Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от ablood »

На мен ми се струва малко странно да инвестирам пари взети на заем с риск над 0.00%
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

analgin написа:За това предпочитам да инвестирам в злато, винаги мога да го развържа в необходимата ми валута и до сега никога не съм бил на загуба.
Златото дълги години вървеше нагоре, но не и през последните 2-3 години когато тренда е вече обратен. Точно когато почнах да мисля в тази посока видях, че вече съм закъснял с такова инвестиране.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от analgin »

Аз вече казах, че от инвестции не разбирам, но това е моят избор за който не съжалявам и няма да променям. Пенсионни фондове нямам и не желая да имам.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Stoynev »

Аз не разбирам нишо от инвестиране. Имам горе долу твоите пари за инвестиране. RBC direct investing account. Правя го за кеф. Не ми харесват saving account или фондовете, имам пари вложени в Silver Weaton (SLW) i Methanex (MH). Хварлил съм око на Магна ((MG) и CAE.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Stoynev написа:Аз не разбирам нишо от инвестиране. Имам горе долу твоите пари за инвестиране. RBC direct investing account. Правя го за кеф. Не ми харесват saving account или фондовете, имам пари вложени в Silver Weaton (SLW) i Methanex (MH). Хварлил съм око на Магна ((MG) и CAE.
SLW и MH сам ли ги избра или си ползвал консултант? Зависи кога си инвестирал и ако е било преди 2010-2011 със сигурност си е заслужавало риска, но напоследък не ми изглеждат изобщо стабилни като дългосрочна инвестиция - бърз еднократен скок и после големи флуктуации с тренд на обезценяване. Твърдо съм за балансирано портфолио защото тези две инвестиции базирани в един и същ икономически регион са прекалено рискови.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Stoynev »

yahoo написа:
Stoynev написа:Аз не разбирам нишо от инвестиране. Имам горе долу твоите пари за инвестиране. RBC direct investing account. Правя го за кеф. Не ми харесват saving account или фондовете, имам пари вложени в Silver Weaton (SLW) i Methanex (MH). Хварлил съм око на Магна ((MG) и CAE.
SLW и MH сам ли ги избра или си ползвал консултант? Зависи кога си инвестирал и ако е било преди 2010-2011 със сигурност си е заслужавало риска, но напоследък не ми изглеждат изобщо стабилни като дългосрочна инвестиция - бърз еднократен скок и после големи флуктуации с тренд на обезценяване. Твърдо съм за балансирано портфолио защото тези две инвестиции базирани в един и същ икономически регион са прекалено рискови.
Сам съм си ги избрал Не ползвам усугите на никой - защото го правя за разнообразие (интересно ми е, има тръпка). SLW ги купих септември. МХ миналата седмица. Аз не разбирам нищо от тези работи и не карам никои да прави като мен. Късмета на на4инаещия ми помага до сега и не ссе оплаквам от резултата
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Павел »

ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от newcomer »

klisurov написа:Прави ми впечатление, че има доста хора тук, разбиращи от финанси.

Като за начало, надявам се на безплатни идеи, но приемам препоръки и за добри финансови съветници в Монреал, занимаващи се с дребни риби като мен.

В момента имам свободни над $15'000, близо $20'000 (мисля, че не е чак толкова зле за човек, който допреди две и половина години бе три години на социал).

Ипотеката ми е общо на близо 5%.
Имам и личен заем на подобна лихва.
Според прочетеното тук е тъпо да се покриват заеми при ниски лихви.

В RESP сме вкарали "оптималното" за получаване на grants.

Имаме "място" и в RRSP и в TFSA.
За сега са в TFSA, че са най-"подвижни".

Някакви идеи?
съвсем сериоано.
отиваш на сака или ликьор стора,купуваш 20 каси младо френско вино за без пари
забравяш го в мазето за минимум 10 години да отлежи
по тоя начин вдигаш минимум десетократно доходостноста на инвестицията
след това пиеш отлежало скъпо френско вино,но задължително с пресни ,а не отлежали мезета и си няколко хиляди долара напред
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Дребни инвестиции

Мнение от ivandaman »

It's gambling
Absolutely
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Ivan1007 »

newcomer написа: съвсем сериоано.
отиваш на сака или ликьор стора,купуваш 20 каси младо френско вино за без пари
забравяш го в мазето за минимум 10 години да отлежи
по тоя начин вдигаш минимум десетократно доходостноста на инвестицията
след това пиеш отлежало скъпо френско вино,но задължително с пресни ,а не отлежали мезета и си няколко хиляди долара напред
съвсем сериозно - след 10 години ще имаш 20 каси прокиснато вино дето и за оцет нема да става. :tmi:

Виното отлежава в бъчва, а не в бутилка. :D

Бате, успя ли да се измъкнеш от далаверата със златото или вече си вътре? :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от newcomer »

в момента мога да продам на 39 лв за 1гр 14К на българската борса купувач
за количество цената е 41 лв
http://www.tavex.bg/"
плащал съм от 30 до 34 лв за грам
и умувам да чакам ли още покачване или да реализирам
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от analgin »

newcomer написа: съвсем сериоано.
отиваш на сака или ликьор стора,купуваш 20 каси младо френско вино за без пари
забравяш го в мазето за минимум 10 години да отлежи
по тоя начин вдигаш минимум десетократно доходостноста на инвестицията
след това пиеш отлежало скъпо френско вино,но задължително с пресни ,а не отлежали мезета и си няколко хиляди долара напред
Батка, не си явно в час. Далаверата е следната: Тук в Монреал има една групичка от нашенски и руски момчета, които продават скъп алкохол от рода на "Dom Pérignon Brut 2003","Dom Ruinart 1996" .... на половин цена (как се сдобиват с него в случая не е интересно). Купуваш го от тях и после го връщаш в SAQ където го приемат обратно без проблеми, не ти искат касова бележка, но само ти го подменят за всичко друго което пожелаеш. По този начин правиш бърза инвестиция с много добра печалба или си къркаш качествен алкохол какъвто обичаш на половин цена.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

newcomer, мислех че вече си се отървал от златото за да реализираш макс печалба иначе всяко чакане напоследък ти яде от спечеленото. Всеки който се е интересувал от злато е видял историческата закономерност че в периодите когато щатския долар е набирал сила златото е поевтинявало. Сега е точно такъв период и не очаквай скоро тренда да се обърне освен ако не си решил да държиш златото дългосрочно.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Stoynev написа:Късмета на на4инаещия ми помага до сега и не ссе оплаквам от резултата
Късмета на начинаещия е голяма работа :) И аз инвестирах миналия понеделник част от пенсионния ми фонд в непознато ми досега балансирано портфолио и за 7 дена направи +$3000. Само че съм съвсем наясно че можех и да загубя и то много повече с неправилен избор при такова сериозно сътресение което беше миналата седмица.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Дребни инвестиции

Мнение от miteto »

yahoo написа:И аз инвестирах миналия понеделник част от пенсионния ми фонд в непознато ми досега балансирано портфолио и за 7 дена направи +$3000
yahoo написа:Ако беше взел дори по-малко рисковото Balanced Portfolio с тези $20000 в понеделник то в петък вече щеше да си с $20639 или над +3% за тази седмица
Paper gains(losses). Докато не ги изкараш, нищо не си спечелил/загубил. Какво ти помага да проверяваш всяка седмица освен ако не си решил да кешираш инвестициите в близките месеци? Всяка седмица ребалансираш или просто ти е интересно как точно се движат инвестициите ти? Щото те се движат всяка минута така или иначе (или накрая на всеки ден ако е mutual fund)...
Публикувай отговор