Каква е/беше моята “канадска“ мечта при имиграцията ми?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Каква е/беше моята “канадска мечта“, за да имигрирам?

Анкетата свършва на Съб Апр 04, 2009 6:34 pm

Стандарт на живот
21
21%
Професионална реализация
11
11%
Сигурност и спокойствие
41
41%
Социален характер на държавата (помощи;дет.градини;майчинство и т.н)
0
Няма гласували
Гурбетчийство
0
Няма гласували
Бъдещето на детето/децата ми
18
18%
Религиозни и други свободи
1
1%
Други (моля ви да уточните)
9
9%
 
Общо гласове: 101
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Каква е/беше моята “канадска“ мечта при имиграцията ми?

Мнение от womanEZ »

Тъй като правя едно проучване, ще ми бъдат от голяма полза вашите отговори относно мечтите, очакванията, илюзиите или истините, който са ви водили по пътя на имиграцията ви в Канада.
Благодаря предварително.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Ми аз съм в "други"
Ексурзия -Възможност да опознаеш един нов континент по най-добрия начин като поработиш и поживееш там.
Обучение - Това което ще научиш от реалният живот няма да го научиш в нито един университет.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Аз гласувах за сигурност и спокойствие, но го искам и защото не желая децата ми (бъдещите) да отраснат в такова общество и среда, каквото е в България.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

За мен също сигурността и спокойствието бяха определящи. При това не съм си въобрязавал, че тук изобщо няма престъпност, че не се убива, изнасилва и т.н. Просто сигурността идва от самата организация и бюджета на правозащитните и правораздавателни институции. Тук не чух да има случай да се скрият десетки папки на дела от прокурор или съдия, да се проточва дело с години заради фалшиви болнични било на страна по делото било на адвокати и други врътки. И оправдание от типа "няма пари за еди-кво си" тук едва ли ще чуеш. Да не говорим за срастването на престъпността с държавата т.е. престъпността да си има държава. Днес четох, че и кметът на Благоевград признава, че ставащото в Дупница е политика в цялата държава.
Абе радвам се, че успях да хвана последният влак. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Fireman

Мнение от Fireman »

Освен Сигурност и Спокойствие,за които гласувах,допълвам и останалите:

Стандарт на живот
Професионална реализация
Сигурност и спокойствие
Социален характер на държавата (помощи;дет.градини;майчинство и т.н)
Бъдещето на децата ни
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

здравеите,аз също сам в графата други,просто ми писна в БГ а и исках да видя как е там
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Каква е/беше моята “канадска“ мечта при имиграцията ми?

Мнение от ZanzibarHero »

womanEZ написа:Тъй като правя едно проучване, ще ми бъдат от голяма полза вашите отговори относно мечтите, очакванията, илюзиите или истините, който са ви водили по пътя на имиграцията ви в Канада.
Благодаря предварително.
Какво е това проучване?
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

По мое време си беше чист авантюризъм и нетърпимост към това което те заобикаля всеки ден.Сигурен съм,че повечето от вас са "пишлигари" и не стоплят за кво окам. :wink: :D :beer:
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Виждам, че отново се задава баналния въпрос "Защо избрахте Канада?" и обикновено отговарям "Канада ме избра."

А за анкетата: Други - благоприятно стечение на обстоятелствата или по-точно бях на подходящото място в подходящото време :lol:

P.S. пише се Емигрирам
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Sunny boy написа:По мое време си беше чист авантюризъм и нетърпимост към това което те заобикаля всеки ден.Сигурен съм,че повечето от вас са "пишлигари" и не стоплят за кво окам. :wink: :D :beer:
Стопляме :) , аз съм горе-доле така :beer:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

teomat.com написа: P.S. пише се Емигрирам
Емигрирам = изселвам се от (някои от нас са дошли в Канада от трети и четвърти държави). Имигрирам = заселвам се в (Канада, в нашия случай, а и въпросът е точно това - Какво търсим в Канада). Тоест съвсем правилно го е написала жената.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

womanEZ написа:Каква е/беше моята “канадска мечта“, за да Eмигрирам?
Marto написа:
teomat.com написа: P.S. пише се Емигрирам
Емигрирам = изселвам се от (някои от нас са дошли в Канада от трети и четвърти държави). Имигрирам = заселвам се в (Канада, в нашия случай, а и въпросът е точно това - Какво търсим в Канада). Тоест съвсем правилно го е написала жената.
Аз пък го разбирам като "Какво толкова намерих в Канада, че да се изселя?" или традиционното "Защо избрах Канада?"

Спокойно можеш да споделиш и причините за заселването ти в Канада, ако така по-те кефи :lol:
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

На вашите въпроси:

Мнение от womanEZ »

Проучването:
Имайте предвид, че става дума за мое лично проучване в рамките на обучението ми в университета, което няма да бъде публикувано, разпространявано и прочие. Резултати ( който ще бъдат представени само като цифри в проекта ми) са с цел да насочат изследването ми по определени “писти“ за анализ, в смисъл какви са нашите представи и идеи за Канада и за животът, който бихме имали тук. Интересът на изследването е насочен към схващанията и идеите на имигрантите за перспективите, който ги очакват в Канада, преди да тръгнат за тук. При положение, че това което знаем и научаваме за Канада, преди да пристигнем, са информации от “втора ръка“, а не лични впечатления, какви предварителни очаквания предизвикват този тип информация. Това е главната идея на проучването ми: да открия какви са предварителните очаквания на имигрантите преди да стъпят в Канада.

Що се касае за “имигрирам“ и “емигрирам“ поддържам казаното по-горе относно различието и употребата на двата термина.

Искам да благодаря на всички ви за участието. Що се отнася до темите “защо избрах Канада“, те също са ми полезни. Консултирах всичко, което намерих по този въпрос във форума преди да пусна анкетата. Все пак, с анкета е по-лесно да систематизирам резултатите.

Приветствам всеки отговор! Благодаря!
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

"Сигурност и спокойствие" беше на второ място при моето гласуване.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Първопричината за да се насоча към Канада бе по високия стандарт на живот, но в последствие осъзнах, че съм намерил 'спокойствие и сигурност'.
Защо няма отговор: Качествен живот? - Това дирих- това намерих /с малки изключения/
Все пак 100% щастие няма.....
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор