Писмо от АМЕРИКА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Писмо от АМЕРИКА

Мнение от army »

ОТ АМЕРИКА С ‘ЛЮБОФ’!
Кой чул, кой-бил, кой-видял, но който е ‘тук’ го е проумял! :wink:

Здравей, Как си приятелю?
Пиша ти от ‘другата България’.
Тук е ‘супер’- тоест-ОК- димек бива. Бачкаме яко, щото искат да плащаме. Много ме кефи здравеопазването щото съм здрав!
Тук -колите , кварталите, че и жените са квадратни. Американците много обичат да се женят и не само обичат, ами го и правят по няколко пъти.
Много са им умни жените: дойдат-завъртят се , за няколко дена, па ти родят ‘четиризнаци’ и се местят след развода в по-престижен квартал.
Втори ‘по важност’ са домашните любимци, но безспорен лидер са децата. Голям лукс- големи права- да са живи и здрави!
Тук преди да ги научат да смятат и пишат, научават ‘семейният кодекс’.
Америка е много напред в това отношение! Докато проговори и хоп – я се ожени, я те е осъдило!
Градовете тук са оредени, широки магистрали и плази с магазини: в повечето случаи – на половин ден езда, но затова пък – колите им са с повечко ‘коне’. Поради липса на звезди -нощно време на всякъде е осветено . По телевизията до обяд се рекламират пици и сандвичи, но след обед- тренажори и рецепти за отслабване. За всичко са помислили....
Живота е лесен, щото няма стрес!
Ако работиш- добре!
Ако те изгонят – отиваш на социални помоши и пак си добре!
Ако си купиш къща, в повечето случаи се чувстваш като на ‘социал’- така, че е добре!
Е!- ти пък!...ако се запали?
.....има и мал шанс!?, но пък е уникално да наблюдаваш, как всяка вечер, за 30 минути изгарят половин млн.$
Аз,специално, внимавам единствено,когато се разхождам, да не настъпя кучето на комшията или да не обидя случайно жената и децата.
Я ти кажи как е по нашият край?
Още ли мирише на бор в Родопите и на рози край Карлово?
Ти- добре ли я караш или и Ти вятъра гониш?
Айде със здраве и да пишеш!
То- аз ,сигурно, нама да мога да ти получа писмото, щото в америка е прието да се местим постоянно- за да не хващаме корени- предполагам!, но ще ти отговарям!?
:wink: :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

хахаха така си еееееее army интересен живот аааа
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Кат се замисля Тук е приказка без край с леко пообъркан край :beer:
Дет се вика:
Много хубаво не е на хубаво!
:lol:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Предполага се че това трябва да е нещо като смешка за живота в Америка.
Лошото е че за живота тука само смешки могат да се пишат, докато в любимата ни Българя са драми и трагедии.
:)
Публикувай отговор