САЩ или Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Californian »

anxeli написа:Калифорниец, ще ме съсипеш значи :D, как така се взима един родител и се отглежда някъде, да не е коте, ами няма ли да иска да е с другия родител :!:?
От 10 г съм тук, какво значение има.
Колко от твоите роднини и децата им са били така прекрасно социално обгрижени, та да имаш такива хубави спомени ти, интересно. Добре, покажи фиш с над 35% взети, ами те са за ожалване твоите роднини, вземи ги всичките в Калифорния.
И аз избирам там, ама да видим как да стане, мисля го още ;).
Абе аз каквото си наумя става, няма не иска никой. :rofl:
Като съм казал, точка на темата и спора с мойте близки това говорим. :rofl:

Иначе не мога да те разбера защо смяташ, че Канада не е социална сравнение с америка, особенно пък като се сещам колко възрастни хора ;) канадски граждани емигрантни, без година дори трудов стаж в Канада получават социална пенсия, социално жилище и т.н
в Америка такиви филми няма. :)

Иначе прекратявам спора, топли целувки и прегръдки за теб, нещо днес съм в добро настроение. :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Павел »

Californian написа:
Абе аз каквото си наумя като се сещам колко възрастни хора ;) канадски граждани емигрантни, без година дори трудов стаж в Канада получават социална пенсия, социално жилище и т.н
в Америка такиви филми няма. :)
:rofl:


Има, има рефюджита, дето взимат повече от хора бъхтели 30 година в САЩ. Справка арменците в Глендейл или Холивуд, дето ходят с мерцедеси да си взимат сошъл секюрити чека. + това им се плаща наема 70% и като отидат да пазаруват в любимия им Джонс маркет, като протегнат ръка към касиерката да и подадат фууд купона, лъсват златни гривни по кило парчето.

Ван долар, айде...
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Californian »

Павел написа:
Californian написа:
Абе аз каквото си наумя като се сещам колко възрастни хора ;) канадски граждани емигрантни, без година дори трудов стаж в Канада получават социална пенсия, социално жилище и т.н
в Америка такиви филми няма. :)
:rofl:


Има, има рефюджита, дето взимат повече от хора бъхтели 30 година в САЩ. Справка арменците в Глендейл или Холивуд, дето ходят с мерцедеси да си взимат сошъл секюрити чека. + това им се плаща наема 70% и като отидат да пазаруват в любимия им Джонс маркет, като протегнат ръка към касиерката да и подадат фууд купона, лъсват златни гривни по кило парчето.

Ван долар, айде...
Да ти кажа, склонен съм да ти вярвам, не съм ги мяркал, но ти по спомени доста време си живял в Америка и Калифорния, та сигурно си по-прав от мен.

Междудругото знаеш ли наскоро се разхождах из даунтауна Сан Хосе, вървя си аз, и доста често срещу мен групички хора, жени с деца, сами жени, мъже, хора не изгеждащи като просяци, съвсем добре изглеждащи и както се разминаваме и почват - Имате ли долар, дайте ми долар......лоша работа е това тази световна криза.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: САЩ или Канада?

Мнение от roumensp »

Californian написа:.....лоша работа е това тази световна криза.
Ама за някои беше 6-ца от тотото - преди 2 години един приятел в района на LA Metro си купи къща от foreclosure за 1/3 от оригиналната й цена. На търга имало само още 1 участник, явно с не много пари.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: САЩ или Канада?

Мнение от anxeli »

Californian написа:
Иначе не мога да те разбера защо смяташ, че Канада не е социална сравнение с америка, особенно пък като се сещам колко възрастни хора ;) канадски граждани емигрантни, без година дори трудов стаж в Канада получават социална пенсия, социално жилище и т.н
в Америка такиви филми няма. :)
Не спорим, правим уточнения :!:. Не смятам че не е социална държава, но както вече чазах, социалното не е разпределено правилно. Много се радвам за емигрантите дошли за пенсия и поучили 600 долара на месец, но лошото е че и тези работили цял живот тук, но без кой знае какви спестявания накрая пак взимат едни 800-1000 долара, с които не могат и наем да си платят, освен ако не са индйци живеещи в бейсмънта на децата си. Тогава само бащата-таксиметър взима заплата, майката взима детски за 10 деца а бабата и дядото плащат моргиджа от мазето, еха, канадска мечта. Колко социално е това ?
За социални жилища не съм чувала в Торонто. Трябва да нямаш никакви или много миминални доходи за такива неща.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: САЩ или Канада?

Мнение от roumensp »

Канада е социална за такива дето могат да се изкарат бедни / с ниски доходи. Останалите дават, за да има за тия, първите. То и в Щатите можеш да получиш безплатна медицинска помощ, ако успееш да се изкараш достатъчно беден. Та тая "социалност" винаги е за сметка на някой ...
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

Че кой е луд да живее в Канада с Канадска социална пенсия!!!!!!! Има толкова много евтини дестинацийки че просто не е истина. Макар че, като се замисля, то това простотията по хората ходела, само колко много български пенсии риват до небесата че нямали пари за парно, за вода за тока и за квото и да е, а в същото време са горди собственици на жилище за 100 хилки..........аве откачена работа :party:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: САЩ или Канада?

Мнение от miteto »

Проблема е, че в повечето "евтини дестинации" престъпността е доста по-голяма от тази в Канада, а медицинското обслужване (много важен момент за пенсионерите) е на по-ниско ниво.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Californian »

miteto написа:Проблема е, че в повечето "евтини дестинации" престъпността е доста по-голяма от тази в Канада, а медицинското обслужване (много важен момент за пенсионерите) е на по-ниско ниво.
Абсолютно вярно.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

Така е, ама аз предпочитам да живея 5г в некое кътно кътче, отколкото 20г да се моткам по болници, старчески домове, мръсни и евтини квартири, и т.н..........
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: САЩ или Канада?

Мнение от mirkaa »

cocose написа:Така е, ама аз предпочитам да живея 5г в некое кътно кътче, отколкото 20г да се моткам по болници, старчески домове, мръсни и евтини квартири, и т.н..........
ъхъм.... като станеш на 60, надявам се да си спомниш какво си предпочитал на...(колкото си в момента)... :lol: :lol: Така и не съм срещнала още някой, който да замени 20 год за 5, пък където и да било то да живее... освен ако не е терминално болен. Даже и на тях всеки ден им е скъп.
third generation immigrant :)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

То и аз предпочитам да си житкам в блатото ако става дума, ама на, взех че дойдох тука да се мъча на тръстиката :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: САЩ или Канада?

Мнение от roumensp »

miteto написа:Проблема е, че в повечето "евтини дестинации" престъпността е доста по-голяма от тази в Канада, а медицинското обслужване (много важен момент за пенсионерите) е на по-ниско ниво.
Като човек живял и в 2-те държави считам че нивото на медицинското обслужване в Канада е доста след това в Щатите. Не става дума за family doctors, зъболекари, и др. по-ежедневни неща, те са ОК, говоря за болници (липса на легла), чакане с часове в emergency и лежане в коридора, чакане с месеци за операция и т.н.
Достъпността до медицинско обслужване не ща да я обсъждам понеже не знам как са сега нещата в US, след healthcare реформата.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: САЩ или Канада?

Мнение от hadministratora »

roumensp написа:...не знам как са сега нещата в US, след healthcare реформата.
Че те направиха ли я вече?!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: САЩ или Канада?

Мнение от roumensp »

hadministratora написа:
roumensp написа:...не знам как са сега нещата в US, след healthcare реформата.
Че те направиха ли я вече?!
Току щто проверих - май доста неща още не са в сила ... Последното дето са приели е:
"On March 23, 2010, President Obama signed the Patient Protection and Affordable Care Act into law. The Health Care and Education Reconciliation Act of 2010 was passed by the Senate on March 25 by a vote of 56-43, and was signed into law on March 30."

Виж това:
http://en.wikipedia.org/wiki/Health_car ... ted_States

Доста е объркано и явно промените ще са на етапи ...
Публикувай отговор