С куче до Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

Похвално е, че имаш чувтсво за хумор. Покрай сериозното трябва и майтапи да има, иначе ще се вкиснеме като ябълки Смит Грани. Трябва да се научите да не бъдете наивни в новия свят - тук гледам новосписващи, коитто влизат в съвсем сериозни и задълбочени разговори с Мухата. От това се опитвам да ви попредпазя. Кой чул, чул. Кой се обидил, си е за негова сметка.
Успех освен на кучето, и на вас!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: С куче до Канада

Мнение от OILERS »

Май наистина кучето ще се окаже по-умно от вас.Ама всеки си има право на мнение.То ,когато кацнеш,тогава разбираш,че разбирачите са били прави,ама това се разбира по-нататък,и да ти кажа никой не си е признал до сега(и аз съм в това число).

Пожелавам Ви много късмет и дано успеете във всяко начинание. :) :) :)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: С куче до Канада

Мнение от prace »

проблема с превозването ще решите, ама проверихте ли къде ще живеете с това куче?
maia1966
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 1:43 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от maia1966 »

Здравейте, и на мен ми предстои скоро пътуване до Монреал, но не с куче , а с котка. Та като оставим настрана това,че всяка авиокомпания си има свои изисквания за превоза, актуална информация за това какво изискват канадските власти можете да намерите тук:
http://www.inspection.gc.ca/animals/ter ... 6600500578" .

Досега информацията,която съм събрала за нашето пътуване е ,че животното трябва да има чип и ваксина против бяс и в деня преди полета трябва да бъде заведено в Районната ветеринарно-медицинска служба - ако сте от София, тя е някъде в Банишора,но още не съм ходила там, а само им се обадих по телефона,за да попитам какво е необходимо за това пътуване.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: С куче до Канада

Мнение от dea »

Само да допълня предходния пост, че котката трябва да има потвърдено разрешение от авиокомпанията да пътува в кабината. Трябва да са спазени изискванията към вида и размерите на транспортната й чанта.
Превозът на животно /куче/ в багажното може да се преустанови от авиокампанията при определени атросферни условия : много високи или ниски температури.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: С куче до Канада

Мнение от DIMELBE »

Аз искам да пътувам с хамстера си - някой да знае как става? :rofl: :lol: ;) :party: :spam:

Just a joke :P
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

А аз си мислех, че си разведен :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: С куче до Канада

Мнение от DIMELBE »

Павел написа:А аз си мислех, че си разведен :D
:lol:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: С куче до Канада

Мнение от Atina78 »

Като оставим глупостите настрани - някой знае ли цените на застраховките за кучета?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: С куче до Канада

Мнение от IRA »

кои застраховки? здравните ли?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: С куче до Канада

Мнение от Atina78 »

Застраховки, които ти дават право на безплатни или по-евтини услуги при ветеринар - операции, лечение...Предполагам тези услуги са скъпи като при хората.
Ако някой знае да сподели опит и да даде линк.

Благодаря.
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: С куче до Канада

Мнение от Peace-Lover »

Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: С куче до Канада

Мнение от Peace-Lover »

Чета изказванията на т.нар. Павел и не мога да разбера защо се допуска такива досадници да дразнят миролюбивите форумци. :( :( :( :( :( :( :(
А бе хората си питат бе, интересуват се, търсят помощ. Какво ще се месиш и обиждаш. Засрами се малко :!:
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

Щото модераторите са war-lovers и са ми фенове :D Следващия път освен с червени, натракай сичко и с главни букви, за да ти се чуе крещенето още по-дaлече.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: С куче до Канада

Мнение от balbi »

Има и един документ, който трябва да се извади 24 или 48 часа преди влизането ви в Канада.
Издават го в регионалната ветеринарна служба и е един вид декларация, че през последните 6 месеца няма засечен случай на бяс в съответния район от който идвате. Ако ви се опъват в регионалната, защото при нас така се получи, документа можете да извадите в София, мисля че беше някъде посока Захарна фабрика, но не съм много сигурен. Най-добре е да го проверите на сайта.
Струва 12лв доколкото ми е спомена.

Поздрави!
Публикувай отговор