Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Kpetrov, искам да кажа, че ако/когато дойдат загубите (били те 50% или повече) най-глупавата стратегия би била да се продава. Разбира се, че ако знам кога и с колко ще съм милиардер. Обаче не знам и никой не знае. Затова да се концентрираме върху правилното поведение при различните фази на пазара. Няма начин да печелиш винаги. Но има начин да не губиш.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Да де но след като се съгласи с тезата за не оптимистично близко икономическо бъдеще и стоковия пазар в частност, не значи ли че правилното поведение при тази фаза на пазара е да се продава сега и когато този очакван спад настъпи ще имаш капитала за новото удвояване на пазара?
Нямах в предвид да се продаде при вече реализиран 50% спад, а сега.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Kpetrov написа:Yahoo, ако се надяваш на големи проценти, не си ли пробвал нещо, като хедж фондовете на Horizons: HOD и HOU например. Там почти всеки месец има по няколко удара от по 10%?
Аз вече бях споменал че не го правя за пари и удари. Сега се уча и единственото което ме интересува е да не правя загуби с надеждата спечеленото да покрие поне обезценяването на парите. Само че с доказателствата че живеем върху много надут балон за който въпроса е не дали, а кога ще се спука и колко лошо ще се изтърсим изглежда е най-важния момент в цялото упражнение.
Разбирам, но ти спомена "големият риск Бомбардие", което не се връзва много с надеждата да не правя загуби и за това предложих също така рисковани действия с хедж фондове на основа петрол.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Разбирам, но ти спомена "големият риск Бомбардие", което не се връзва много с надеждата да не правя загуби и за това предложих също така рисковани действия с хедж фондове на основа петрол.
Казах риск защото обикновено не държа акции по време на отчетен период на фирма в недобро финансово състояние. За през останалото време имам добри стратегии как да печеля дори от Бомбардие, но не и когато се очаква новина, която може да направи голям скок на цената в неизвестна посока. Рискувах единствено защото вече беше късно да си изтегля значителното количество акции без голяма загуба, а цената предвидливо вече беше свалена толкова ниско, че беше много малко вероятно още значително да падне и бях готов да изчакам докато се възстанови. Въпреки че този път спечелих друг път не смятам да правя подобни неща. Има далеч по-сигурни начини да се търгува при нормални обстоятелства.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Kpetrov написа:Да де но след като се съгласи с тезата за не оптимистично близко икономическо бъдеще и стоковия пазар в частност, не значи ли че правилното поведение при тази фаза на пазара е да се продава сега и когато този очакван спад настъпи ще имаш капитала за новото удвояване на пазара?
Нямах в предвид да се продаде при вече реализиран 50% спад, а сега.
Единственото с което съм се съгласил че, че никой не може да предвиди пазара.
Вече споменах, че не инвестирам в пазара като цяло, а в отделни акции. Състоянието на пазара, загуби на хартия и тримесечни отчети слабо ме интересуват, при value investing е важна оценката на предприятието а не тенденциите на Уолстриийт.
От началото на годината досега имам 3 (три) транзакции, и това ми е от активните години тъй да се каже :)

P.S. Една смешна история от тия дни, пишман инвеститори объркали компаниите и изстреляли акциите на Riviera Tool Company 12 000 % за ден (дванадесет хиляди) под предлог, че Тесла ще да инвестира. Ама не били компютри, а компоти както се оказало.
http://www.valuewalk.com/2015/05/tesla- ... ock-12000/"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:VRX се движи последните месеци точно както ZLU (където аз играх), с тази разликата, че е толкова нагрухтяно, че вероятността за рязък спад е много голяма. Кой знае колко ще чакам и там да се възвърнат позициите при едно голямо сечено.
VRX се очертава като една от много малкото доста успешни канадски компании. Досега е само нагоре без никакви съществени сътресения. Само за последните 4 месеца след като си изтеглих дългите позиции направи още над 40% растеж и стигна вече 285 CAD от 202 когато ги продадох, което е повече от средно 10% месечно без нужда да дебнеш пикове. Може да последва известен застой, но не очаквам рязък спад докато не настъпи икономическа криза. Съжалявам че се оттеглих толкова рано от тях, а вече наистина изглежда късно да се купува.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Ако ще говорим РЕАЛНО в цифри, какво и е успешното на тази компания. Не високи доходи за единица акция, цена на компанията отнесена към приходите - надута, дивиденти 0.
Успешна е колкото тази... и те са правели по 50% и повече на година... disaster waiting to happen.




Просто лично, неангажиращо мнение. А че може да се спечели дори от губещи компании, може.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Когато цената на акциите нараства далеч над 50% годишно дивидентите от под 5% едва ли имат някаква значима стойност. Аз залагам повече на техническия анализ на графиките пред фундаменталния и той показва дългосрочно голямо търсене, много слаби и кратковременни корекции с очевиден възходящ тренд без сътресения рядко срещан при канадските акции. Харесват ми акции които дори да не нацелиш най-добрия момент за купуване винаги до няколко дена да имаш възможност да ги продадеш без загуба вместо да чакаш седмици и месеци за това както е при Бомбардие напоследък. От всички могат да се правят пари, но от някои които дърпат силно, бързо и много често нагоре всичко става много по-лесно.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Stoynev »

Аз обърнах всико в каш в края на април. Сега чакам дивеча да отстрелям нещо. Ако не стане нищо до септември , ще купя злато съм решил. Според мен то задържа около 1200 дълго време и не ми се струва да иде още надолу ( или поне не много). Март и април само загуби трупам (с Рotash Corp. Най-много загубих 5-6% от всичките ми пари в акции.)
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:Когато цената на акциите нараства далеч над 50% годишно дивидентите от под 5% едва ли имат някаква значима стойност. Аз залагам повече на техническия анализ на графиките пред фундаменталния и той показва дългосрочно голямо търсене, много слаби и кратковременни корекции с очевиден възходящ тренд без сътресения рядко срещан при канадските акции...
Къде мислиш е лимита?
Всички знаят, че 50% годишно е химера и нереално в дългосрочен план.


Признавам, че са рекета носител, но аз лично няма да мога да спя ако спестяванията ми са там точно сега. И аз като теб щях да съм излязал отдавна от там.
Не мога да прогнозирам нищо за тези или които и да било акции, но ми се струва, че точно от тези VRX има накъде да се пада и то много.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Къде мислиш е лимита?
Фармацефтиката е от най-печелившите браншове, но трябва да си купил рано когато още цената е разумна. Естествено че ги зарязах вече VRX и не смятам да се пробвам повече въпреки че очаквам да достигнат до около 350 CAD до края на тази година, ако няма икономически сътресения. Предпочитам новите играчи с цени под $10 и в момента има няколко такива много перспективни акции на които съм заложил големи надежди. Едните са създали и имат одобрен вече бърз тест за хепатит-с, а другите са открили заместител на морфина. Очаквам голямо раздвижване на по-дребните защото виждам въпреки че S&P 500 е на макс от известно време индикаторите за движение на капитала показват изтегляне на много пари от 500-те най-големи. Най-вероятно парите се ротират към подбрани по-малки компании които има накъде още да растат. Това са най-вероятно компании под $10 защото малко им трябва да прекрачат границата от $10 и тогава хедж фондовете е прието да могат вече да инвестират в тях и да станат и те ракети.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Още една канадска компания - ракета носител Constellation Software, но и там вече е късно и не ми стиска.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Лека заигравка срещу течението - NYSE:KORS (COH вече си имам)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

c200 написа:Лека заигравка срещу течението - NYSE:KORS (COH вече си имам)
Кое имаш вече COH или KORS? Гледам и двете са имали голям спад последната седмица. Надявам се си ги взел след това! Вероятно ще удариш нещо в краткосрочен план. Смяташ ли да ги държиш за по дълго?

Аз продадох ZLU след като си върна цената в последните дни и купих AP.UN на 37.20
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от valBG »

Аз нямам време да чета всички коментари 280+

Ето от моя experience

  No1 и само едно правило
Изплащате вашия заем

1.1. NEVER:Borrow to invest!

After that investments!!!

най-евтиното (no TFSA and RRSP )
My first choice!!!!!!!!
https://www.interactivebrokers.ca/en/main.php"

Nai dobri za TFSA and RRSP - RBC all 3 types of accounts..
http://www.rbcdirectinvesting.com/"


IMPORTANT!
your broker must/nice to be in their list
http://www.cipf.ca/HomePage.aspx"
http://www.cipf.ca/Public/MemberDirecto ... mbers.aspx"
Публикувай отговор