Въпрос за предимство на кръстовище

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от ablood »

Вече няколко хиляди пъти минавам през това кръстовище (кръстовища) и забелязвам, че повечето от шофьорите, но не всички го възприемат като едно кръстовище.
Тоест синята кола спира на стопа, давайки ляв мигач и тръгва .
Оражнавия спира, но когато дойде време да тръгва синия прави ляв завой пред него.

Изображение

Най-смущаващото за мен е че между двете пресечки на булеварда дори има към два метра междуосова линия. Това сякаш ги прави 2 съвсем отделни кръстовища.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от tot2311 »

Две отделни кръстовища. На второто синия няма стоп и е с предимство. Другия има стоп и чака
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от ablood »

Това логично предположение като моето ли е, или имаш основание да си сигурен?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от 7George »

И на мене ми приличат на 2 кръстовища. Но ако има табелки 4-way под знаците, може и да е дефинирано като едно. Има подобно и тука. Даже е логично да е така, щото разтоянието между 2-те по-малки е твърде късо, за да могат спрелите коли на едното кръстовище да реагират адекватно на тръгналите от другото.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от ablood »

Не, няма такива табелки. Само СТОП
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от optics »

ablood написа:Не, няма такива табелки. Само СТОП
в такъв случай tot2311 го е казал как е.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от tot2311 »

Говорим за че това е в Канада, щото ако е в БГ стоповете не играят роля. Може би ще се появя улични кучите които ще въведат ред.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от Bistra »

Аз смятам, че думата "кръстовище" произлиза от нещо, което е "на кръст". В този случай (условно) вертикалните улици на картинката са успоредни с хоризонтален отсек между тях, включващ 2 парцела (респ. 2 къщи), т.е. както и да го умуваме налице са 2 кръстовища. Аз обаче, ако бях на мястото на синия бих завивала с повишено внимание. Току виж оранжевият се оказал някой позадрямал артист. Не е приятно да те ударят странично.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от ablood »

Днес пам минах 2 пъти от там.
Единият път колата пред мен даде ляв мигач и отсрещния търпеливо я изчака да мине разстоянието между двете преки и да завие, преди да тръгне.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от Павел »

Като почнем от това, че Блъда задава отговори и свършим с поредното компетентно включване на отчаяната съпруга.
Три годишната ми дъщеря само за момент си отклони вниманието от Дора Ди Екплорър и каза - синият е с предимство.
Значи "те" и "ве"-образните кръстовища, не са никакви кръстовища, щото улиците не се пресичат на кръст. За Петте кюшета да не говорим. Не знам на френски как е кръстовище, ама на англ. е интерсекшън, не кроссекшън, значи в Канада изобщо няма кръстовища. Изобщо тези гениални съждения, какво общо имат със зададения отговор, само влизащата рядко в дискусии знае. :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от ablood »

Павле,

Какъв отговор задавам? Аз изразявам недоумение.
Уважавам мнението на 3-годишната ти дъщеря, особено след като баща и не изразява такова, но не го споделям.
Как на български се наричат "те" и "ве"-образните кръстовища? Какво изобщо е "ве"? Да нямаш впредвид "Y"?
Твоето включване не е с нищо по-"компетентно" от това на "отчаяната съпруга".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от pumpy »

ablood написа:Днес пам минах 2 пъти от там.
Единият път колата пред мен даде ляв мигач и отсрещния търпеливо я изчака да мине разстоянието между двете преки и да завие, преди да тръгне.
Правилно, той има стоп, а колата пред теб, веднъж тръгнала от своя стоп има ясно предимство, защото този отсреща й има стоп.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от Rall »

Явно мястото е "рисково" като станат 100-тина ПТП и ще сложат светофар. За мен тва са си две кръстовища и ако "синия" не е близо просто нема начин да го чакам на стопа.
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от ablood »

pumpy написа:Правилно, той има стоп, а колата пред теб, веднъж тръгнала от своя стоп има ясно предимство, защото този отсреща й има стоп.
Да, ама оня отсреща въпреки, че не пристига първи на кръстовището е достсатъчно далече да мине без да притеснява завиващия. Аз винаги минавам без да забавям завиващите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за предимство на кръстовище

Мнение от pumpy »

И това е така, но въпроса е че поради стопа няма предимство. Ти си преценяваш дали да минеш или не, защото не е 4 стопа кръстовище, кедите закона е ясен. Ако обаче блъснеш завиващия ще си имаш проблем. К райна сметка ако в края на улицата има стоп аз не съм длъжен да чакам никой, който идва оттам да направи ляв завой пред мен. Аз си преценявам дали след като съм спрял на моя стоп мога да мина или да мъ дам предимство. Тук просто двете кръстовища са малко близко и риска си мой.
Публикувай отговор