САЩ или Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

Phill написа:За съжаление едни и същи празнословци участват по всички теми. Радвам се, че администраторите затвориха поне временно устата на Uspial, но има още доста кандидати .....
Със съжаление констатирам, че твърде малка част от емигрантите в Канада са заминали от тук, поради някаква друга причина освен за да цуцат социал, да учат и да се лекуват "безплатно", а туй безплатното от кой джоб излиза? И в България всичко беше "безплатно", ама сега когато дойде време келнера да донесе сметката и се видя, че безплатен обяд няма. Сигурен съм, че келнера ще дойде и в Канада, то само с продажба на природни ресурси и прецакване на имигранти няма да стане... За да не ставам многословен ще обощя - не харесвам притеснителните прилики на Канада с България, болшинството от българите емигрират по финансови причини, а не заради несъгласие с политиката и диктата на мафията. Идеята е - не ми стигат парите ще се махам, къде - в Канада защото е социална държава. Причина за лошото финансово състояние можем да намерим на много места - лошо образование на индивида, лоша комуникативност, липса на инициативност и т.н. Такъв където и да отиде ще търси социална държава, защото в другата, несоциалната държава, ще е по-зле и от България.
Именно това ме провокира да пиша първия път - всички аргументи се въртяха около социалността на Канада, а всъщност никой не си задава въпроса кой е плащал, кой плаща и кой ще плаща този социален комфорт.
В много малко от изказванията по темата видях конкретен аргумент за или против САЩ, а да не говорим, че повечето от писалите никога не са били в САЩ.
Днес прегледах какво харесвам/не харесвам в Канада и видях, че без да искам съм напипал доста от проблемите на социалната държава, като най-ярко се откроява "безплатното" здравеопазване.
Всъщност не се получава спор, защото няколко безидейни драскача пишат във всички теми с идеята да стане скандал без значение за какво. Така, че ако има някой, който може да сподели реален опит от живот в САЩ и Канада, нека го направи, иначе по-добре да затворим темата.
Не разбирам, та ти още даже виза нямаш за Канада, а вече си успял да "напипаш" (квото и да значи това...) най-важните проблеми на Канада :o
Представям си като дойдеш тука, ми направо те виждам като вторият Харпър примерно, или даже на местото на онази мацка, от Хаити, дето представя кралицата :rock:
Иначе в едно си прав, и в БГ и в Канада има социал, има и връзкарство, има и комунизъм, има и корупциа, разликата е обаче около....80%, сиреч при 20% корупция в Канада, в БГ тя е 100%....малка разлика, признавам си, но аз заради нея се преместих.
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Phill »

Ivan1007 написа: Тогава почват писанията за "прецакани емигранти", "връзкарство", какво зло е "канадския опит", "мръсния градски транспорт", терзанията дали не е по-добре в САЩ или в Европа и търсенето на онова "идеално място" дето всичко ще ти пасне и само ти остава да събираш парите от дърветата или от улицата, щото местните не могат да се сетят как да го направят.
Изключвайки несъществените неща под и над този пасаж, които си написал, остава това, за което писах в три поста. Точно това имам предвид, като казвам, че всички тръгват от тук с мечтата за социална държава. Явно обаче в тоя форум има много "успели", които искат да се направят на не знам какви пред всички и пред всичко без значение дали имат или нямат какво да кажат (по-често второто).

Нека администраторите да заключат темата за да не се разводнява повече и без това цяла сюрия писачи я направиха абсолютно безполезна и лишена от какъвто и да е смисъл.
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

След като си задал погрешно въпроса как очакваш точен отговор????
Все едно да питаш кое е по добро, да пиеш кока кола или пепси кола, и какъвто и отговор да получиш, със сигурност няма да останеш доволен :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Ivan1007 »

Phill написа:
Изключвайки несъществените неща под и над този пасаж, които си написал, остава това, за което писах в три поста. Точно това имам предвид, като казвам, че всички тръгват от тук с мечтата за социална държава. Явно обаче в тоя форум има много "успели", които искат да се направят на не знам какви пред всички и пред всичко без значение дали имат или нямат какво да кажат (по-често второто).

Нека администраторите да заключат темата за да не се разводнява повече и без това цяла сюрия писачи я направиха абсолютно безполезна и лишена от какъвто и да е смисъл.
Въобще не знам какво си имал предвид, ама това не е вярно, че всеки тръгва с мечтата за социална държава.

И това което ти наричаш несъществени неща е само малко доказателство за това, че пишеш за неща от които си нямаш и понятие.

Да пишеш, че не харесваш социалната система на Канада без да си платил и един долар на тази система и тя се издържа от "много природни ресурси, които може да продава в следващите поне два века" е пълна глупост. Канада е такава, каквато са я направили канадците, България е такава, каквато са я направили българите и САЩ са такива каквито са ги направили американците.

И Русия и Саудитска Арабия имат повече суровини от Канада и те са такива, каквито са ги направили руснаците и арабите.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от ivandaman »

Phil,

Никоя тема не тече "по мед и масло".. Винаги има известни отклонения, но въпреки това човек трябва да се научи да чете между редовете.. Има доста полезна информация.

Негативните генерализации и обобщения не допринасят с абсолютно нищо, плюс това темата не беше пусната от теб за да изкаш да я "заключваш".. Щом не я намираш за интересна не я чети.

Разпорежданията които се опитваш да налагаш са малко в стил "комсомолски/партиен секретар".. Успокой малко топката и бъди малко по-толерантен и гъвкав.. Колкото хора/емигранти има, толкова са и различните съдби.. Има общи неща между хората но има и строго индивидуални такива.. Така че еднозначен отговор няма..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Мими »

След 1,5 години в САЩ това което на мен не ми хареса там е:
- 90% от черното население /не съм расистка, ама... в един момент почва да ти идва в повече/ :tmi: ;
- нямат социални придобивки осигурени от държавата (майчинство etc.). Ако Обама успее да промени нещо, но се съмнявам.

В други отношения засега намирам доста големи прилики с Канада.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Павел »

Аз затова написах по-горе - кюфтета или пържоли, кой разбрал, разбрал, въпреки че за САЩ мога да напиша книга, много по-добра и най-вече достоверна, от измишльотините на покойния професор Марко Семов.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: САЩ или Канада?

Мнение от roumensp »

Павел написа:Аз затова написах по-горе - кюфтета или пържоли, кой разбрал, разбрал, въпреки че за САЩ мога да напиша книга, много по-добра и най-вече достоверна, от измишльотините на покойния професор Марко Семов.
Напълно съм съгласен - след близо 6 години в САЩ и 5 в Канада мога да кажа, че по-добре е там където ти самият можеш да се устроиш по-добре.
Всяка една от 2-те държави превъзхожда другата в едни отношения, и съответно отстъпва в други.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Guinness »

САЩ или Канада...Отговорът между 3:10-3:30 мин.
http://www.youtube.com/watch?v=Z0i1gxTzhio
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Phill »

Честно казано не разбрах много от тоя италиано-английски :(
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Мими »

Оказва се, че таткото като е имигрирал в Америка, вместо в Щатите е отишъл в Канада /Монтреал/, защото никой не му е казал, че има 2 Америки - The real one - the United States and the fake one - Canada :D .

Then, to make the matter even worse, there is two Canada - the real one Ontario, and the fake one - Quebec :D Eh?

Guinness, мерси за линка, филмчето ще се гледа. Малко офф - препоръчвам и Canadian bacon, който не е гледал ;)
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Преуспял »

Мими написа: Малко офф - препоръчвам и Canadian bacon, който не е гледал ;)
:y:

Mange mes briefs! :D
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: САЩ или Канада?

Мнение от mwanza »

Аз се чувствам добре в Монреал. Дали евентуално по-добре бих се чувствал в Щатите изобщо не искам да разбирам...
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от troll »

:clap:
По-хубавото е враг на хубавото!
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: САЩ или Канада?

Мнение от 7George »

mwanza написа:Аз се чувствам добре в Монреал. Дали евентуално по-добре бих се чувствал в Щатите изобщо не искам да разбирам...
Именно, това е то. :y: Избираш си 1 хубаво място и обявяваш останалите за кофти... Няма как да ги пробваш всичките.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор