Доволни ли сте от живото в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от prace »

Не можеш да се разминеш, защото децата ти не са родени в Канада и не могат да избират английскоговорящо училище.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от prace »

Loginin,
Това че говориш английски означава ли, че говориш и разбираш холандски?
Ако почнеш да го учиш, ще разбереш, че много думи са сходни от английския език, ама холандският си е холандски.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Omega3 »

kill_u написа:Я ме светнете ако ми се наложи да живея 2 години в Квебек, по каквато и да е причина и искам да взема семейството си. Това значи ли че децата ми трябва да учат непременно френски? Не може ли да се размине човек с тоя момент?


Рабира се, че може, но трябва да ги изпратиш в частно училище. Ако искаш безплатно, само на френски може, но има и малки изключения за тези нон англофони които говорят в кьщи на англииски + други условия.

Има доста местни франкофони които плащат и изпращат децата си в частни англииски училища. Мани толкс. Бедните да го .....
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от haimana »

koceto77 написа:
loginn написа:
dobinko написа:haimana, това за което говориш за Квебек ли е? Така ми звучи ама да питам. :)
На мен пък ми звучи като района на Ванкувър. А и човека се е писал ВС.
На мен ми звучи като Okanagan (Kelowna, Vernon, Penticton) ама то на друго място едва ли ги има тези екстри. Как е за работа там?
Не като в голям град(и като количество работа, и като заплащане). Все пак зависи от типа работа.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от tonich »

haimana написа:Не като в голям град(и като количество работа, и като заплащане). Все пак зависи от типа работа.
А ти какво работиш, все пак?
(Горното, ако не е тайна)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от myhata II »

Тонич ти какво работеше в бгто и какво тука, ако не е тайна ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от loginn »

prace написа:Loginin,
Това че говориш английски означава ли, че говориш и разбираш холандски?
Ако почнеш да го учиш, ще разбереш, че много думи са сходни от английския език, ама холандският си е холандски.
Не съм казал че ако знаеш английски автоматически знаеш и френски, но владеенето на първия улеснява доста ученето на втория. Идеята беше защо френският да се представя като сериозна пречка, който има желание ще го научи.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от bttm »

loginn написа:
prace написа:Loginin,
Това че говориш английски означава ли, че говориш и разбираш холандски?
Ако почнеш да го учиш, ще разбереш, че много думи са сходни от английския език, ама холандският си е холандски.
Не съм казал че ако знаеш английски автоматически знаеш и френски, но владеенето на първия улеснява доста ученето на втория. Идеята беше защо френският да се представя като сериозна пречка, който има желание ще го научи.
Напълно съм съгласен. Владеенето на английски много улеснява усвояването на френски. :y:
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от anti08 »

Благодаря много на всички дали мнение, общо взето май няма недоволни сред вас или поне много недоволни.Така както чета разбирам, че по-добрия вариант за семейства е в Квебек, пък в друга тема четох, че там не били много добре настроени към новопристигналите емигранти и било трудно за работа? Въобще всеки от вас е минал по този път и знае какво чудо е в момента в главите ни, вярно, че има много инфо в нета, но иска много четене и мислене, особено като се получат противоречиви мнения :headbang: :headbang: :headbang:
И пак благодаря на всички за полезните съвети, за нас всичко е важно тепърва започваме подготовката.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от prace »

Най-добрият вариант за семейство нови имигранти е всяко място, където ще намерите работа, ако имате познати да ви помогнат в началото с квартира, разкарване по институции, посрещане на летището и т.н, а не Квебек, защото е Квебек.

Имам роднина в Монреал, която седя 6 години без работа, защото не говори френски.
Обстоятелствата, които я накараха да отиде в Квебек, не са интересни за форума. Тя даже завърши местно образование, но на английски и никога не си намери работа по специалността.
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от anti08 »

Е, това вече е идеалния вариант - да имаш познати, които в началото да те посрещнат и "вкарат" в нещата, но уви ние не разполагаме с такива (всъщност имаме, но се правят на разсеяни, но никой не е длъжен все пак). Поне за сега, може пък докато стане време за ходене да си намерим канадски приятели, ФОРУМИ много, хора много знае ли човек?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

Към новопристигащите.
Веднъж трябваше да помогна на един познат и се наложи да си взема една седмица отпуска за да мога да го ориентирам във Ванкувър, и то при положение че той не идваше от БГ а от Торонто, не сменяше държавата а просто града, и пак имаше тичане нагоре надолу за смени на шофьорска книжка, търсене на квартири, на коли, работа, разнасяне на резюмета и т.н.

Така че имайте в предвид че такъв жест се прави за някой много близък, тъй като на повечето хора (освен ако не са милионери или пенсионери) времето им е ограничено. Така че познатите които се "правят на разсеяни" може да имат причина да го правят.. Не го взимайте навътре, няма нищо лично в това ако някой не е в състояние да ви помогне защото това помагане в началото си е чиста проба "babysitting"..

Иначе успех..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

prace написа:Имам роднина в Монреал, която седя 6 години без работа, защото не говори френски.
Вярвам. Не защото е мързелива и некомпетентна, а зощото не знаела френски. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

Тук потдържам ейблъд..

За 6 години ако някойи учи по една дума или един израз на ден.. (само по един не повече) .. Ще научи около 2200 думи и изрази.. абсолютно предостатъчно да комуникира на френски..

Просто няма извинение да живееш някъде 6 години и да не научиш що годе езика който се говори там... Няма..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от prace »

ablood написа:
prace написа:Имам роднина в Монреал, която седя 6 години без работа, защото не говори френски.
Вярвам. Не защото е мързелива и некомпетентна, а зощото не знаела френски. :lol:
Аблъд, познавайки моята роднина, знам че е интелигентна и не е мързелива. От няколко години работи нещо, което въобще не й е по специалността.

Обаче тебе те познавам само от форума и мога да кажа, че си рядко неприятен, невъзпитан и нещо друго има, което не ти е наред, но само специалист може да се изкаже.
Ако някой ти разгледа постингите може само да се радва, че не те познава лично и не си около него.
Публикувай отговор