Доволни ли сте от живото в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

myhata II написа:Тонич ти какво работеше в бгто и какво тука, ако не е тайна ?
prace написа:.... познавайки моята роднина, знам че е интелигентна и не е мързелива. От няколко години работи нещо, което въобще не й е по специалността.
Едно от нещата, които не разбирам е, защо изобщи се прави подобен нелеп паралел между кариера в България и кариера в Канада?

Според мен, съществува следното правило: Колкото по-добра кариера си правил в България, толкова по-голяма е вероятността да не я повториш в Канада! И обратно.

Забелязал съм, че хора с добра кариера в България никога не правят сравнение между, какво съм работил в България и какво в Канада.
Много често, обаче, хора с "мижави" професионални достижения в България се опияняват от факта, че кариерата ми в Канада не е продължение на Българската...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

prace написа:Имам роднина в Монреал, която седя 6 години без работа, защото не говори френски.
ablood написа:Вярвам. Не защото е мързелива и некомпетентна, а зощото не знаела френски. :lol:
prace написа:Аблъд, познавайки моята роднина, знам че е интелигентна и не е мързелива.
Аз (както и немалко други емигранти), започнах работа на втората седмица с 0 френски и калпав английски. Наскоро дадох пример за баджанака на брат ми, който не зне нито единия език, но също веднага започна да хамалува.

Ти ми говориш за работлива и интелигентна жена, която 6 (шест ?!?!) години е висяла без работа заради френския си! Познаваме много такива skilled workers, които си дават няколко години почивка на социал за да се ориентират. Лошото е, че през това загубено време можеха да напреднат доста.
prace написа:Обаче тебе те познавам само от форума и мога да кажа, че си рядко неприятен, невъзпитан и нещо друго има, което не ти е наред, но само специалист може да се изкаже.
Няма спор - когато става дума за крайни изказвания съм особено досаден и заядлив. Този форум има нужда от баланс, иначе ще тръгнат фантастични легенди. Съжалявам, ако това засяга някого.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
lilian100
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 8:44 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от lilian100 »

prace написа:
ablood написа:
prace написа:Имам роднина в Монреал, която седя 6 години без работа, защото не говори френски.
Вярвам. Не защото е мързелива и некомпетентна, а зощото не знаела френски. :lol:
Аблъд, познавайки моята роднина, знам че е интелигентна и не е мързелива. От няколко години работи нещо, което въобще не й е по специалността.

Обаче тебе те познавам само от форума и мога да кажа, че си рядко неприятен, невъзпитан и нещо друго има, което не ти е наред, но само специалист може да се изкаже.
Ако някой ти разгледа постингите може само да се радва, че не те познава лично и не си около него.
Е, айде сега, Ablood е само виртуален образ, създаден от форумец, който по цял ден виси тук и използва доста други псевдоними. Не е реална личност, така че няма и опасност да го срещнеш, споко ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

lilian100 написа:Е, айде сега, Ablood е само виртуален образ, създаден от форумец, който по цял ден виси тук и използва доста други псевдоними.
По цял ден. И нощем!
И подкупвам медераторите да си затварят очите за множествеността ми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от tonich »

myhata II написа:Тонич ти какво работеше в бгто и какво тука, ако не е тайна ?
В БГ-то нищо не работех!
Тука - всичко!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Абе чудя се, за 6 години без да работи човек може и френски да научи. Даже има и безплатни училища тука. Няма нужда сам.

То и само телевизия да гледаш, ше го научиш. Стига да не е българската. Не знам защо доста емигранти обичат да си гледат българска телевизия.

Аз тъй като никаква не гледам, нещо не мога да ги разбера.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от abozhilov »

Не разбирам защо тук се водят подобни полемики?!? Може би се дължи на нрава, който притежаваме? Да, въпреки че живеете в Канада и може би живеете по-хубав живот от този тук в родината ни, все още сте си балканджии!

Винаги съм се чудил защо българите в чужбина обичат да се ръфат?!? От доста време наблюдавам едно мерене на пишки, кариери и прочие... Защо си мислите, че това което сте постигнали е толкова много и ви дава право да се държите надменно с останалите сънародници?!? Хората, които се гордеят с това което са постигнали почти винаги имат ниски изисквания. От своя страна ниските изисквания означават ограничено мислене. А ограничено мислещите хора по нашите земи ги наричаме просто глупаци!

От наблюденията ми върху българите, които са ходили в чужбина или са се върнали тук просто за почивка съм тотално разочарован. Естествено не говоря за всички. Има хора, които не се бият в гърдите какво са постигнали и носят тениски на които пише "България" та дори и когато са в чужбина.

Няма да забравя една случка в автобус Атина - София. Качвам се в автобуса и на съседните седалки стоят две жени и едно малко дете. Двете жени бяха българки като малкото дете беше дъщерята на по-младата жена а възрастната беше бабата. Нещото което ме покърти беше че двете жени си приказваха на чист български (не особено правилен, но български). Когато обаче общуваха с момиченцето което беше на около 7/8 г. говореха с него на гръцки.
Веднага се замислих, как ли това дете ще общува с близките си в България? Няма как! Детето само по себе си не е виновно, че майка му е забравила от къде е тръгнала. Това се нарича дърво без корен! Не разбирам какво толкова трудно има в това да се научи втори език. Особено при такива обстоятелства.

Винаги когато разисквате подобна тема ще се сещам и за българите, които си идват тук в родината и започват да говорят с акцент и да плюват България. Да ви информирам само, че си имаме маркировка по улиците, имаме градски транспорт и боклука се събира често от отговорните за това хора. Да има цигани има дупки по пътищата има страшно неуредени неща, но при вас нима ги няма? Нали не смятате, че сте открили рая на земята? Ако така смятате, може да се върнете в началото на мнението ми и да го прочетете по-внимателно!

Другото интересно нещо, което ми прави впечатление е как правите паралел между България и Канада. Не разбирате ли, че тези паралели са безмислени?!? България си е България и Канада си е Канада. Двете държави са различни, но навсякъде по света важат едни и същи правила при естествения подбор.

Човек ако не може да оцелява в България, защо си мислите, че ще оцелее в Канада? Там където конкуренция е смазваща? Замислете се колко хора годишно пристигат в Канада за да открият техния рай на земята. Всички тези хора се конкурират с вас за по-добър живот. В България няма подобна конкуренция. Тук върши работа и ако имаш връзки. В Канада едва ли ще стане толкова лесно. Ще трябва да се потрудим...
А когато чуем думите потрудим, конкуренция, трудности и някак си започваме да поглеждаме на картата къде е България.

Аз лично съм на 24г. и работя и живея в България, но отдавна съм разбрал едно просто правило. Нищо не се сервира на готово. За всичко човек трябва да бъде упорит. А когато отиде в чужбина тази упоритост е хубаво да се умножи по две. За това и не мога да разбера хората, които не могат да научат един език, не могат да се преборят с конкуренцията и да осигурят хубав живот на близките си. Просто не ги разбирам и всички онези които казват как в Канада не било хубаво. Ами да за вас не е хубаво защото не сте преминали естествения подбор. А и най-вероятно в България не сте го минали или по-лошото просто в България сте пробили с помоща на мама, татко или някой познат. Това ми харесва в чужбина, че изкуствено надутите български балони се пукат със страшна сила. Запомнете, че в природата оцеляват по способните. Тези които могат да оцеляват при всякакви условия и адаптацията не им е проблем.

Успех на всички в търсенето на щастието по света и у нас!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от kill_u »

На 24 години и толкова много глупости да напишеш засрами се малко......
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от IFF »

abozhilov написа:Не разбирам защо тук се водят подобни полемики?!? Може би се дължи на нрава, който притежаваме? Да, въпреки че живеете в Канада и може би живеете по-хубав живот от този тук в родината ни, все още сте си балканджии!

Винаги съм се чудил защо българите в чужбина обичат да се ръфат?!? От доста време наблюдавам едно мерене на пишки, кариери и прочие... Защо си мислите, че това което сте постигнали е толкова много и ви дава право да се държите надменно с останалите сънародници?!? Хората, които се гордеят с това което са постигнали почти винаги имат ниски изисквания. От своя страна ниските изисквания означават ограничено мислене. А ограничено мислещите хора по нашите земи ги наричаме просто глупаци!

От наблюденията ми върху българите, които са ходили в чужбина или са се върнали тук просто за почивка съм тотално разочарован. Естествено не говоря за всички. Има хора, които не се бият в гърдите какво са постигнали и носят тениски на които пише "България" та дори и когато са в чужбина.

Няма да забравя една случка в автобус Атина - София. Качвам се в автобуса и на съседните седалки стоят две жени и едно малко дете. Двете жени бяха българки като малкото дете беше дъщерята на по-младата жена а възрастната беше бабата. Нещото което ме покърти беше че двете жени си приказваха на чист български (не особено правилен, но български). Когато обаче общуваха с момиченцето което беше на около 7/8 г. говореха с него на гръцки.
Веднага се замислих, как ли това дете ще общува с близките си в България? Няма как! Детето само по себе си не е виновно, че майка му е забравила от къде е тръгнала. Това се нарича дърво без корен! Не разбирам какво толкова трудно има в това да се научи втори език. Особено при такива обстоятелства.

Винаги когато разисквате подобна тема ще се сещам и за българите, които си идват тук в родината и започват да говорят с акцент и да плюват България. Да ви информирам само, че си имаме маркировка по улиците, имаме градски транспорт и боклука се събира често от отговорните за това хора. Да има цигани има дупки по пътищата има страшно неуредени неща, но при вас нима ги няма? Нали не смятате, че сте открили рая на земята? Ако така смятате, може да се върнете в началото на мнението ми и да го прочетете по-внимателно!

Другото интересно нещо, което ми прави впечатление е как правите паралел между България и Канада. Не разбирате ли, че тези паралели са безмислени?!? България си е България и Канада си е Канада. Двете държави са различни, но навсякъде по света важат едни и същи правила при естествения подбор.

Човек ако не може да оцелява в България, защо си мислите, че ще оцелее в Канада? Там където конкуренция е смазваща? Замислете се колко хора годишно пристигат в Канада за да открият техния рай на земята. Всички тези хора се конкурират с вас за по-добър живот. В България няма подобна конкуренция. Тук върши работа и ако имаш връзки. В Канада едва ли ще стане толкова лесно. Ще трябва да се потрудим...
А когато чуем думите потрудим, конкуренция, трудности и някак си започваме да поглеждаме на картата къде е България.

Аз лично съм на 24г. и работя и живея в България, но отдавна съм разбрал едно просто правило. Нищо не се сервира на готово. За всичко човек трябва да бъде упорит. А когато отиде в чужбина тази упоритост е хубаво да се умножи по две. За това и не мога да разбера хората, които не могат да научат един език, не могат да се преборят с конкуренцията и да осигурят хубав живот на близките си. Просто не ги разбирам и всички онези които казват как в Канада не било хубаво. Ами да за вас не е хубаво защото не сте преминали естествения подбор. А и най-вероятно в България не сте го минали или по-лошото просто в България сте пробили с помоща на мама, татко или някой познат. Това ми харесва в чужбина, че изкуствено надутите български балони се пукат със страшна сила. Запомнете, че в природата оцеляват по способните. Тези които могат да оцеляват при всякакви условия и адаптацията не им е проблем.

Успех на всички в търсенето на щастието по света и у нас!
Излез навън,поживей някоя и друга годинка,прочети си постинга отново и ще си кажеш:Малей,какви глупости съм писал.
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от abozhilov »

@kill_u
Свикнал съм когато някой не е съгласен с мнението ми, да го опровергае с необходимото изложение. Подобни постове като твоя просто затвърждават мнението ми!
От кое по-точно трябва да ме е срам?!? Че не мисля като гяур ли? Или че казвам каквото мисля по начина по който съм възпитан? Чудя се даже защо ли се занимавам. Псевдонима ти говори достатъчно за културата и възпитанието ти! Ако някой ден дойдеш в България не забравяй да приказваш с акцент... Това е много важна част от стандарта на успелият в чужбина...

@IFF
Не мисля, че подобна стъпка би променила мнението ми! Не смятам също така, че заминаването някъде трябва да бъде самоцел. Ще замина някъде само ако това е следващата стъпка в развитието ми. Не искам да отида в Канада за да работя като чистач (не че имам нещо против тези хора) - напротив. Забележи, не искам да заминав някъде за да си оправя живота. Единственото нещо заради което бих заминал е когато усетя че тук нямам развитие. В момента имам развитие и няма особено голямо значение дали живея в България или Канада. Просто ако Канада е следващата стъпка в професионалното ми развитие тогава ще замина.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от kill_u »

abozhilov написа:@kill_u
Свикнал съм когато някой не е съгласен с мнението ми, да го опровергае с необходимото изложение. Подобни постове като твоя просто затвърждават мнението ми!
От кое по-точно трябва да ме е срам?!? Че не мисля като гяур ли? Или че казвам каквото мисля по начина по който съм възпитан? Чудя се даже защо ли се занимавам. Псевдонима ти говори достатъчно за културата и възпитанието ти! Ако някой ден дойдеш в България не забравяй да приказваш с акцент... Това е много важна част от стандарта на успелият в чужбина...
И продължаваш с глупостите. Не съм сигурен, че като ме наричаш гяур си много възпитан. В крайна сметка обаче те издава, принадлежноста ти към една определено фашизирана политическа групировка в България. Между другото, бих ти препоръчал да научиш турски и да ходиш по турските форуми да пишеш. Там ще намериш почва да изявяваш детинските си мнения. Освен това, не смятам че заслужаваш никакво изложение или мнение за твоето мнение. То си е лично твое, стой си в България и си живей живота както си искаш и както си заслужаваш. Аз няма да седна да те разубеждавам. Това е мисия невъзможна, ти си бетонена тиква и идеите на които се осланяш са фашистки. С комунисти и фашисти не се спори те трябва да се изтребват. Извинявай имам доста по важни неща отколкото да споря с теб.
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от abozhilov »

@ kill_u
Надявам се че поне не си забравил да четеш майчиният си език. Върни се на предишното ми мнение и го прочети внимателно за да разбереш смисъла и контекста в който е използвана думата "гяур".
Ако турският език ще ми помогне в развитието ще го науча ДА. За момента просто не ми трябва и ми стигат гръцки и английски за да мога да си свърша добре работата!
И защо си мислиш, че трябва да отида някъде да живея/работя? Защо си мислиш, че в България не живея живот който удоволетворява потребностите ми и тези на близките ми хора?!?

Интересно ми е защо си отишъл в Канада? Какви причини са те накарали да заминеш?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от kill_u »

abozhilov написа: ми!
От кое по-точно трябва да ме е срам?!? Че не мисля като гяур ли?
Това в какъв смисъл беше казано, ако мога да попитам? Обясни ми кой мисли като гяур? Обясни ми защо използваш точно тази дума?
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от abozhilov »

@kill_u
"гяур" е персийска дума. Самата дума е пренебрежително нарицателно към човек който не изповядва мохамеданска вяра. Синоним е и на роб. А думата роб има много значения, които зависят от контекста и. В моя случай това беше робското мислене. Макар и 132 години след освобождението все още има поробени хора в България. Хора които потъпкват ценностите и културата коята наследяват. За това казах, че не мисля като гяур. В случая нямах предвид, че ти си гяур. Сега достатъчно ясно ли е?

И не отговори на предишните въпроси. Не че си задължен, но за дискусията би било добре да дадеш отговор.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от kill_u »

Дойдох в Канада за да работя като чистач колкото и гнусно да ти се струва и да получавам 12 долара на час вместо, в България където бях Старши еколог и получавах 7 долара на час. Това достатъчен отговор на въпроса ти ли е?
Публикувай отговор