British Expat Messages -Canada

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от ivanko13 »

Аз съм от другата група ]:)

http://www.youtube.com/watch?v=2hvZQHt9_K0
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от roumensp »

ivanko13 написа:Аз съм от другата група ]:)

http://www.youtube.com/watch?v=2hvZQHt9_K0
Това е по-интересно:
Култови имена на футболни отбори в България: "Див пръч" срещу "Луда коза"

Има и ФК "МАЛЧИКА ЮНАЙТЕД" oт с. Батишница. :rofl: :rofl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от ablood »

Хей! Какво пак задъвкахте кръвните групи!?! :fubar:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
bagera
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 1:09 pm
Местоположение: Canada - Asshole of the World.

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от bagera »

еи roumensp ти да не се покриваш с канадското знаме да спиш, сутрин с химна да ставаш и да си казваш е .............горд сам 4е сам канадец.браво ами как така не си забравил и тоз селски език булгарски.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от leaf »

bagera
"...браво ами как така не си забравил и тоз селски език булгарски."
:?:
Че туй необходимо условие, за да почнеш да се " ...покриваш с канадското знаме да спиш, сутрин с химна да ставаш и да си казваш е .............горд сам 4е сам канадец...." :?:

:D :D :D
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от kill_u »

bagera написа:еи roumensp ти да не се покриваш с канадското знаме да спиш, сутрин с химна да ставаш и да си казваш е .............горд сам 4е сам канадец.браво ами как така не си забравил и тоз селски език булгарски.
Я ти си можел да говориш бе...... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от roumensp »

bagera написа:еи roumensp ти да не се покриваш с канадското знаме да спиш, сутрин с химна да ставаш и да си казваш е .............горд сам 4е сам канадец.браво ами как така не си забравил и тоз селски език булгарски.
Ти за правопис чувал ли си ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от ivandaman »

Знае как да спелува "asshole" .. Това му е достатъчно..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от 7George »

bp_de написа:Е
Тва дет съм го приживял в Британска Колумбия даже и в Гърция го няма (наи помиярските шофиори за мен е европата ако се приеме че гръклянско е запдна държава) -не нермално да те изпреварват отдясно (за това в немско и до взимане на книжка може да се стигне ) или пък някои идиот да кара в лявата лента успоредно с еднаква скорост с друг дет е в дясната ,съответно блкира пътя и отзаде да се навърви колона 2 км и тоя кретен да не му први впечатление.Само там съм виждал (не един път -за 1 месец поне 6-7 пъти) някои да кара с включен мигач на магистралата около 5 до 10 та и до 15 км и да не му прави впечатление че мигача си цъка-лично за мен като се включи мигача значи ще водача ще прави нещо .... ама както и да е това ще кажете свикава се а и не всеки го прави ....
в Канада правилата са различни, свиквайте. Забравете Европата.

Тва че правят кво ли не в Колите е вярно, затова и глобяват, явно малко.
Embrace your climate change!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от bp_de »

MrGeek написа:
bp_de написа:Тва дет съм го приживял в Британска Колумбия даже и в Гърция го няма (наи помиярските шофиори за мен е европата ако се приеме че гръклянско е запдна държава) -не нермално да те изпреварват отдясно (за това в немско и до взимане на книжка може да се стигне )
Изказваш се адски неподготвен. Очевидно изобщо не си наясно какви съществени разлики има между правилата за движение в Америка и Европа. Горното е съвсем нормална част от движението по многолентови градски магистрали, които в Европа на практика не съществуват, а тук са основни артерии във всеки американски мегаполис. Поради това в тукашното движение се използва задължително shoulder check, нещо което в Европа никой не прави. В Европа също така няма и магистрални изходи отляво, изключвайки Англия разбира се, където всичко е наопаки, което пък представлява най-големия куриоз - прекосяваш Ламанша и в един момент всичко се обръща огледално (от това по-голяма щуротия, здраве му кажи). :D
Сори - не ми се спори с тебе.....
1 во - от кога в Бритиш Колумбия и около вас във Ванкувър има многолентови градски магистрали..... аз съм обиколил от Уислър та до Хоуп .....такова нещо няма. Ако слагаш едно парче магистрала дет тава по шикоко около Уаит Рок -там дет магистралата отива за американско добре ама тва е минимална работа .........ама другаде гореупоменатото от теб шосе не съществува.Не включвам 1-2 -3 -4 км дет тука там се разширява магистралата и става с 1-2 повече ленти за малко ....
Това колко е голямо шосето какво общо има с това че шофиорите са заспали и недисциплинирани....
Лично за мене от това че един път има да речем 6 ленти не означава че трбва да се изпреварва от дясно или пък някои които пъпли с 60 км в час да се движи в наи лявата лента или пак да закусва ,бръсне и незнам си какви още деиности да извършва по време на движение като превръща шофирането в странична деиност ....
Тия дет са шматки и недисциплинирани ако стане нещо и се пребият сами - дреме ми но е ясно и на наи глупавия че не става точно тъй и доста често страдат съвсем невинни хора заради грешките по пътищата на други.


И в закючение only FYI - за цяла европа не знам но може да провериш в мержата къде и с колко ленти и къде има ,къде НЯМА ОГРАНИЧЕНИЯ НА СКОРОСТА магистрали с повече от 2 ленти в Германия.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от 7George »

BP_de, ти нямаш канадска книжка, явно не занаеш и правилата, съответно. Или имаш и не ги знаеш? Отдясно може да се изпреварва или да се движиш просто по-бързо в дясната лента, стига да няма знак "slower traffic keep right", обикновено го има по извънградските много(дву-)лентови скоростни пътища. Това как било в германия, нищо не значи. За спазването е друг въпрос, сега вземи и напиши, че в България всички спазват стриктно правилата.
Embrace your climate change!
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: British Expat Messages -Canada

Мнение от Rall »

Абе и аз много се зачудих къв е проблема с изпреварването от дясно |( даже си мислех че некой те е резнал карайки по банкета или в аварийната лента както се прави в БГ примерно... Иначе и тук както и навсякъде в света с дясно движение важи правилото че се кара в най-дясната свободна лента (ако разбира се не е резерве за автобусите и такситата) Та ако се моткаш най в ляво кво се учудваш че те задминават в дясната лента?
Dead Eyes See No Future
Публикувай отговор