Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Като ви чета, все едно някои хора не идват от комунистическа България ........
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:Като ви чета, все едно някои хора не идват от комунистическа България ........
Генетичните увреждания са необратими ... само след 2-3 поколения отрицателен подбор.

По-ясно от подписа ми не мога да го кажа.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

Сега и Валсто да ни обясни за разпределението на глупостта по географски региони и може да сформирате нова наука:
Генетично декодиране на отрицателния подбор с елементи на географски елементи.

Аз пък, като ви чета, все едно някои хора не живеят в комунистическа Канада!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от speedy »

Нали ви е ясно, че се гласува за най-малкото зло? По принцип трудно понасям политици, независимо от партията. Голяма разлика няма, освен в това колко данъци ще гласуват.

Миналата седмица звъни телефона. Вдигам без да погледна кой ме търси, очаквайки да обсъждам с Рупиндер или Ануп наличието на много прах във въздухопроводите, и се надявам на агитатор за кандидатката от либералната партия, която ще бори местния консерватор (той е идиот). Набързо ми казват как тя е човек посветил живота си за благото на хората и първа грижа за нея щяло да бъде здравеопазването. Много пари се събирали и давали, ама се отклонявали за други цели и канадският народ страдал.

За съжаление (на агитатора), си бях отворил студена 100 Meridian (препоръчвам) и бях в приказливо настроение. Понеже тия неща са ми малко мътни, попитах как аджеба стават тези отклонявания, след като парите за здравеопазване се управляват от провинциалното правителство, а те са техни хора, либерали. Агитаторът, без да се задъха заяви, че федералните консерватори били виновни, щото давали парите на провинциалните либерали, но не следяли внимателно за какво се използват. Тази непробиваема логика ме обезоръжи и се наложи да прекратя разговора, за да отворя втора бутилка.

Почвам да оценявам все по-високо платформата на партията на носорозите.
If elected, the Rhinoceros Party of Canada has promised to:

Repeal the law of gravity
Promote higher education by building taller schools
Count the Thousand Islands to make sure the Americans didn’t steal any
Reform the retail lottery scheme by replacing cash prizes with Senate appointments
Seat the Queen of Canada in Buckingham, Quebec.
Nationalize Tim Horton's
Move the national capital to Kapuskasing, Ontario
Privatize the Canadian Army
Guaranteed monthly orgasms
Притеснява ме само национализирането на Tim Horton's. Да не би да са някаква издънка на NDP?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Аз пък, като ви чета, все едно някои хора не живеят в комунистическа Канада!
Е не всички живеем в комунистическа Канада (а.к.а Кебек)
А пък аз живея при съседите половината от времете и понеже скъпата ни държава ми експроприира 35 от дохода, не виждам как да имам желания да им дам повече ???
Да се хванат да работят, а не да "лежат" на чужди пари....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:Сега и Валсто да ни обясни за разпределението на глупостта по географски региони и може да сформирате нова наука:
Генетично декодиране на отрицателния подбор с елементи на географски елементи.

Аз пък, като ви чета, все едно някои хора не живеят в комунистическа Канада!
Някои може и да живеете.

Убеден съм дори, че някои живеете в някакъв паралелен свят.

