Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от kristian31 »

Колеги имам питане към тези които живеят в Монреал,или поне са запознати пряко.Питането ми е следното.Засега сме се насочили към няколко специалности,за работа и учене в Монреал,и затова Ви моля ако някой е по-запознат да каже мнение.Дали има търсене,и какво е средно заплащането на тези специалности:
-дентален хигиенист
-дизайнер(като цяло във всичките му форми)
-строителен техник(техн.ръководител)
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от JoroF »

Заплащането в Канада е такова както сам си го изкараш,както сам се продадеш и ако има кои да те купи.Всичко друго е ветар.
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от JoroF »

Peace-Lover написа:хахахаха
от къде го изкопа тоя договор от 40-та.
през по-ранните години заплатите са били дори и центове ако става за въпрос.
ама вие пък да не се залъгвате че толкова лесно се грабва голямата заплата. :rofl:
първо трябва да изкарате десетина курса и после още толкова по безопастност /"SAFETY FIRST"/
и после да започнете от някъде. от къде??? на всеки какъвто му е късмета и колкото е кадърен.
и още нещо :!: условията на работа са доста тежки. би трябвало да е ясно нали.
още ако сте добър шофер може да започнете да карате ТИР по замръзналите магистрали - там парите са наистина големи ! но трябва също да си умел, НО в скачането. Т.Е. като видиш че леда се пропуква да можеш да скочиш на време и да оцелееш. камиона майната му нали е застрахован. тук всичко е застраховано. и ако оцелееш след всичките тези условия и мъки може и да се прибереш с няколко стотин хиляди долара и да си купиш къща в КЕШ. чувал съм за такъв човек.
УСПЕХ!
Аиде нема нужда ,и ние гледаме "Аис роад тракьрс" по хистори ченал то ако беше толко лесно ,манифестация щеше да става по Долтан хаиуеи.При спукване на леда ,камион с маса 80К паунда ,а за големите пари дето си ги мечтаеш само товара ти е толкова ,че и повече ,камиона потьва за 2-3 секунди и на практика шансове никакви.Даже сьветват да останеш вьтре,защото в студената вода тялото потьва ,а в камиона когато го извадят могат да те изпратят на родата да те погребат как си требе .Едно е напудрено шоу друго е реалност.А ако не си чул при големи покупки КЕШ привличаш веднага вниманието на определени служби,и после кофа мастило немаа а ти стигне за обеснения.Иначе мечтите са хубаво нещо
THE LAST LINE OF DEFENSE
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от sugar4e »

kristian31 написа:Колеги имам питане към тези които живеят в Монреал,или поне са запознати пряко.Питането ми е следното.Засега сме се насочили към няколко специалности,за работа и учене в Монреал,и затова Ви моля ако някой е по-запознат да каже мнение.Дали има търсене,и какво е средно заплащането на тези специалности:
-дентален хигиенист
-дизайнер(като цяло във всичките му форми)
-строителен техник(техн.ръководител)
Като ориентир може да се види в сайта на Emploi Quebéc - Information sur le marché du travail http://imt.emploiquebec.net/mtg/inter/n ... AN&Porte=1"
Аз самата гледам оттам и се надявам, че информацията отговаря на реално случващото се на пазара на труда.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

sugar4e написа:
kristian31 написа:Колеги имам питане към тези които живеят в Монреал,или поне са запознати пряко.Питането ми е следното.Засега сме се насочили към няколко специалности,за работа и учене в Монреал,и затова Ви моля ако някой е по-запознат да каже мнение.Дали има търсене,и какво е средно заплащането на тези специалности:
-дентален хигиенист
-дизайнер(като цяло във всичките му форми)
-строителен техник(техн.ръководител)
Като ориентир може да се види в сайта на Emploi Quebéc - Information sur le marché du travail http://imt.emploiquebec.net/mtg/inter/n ... AN&Porte=1"
Аз самата гледам оттам и се надявам, че информацията отговаря на реално случващото се на пазара на труда.
Брей това на френски, какви са часовите ставки(и/или годишни заплати), може ли да съмаризираш. :tmi:
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от tanyatais »

Californian написа:
bp_de написа:
Californian написа:
pumpy написа:A new report from

Трябва.... Шваица не са в ЕУ и ако че имат споразумение с ЕУ все пак са си оставили вратички да го нагласят естествено както те искат –даже и след 2013 когато за Бг граждани няма да има лимитации за работа ,лимитаците не отпадат автоматично за шваица.
Другото което ти не си в час –това дето е написано важи ама за местните ,щото като не чуят да имаш местно фамилно име и директно си класиран вън от чадъра.Там е по зле и от немско в тоя показател така че трябва да си някои ултра генни да се класираш за някое топло и добре платено място а ако не знаеш франсе и немски –тогава ултра става на ултра квадрат.

Аз да ти кажа честно, не толкова заплатата ме блазни, колкото, че е хубава страна - Швейцария - звучи супер, не че съм бил де ама си я представям като рай.
И другия бонус - мога уикендите да си живея в България.
леле, погледнато от Калифорния - Швейцария е като съседна на България....сигурно 2 часа е полета........и 10тина часа, хайда 15часа с кола....
Едно от многото неща дето ме дразнят при мен, е че е много далеч от България - 12 часа полет до Европа, после още 2-3-4часа полет..........и накрая след 24часа по самолети и летища си като парцал.......

Същото важи и за Австрия и там ми се ходи много.....там пък съм чувал, че е съвсем близко - с кола, със самолет съм пътувал 1час и 15 минутки.......то просто като пикник ми се вижда........

Наистина им завиждам на Българите дето са се добарали до европа на хубава работа - аз пробвах на времето не успях........мисля си точно заради дискриминацията - държаха се отвратително навсякъде заради името ми дори си правиха шеги някакви с името ми(източно европейско)

А дали тези дето работят като специалисти Българи в европа и изкарват, нямам си идея примерно 4-5хил евро и нагоре - те дали се връщат до България всеки месец?
супер звучи...........
Не. Ходим си до Бг на по 2-3 години,защото дори и близко (Англия) , предпочитаме като повечето други българи да пообиколим света :) Близостта до БГ не е гарант за честотата на посещаването й :(
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pumpy »

kristian31 написа:Колеги имам питане към тези които живеят в Монреал,или поне са запознати пряко.Питането ми е следното.Засега сме се насочили към няколко специалности,за работа и учене в Монреал,и затова Ви моля ако някой е по-запознат да каже мнение.Дали има търсене,и какво е средно заплащането на тези специалности:
-дентален хигиенист
-дизайнер(като цяло във всичките му форми)
-строителен техник(техн.ръководител)
Аз мога да каж а за дентален хигиенист:
- Монреал - около 25 кинта +/-, но напоследък както и в другите провинции пазара доста се понаводни, та става малко трудно да се намери работа. Последните няколко години, Онтарио отвори 10 и повече частни програми, половината нескредитирани и бълва ли бълва хигиенисти. Същото чувам и за БК от моята хигиенистка на север. Тя самата получава 47.50 на час, но това е нормално за условията малко по на север от първите 100 мили от границата :)
brbrbrbr
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 2:30 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от brbrbrbr »

Здравейте,
Имам въпрос към вече установилите се в Канада. Не ми се иска да създавам нова тема, тук май му е мястото...
Проверявайки сайта "kijiji.ca" откривам следната информация:
Обяви за работа:
Edmonton Area - 18910 обяви
Calgary - 18293!
Greater Vancouver Area - само 4769 обяви...
Ottawa / Gatineau Area - 7689
и т.н.
Въпросът ми е, като запътил се натам, не ми ли убягва нещо? Сайта дава ли реална представа за трудовия пазар или има регионални, по-неизвестни сайтове?
DSC Виена - 11.02.2011
Accusé - 12.09.2011
Писмо за изчакване - 01.06.2012
Интервю - 17.10.2012 - Успешно!
Документи до Сидни - 20.12.2012
Потвърждение от Сидни - 11.02.2013
Покана медицински - 20.05.2013 (направени на 10.06.2013)
Покана визи - 15.08.2013
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Independent »

brbrbrbr написа: Въпросът ми е, като запътил се натам, не ми ли убягва нещо? Сайта дава ли реална представа за трудовия пазар или има регионални, по-неизвестни сайтове?
Ако за неизвестни смяташ monster.ca, workopolis.com, jobboom.ca, то тогава да - има и по-"неизвестни" сайтове, макар и да не са регионални :D :D :D
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Marto »

Дава добра представа за работния пазар. Безработицата в Монреал е над 8%, Ванкувър - 6.5%, Калгари 4.5% и Едмънтън 4.2%. Заплатите в Албърта са значително по-високи от Ванкувър и особено Монреал, а данъците - значително по-ниски от Монреал.

Ако ти се работи, идваш тука. Ако ти се лежи на социални помощи, отиваш в Монреал.

Успех!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ablood »

Marto написа:Дава добра представа за работния пазар. Безработицата в Монреал е над 8%, Ванкувър - 6.5%, Калгари 4.5% и Едмънтън 4.2%. Заплатите в Албърта са значително по-високи от Ванкувър и особено Монреал, а данъците - значително по-ниски от Монреал.

Ако ти се работи, идваш тука. Ако ти се лежи на социални помощи, отиваш в Монреал.
Така поднесена информацията е тенденциозно подвеждаща, невярна и обидна за Монтреалци.

Ако сравниш покупателната способност при еднакъв брой часове работа разликата доста намалява. Ако имаш 2 деца се обръща в полза на Монтреал.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pumpy »

ablood написа: Ако сравниш покупателната способност при еднакъв брой часове работа разликата доста намалява. Ако имаш 2 деца се обръща в полза на Монтреал.
Например бензина е много по-евтин в Монреал, от например.........в Калгари ;)

Блъди, това за децата в сметката важи ако и когато гравитираш около прага на бедност и малко над него. Когато работиш и печелип пари, то покупателната способност с тези пари не е особено висока в Монреал, сравнено някои от западните провинции.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Абе аз пък една друга статистика мога да извадя. В нашия форум Албертианците са малко. А монреалците са може би най-много. Много често като има малка обява и не се пише град, се подразбира Монреал.
Въпросът е "Защо ли???"
Дали защото повечето българи са все на социал, или пък има друга причина.
През годините съм забелязъл една стабилна тенденция. В Алберта ходят или супер специалисти, като Марто, Иван и не знам други изобщо във форума има ли, и супер НЕ специалисти. Които навсякъде не им харесва и все обикалят провинциите с надежда.
Ако си от 1те или от 2те, Алберта е твоето място.
А ако си любител на природата, Виктория и Нанаймо те очакват. :lol:
Монреал е за обикновени хора ... така да се каже.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от krimon »

да бе, по-скъп бензин от този в Квебек няма.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Абе аз пък една друга статистика мога да извадя. В нашия форум Албертианците са малко. А монреалците са може би най-много. Много често като има малка обява и не се пише град, се подразбира Монреал.
Въпросът е "Защо ли???"
Дали защото повечето българи са все на социал, или пък има друга причина..
Аз си мисля, че причината е език и навик и пари/данъци. Много от имигриращите го правят за Кебек, поради по-лесната/бърза през годините процедура. Много от тях не говорят никакъв чужд език, освен перфектен английски. "Учат" френски за да си минат интервюто и веднъж кацнали установяват, че нищо не говорят. Кофито им дава сигурност и някаква основа да се "оправят на френски". После първата работа да си платиш наема и докато се огледаш имаш приятели, познаваш си квартала, работата, детските, данъците, цената на бензина, европейския облик на града и какво ли още не само и само да не се преместиш. Аз живея в тази ситуация в момента. Последните 5 години съм предимно в Денвър и днес когато искам да се върнем в Монреал, жена ми не дава и да се продума да се местим пак. А когато заминавахме беше повече от ясно и за двама ни: "ще учим 4 години в Денвър и после се връщаме".
А относно специалистите - там пак роля играят езика и парите. Ако можеш нещо на английски и с това нещо правип пари, които те поставят в онези 51% данъци в Кебек, сравнено с 39, например в Албърта, то тази разлика от 12% далече не се компенсира от "ефтинка детска градина и по-високи детски"......моите 5 цента от личен опит
Публикувай отговор