Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа: Нед Окт 20, 2019 3:42 pm Пък иначе, аз предпочитам да съм цял ден прав и да се движа, отколкото да седя по 8 ч. прегърбен на стола пред един екран. Комуто както му харесва, знаеш.
Можеш и пред екрана да стоиш прав, има си специални бюра. Около мен има няколко такива, дето позволяват и прав и седнал.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа: Нед Окт 20, 2019 3:42 pm E, за мизерията не споря. Въпросът е, че не е тежък физически труд, както се опитваше да го изкараш. И то по някакви строежи, както пък го изкарва Хълката. :)
Пък иначе, аз предпочитам да съм цял ден прав и да се движа, отколкото да седя по 8 ч. прегърбен на стола пред един екран. Комуто както му харесва, знаеш.

А руснаци в нашата компания няма. Още по-малкото такива, които да ми плащат. Не знам откъде ги измисли. :)
Е, ти го каза, че работиш за някакви украинци...За мен е едно и също. Щом са били под шапката на бившия съветски съюз са все от един дол боклук! |(
Хъм, аз не съм прегърбена. Екраните са 2 и никой не ме бие да стоя цял ден пред тях. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от agent Ozo »

Въпросните украинци са родени в Канада и не са били под ничия шапка, за разлика от нас с тебе. Та по твоята логика излиза, че боклуците сме ние - аз и ти. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа: Нед Окт 20, 2019 4:01 pm Въпросните украинци са родени в Канада и не са били под ничия шапка, за разлика от нас с тебе. Та по твоята логика излиза, че боклуците сме ние - аз и ти. :)
Значи не си се изразил добре. Не са никакви украинци, а канадци.
Аз не помня да съм била под ничия шапка, та не ме поставяй с теб под един знаменател, моля! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Пет Окт 18, 2019 11:40 pm
miteto написа: Пет Окт 18, 2019 9:50 am
Ivan1007 написа: Пет Окт 18, 2019 3:56 am Да отидеш в Канада и да живееш във Ванкувър/Съри и други от сорта в среда все едно си в Бомбай, Калкута или Шанхай, също е неразумно според мен, но и това е въпрос на избор.
Това е пълна глупост. Единственото, което Ванкувър има общо с Бомбай и Шанхай е, че виждаш повече индийци и китайци по улиците и в бизнесите. Ако това ти пречи, значи си расист.
В Уинипег има страшно много украинци, това не значи че все едно си в Харков.
Това, което ти си написал е пълна глупост.
В Уинипег 98% владеят перфектно английски, 88% говорят само английски.
В Съри половината имат майчин език, който не е английски и официалния език е език на малцинството там.
Не само ги виждаш, но ги чуваш и те определят облика на града.
Както казах, това не ми пречи, щото не живея там.
Това не е защото съм расист, просто имам културни различия и предпочитам друга обществена и културна среда.
Пречи им явно на тези, които живеят там и затова се изявяват като расисти тук.
Какво си се хванал за това Съри, сякаш ти е пъпа хвърлен там :D Аз досега не видях някой да го препоръчва специално, единствено ти се дърлиш за него. В Метро Ванкувър има около 48% visible minorities, в Калгари са около 38%. Не знам тия 10% разлика колко променят "облика на града" .
Културни различия имал :rofl: Сякаш някой те кара насила да говориш на Мандарин в магазина или те кара насила да празнуваш Дивали или в болницата те лекуват с филипински билки вместо със западна медицина, че чак ти пречат някакви "културни различия". То това си е един от признаците на расизма - като виждаш по улицата хора с друг цвят на кожата и ги чуваш че говорят друг език - да ги избягваш и да не искаш да имаш нищо общо с тях... Така като гледам, с адаша ти ivandaman имате едни и същи "културни различия" с китайците и индийците :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

Проява на расизъм е да изтъкваш расата и етническия произход като определящи, което правиш ти в случая.
Аз говоря за културни различия и среда, проявяващи се в обществено поведение, норми и ценностна система.
Нищо против Съри, просто не е моя тип среда, подобно на много други места.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Проява на расизъм е да изтъкваш расата и етническия произход като определящи
Ivan1007 написа:Не само ги виждаш, но ги чуваш и те определят облика на града.
:rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

Смешно е наистина, че чуваш цвета на кожата :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от bp_de »

aneta.stoyanova написа: Нед Окт 13, 2019 12:09 pm Здравейте,

Отдавна се готвя за емиграция в Канада. Миналата седмица получих резултатите си от ИЕЛТС и по сметки от калкулатура на експрес ентри ми дава че ще събера 475 точки, което от това което съм чела, би трябвало да е достатъчно за да замина в която и да е от английските провинции в Канда.
Машинен инженер съм по опразование и опит. Имам опит с проектиране на различни компоненти, като горе долу стажа ми по специалнтта е 4 години. За сега съм разглеждала съвсем от горе, от горе различни сайтове за работа в Торонто и Ванкувър, като Торонто ми е фаворит сякаш. Все пак е най-голям и ми се струва, че може би ще предлага най-добри професионални възможности. Плана ми за сега е да си прирвня дипломата в уес, да си подам документите, да направя регистрация и ако получа ИТА да започна да се свързвам с потенциални работоатели и да видя дали не мога да си намеря нещо преди да съм заминала.

Някой може ли да сподели опит по този въпрос? Евентуално да ми даде насоки кои граове да гледам. Калгари например? Кои сайтове за работа? Въобще как ви се струва като цяло реализацията в Канада.
Понеже си в моя бранш - напиши какво точно искаш да работиш в Канада.
Ако искаш може и на лични .
BTW - 1 съвет - не се логваи с истинското си име щото много лично инфо се дава ,пък знаеш ли кои от къде и за къде е .
Аз съм бил в Южна Кореа и ме развождаха из развоините им центрове , тия дето централта им е в Масачузес - имам приятели там,тия с фаровете дето си сега пък бяха конкуренти на една от фирмите дето работех. :D
christo1
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 8:51 pm

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от christo1 »

Ако настоящите ти работодатели наистина са международно известни и канадския ти потенциален работодател е харесал резюмето ти, да възможно е да има обаждане. :call: :rock:

Докъде стигна ? К
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от A.Yovchev »

bp_de написа: Чет Дек 05, 2019 4:50 am BTW - 1 съвет - не се логваи с истинското си име щото много лично инфо се дава ,пък знаеш ли кои от къде и за къде е .
Че тя дори си е сложила връзка към фейсбук профила ѝ, ти за името се притесняваш. :D

А аз съм си сложил връзка към LinkedIn-а ми и въобще не ме ебе :devil: да дойде някой нещо да ми каже ]:)
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Публикувай отговор