Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

добре дъ признавюм си с моя сьелски диалект обърках - дипъндансис или както там за бога се произнася
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от optics »

Румене,
Остап Бендер го беше казал още по-ясно - А може би... да ви дам и ключа от квартирата, където държа парите си?
:D

Нисане,
На твое място бих написал "Аз съм еди-какъв си по специалност, работил съм еди какво си еди къде си, ако има сродни души, обадете се да ви питам туй онуй"
Гарантирам ти, че ако аз се окажа сродна душа, моментално ще се обадя на лични и ще можеш да ми зададеш въпроси как са нещата в нашия занаят.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

Californian написа:добре дъ признавюм си с моя сьелски диалект обърках - дипъндансис или както там за бога се произнася
dependency = зависимост (от наркотици примерно)
dependent = някой, който е финансово зависим от второ лице
дипъндансис = priceless :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivandaman »

optics написа: Нисане,
На твое място бих написал "Аз съм еди-какъв си по специалност, работил съм еди какво си еди къде си, ако има сродни души, обадете се да ви питам туй онуй"
Няма как да го напише защото е абсолютен troll и явно се е регнал да се заяжда и да поставя "диагнози".
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

ivandaman написа:
optics написа: Нисане,
На твое място бих написал "Аз съм еди-какъв си по специалност, работил съм еди какво си еди къде си, ако има сродни души, обадете се да ви питам туй онуй"
Няма как да го напише защото е абсолютен troll и явно се е регнал да се заяжда и да поставя "диагнози".
то това си го има в гугъл - включая в коя компания на каква позиция колко пари дават
Всичко вече е измислено както се казва :inlove:
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от 7George »

aligator написа:Най -срещана заплата според мен -около 1200 до 1500 долара чисти пари на месец.За Монреал.Това е за 40 часова седмица.
Един приятел лично ми разправяше, че преди да се премести насам от Монреал, той и другите около него смятали че живеят в страната на 1000-то долара. Щото колкото и да ти вдигат заплатата, данъците и те се вдигат, и все толкова взимаш чисто. Мислех, че преувеличава, ама май е бил прав... 8)
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от 7George »

Pepon написа: По данни на НСИ средната работна заплата в град София за месец Декември 2010 година е 917 лева. Най-отговорно твърдя че 50% от работещите в град София изкарват чисто 1000 лева на месец, някои и много повече.
Средната учителска заплата 710 лв? И там много се забавлявахме. И още има хляб в оная тема... :D
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

Californian написа:Ти описа рая, жена
Я кажи вярно с да кажем не знам колко е добра заплата в Канада - вярно ли с примерно 70к годишно мъжка заплата ако жената не работи могат да си позволят да живеят прилично в Торонто примерно

Какво за мен е прилично - да имат семейството поне 1 кола на 4-5години - една къща от по-евтинките - което в Торонто от това което съм проучвал значи 400-500к
и да си позволяват 1-2 пъти годишно екскурзия

Все ми се струва - че горното няма как да стане освен ако не са на 100км от Торонто и къщата не е за 200-300к
Ако къщата им е купена примерно преди доста години и без задграничната екскурзия. Не е лукс, но не е невъзможно да живеят! Не коментирам за Торонто - не живея там.
A и горното не описва моя случай.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

7George написа:
aligator написа:Най -срещана заплата според мен -около 1200 до 1500 долара чисти пари на месец.За Монреал.Това е за 40 часова седмица.
Един приятел лично ми разправяше, че преди да се премести насам от Монреал, той и другите около него смятали че живеят в страната на 1000-то долара. Щото колкото и да ти вдигат заплатата, данъците и те се вдигат, и все толкова взимаш чисто. Мислех, че преувеличава, ама май е бил прав... 8)
Това е доста преувеличено и донякъде заблуждаващо. Като ти нараства заплатата продължаваш да получаваш същото от това което си получавал преди само от горницата започват да ти остават чисто по-малък процент, ако минеш в следващо таксово ниво. Най-много данъка да стигне около 50 цента на долар, но винаги чистия доход расте с поне половината или повече. Чувал съм много хора да казват защо да получавам по-голяма заплата като чисто ще ми остава почти същото. Не е вярно! Истината е, че с растене на заплатата постепенно преминаваш от доящите към доените.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

yahoo написа:
7George написа:
aligator написа:Най -срещана заплата според мен -около 1200 до 1500 долара чисти пари на месец.За Монреал.Това е за 40 часова седмица.
Един приятел лично ми разправяше, че преди да се премести насам от Монреал, той и другите около него смятали че живеят в страната на 1000-то долара. Щото колкото и да ти вдигат заплатата, данъците и те се вдигат, и все толкова взимаш чисто. Мислех, че преувеличава, ама май е бил прав... 8)
Това е доста преувеличено и донякъде заблуждаващо. Като ти нараства заплатата продължаваш да получаваш същото от това което си получавал преди само от горницата започват да ти остават чисто по-малък процент, ако минеш в следващо таксово ниво. Най-много данъка да стигне около 50 цента на долар, но винаги чистия доход расте с поне половината или повече. Чувал съм много хора да казват защо да получавам по-голяма заплата като чисто ще ми остава почти същото. Не е вярно! Истината е, че с растене на заплатата постепенно преминаваш от доящите към доените.
Никак не е преувеличено - като ти кажат и си смениш работата за 10хил долара отгоре примерно, ти се струват много и си казваш - ехаааа
ама всъщност какво излиза взимаш има няма няколко стотака повече месечно което хич не се усеща кой знае как много, от една граница нагоре, примерно 70-80к, до към 110-120к разликите не са голями, виж ако на някой му праснат заппала 150-200к вече си се усеща сигурно :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

Ако в Квебек (тежък случай) например минеш от 85к на 95к ще платиш към 46% данък върху дорницата от 10к и ще получиш чисто $450 месечно увеличение на заплатата. Ако за теб не си струва преместването е друг въпрос, но че чистите пари се увеличават е факт. Факт е обаче и че намаляват всички обществени блага с увеличаване на дохода и както вече казах за Квебек преминаваш от отбора на взимащите в отбора на даващите.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от anxeli »

Не знам защо се ядосва нисана че поне едно нещо сме научили в Канада - да не се надлъгваме за доходи. Не че не се случва, но гледаме поне да не е по молба на някой :D ... И в Бг и тук на събирания, най вече в бг де, истината я няма никъде наоколо. Едни надувки и преувеличавания :?:, кому е полезно това? Само пречи на хората да си създадат реално мнение. Сами.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

yahoo написа:Ако в Квебек (тежък случай) например минеш от 85к на 95к ще платиш към 46% данък върху дорницата от 10к и ще получиш чисто $450 месечно увеличение на заплатата. Ако за теб не си струва преместването е друг въпрос, но че чистите пари се увеличават е факт. Факт е обаче и че намаляват всички обществени блага с увеличаване на дохода и както вече казах за Квебек преминаваш от отбора на взимащите в отбора на даващите.
Тук е абсолютно същото и да де - аз за това протестирам, и искам си плоския данък от България.
Защото мисля е справедливо - и аз дишам и бай Пенчо мияча - и той диша, и аз се разхождам по улицата и той се разхожда, аз дори по-малко се разхождам, щото тези на годишните заплати - са по прецакани от тези на почасовите ставки, че там като работиш на почасова - изрично ти е записано - извънреден труд 1,5, труд през уикенда х2 и т.н......

Ех България кога ли ще те стигнем и ние.

П-П - тук е още по зле като се замисля, няма ги тези 540 чисто на 10хил отгоре, а са някъде 350-400......но тука е по-зле от при вас,
вашите данъци поне отиват да хранят бедните и за това ви изцоцват,
ние освен 50те милиона на купони за храна требе да хранич и чичко сам, предполагам знаеш кой е той :rofl:
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от aligator »

aligator написа:
Без социални помощи.
Ако се плаща в кеш,парите са около 8-9 $ на час.Ако е с чек -11-12 $ и след таксите пак остават 8-9 чиста пара.
Виждам,че има някаква неяснота,затова е редно да поясня.
За тези заплати говоря от личен опит и са за работник в пекарна,общ работник на поточна линия в завод ,общ работник в хранителен магазин,служител на бариера за пропуск на коли,служител за паркиране на коли на паркинг,портиер.
Кръга хора около мен (емигранти от всякакви националности) работят подобни неща за същите пари +,- 1 до 2 долара на час.
Ако автора се интересува какво може да започне да работи един новопристигнал емигрант,за да подкрепя семейството си и за колко пари и ако смята изброените професии за приемливи,може да започне с тези пари и дадените видове работа.Какво може да постигне оттам нататък - ако се интересува може да попита запознатите с другите нива на играта.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
pathfinder1
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 3:30 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pathfinder1 »

ЯВНО ИСКАТЕ МНОГО ДА РАЗБЕРЕТЕ С КАКВО СЕ ЗАНИМАВАМ ТУК В БГ. е ще ви кажа.....
Заместник управител съм в един от най големите дискаунтъри в БГ-'Кауфланд'
преди това бях зонален мениджър за източна България!!!!!!
Замисляте се -тоя е луд ??? +това съм с 2 висши образования.(няма значение какви са)
Но честно казано ми писна от Българаската простотия мизерия и т.н.......
Искам да се махана от тая шибана държава.
Искам детето ми да живее по добре от мен.и т.н....
Публикувай отговор