Аз съм нов имигрант в Торонто

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от ZanzibarHero »

vaniliq написа:koko гледал съм ги там темите (в Wiki-то). Те са по-скоро есета. От друга страна една активна тема според мен би била доста полезна. Всеки има какво да научи от нея или поне да си свери часовника.
...
Според мен Wiki-то е най-подходящото място, за "сериозни" теми, но няма лошо да се пише и във форума...

Моето мнение по въпроса за първото жилище е публикувано тук - http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1%89%D0%B5"

Ако нещо в написаното е остаряло - можеш да го промениш или допълниш ...

Форумът е много динамичен, темите се "затрупват" и трябва да си добър с търсачката ...
omnia
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 3:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от omnia »

Добре де хора,а ако имаш виза и 0 познати в Канада и в частност натам накъдето си се запътил в Канада,как си намираш квартира?Аз с изчетеното до тук стигам до извода,че е почти невъзможно...
"Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием."
Ралф Емърсън
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от tot2311 »

Търсиш някак си някой да ти помогне който е в Канада. Иначе без никой познат още от БГ не ми е ясно как ще стане.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от Rall »

Oтсядаш в някой мотел за седмица две, и почваш да търсиш по обявите най-евтиното възможно, приготвяш си и депозит 2-3 наема предварително и си готов. После е лесно като имаш "препоръки" от предишния ти наемодател ;)
Dead Eyes See No Future
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от myhata II »

Даваш 2,3 хилки и си купуваш "Гарант ",така направих аз в далечната 2006 година.. 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Pupped87
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 4:57 pm

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от Pupped87 »

myhata II написа:Даваш 2,3 хилки и си купуваш "Гарант ",така направих аз в далечната 2006 година.. 8)
А какво е "Гарант"? Физическо лице, което гарантира за теб или вид пропърти?
Извинявам се за невежеството! :geek:
„Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите.“
Оскар Уайлд


05.10 IELTS 6.5
19.10 документи до Whitehorse, Yukon
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от myhata II »

Този който ще наеме апартамента на негово име и ще гарантира като покаже доходи и кредитна история ,ще ви впише като негови съквартиранти и ще гарантира за вас ,"цитирам дословно може да ви звучи идиотско но е така"
Че ли лицето "Х" е добро момче ,редовно си плаща наема ,познава те от "Н "години ,винаги си бил тих и вежлив и бла бла
За да не осирате Гаранта и да е всичко ОК си изберете първо место където ще смятате да живеете 1 година/училища,детцки градини,метро,магазини и т.н
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от ablood »

Всъщност не е така. Гарантът не гарантира, че си добро момче, ами, че ако духнеш преди да ти е изтекъл договора, той ще плаща вместо теб.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от myhata II »

Няма да ПЛАЩА ,а ще му се отрази на кредитната история,а къде са модераторите,когато трябва да обясняват на новите имигранти ич ги няма ;)
Аблъд ,ама не е нормално в такава ужким "напреднала страна" да искат от новия имигрант с 2та куфара гаранти и канадски опит,нали ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от ablood »

Разбира се, че няма да плати.
Какво толкова, че ще му се отрази в досието? 8)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от becks »

omnia написа:Добре де хора,а ако имаш виза и 0 познати в Канада и в частност натам накъдето си се запътил в Канада,как си намираш квартира?Аз с изчетеното до тук стигам до извода,че е почти невъзможно...
Намираш си квартира по същия начин, по който си намираш квартира като се преместиш от Тутракан в София и не познаваш никой там - с търсене. Дори според мен намиране на квартира в Торонто става много по-лесно и бързо от намиране на квартира където и да е в България. Който не може да го разбере това, явно никога не е живял под наем в България.

Също държа да отбележа, че сред полезната информация в тази тема има изписани и доста глупости и предполагам е трудно да се отсее реалното от тролското мнение

"Най-трудно с квартирите мисля е да не попаднеш на съседи" - точно тва е най-трудното, ша знайш
"Не знам как е в Онтарио и другаде, но в Квебек наемателите имат реална защита" - ами като не знаеш защо се обаждаш
"В Брамптън съм изкарал 2-3 седмици. Приятно място." - Да бе
"Даваш 2,3 хилки и си купуваш "Гарант " - тук вече не знам какво да кажа след тази велика мисъл :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от the_coach »

omnia написа:Добре де хора,а ако имаш виза и 0 познати в Канада и в частност натам накъдето си се запътил в Канада,как си намираш квартира?Аз с изчетеното до тук стигам до извода,че е почти невъзможно...
В Канада са популярни т.нар. sublets & temporary. Това са жилища, които се отдават за определен период от време, много често около 3 месеца, докато собственика е на ваканция в Мексико примерно. Предимството тук е, че са напълно обзаведени, само си събувш обувките и влизаш.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от JoroF »

myhata II написа:Няма да ПЛАЩА ,а ще му се отрази на кредитната история,а къде са модераторите,когато трябва да обясняват на новите имигранти ич ги няма ;)
Аблъд ,ама не е нормално в такава ужким "напреднала страна" да искат от новия имигрант с 2та куфара гаранти и канадски опит,нали ;)
А малко ли е да ти насерат кредитната история и да не видиш кредит след това с години,заради щуротията на некои дето си мисли че може да живее като у Бг-то.Ще плаща за това кьде е гарантирал и нема мьрдане .В големите билдинги искат ,ама в часни кьщи кьдето наемаш една стая ,не .Аз лично на никому гарант не ставам
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от optics »

becks написа: Също държа да отбележа, че сред полезната информация в тази тема има изписани и доста глупости и предполагам е трудно да се отсее реалното от тролското мнение

"Най-трудно с квартирите мисля е да не попаднеш на съседи" - точно тва е най-трудното, ша знайш
"Не знам как е в Онтарио и другаде, но в Квебек наемателите имат реална защита" - ами като не знаеш защо се обаждаш
"В Брамптън съм изкарал 2-3 седмици. Приятно място." - Да бе
"Даваш 2,3 хилки и си купуваш "Гарант " - тук вече не знам какво да кажа след тази велика мисъл :)

Ша ма извиняваш, но моето изказване не е глупости. Имах предвид едно конкретно място в Брамптън което съм посещавал многократно и където мои приятели живяха около 10 години и сега ако ги питаш ще ти кажат, че беше супер. Така че по-леко с насмешките. Ако ти си видял смотано място в Брамптън, ОК - видял си. Аз съм видял хубави места и други хора са видели хубави места.
За да не съм голословен, давам пощенския код: L6T 2N8

Фактът, че си ме турил в един кюп с мухата е достатъчно обиден сам по себе си. :devil:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от myhata II »

JoroF написа:
myhata II написа:Няма да ПЛАЩА ,а ще му се отрази на кредитната история,а къде са модераторите,когато трябва да обясняват на новите имигранти ич ги няма ;)
Аблъд ,ама не е нормално в такава ужким "напреднала страна" да искат от новия имигрант с 2та куфара гаранти и канадски опит,нали ;)
А малко ли е да ти насерат кредитната история и да не видиш кредит след това с години,заради щуротията на некои дето си мисли че може да живее като у Бг-то.Ще плаща за това кьде е гарантирал и нема мьрдане .В големите билдинги искат ,ама в часни кьщи кьдето наемаш една стая ,не .Аз лично на никому гарант не ставам
Ти не си я даваш,но има хора които си я продават Пимпи ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор