Какво смятам да работя,след пристигането ми в Канада ?!?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

aseto написа:Аз в началото като четох мненията на Филипне, ми се струваше , че е черноглед и изопачава истината. Сега ми се струва, че има доста истина в това, което пише за Квебек. Тук има много интересен сблъсък между модерния живот и средновековието, индустриалният живот е спрял развитието си през 70-те години, в някои отношения в Квебек са по назад и от България. Най-странно ме е, че се отделят огромни средства да се пропагандира животът в Квебек сред кандидат-имигрантите. В същото време нищо не се прави да се просветят местните какво представляват имигрантите, защо идват, какви са качествата им. Бях си говорил с една патка от човешки ресурси неформално, в извънработно време и тя ми беше казала, че според нея имигрантите в Канада са или некадърници, или имат проблеми със закона в собствените си страни. На една работа пък две високопоставени колежки-англофонки-еврейки твърдяха, че имигрантите идвали тук да разнасят болести. Може би в Онтарио са по-отворени към чужденци, ама тук са доста задръстени, дори в спорта дискриминират състезатели с неквебекарски имена. Разбира се има изключения. Освен това всяка работа тук носи някакъв житейски опит, както и контакти с интересни личности.
Aсе ,много е субективно !!
Истината е че шефа ти требва да е имигрант и по е желателно да е от Европа ,ако попаднеш на 60, 65 г Канадец си свьршена !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

myhata II написа:
valioiko написа:А защо не дадеш съвет с личния си пример да речем?
Защото ,аз като давам сьвети много плюнки хвьрчат !!
Та да чуем вас Кандидат КАНАДЦИ !!!
До сега не съм прочел едно твое мнение, съдържащо стойностна информация, която би улеснила който и да е кандидат-емигрант.

Тая тема дето я пусна (макар че целта ти беше да се подиграеш), донясе малко ценна информация за професионалната реализация на имигрантите в Канада, и от друга страна за пореден път показа що за стока си.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

myhata II написа:Mного полезно ИНФО ЗА ВАЛЕНТИН И ПОЖАРНИКАРЧЕТО И ОНЗИ ОБРАЗ ОТ РУСЕ !! :D
Възможно ли е аз да съм "онзи образ от Русе"? Ако е тъй, myhata, да знаеш че аз притеснения за работата нямам - професията която упражнявам в момента се търси (проверил съм и периодично проверявам), а освен нея мога да се пробвам и в поне още една преди да започна да търся ниско- или неквалифицарана работа. И въобще аз не съм тръгнал за Канада с големите надежди че ще работя 'не-знам-какво-си' и ще получавам 500-600 хиляди и ще си свиркам. Аз отивам там със скромната надежда, че каквото и да работя, ще го работя в една уредена и функционираща държава и няма да се притеснявам за глупости (които при това са резултат от това че някой друг не си е свършил работата), а ще си гоня моите си лични цели (каквито и да са те).
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

hadministratora написа:
myhata II написа:Mного полезно ИНФО ЗА ВАЛЕНТИН И ПОЖАРНИКАРЧЕТО И ОНЗИ ОБРАЗ ОТ РУСЕ !! :D
Възможно ли е аз да съм "онзи образ от Русе"? Ако е тъй, myhata, да знаеш че аз притеснения за работата нямам - професията която упражнявам в момента се търси (проверил съм и периодично проверявам), а освен нея мога да се пробвам и в поне още една преди да започна да търся ниско- или неквалифицарана работа. И въобще аз не съм тръгнал за Канада с големите надежди че ще работя 'не-знам-какво-си' и ще получавам 500-600 хиляди и ще си свиркам. Аз отивам там със скромната надежда, че каквото и да работя, ще го работя в една уредена и функционираща държава и няма да се притеснявам за глупости (които при това са резултат от това че някой друг не си е свършил работата), а ще си гоня моите си лични цели (каквито и да са те).
Брой ме и мен! :thumbsup:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

myhata II написа:
aseto написа:Аз в началото като четох мненията на Филипне, ми се струваше , че е черноглед и изопачава истината. Сега ми се струва, че има доста истина в това, което пише за Квебек. Тук има много интересен сблъсък между модерния живот и средновековието, индустриалният живот е спрял развитието си през 70-те години, в някои отношения в Квебек са по назад и от България. Най-странно ме е, че се отделят огромни средства да се пропагандира животът в Квебек сред кандидат-имигрантите. В същото време нищо не се прави да се просветят местните какво представляват имигрантите, защо идват, какви са качествата им. Бях си говорил с една патка от човешки ресурси неформално, в извънработно време и тя ми беше казала, че според нея имигрантите в Канада са или некадърници, или имат проблеми със закона в собствените си страни. На една работа пък две високопоставени колежки-англофонки-еврейки твърдяха, че имигрантите идвали тук да разнасят болести. Може би в Онтарио са по-отворени към чужденци, ама тук са доста задръстени, дори в спорта дискриминират състезатели с неквебекарски имена. Разбира се има изключения. Освен това всяка работа тук носи някакъв житейски опит, както и контакти с интересни личности.
Aсе ,много е субективно !!
Истината е че шефа ти требва да е имигрант и по е желателно да е от Европа ,ако попаднеш на 60, 65 г Канадец си свьршена !!
Хората и в Кебек и в Онтарио са си отворени, интелигентни, видяли свят и т.н... Направо ви се чудя къде работите и с какви "канадци" се срещате...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

вижте хора не знам дали Мухата се подиграва или не ,но между така наречените от вас подигравки аз виждам доста истини и не само в тази негова тема ами и в др.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

valioiko написа:
myhata II написа:
valioiko написа:А защо не дадеш съвет с личния си пример да речем?
Защото ,аз като давам сьвети много плюнки хвьрчат !!
Та да чуем вас Кандидат КАНАДЦИ !!!
До сега не съм прочел едно твое мнение, съдържащо стойностна информация, която би улеснила който и да е кандидат-емигрант.

Тая тема дето я пусна (макар че целта ти беше да се подиграеш), донясе малко ценна информация за професионалната реализация на имигрантите в Канада, и от друга страна за пореден път показа що за стока си.
Mисля,че ти казах много стойностно, ако искьш да учиш тука !!
Забрави ли вече ?!?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

hadministratora написа:професията която упражнявам в момента се търси (проверил съм и периодично проверявам), а освен нея мога да се пробвам и в поне още една преди да започна да търся ниско- или неквалифицарана работа.
Обикновенно последователността е обратната, но все пак успех! В повечето случай квалифицираната работа изисква препоръчан работник. Така, че е по-лесно да се поработи някой-друг месец нискоквалифицирана работа, и като си направил добро впечатление - скачаш да се съревноваваш с другите кандидати. Или да се прицелиш високо и след няколко месеца да минеш на социал - недооценен и неразбран.
Ама ти си знаеш. :wink:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Каквото и да смяташ в началото си ограничен от към избор. Най-лесни варианти - демолюшън, констракшън, бояджия, деливъри, миячи на чинии, чистачи и всякакъв друг вид. Хората в строителството са по-облагодетелствани защото с времето се научават да правят повече неща, правят ги по-добре и по-бързо и от там за доста повече пари. Абе едно е сигурно, че доста хора се преквалифицират. Просто веднъж като започнеш да изкарваш повечко пари и ти минава мерака за учене и гледаш да се конценрираш върху това което правиш в момента. Това разбира се не е правило, всеки случай е различен....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
aseto

Мнение от aseto »

Lub0 написа:
myhata II написа:
aseto написа:Аз в началото като четох мненията на Филипне, ми се струваше , че е черноглед и изопачава истината. Сега ми се струва, че има доста истина в това, което пише за Квебек. Тук има много интересен сблъсък между модерния живот и средновековието, индустриалният живот е спрял развитието си през 70-те години, в някои отношения в Квебек са по назад и от България. Най-странно ме е, че се отделят огромни средства да се пропагандира животът в Квебек сред кандидат-имигрантите. В същото време нищо не се прави да се просветят местните какво представляват имигрантите, защо идват, какви са качествата им. Бях си говорил с една патка от човешки ресурси неформално, в извънработно време и тя ми беше казала, че според нея имигрантите в Канада са или некадърници, или имат проблеми със закона в собствените си страни. На една работа пък две високопоставени колежки-англофонки-еврейки твърдяха, че имигрантите идвали тук да разнасят болести. Може би в Онтарио са по-отворени към чужденци, ама тук са доста задръстени, дори в спорта дискриминират състезатели с неквебекарски имена. Разбира се има изключения. Освен това всяка работа тук носи някакъв житейски опит, както и контакти с интересни личности.
Aсе ,много е субективно !!
Истината е че шефа ти требва да е имигрант и по е желателно да е от Европа ,ако попаднеш на 60, 65 г Канадец си свьршена !!
Хората и в Кебек и в Онтарио са си отворени, интелигентни, видяли свят и т.н... Направо ви се чудя къде работите и с какви "канадци" се срещате...
Любо, твоята и моята преценка за интелигентни и отворени хора сигурно се различава.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

aseto написа:
Lub0 написа:Хората и в Кебек и в Онтарио са си отворени, интелигентни, видяли свят и т.н... Направо ви се чудя къде работите и с какви "канадци" се срещате...
Любо, твоята и моята преценка за интелигентни и отворени хора сигурно се различава.
aseto, извинявай, но въпросът не е в преценката, а в средата. Разберете най-после, че не може да се очаква в warehouse да работите със същия тип канадци, с които ще работите във водеща хай-тек фирма, например. Не е ли така и в БГ?

Моля ви, спрете да спекулирате с тия неща вече, че ни омръзнахте! Същото се отнася и до твърденията колко назад били технологически в Канада спрямо БГ. Надявам се, че никой в БГ не взема сериозно тая смешка, но да поясня за всеки случай, че тия впечатления също зависят от средата ви. Естествено, ако сте се пъхнали в някоя дребна локална манифактура с 20 души персонал в цялата фирма, не може да се очаква, че нивото ще бъде като в 5-хилядна водеща фирма, например.

Ако искате да общувате с интелигентни канадци, просто сменете средата.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

aseto написа:......Бях си говорил с една патка от човешки ресурси неформално, в извънработно време и тя ми беше казала, че според нея имигрантите в Канада са или некадърници, или имат проблеми със закона в собствените си страни.....
Ами нищо чудно да си е мислила така жената, особина ако е схванала твоето отношение към нея и че я смяташ за патка! :wink:

А по темата искам да кажа, че новодишлият имигрант ще работи каквато и да е работа в момента, в който осъзнае и се примири, че в Канада се почва от нулата! :wink:

Хората, които пристигат с пари и високи езикови знания могат да са по-придирчиви и да си позволят да не започнат какво да е. Могат бързо да се ориентират в нова кариера или за продължаване на старата от БГ, учейки, което със сигурност ще им даде чудесни възможности на по-късен етап. Ако съумеят и да натрупат някакъв канадски опит в сферата, в която желаят да се развиват, дори и полагайки доброволчески труд в самото начало, то тогава се надявам, че всичко ще им върви по мед и масло! :)
aseto

Мнение от aseto »

Val, ти май живееш в Онтарио? Интересно ми е как коментираш неща, написани за Квебек? Моите впечатления са следните: в Л'Ореал-най-голямата козметична компания в света, фабриката в Монреал използва някои поточни линии от края на седемдесетте години;Сапуто, най-големия производител на сирена изобщо няма микробиолог във фабриката си, повечето процеси се извършват механично, а сиренето, което се изтърве на земята се претопява на висока температура, нарязва се и се продава с отстъпка на Макдоналдс;същата хигиена и високо технологична среда се наблюдаваше и във вашата Мейпъл Лийф;в Еър Канада и Авеос голяма част от техниката е морално остаряла (информацията ми е от една от директорките на Карго Еър Канада);Карате Кебек няма НИТО ЕДНО нормално светлинно табло, което да позволява следенето на срещите на кумите, докато в България на всяко състезание има табло на всяко татами;примерите са много, достатъчно е човек да погледне сградите и пътната инфраструктура в Квебек.
Това си е моето мнение, не искам да омръзвам на никого, нито да спекулирам. Ако някой има различно виждане за Квебек, да го сподели.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Val, няма какво да се хабиш...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

aseto написа:Val, ти май живееш в Онтарио? Интересно ми е как коментираш неща, написани за Квебек? Моите впечатления са следните: в Л'Ореал-най-голямата козметична компания в света, фабриката в Монреал използва някои поточни линии от края на седемдесетте години;

Сапуто, най-големия производител на сирена изобщо няма микробиолог във фабриката си, повечето процеси се извършват механично, а сиренето, което се изтърве на земята се претопява на висока температура, нарязва се и се продава с отстъпка на Макдоналдс;

достатъчно е човек да погледне сградите и пътната инфраструктура в Квебек.
Това, че поточните линии са от 70 години значи само, че са качествени и вършат добра работа, нищо повече...

Аз не съм чул за заболявания причинени от заразно сирене в Макдоналдс

Сградите и пътната инфраструктура ; къде по света сградите се бутат и обновяват всеки 30-40 години ?
За пътната инфраструктура няма да коментирам - само си помислям тази в София и .....Атина .........
Публикувай отговор