ми се голяма глупост да си карам от Онтарио кола (че даже 2), като се има предвид солта и какво причинява на колите тя... И разбира се, очевадния недостатък, че с две малки деца, всяко пътуване може да се окаже изненадващо неприятно, но за лоши работи няма да мислим...

3. Вариант 3 - същия като колите, но с кемпер (който разбира се, ще се наложи да си купим, продавайки си колите тук). Проблемът ми е същия като с колата - да си карам оттук разяден кемпер до БК (няма да е нов кемпера, разбира се)... да не говорим, че кемперите в БК сигурно ще са повече като предлагане и сигурно ще са по-изгодни и неизгнили...

4. Вариант 4 - изобщо не знам дали е вариант - ако си наемем кемпер с опция за го оставим в офиса на съответната фирма в БК. Знам, че има такава услуга на друга компания за наемане на разни камиончета и си викам дали няма да намеря и за кемпери... Ако някой е чувал за такова чудо - да каже.

Знам, че не малко от вас са предприемали тази стъпка - местене от провинция в провинция и наистина разчитам на вашето мнение.

Благодаря предварително за отговорите!
имам едно скромно питане
защо предприемате едно такова преместване,поради какви причини ор онтарио до бк,а не до някоя по цивилизована дестинация като париж,мадрид или Лондон

иначе конкретно на въпроса ви нямам отговор
ма въпреки това би ми било любопитно да кажеш ква ви е мотивацията на местенето
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от nekerman »

Моите бивши съседи ползваха тази услуга: http://www.pods.com/canada/"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от optics »

lucky_2014 написа:Това с офертите задължително ще го направя - имате ли предвид определени фирми, които са бенчмарк за подобно начинание или пък фирми, от които вие сте доволни? Аз отделно започвам проучване, разбира се. Оптикс, ти кой използва за твоето местене?
И мен това с децата ме притеснява. Бебето сложим ли го в кола - заспива. Каката също, но сигурно ще я хване съклета по някое вреве. Може би вариантът за дълго пътуване с децата е кемперът...

Ако помнех или имах записки, щях да ти кажа и фирма и цени още отначало. Всичко което помня е, че потърсих онлайн и намерих 3 "най-популярни" фирми. Плащането беше от работодателя така че те задължително искаха тия оферти за да си ги приложат в документацията и имат доказателство, че е избрана най-изгодната. Ако беше безумно скъпо щях да съм запомнил нещо, тъй колкото за куриоз да раздувам. Но не съм, което ми говори че не е било безумно. Възможно е за колата да е била друга фирма. Покъщнината беше много добре упакована с разни одеала и други меки обвивки в камиона. Той беше от най-големите, но в него е имало и други пратки, които са били разтоварени преди да дойде мойта до мен. Тоест, те си ги оптимизират тия неща както си решат. За опаковането - идват у вас и почват няколко човека да завиват нещата и са много бързи и сръчни.
На Pavel M, известен още като "батката" не обръщай особено внимание, той се прибра в Русе и оттам троли - задава въпроси уж че много му е интересно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от Marto »

ablood написа:Още един вариант, който може да се върне навсякъде:

Изображение
:y:
Ние направихме точно това, но без деца. Беше един страхотен роуд трип. Ако имате американски визи или канадски паспорти, бих препоръчал да минете през САЩ.

Също така, ако цената на превоза на покъщината те стресне, имай предвид че като си правите данъчните декларации догодина голяма част ще ви се "върне".
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от myhata II »

lucky_2014 написа:Търсих, търсих, но не намерих такава тема.

Обмисляме преместване от Онтарио в Бритиш Колумбия (Торонто-Ванкувър). Сравнително отскоро сме тук, с две малки деца... темата защо се местим не ми се отваря, тъй като нямаме някаква неотложна причина - Торонто е супер, справяме се добре, харесва ни... просто Ванкувър предлага различни възможности за нас. Да кажем, че сме решили да поживеем и там, докато решим къде да се установим.

По-скоро ме вълнуват опциите за местене. Да споделя какво сме мислили ние:

1. Вариант 1 - всички на самолета, а багажът идва след нас. Тук слабото място е, че нямам идея какво значи багажът идва след нас и колко струва удоволствието. Хубавото е, че не сме успели да натрупаме кой знай какво, тъй като сме отскоро тук, но все пак си представете малко бусче пълно с багаж.

2. Вариант 2 - всички на колите - две коли - едната си е за пътуване на децата и жената, а в другата е багажа и аз. Голямо пътешествие ще е, но смятаме да го направим кефски - без бързане, с хотелчета и тн. Всичко предварително организирано - маршрут и тн. Голям недостатък - струва ми се голяма глупост да си карам от Онтарио кола (че даже 2), като се има предвид солта и какво причинява на колите тя... И разбира се, очевадния недостатък, че с две малки деца, всяко пътуване може да се окаже изненадващо неприятно, но за лоши работи няма да мислим...

3. Вариант 3 - същия като колите, но с кемпер (който разбира се, ще се наложи да си купим, продавайки си колите тук). Проблемът ми е същия като с колата - да си карам оттук разяден кемпер до БК (няма да е нов кемпера, разбира се)... да не говорим, че кемперите в БК сигурно ще са повече като предлагане и сигурно ще са по-изгодни и неизгнили...

4. Вариант 4 - изобщо не знам дали е вариант - ако си наемем кемпер с опция за го оставим в офиса на съответната фирма в БК. Знам, че има такава услуга на друга компания за наемане на разни камиончета и си викам дали няма да намеря и за кемпери... Ако някой е чувал за такова чудо - да каже.

Знам, че не малко от вас са предприемали тази стъпка - местене от провинция в провинция и наистина разчитам на вашето мнение.

Благодаря предварително за отговорите!
товари всичко на товарен влак, така излиза най евтино и сигурно, има фирми които точно с това се занимават !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: Местене между провинции (от Онтарио в Бритиш Колумбия)

Мнение от drifter »

Вариант 4 - повечето фирми освен твърдата цена за наемане имат и допълнителна такса на километър. За големи разстояния сумата става неоправдана. Определено много повече отколкото кола под наем и спане по мотели. Ние сме проверявали само този вариант. Ако в сметките се включва и цената за преместване на покъщнината може и да си заслужава.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Публикувай отговор