Доволни ли сте от живото в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от myhata II »

Навсякъде е едно и също,зависи как си го направиш !! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

Не може да се обобщава. Ако си работяка без деца, взимай едно апартаментче във Ванкувър, Торонто, или подобен град с висок стандарт и прави пари! Ако се изсипеш обаче в подобен град с 2 деца и съпруга-домакиня, парите изтичат като река за наем, храна, градина...

Ако харчещите в семейството са повече от печелещите, по-добре се ориентирай към Квебек!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от prace »

забрави да кажеш, че в квебек трябва да говорят френски.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от haimana »

Най-близкият плаж е на 10 км и водата е супер, в радиус от 50 км има поне 10 езера за пастърва, зимата не е люта(по тукашния стандарт), лятото е бая сухо(стават доста пожари). В радиус от 60-70 км има поне 2 големи ски курорта, границата с щатите е на 110 км, няма много цветни(по тукашните стадарти). Къщите са скъпи.
От последното не съм доволен, но останалите ги преглъщам някакси.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от dobinko »

haimana, това за което говориш за Квебек ли е? Така ми звучи ама да питам. :)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от loginn »

dobinko написа:haimana, това за което говориш за Квебек ли е? Така ми звучи ама да питам. :)
На мен пък ми звучи като района на Ванкувър. А и човека се е писал ВС.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

prace написа:забрави да кажеш, че в квебек трябва да говорят френски.
Това сме го чесали многократно. Липсата на френски е често срещано оправдание на неудачниците. Познавам 2 дърти еврейки, родени тук, които никога не са го учили и почти не го разбират. Не искат.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от loginn »

ablood написа:
prace написа:забрави да кажеш, че в квебек трябва да говорят френски.
Това сме го чесали многократно. Липсата на френски е често срещано оправдание на неудачниците. Познавам 2 дърти еврейки, родени тук, които никога не са го учили и почти не го разбират. Не искат.
И какво като трябва да се знае френски? Да не би да е нещо безполезно навсякъде другаде освен в Квебек? Като че ли ще ми заеме 1 гигабайт от паметта и няма да имам достатъчно капацитет за по-важни неща.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от prace »

Не, бе отворковци!!! Просто хората, не могат да отидат всички в Квебек защото езика е голяма пречка.
Това за двете дърти еврейки, че не говорели френски е адски полезно и показателно, че в Квебек можеш да живееш и работиш нормално като новоимигрант без да говориш френски.
Аз и съпругът ми не говорим френски. Имаме три деца. Какви са нашите шансове да работим и живеем нормално в Квебек?

Кажи Аблъд!
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

prace написа:Не, бе отворковци!!! Просто хората, не могат да отидат всички в Квебек защото езика е голяма пречка.
Това за двете дърти еврейки, че не говорели френски е адски полезно и показателно, че в Квебек можеш да живееш и работиш нормално като новоимигрант без да говориш френски.
Аз и съпругът ми не говорим френски. Имаме три деца. Какви са нашите шансове да работим и живеем нормално в Квебек?

Кажи Аблъд!

Ти си за Австралия, до сега само от децата да си направила къща. :lol:
Имам 2ма приятели, единия има 3 деца също и на всяко детско раждане там дават
по 50хил австр. долара за повишаване на раждаемостта.

Иначе от това което съм чел из форума тук шансовете ти са по-добри в Квебек отколкото БК,
защото провинцията е по-социална.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

prace написа:Аз и съпругът ми не говорим френски. Имаме три деца. Какви са нашите шансове да работим и живеем нормално в Квебек?
Баджанакът на брат ми дойде с 0 английски и 0.05 френски (жена му беше водеща). Въпреки това му дадоха шанс в едно депо и след седмица се обадиха да питат познаваме ли още българи като него, дори и без език. Пичът ходи навреме, не кръшка, бачка прилежно и разбира от обяснение с жестове. За начало стига. Когато жена му свърши с езиковите курсове и той ще седне да учи, ако не го е научил вече в движение (като много други).
Липсата на език и подобни временни трудности са само оправдания за лузърите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от loginn »

prace написа:Не, бе отворковци!!! Просто хората, не могат да отидат всички в Квебек защото езика е голяма пречка.
На който не му се учи езика, му е голяма пречка разбира се. Щом не ти се налага, не го учи, ама що трябва да плашим хората с френския. Все пак темата е: "Доволни ли сте от живота е Канада?". Казваш "Бива живота", ама аз казвам: "Забрави да кажеш че трябва да говорят английски". Как ще прозвучи това?
Между другото, който владее сравнително добре английски на практика знае една трета от френските думи, а и в граматиката има доста сходства. Да не говорим че в българския думите с френски произход са повече от тези с английски.
Това което чета за Квебек и не ми харесва е че не позволяват децата на имигрантите да учат и английски или поне го няма в безплатното образование. Надявам се да има някакви вратички за това, сигурно някои от съфорумците "квебекари" ще могат ни осветлят.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от koceto77 »

loginn написа:
dobinko написа:haimana, това за което говориш за Квебек ли е? Така ми звучи ама да питам. :)
На мен пък ми звучи като района на Ванкувър. А и човека се е писал ВС.
На мен ми звучи като Okanagan (Kelowna, Vernon, Penticton) ама то на друго място едва ли ги има тези екстри. Как е за работа там?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Omega3 »

loginn написа:
prace написа:Не, бе отворковци!!! Просто хората, не могат да отидат всички в Квебек защото езика е голяма пречка.
На който не му се учи езика, му е голяма пречка разбира се. Щом не ти се налага, не го учи, ама що трябва да плашим хората с френския. Все пак темата е: "Доволни ли сте от живота е Канада?". Казваш "Бива живота", ама аз казвам: "Забрави да кажеш че трябва да говорят английски". Как ще прозвучи това?
Между другото, който владее сравнително добре английски на практика знае една трета от френските думи, а и в граматиката има доста сходства. Да не говорим че в българския думите с френски произход са повече от тези с английски.
Това което чета за Квебек и не ми харесва е че не позволяват децата на имигрантите да учат и английски или поне го няма в безплатното образование. Надявам се да има някакви вратички за това, сигурно някои от съфорумците "квебекари" ще могат ни осветлят.


Има вратичка, но става от трудно по трудно. В Кебек има само един официален език и това е френският така както и образованието е материя изцяло реглемантирана от привинцията. Така че е нормално безплатното образование да е само на френски за нон англофоните, харесвали ни или не.

На англофоните им се позволява да учат в безплатни англииски училища защото има конституционни езикови права.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от kill_u »

Я ме светнете ако ми се наложи да живея 2 години в Квебек, по каквато и да е причина и искам да взема семейството си. Това значи ли че децата ми трябва да учат непременно френски? Не може ли да се размине човек с тоя момент?
Публикувай отговор