Супер виза, как да прекратим застраховката?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от smt »

Здравейте!

Имам въпрос относно застраховка за Супер виза. Ситуацията е следната: направихме Супер виза за майка ми. Всичко мина успешно, но преди да дойде не активирахме застраховката. Плановете се бяха променили и тя можеше да остане само за месец. Решихме да рискуваме за да можем да я запазим за времето когато наистина дойде за далаг период от време. Застрахователното искат да им се обаждаме на 2-3 месеца за да знаят кога да я активират. Започнахме да си мислим, че ако нещо се случи, когато наистина дойде да живее тук и те трябва да платят огромна сума ще направят разследване и накрая нищо няма да платят. Обадих се и им казах, че искаме да прекратим застраховката и започнаха да заплашват, че ако се прекрати и визата ще бъде прекратена. Споменаха още, че след възраста 66 г. има допълнителна такса от $86. Просто в тази ситуация не знам дали има смисъл да плащам допълнителни пари и дали има начин да си взема парите от тях. Моля който има опит с това да сподели по темата, благодаря предварително!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от agent Ozo »

Хитър ви е номера, но не докрай. Застрахователят наистина може да ви създаде проблеми, тъй като визата в момента, де юре и де факто, е невалидна. След като е издадена на базата на една лъжа - че е изпълнено условието за наличие на застраховка. И това обстоятелство не се променя дори и ако реши застрахователя да ви прости и да отмени застраховката.
Така че, след като визата не е еднократна и предвиждате майка ви да идва отново, то плащайте застраховката за да не рискувате отменяне на визата и бъдещи проблеми с издаването на такава заради умишлена заблуда на имиграционните.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от pumpy »

smt написа:Здравейте!

Имам въпрос относно застраховка за Супер виза. Ситуацията е следната: направихме Супер виза за майка ми. Всичко мина успешно, но преди да дойде не активирахме застраховката. Плановете се бяха променили и тя можеше да остане само за месец. Решихме да рискуваме за да можем да я запазим за времето когато наистина дойде за далаг период от време. Застрахователното искат да им се обаждаме на 2-3 месеца за да знаят кога да я активират. Започнахме да си мислим, че ако нещо се случи, когато наистина дойде да живее тук и те трябва да платят огромна сума ще направят разследване и накрая нищо няма да платят. Обадих се и им казах, че искаме да прекратим застраховката и започнаха да заплашват, че ако се прекрати и визата ще бъде прекратена. Споменаха още, че след възраста 66 г. има допълнителна такса от $86. Просто в тази ситуация не знам дали има смисъл да плащам допълнителни пари и дали има начин да си взема парите от тях. Моля който има опит с това да сподели по темата, благодаря предварително!
Честна казано нищо не разбрах, но и не разбирам защо трябва да плащате за нещо, което не ползвате ??? Ако ви прекратят визата, прекратят. Когато ви трябва нова виза ще кандидатствате пак и ще си направите нова застраховка. А ако плановете се променят и майка ви никога не дойде ? само сте плащали за този, който клати гората ?
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: А ако плановете се променят и майка ви никога не дойде ? само сте плащали за този, който клати гората ?
Aко майката никога не смята да идва - да. В този случай не ѝ трябва нито виза, нито застраховка, нито самолетни билети. Отказват всичко това и готово.
Но доколкото усещам, хората искат хем да не плащат здравна застраховка, хем да си имат супер-виза. А това е невъзможно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от pumpy »

Не ми е ясно: супер визата задължава да имаш застраховка, ДАЖЕ и да не си в Канада - що за идиотия ???
Анулирайте визата и когато се решите да идва й извадете нова....
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от smt »

Изобщо не сме имали напредвид някой да се заблуждава. Оказа се, че майка ми можеше да остане само месец в Канада. Струваше ми се нелогично да стартирам застраховката за месец и тя просто да си изтече без изобщо майка ми да е тук през останалото време. Да анулирам визата също ми се струва нелогично. Това е ходене до София и много, много хвърлени пари по мед. изследвания. За възрастен изследванията се гледат под микроскоп, което е много стресиращо и за двете страни. Чувствам се буквално "стакната" в тази ситуация, та за това писах за да чуя различни мнения по създалата се ситуация.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Не ми е ясно: супер визата задължава да имаш застраховка, ДАЖЕ и да не си в Канада - що за идиотия ???
Анулирайте визата и когато се решите да идва й извадете нова....
Да,така е и от това се вьзползват застрахователите. На мен и изискването за представяне на самолетни билети е идиотско, но това е положението.
Между другото, за многократна виза правилата са идентични, само дето за застраховката се изисква по-мальк срок на валидност.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Между другото, за многократна виза правилата са идентични, само дето за застраховката се изисква по-мальк срок на валидност.
Преди четири месеца извадих многократна виза на родителите ми, но не съм се сблъсквал с подобно изискване.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от IRA »

За многократна виза не иска задължителна застраховка, ако искаш си правиш такава където ти харесва. Пък и не ти правят медицински изследвания.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:Между другото, за многократна виза правилата са идентични, само дето за застраховката се изисква по-мальк срок на валидност.
Преди четири месеца извадих многократна виза на родителите ми, но не съм се сблъсквал с подобно изискване.
Може, не споря. При мен излезе като задължителен документ при попълване на он-лайн молбата за многократна виза за тъщата миналата година. Както се знае, списъкът със задължителни документи варира според особеностите на конкретната кандидатура.
Последно промяна от agent Ozo на Вто Дек 23, 2014 7:11 pm, променено общо 1 път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от klisurov »

Има изискване при кандидатстване за Супер Виза да се престави застраховка за минимум $100'000 за срок от една години. При влизане в Канада имат правото да изискват да се покаже. Такава застраховка струва от порядъка на $2'500.

Тъй като Тъщата седя по-малко от една година при посещението, при което й "активираха СВ", т.е. определиха десетгодишния срок на валидност, след напускането й на Канада се обадихме и помолихме застраховката да се канселира и разликата да ни се върне. Така и стана.

В момента Тъщата е отново тук на база Супер Визата си, но този път направихме "нормална" ($25'000) засртаховка за периода на гостуването (около 45 дни).
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от smt »

klisurov написа: В момента Тъщата е отново тук на база Супер Визата си, но този път направихме "нормална" ($25'000) засртаховка за периода на гостуването (около 45 дни).
Това вече звучи малко нереалистично! Преди да дойде родителя им се обадихме да искаме същото. Отговори ни се, че след като е активиране не може да се спре и после пак да се активира като дойде отново! Активира ли се веднъж си тече 1 година! Коя е застрахователната компания, която сте ползвали? Добре е да се знае от всички, ако правят подобни отстъпки.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от klisurov »

smt написа:
klisurov написа: ... отново е тук на база Супер Визата си, но този път направихме "нормална" ($25'000) засртаховка за периода на гостуването (около 45 дни).
Това вече звучи малко нереалистично! Преди да дойде родителя им се обадихме да искаме същото. Отговори ни се, че след като е активиране не може да се спре и после пак да се активира като дойде отново! Активира ли се веднъж си тече 1 година! Коя е застрахователната компания, която сте ползвали? Добре е да се знае от всички, ако правят подобни отстъпки.
Не мисля, че застрахователната компания в случая има значение.
Мисля, че по-важно е застрахователния агент (Виолета Димитрова) да си разбира от работата.
Това е втори случай (първата Супер Виза бе положена в паспорт, който изтече след осем месеца, та се наложи да кандидатстваме втори път за нова Супер Виза), при който изискваната едногодишна застраховка се прекратява и остатъчната сума се възстановява..
Искрено се надявам, че правилата не са се променили.
В момента имаме нова застраховка, нямаща нищо общо с предходната.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от IRA »

А каква е ползата от супер виза при положение,че роднините ви идват за по кратки периоди?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Супер виза, как да прекратим застраховката?

Мнение от smt »

IRA написа:А каква е ползата от супер виза при положение,че роднините ви идват за по кратки периоди?
Няма такава! Има смисъл ако идват за повече от година, две.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Публикувай отговор