Това обаче не е само генетично обременено, a науката май се нарича психиатрия и няма нужда тепърва да се изобретява.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа: Аз пък, като ви чета, все едно някои хора не живеят в комунистическа Канада!
Е не всички живеем в комунистическа Канада (а.к.а Кебек)
А пък аз живея при съседите половината от времете и понеже скъпата ни държава ми експроприира 35 от дохода, не виждам как да имам желания да им дам повече ???
Да се хванат да работят, а не да "лежат" на чужди пари....
Виж кой говори, човекът учил на държавна субсидия в а.к.а Кебек, човекът който e директно over payed от федералното правителство, човекът който не един път се е хвалел, че си "клати краката" на чужди пари...!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа: Аз пък, като ви чета, все едно някои хора не живеят в комунистическа Канада!
Е не всички живеем в комунистическа Канада (а.к.а Кебек)
А пък аз живея при съседите половината от времете и понеже скъпата ни държава ми експроприира 35 от дохода, не виждам как да имам желания да им дам повече ???
Да се хванат да работят, а не да "лежат" на чужди пари....
Виж кой говори, човекът учил на държавна субсидия в а.к.а Кебек, човекът който e директно over payed от федералното правителство, човекът който не един път се е хвалел, че си "клати краката" на чужди пари...!
Учил на държавна субсидия - с платените от мен данъци САМО първата година в Кебек са съм изплатил и моята субсидия и твоята, че и на още няколко души около мен...., да не говорим, че имам повече от 24к държавен заем, защото съм учил в щатите и за там стипендия няма, а е заем които аз плащам, не правителството.
Не знам по какъв начин съм точно over paid от федералното правителство ???
А за клатенето на краката и "чуждите пари" не знам какво имаш предвид и как да кометирам ???
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:Учил на държавна субсидия - с платените от мен данъци САМО първата година в Кебек са съм изплатил и моята субсидия и твоята, че и на още няколко души около мен
А тогава защо се сърдиш, че държавата ти "експроприира" 35% от дохода? Експроприация означава насилствено отнемане на частно имущество от страна на държавата - не е точно същото като облагане с данъци. Нали предишният зъболекар, завършил преди теб трябва да е платил големите данъци, че да има след това субсидия за теб?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:Учил на държавна субсидия - с платените от мен данъци САМО първата година в Кебек са съм изплатил и моята субсидия и твоята, че и на още няколко души около мен
А тогава защо се сърдиш, че държавата ти "експроприира" 35% от дохода? Експроприация означава насилствено отнемане на частно имущество от страна на държавата - не е точно същото като облагане с данъци. Нали предишният зъболекар, завършил преди теб трябва да е платил големите данъци, че да има след това субсидия за теб?
Уау, не знаех, че данъците са пожелателно ????
Понеже аз обичам цифри ще дам пример с цифри:
Обучението в щатите ми е струвало 150к плюс минус. Заем, не субсидия, който си плащам лично;
Нека сега да приемем, че в Кебек струва същото и ми е "безплатно", пардон "субсидирано":
Въпроса, който се пита е след колко години плащане на провинциални данъци в размер на до 52% ( в Колорадо щатския данък е под 5%) с разликата от данъците в щатите ще съм си изплатил субсидията ? Аз бих отговорил на този въпрос - около 7 до 10 години. Ако вземем разликата между Кебек и Албърта (52% и 10%) разликата ще изплати субсидията за 5-7 години.
Какво се случва с разликата през останалите 35 професионален живот, които имам ?
Спонсорирам друг зъболекар или спонсорирам комунизма в Кебек ? Все ми се вярва, че е второто, а не първото
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:
miteto написа:
pumpy написа:Учил на държавна субсидия - с платените от мен данъци САМО първата година в Кебек са съм изплатил и моята субсидия и твоята, че и на още няколко души около мен
А тогава защо се сърдиш, че държавата ти "експроприира" 35% от дохода? Експроприация означава насилствено отнемане на частно имущество от страна на държавата - не е точно същото като облагане с данъци. Нали предишният зъболекар, завършил преди теб трябва да е платил големите данъци, че да има след това субсидия за теб?
Уау, не знаех, че данъците са пожелателно ????
Понеже аз обичам цифри ще дам пример с цифри:
Обучението в щатите ми е струвало 150к плюс минус. Заем, не субсидия, който си плащам лично;
Нека сега да приемем, че в Кебек струва същото и ми е "безплатно", пардон "субсидирано":
Въпроса, който се пита е след колко години плащане на провинциални данъци в размер на до 52% ( в Колорадо щатския данък е под 5%) с разликата от данъците в щатите ще съм си изплатил субсидията ? Аз бих отговорил на този въпрос - около 7 до 10 години. Ако вземем разликата между Кебек и Албърта (52% и 10%) разликата ще изплати субсидията за 5-7 години.
Какво се случва с разликата през останалите 35 професионален живот, които имам ?
Спонсорирам друг зъболекар или спонсорирам комунизма в Кебек ? Все ми се вярва, че е второто, а не първото
Данъците не са пожелателни, но са параметър, който е ясен предварително и имаш опция да откажеш (т.е. да не се заселваш в Квебек или да се изселиш, ако вече си роден там). Експроприацията просто идват един ден и ти вземат кабинета барабар с оборудването, без да те питат. Има ли разлика според теб?
Второ, и данъците и субсидиите в Квебек са ти били ясни предварително, понеже сам си казвал много пъти, че си "написал домашното много добре" преди да кацнеш. Та, какъв е проблема тогава? Можеше да кацнеш и учиш в Албърта, примерно? Щом в Албърта дават същите субсидии, а данъците им са 5 пъти по-малки?
А между другото, кои точно данъци са 52% в Квебек и 10% в Албърта? Corporate tax rate беше доскоро 10% в Албърта, сега е 12%. В Квебек също е 12%, ако не се лъжа? Personal tax - 40% marginal tax rate в Албърта на доход $250,000 и 50% marginal tax rate в Квебек.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа: ......Данъците не са пожелателни, но са параметър, който е ясен предварително и имаш опция да откажеш (т.е. да не се заселваш в Квебек или да се изселиш, ако вече си роден там)......

...Та, какъв е проблема тогава? .....
Е за това е темата: някои искат да превърнат цяла Канада в един Кебек а.к.а комунизъм....
Аз предпочитам да я превърнем в една Албърта... ( и то не от политическа гледна точка в момента :D )
И аз моя избор съм го направил, живея в Албърта, работя в БК и си почивам на юг...

P.S. Малка корекция с данъците в Кебек, под 53% (29+24) имам предвид провинциални и федерални взети заедно. Съответното съотнощение в Албърта е 39% (29+10). Разликата е очевадна.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от newcomer »

pumpy написа:
miteto написа:
pumpy написа:Учил на държавна субсидия - с платените от мен данъци САМО първата година в Кебек са съм изплатил и моята субсидия и твоята, че и на още няколко души около мен
А тогава защо се сърдиш, че държавата ти "експроприира" 35% от дохода? Експроприация означава насилствено отнемане на частно имущество от страна на държавата - не е точно същото като облагане с данъци. Нали предишният зъболекар, завършил преди теб трябва да е платил големите данъци, че да има след това субсидия за теб?
Уау, не знаех, че данъците са пожелателно ????
Понеже аз обичам цифри ще дам пример с цифри:
Обучението в щатите ми е струвало 150к плюс минус. Заем, не субсидия, който си плащам лично;
Нека сега да приемем, че в Кебек струва същото и ми е "безплатно", пардон "субсидирано":
Въпроса, който се пита е след колко години плащане на провинциални данъци в размер на до 52% ( в Колорадо щатския данък е под 5%) с разликата от данъците в щатите ще съм си изплатил субсидията ? Аз бих отговорил на този въпрос - около 7 до 10 години. Ако вземем разликата между Кебек и Албърта (52% и 10%) разликата ще изплати субсидията за 5-7 години.
Какво се случва с разликата през останалите 35 професионален живот, които имам ?
Спонсорирам друг зъболекар или спонсорирам комунизма в Кебек ? Все ми се вярва, че е второто, а не първото
като сложиш и още едни 150 на жената заемите отидоха към половин милион

ми вие имате да ги изплащате тия пари до пенсия като сте наемници на по една заплата

ще доживеете ли някой ден да си отворите частна практика
как ги виждаш нещата
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

newcomer написа: като сложиш и още едни 150 на жената заемите отидоха към половин милион

ми вие имате да ги изплащате тия пари до пенсия като сте наемници на по една заплата

ще доживеете ли някой ден да си отворите частна практика
как ги виждаш нещата
Добър опит батка, но няма да стане днес, пациента ми точно дойде, отивам да си клатя краката до него и да съм овър пейд :lol:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от newcomer »

pumpy написа:
newcomer написа: като сложиш и още едни 150 на жената заемите отидоха към половин милион

ми вие имате да ги изплащате тия пари до пенсия като сте наемници на по една заплата

ще доживеете ли някой ден да си отворите частна практика
как ги виждаш нещата
Добър опит батка, но няма да стане днес, пациента ми точно дойде, отивам да си клатя краката до него и да съм овър пейд :lol:
:y:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор