Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

NightMartini написа: Бил съм свидетел и как брокери подвеждат умишлено само за да трупат комисионни.
Това вече е друг въпрос и предполагам никой не се съмнява в това.
Ние за това и обменяме опит тук, за да нямаме вземане - даване с брокери и т.н.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Дребни инвестиции

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:
NightMartini написа: Бил съм свидетел и как брокери подвеждат умишлено само за да трупат комисионни.
Това вече е друг въпрос и предполагам никой не се съмнява в това.
Ние за това и обменяме опит тук, за да нямаме вземане - даване с брокери и т.н.
Хехе, кой си спомня монолога на Матю Маконахи в The Wolf of Wall Street ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Ние за това и обменяме опит тук, за да нямаме вземане - даване с брокери и т.н.
А аз помня един съвет от тате: Kаже ли ти българин нещо, прави точно обратното и няма да сбъркаш. :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

c200 написа:Не е толкова черен дяволът.
Имат много дългове, закъсняват с важния самолет, маркетингът им е издънка.
От друга страна имат много поръчки, продуктите им са добри (и самолетите, и влаковете), гъвкави са с кадри и доставчици и слабият канадски долар им помага.

Не съм съгласен да наричаш 5-10% в оценката на дъното "голяма грешка". Това са подробности от техническия анализ, като ударим $6 за акция няма да си спомняш даже :)
Хайде дано да върви към по-добре. Появи се новина която ги отлепи от дъното и като резултат успях да го налучкам само с 2% неточност. Вече позицията ми е на +5.3% което хич не е зле за един ден.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Godis »

CS300 излита тази седмица, а дано е на добре :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:
Kpetrov написа:Ние за това и обменяме опит тук, за да нямаме вземане - даване с брокери и т.н.
А аз помня един съвет от тате: Kаже ли ти българин нещо, прави точно обратното и няма да сбъркаш. :rofl: :D
Чакай сега, а ти послуша ли го или правиш точно обратното... защото предполагам баща ти е българин или греша?!
Става въпрос за брокери, не българи и съм чувал за бая по-големи измамници от който и да е български брокер.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Дребни инвестиции

Мнение от MrGeek »

Bistra написа:А аз помня един съвет от тате: Kаже ли ти българин нещо, прави точно обратното и няма да сбъркаш. :rofl: :D
Ще те помоля да избягваш тази тема, а за съветите на тате да си отвориш друга специална, освен ако не искаш да се озовеш за пореден път в генералния "Игнорариум" на форума. Предполагам с тези мъдри съвети на тате няма да ти липсва българо-канадското онлайн общество.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Godis написа:CS300 излита тази седмица, а дано е на добре :)
Отложиха излитането и понамаля интереса. Мен ме достраша такъв застой и затворих позицията на +10% общо за двата дена. Ще чакам първо добрите новини и тогава ще се опитам да се включа бързо в нарастването.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Val »

Stoynev написа:Аз не разбирам нишо от инвестиране. Имам горе долу твоите пари за инвестиране. RBC direct investing account. Правя го за кеф. Не ми харесват saving account или фондовете, имам пари вложени в Silver Weaton (SLW) i Methanex (MH). Хварлил съм око на Магна ((MG) и CAE.
Stoynev, надявам се, че беше купил Магна. :) Вчера отчетоха впечатляващ Q4 и само за един ден са +7%. Днес са около $136.

Мисля, че са страхотна компания, с агресивна стратегия за разрастване, а и автомобилния сектор сега е много добре, както и прогнозата за следващите години.

Аз ги купих преди три години на $35.45. :rock:
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Val написа:Stoynev, надявам се, че беше купил Магна. :) Вчера отчетоха впечатляващ Q4 и само за един ден са +7%. Днес са около $136.

Мисля, че са страхотна компания, с агресивна стратегия за разрастване, а и автомобилния сектор сега е много добре, както и прогнозата за следващите години.

Аз ги купих преди три години на $35.45. :rock:
Добър избор, а и при добрите компании човек няма от какво да се плаши от дните в които се обявяват резултатите. Аз за първи път вчера не продадох всичко преди такъв ден на AVGO и днес ударих джакпота от +15%. С Бомбардие не посмях да рискувам и имаше защо.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Val написа:Stoynev, надявам се, че беше купил Магна. :) Вчера отчетоха впечатляващ Q4 и само за един ден са +7%. Днес са около $136.

Мисля, че са страхотна компания, с агресивна стратегия за разрастване, а и автомобилния сектор сега е много добре, както и прогнозата за следващите години.

Аз ги купих преди три години на $35.45. :rock:
Добър избор, а и при добрите компании човек няма от какво да се плаши от дните в които се обявяват резултатите. Аз за първи път вчера не продадох всичко преди такъв ден на AVGO и днес ударих джакпота от +15%. С Бомбардие не посмях да рискувам и имаше защо.
Имам един въпрос... как може компания, като тази AVGO да има показатели, като P/E 111, P/B 10 и да струва 130$, че и такова покачване от 14% да има за ден?! Всичкото това заради бъдещите прогнози за разтеж ли са и имат ли те основание?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Имам един въпрос... как може компания, като тази AVGO да има показатели, като P/E 111, P/B 10 и да струва 130$, че и такова покачване от 14% да има за ден?! Всичкото това заради бъдещите прогнози за разтеж ли са и имат ли те основание?
Това е компания която произвежда важни компоненти за много от най-големите производители като Apple например. С изключителните продажби на айфон 6/6+ повечето доставчици на компоненти за него отчетоха огромен ръст на доходи и акциите им са нагоре. Заложих и на INVN, но те не дръпнаха толкова защото Apple и Samsung са ги заставили да им продават чиповете на много ниска цена за да има голяма сделка, но пък имат голям потенциал в бъдеще. Всяка висока цена на акция в момента си има обяснение и съвсем не е случайно.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Stoynev »

Val написа:
Stoynev написа:Аз не разбирам нишо от инвестиране. Имам горе долу твоите пари за инвестиране. RBC direct investing account. Правя го за кеф. Не ми харесват saving account или фондовете, имам пари вложени в Silver Weaton (SLW) i Methanex (MH). Хварлил съм око на Магна ((MG) и CAE.
Stoynev, надявам се, че беше купил Магна. :) Вчера отчетоха впечатляващ Q4 и само за един ден са +7%. Днес са около $136.

Мисля, че са страхотна компания, с агресивна стратегия за разрастване, а и автомобилния сектор сега е много добре, както и прогнозата за следващите години.

Аз ги купих преди три години на $35.45. :rock:
За съжаление след много 4удене тогава вместо MG, купих Air Canada. При авиокомпаниите горивото е най голямият разход и мислех 4е след като петрола падна драсти4но от там могат да изпаднат пари. Загубих 2%. A съм на4инаещ паравя грешки. От SLW и MX изкарах добре оба4е. В4ера купих Potash на 45 - мисля да ги държа до края на март, на4алото на април поне ( надявам се на 7-10%). Аз никога не влагам пари в фирма само за спекулацията, влагам само там където вървам 4е фирмата има перспектива. По тази при4ина никога не бих купил Bombardie (въпреки 4е някои правят добри пари). Аз мисля 4е БОИНГ и Аирбъс ще я сма4кат в дългосро4ен план.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Stoynev написа:Аз никога не влагам пари в фирма само за спекулацията, влагам само там където вървам 4е фирмата има перспектива. По тази при4ина никога не бих купил Bombardie (въпреки 4е някои правят добри пари).
Прав си. Спекулацията е много рисковано нещо особено пък с толкова несигурна компания като тази за момента. Тези дни наистина беше прекалено лесно да се направят доста пари и като гледам обема на купено/продадено явно много хора са го направили.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Kpetrov написа:Имам един въпрос... как може компания, като тази AVGO да има показатели, като P/E 111, P/B 10 и да струва 130$, че и такова покачване от 14% да има за ден?! Всичкото това заради бъдещите прогнози за разтеж ли са и имат ли те основание?
Това е компания която произвежда важни компоненти за много от най-големите производители като Apple например. С изключителните продажби на айфон 6/6+ повечето доставчици на компоненти за него отчетоха огромен ръст на доходи и акциите им са нагоре. Заложих и на INVN, но те не дръпнаха толкова защото Apple и Samsung са ги заставили да им продават чиповете на много ниска цена за да има голяма сделка, но пък имат голям потенциал в бъдеще. Всяка висока цена на акция в момента си има обяснение и съвсем не е случайно.
Аз съм съгласен, че има защо компанията да е важна и ценна, но защо цената отнесено към приходите на компанията е 111 и продължава да има търсене и ръст? Те са доставчик на важни компоненти за Apple, но самите Apple имат P/E 18, P/B 6.2, което трябва да ги прави много по-предпочитани пред AVGO!!!

П.П.
yahoo, когато продаде танжерин видя ли на каква цена реално продаваш или на следващият ден разбираш колко може да си сюрпризиран?

Stoynev и аз разглеждах поташ, но размислих и ще се включа на MX и на AGU
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор