Какво смятам да работя,след пристигането ми в Канада ?!?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Какво смятам да работя,след пристигането ми в Канада ?!?

Мнение от myhata II »

Та много ми е интересно да разбера ,как си го представят,новите имигранти това !!?
Та значи кацнах и ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

А защо не дадеш съвет с личния си пример да речем?
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

valioiko написа:А защо не дадеш съвет с личния си пример да речем?
Защото ,аз като давам сьвети много плюнки хвьрчат !!
Та да чуем вас Кандидат КАНАДЦИ !!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

То е много ясно:

1. Тези които са с някакъв опит от Западна Европа и са успели да се докопат до подобна позиция започват с летящ старт. Това се отнася особено до мултинационални фирми. Идват и след два месеца са ОК.

2. ИТ сектора и Communications сектора. Трябва им няколко месеца и са готови. Започват.

3. Инженери - електро и машинни с опит . Започват дълъг път да се доказват кои са. Ако имат късмет след 6-7 месеца започват от начало. След 2 -3 години си стъпват на краката.

4. Инженери - елактро и машинни без опит, само с диплома. Започват много ама много дълъг път на доказване. В зависимост от късмета може и да започнат нещо, но в повечето случай сменят кариерата.

5. Учителите - започват да учат и да доучват и след 2-3 години лека полека нещо се получава.

А останалите се оправят или адаптират, кои както може.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
aseto

Мнение от aseto »

Албатрос, първо да споделя с теб, че мисля, че Уинстън Чърчил е пълен капут. Второ, това което си написал е сигурно 100% вярно за Торонто. В Квебек правилото е, че нищо извън Квебек не се признава, освен може би един-два сектора, като ИТ например, ама хората, кото са в тези сектори най-добре ще обяснят. Тук в Квебек новопристигналите ги чака дълъг и тежък период на учене, приравняване или насочване в напълно нова област. През този период хората трябва да работят нещо, най-често каквото и да е, за да свързват двата края. В това няма нищо лошо и не трябва да се започва работа от позицията: аз съм обиден висшист, недооценен, онеправдан и е под нивото ми да работя тази работа. Още повече, че точно при тези нискоквалифицирани и лошо платени работи понякога нивото на персонала е много високо. Например нормално е да работиш в склад или фабрика с още няколко лекари, инженери, архитекти, учители. Аз даже по едно време си мислех да направя сборник с разкази за животите на хора , с които съм се запознал на такива нископлатени работи-професор от Сорбоната, бивш кмет, олимпийска шампионка по гребане, националния треньор на Молдова по ръгби, хирурзи, адвокати, световен шампион по карате, един поет от Полша, който ми показа, че негово произведение се изучава в училище.........
Може би за новопристигащите е добре да получат някаква ориентация, какви неквалифицирани работи да изберат. Според мен работа във фирма за почистване е добър вариант, поради относително виоките заплати, липсата на изискване за някакъв голям опит и работното време, което позволява да се учи. За информация началната заплата на синдикализиран чистач в Монреал е около $14 и нагоре, като в някои общини, болници, университети началната заплата е $20 и нагоре.
Работите в кухня, в складове и фабрики е обикновено ниско платена, има изключения като например някои хотели, Лото Кебек, Крафт, Л'Ореал, фармацевтичните компании.
Понякога няма смисъл да се изкарват добри пари от работа на бяло, защото това реално прави образованието по-скъпо, поне моят случай е такъв. Аз не съм запознат с работата в пицарии, на черно и всякакви видове деливъри, ама съм сигурен, че тук във форума има хора с опит.
Макар че съм сигурен, че намерението на Мухата не е било такова, ми се струва, че може да се напише нещо полезно в тази тема. :wink:
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Ако са във Монреал.,моткат се 3 мес. и минават на социал :D :D :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

aseto написа:Албатрос, първо да споделя с теб, че мисля, че Уинстън Чърчил е пълен капут. Второ, това което си написал е сигурно 100% вярно за Торонто. В Квебек правилото е, че нищо извън Квебек не се признава, освен може би един-два сектора, като ИТ например, ама хората, кото са в тези сектори най-добре ще обяснят. Тук в Квебек новопристигналите ги чака дълъг и тежък период на учене, приравняване или насочване в напълно нова област. През този период хората трябва да работят нещо, най-често каквото и да е, за да свързват двата края. В това няма нищо лошо и не трябва да се започва работа от позицията: аз съм обиден висшист, недооценен, онеправдан и е под нивото ми да работя тази работа. Още повече, че точно при тези нискоквалифицирани и лошо платени работи понякога нивото на персонала е много високо. Например нормално е да работиш в склад или фабрика с още няколко лекари, инженери, архитекти, учители. Аз даже по едно време си мислех да направя сборник с разкази за животите на хора , с които съм се запознал на такива нископлатени работи-професор от Сорбоната, бивш кмет, олимпийска шампионка по гребане, националния треньор на Молдова по ръгби, хирурзи, адвокати, световен шампион по карате, един поет от Полша, който ми показа, че негово произведение се изучава в училище.........
Може би за новопристигащите е добре да получат някаква ориентация, какви неквалифицирани работи да изберат. Според мен работа във фирма за почистване е добър вариант, поради относително виоките заплати, липсата на изискване за някакъв голям опит и работното време, което позволява да се учи. За информация началната заплата на синдикализиран чистач в Монреал е около $14 и нагоре, като в някои общини, болници, университети началната заплата е $20 и нагоре.
Работите в кухня, в складове и фабрики е обикновено ниско платена, има изключения като например някои хотели, Лото Кебек, Крафт, Л'Ореал, фармацевтичните компании.
Понякога няма смисъл да се изкарват добри пари от работа на бяло, защото това реално прави образованието по-скъпо, поне моят случай е такъв. Аз не съм запознат с работата в пицарии, на черно и всякакви видове деливъри, ама съм сигурен, че тук във форума има хора с опит.
Макар че съм сигурен, че намерението на Мухата не е било такова, ми се струва, че може да се напише нещо полезно в тази тема.
:wink:
Mного полезно ИНФО ЗА ВАЛЕНТИН И ПОЖАРНИКАРЧЕТО И ОНЗИ ОБРАЗ ОТ РУСЕ !! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Аз специално на ВАЛЕНТИН СНИМКИ МУ ВАДИХ ама не разбира !!! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

valioiko написа:А защо не дадеш съвет с личния си пример да речем?
Вече 160 000 назад ! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

myhata II написа:
aseto написа: Макар че съм сигурен, че намерението на Мухата не е било такова, ми се струва, че може да се напише нещо полезно в тази тема. :wink:
Mного полезно ИНФО ЗА ВАЛЕНТИН И ПОЖАРНИКАРЧЕТО И ОНЗИ ОБРАЗ ОТ РУСЕ !! :D
И аз мисля че темата по принцип може да бъде полезна, но не е пусната с такава цел - така че най-вероятно ще свърши в кофата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Ase,

Прав си писах за Торонто. За Квебек не знаех, но по описанието изглежда, че нещата са много по зле от колкото си мислех. Именно заради това, много хора са на социал. Системата не им разрешава да действат другояче. Изглежда, че Квебекския социал пуска доста, защото ако са на социал в Торонто, ще им бъде доста трудно да изръгат.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Koko написа:
myhata II написа:
aseto написа: Макар че съм сигурен, че намерението на Мухата не е било такова, ми се струва, че може да се напише нещо полезно в тази тема. :wink:
Mного полезно ИНФО ЗА ВАЛЕНТИН И ПОЖАРНИКАРЧЕТО И ОНЗИ ОБРАЗ ОТ РУСЕ !! :D
И аз мисля че темата по принцип може да бъде полезна, но не е пусната с такава цел - така че най-вероятно ще свърши в кофата.
Защо Коко ,сега е рецесия лесно не се намира работа ,нека да са подготвени за това !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

myhata II написа:
Koko написа:
myhata II написа:
aseto написа: Макар че съм сигурен, че намерението на Мухата не е било такова, ми се струва, че може да се напише нещо полезно в тази тема. :wink:
Mного полезно ИНФО ЗА ВАЛЕНТИН И ПОЖАРНИКАРЧЕТО И ОНЗИ ОБРАЗ ОТ РУСЕ !! :D
И аз мисля че темата по принцип може да бъде полезна, но не е пусната с такава цел - така че най-вероятно ще свърши в кофата.
Защо Коко ,сега е рецесия лесно не се намира работа ,нека да са подготвени за това !!
А, ти се сети че имало рецесия и работа се намира трудно - но като чета написаното по темата дотук, май заяждане е повече, отколкото става дума че имало рецесия.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Koko написа:
myhata II написа:
Koko написа:
myhata II написа:
aseto написа: Макар че съм сигурен, че намерението на Мухата не е било такова, ми се струва, че може да се напише нещо полезно в тази тема. :wink:
Mного полезно ИНФО ЗА ВАЛЕНТИН И ПОЖАРНИКАРЧЕТО И ОНЗИ ОБРАЗ ОТ РУСЕ !! :D
И аз мисля че темата по принцип може да бъде полезна, но не е пусната с такава цел - така че най-вероятно ще свърши в кофата.
Защо Коко ,сега е рецесия лесно не се намира работа ,нека да са подготвени за това !!
А, ти се сети че имало рецесия и работа се намира трудно - но като чета написаното по темата дотук, май заяждане е повече, отколкото става дума че имало рецесия.
Ми това го знаем ние тука ,ама хората които идват насам го виждат по розаво ,и кое е заяждане ?!?
Истината е една, което и ти го знаеш много добре ,в началото е много трудно ако ще и ПРОФЕСОР да си !!!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
aseto

Мнение от aseto »

Аз в началото като четох мненията на Филипне, ми се струваше , че е черноглед и изопачава истината. Сега ми се струва, че има доста истина в това, което пише за Квебек. Тук има много интересен сблъсък между модерния живот и средновековието, индустриалният живот е спрял развитието си през 70-те години, в някои отношения в Квебек са по назад и от България. Най-странно ме е, че се отделят огромни средства да се пропагандира животът в Квебек сред кандидат-имигрантите. В същото време нищо не се прави да се просветят местните какво представляват имигрантите, защо идват, какви са качествата им. Бях си говорил с една патка от човешки ресурси неформално, в извънработно време и тя ми беше казала, че според нея имигрантите в Канада са или некадърници, или имат проблеми със закона в собствените си страни. На една работа пък две високопоставени колежки-англофонки-еврейки твърдяха, че имигрантите идвали тук да разнасят болести. Може би в Онтарио са по-отворени към чужденци, ама тук са доста задръстени, дори в спорта дискриминират състезатели с неквебекарски имена. Разбира се има изключения. Освен това всяка работа тук носи някакъв житейски опит, както и контакти с интересни личности.
Публикувай отговор