Престой в Канада, докато трае процедура от България

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

преди две седмици бях в Hall Beach NU. Един от пациентите, който доведе 7 годишно дете ми разкава следното:
1. отишъл е в това "село" преди 42 години с жена си за 6 месечен договор; Родили са му се 7 деца там, отгледал ги е там, жена му е починала преди 12 години. Преди 8 се е оженил за инуитка (ако това е правилната форма), и днес има това 7 годишно момче. Сегашната му жена е на годините на най-голямата му дъщеря, тоест на 45 години, тя самата има 7 деца преди да се ожени за него, и е бременна отново. След 42 години живеене в Хъл Бийч, човека на 67 ще има 9 дете.

Както виждате ВСИЧКО е относително. Успех в начинанието и да не сте сами е най-важното. Брака е един низ от компромиси и местоживеенето е един от тях. В моя брак лично, аз правя непрекъснат компромис с местоживеенето, но всеки си има приоритети. За мен брака ми е по-важен от къщата, града, планината, природата и т.н. И така вече 25 години. Пожелавам ти същото
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Marto »

NightMartini написа:Малко ме е страх да го напиша следващото изречения, но може би е добре да се разделите на границата. Всички документи свързани с бъдещият ти статут - като дипломи, свидетелство за раждане и т.н е по-добре да бъдат в неговият багаж. Това са си лични мои мисли.
Адаш, това е много лош съвет.

Граничните служители знаят много повече за нас, отколкото си мислим . Ако усетят, че са се разделили на летището при пристигане, което е доста вероятно, ще стане кофти. Едно е да пристигнат и да си кажат така и така айде ме пуснете временно, друго е очевидно да правят шмекерии и активно да се опитват да заблудят граничарите. При втория случай много вероятно е да я натоварят за следващия полет за Европа директно.
NightMartini написа: Сам имигрант в Канада при тежка зима, си е чисто самоубиство, което може да продължи с години, в зависимост от това, къде е прагът ти на болка и търпение.
Защо толкова трагично гледаш на това? Няма страшно, АКО си имигрантски матрял.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от dimana »

Да, и според мен не бива да се делите на летището. Нали сте на една резервация. Отивате на един исъщи адрес. Разбирам, че в началото ще сте при свекър и свекърва. Хубаво е да си знаете на какво точно може да разчитате при тях. Успех и късмет.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от NightMartini »

Привет Марто,
Благодаря ти за мнението. Аз затова подходих предпазливо и мнението не беше форма на съвет. Имайки предвид твоята работа и образование, по-добре е да се довери на теб. Смейството, което познавам постъпиха по този начин. Първо влезе мъжът, след това съпругата му. Тук постояно се коментира, че крайното решение е на граничният служител. Ако аз съм такъв служител и видя в куфара документи като димпломи, акт за раждане и т.н, и хората декларират,че са отскоро семейство – много бих се замислил дали да пусна, човекът с ЕТА. Но пак казвам, по-добре да се довери на теб.
Наскоро прочетох твое мнение и исках да напиша нещо. Първо мойте съболезнования. За човек / шофьор / пешеходец, който не познава град Варна, това е може би една от най-опасните пешеходни пътеки. След този трагичен инцидент, затвориха поне две подобни пътеки. А на тази пътека сложиха обозначителни знаци, защото преди това си беше направо невидима. Дано близките ти намерят покой.
За последното изречение... В една песен Депеш Мод пеят – трай уолкин ин май шуус. Само така можеш да разбереш тежеста, напрежението и понякога болката.
А на новото семейство пожелавам да влязат без проблем и дано им хареса избора.
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

Благодаря на всички за съветите!

Използвам момента да попитам и за друго, тъй като разбирам, че много от вас имат опит с процедурата за спонсориране. Доколкото разбирам, имаме 2 опции - да кандидатстваме с Family Class процедура или с Spouse or Common-Law Partner in Canada Class (съжалявам, че ги копирам на латиница, не съм сигурна какъв им е коректния превод на български, така че да е ясно за какво става въпрос). С първата процедура кандидатстваме, ако живея извън Канада и възнамерявам да изчакам резултата от процедурата тук. С втората обаче е написано, че кандидатстваме, ако:
- живея в Канада със спонсора ми;
- планирам да подам документи и за разрешително за работа и да изчакам резултата от процедурата там.

Въпросът ми е - ами ако планирам да отида в Канада и да изчакам резултата от процедурата там, съответно подавайки документи за разрешително за работа, коя процедура следва да изберем? И коя цялостно препоръчвате вие? Ако подаването на документи за работа ще усложни и забави процеса, по-добре да изчакаме тук, не бързаме реално.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Marto написа:Канада признава "dual intent", включително и при ситуации, когато си кандидатствал за постоянно жителство, а след това за временно посещение.
И САЩ признава, например H1 визата е именно "dual intent" (H1 е временна, но можеш да имаш процес за GC докато работиш и живееш там).
Пумпи, освен невежа по канадския имиграционен закон, е невежа и по отношение на американския, противно на това което твърди. В САЩ винаги е имало dual intent - друг пример, освен посочения, който е още по-близък до разисквания въпрос, е т.нар. fiancé visa (The K-1 visa) - available to fiancés of U.S. citizens who are living outside of the United States and intend to get married within 90 days of arriving in the United States.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

Павел написа:
roumensp написа:
Marto написа:Канада признава "dual intent", включително и при ситуации, когато си кандидатствал за постоянно жителство, а след това за временно посещение.
И САЩ признава, например H1 визата е именно "dual intent" (H1 е временна, но можеш да имаш процес за GC докато работиш и живееш там).
Пумпи, освен невежа по канадския имиграционен закон, е невежа и по отношение на американския, противно на това което твърди. В САЩ винаги е имало dual intent - друг пример, освен посочения, който е още по-близък до разисквания въпрос, е т.нар. fiancé visa (The K-1 visa) - available to fiancés of U.S. citizens who are living outside of the United States and intend to get married within 90 days of arriving in the United States.

понеже е по-важно да се заядеш с мен, отколкото да кажеш нещо смислено, ще ти цитирам какво точно съм написал и ще ти дам примери, които го подкрепят:
pumpy написа:няма как да си на едно и също място по едно и също време с два различни статута. ..... но от американските знам горното.......
Примери:
B1/B2 visa
NAFTA visa
F1 visa
Съжалявам, не съм се женил за америкаски гражданин, нямам и намерение да го правя, та не знам каква е К-1 визата. Не съм се женил и за канадски такъв. Единствения ми допир до имиграция е било спонсорирането на тъщата от жена ми. Това, което Марто написа след мен беше повече от достатъчно, за да разясни обстановката. Товята поредна помия не помага на никого за нищо. Аз казах, че не разбирам от канадско имиграционно право. От американско разбираше адвоката ми и понеже аз съм бил на горноцитираните визи, съм запомнил нещо за тях. Не че има каквото и да е значение за питащата....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Павел написа:
roumensp написа:
Marto написа:Канада признава "dual intent", включително и при ситуации, когато си кандидатствал за постоянно жителство, а след това за временно посещение.
И САЩ признава, например H1 визата е именно "dual intent" (H1 е временна, но можеш да имаш процес за GC докато работиш и живееш там).
Пумпи, освен невежа по канадския имиграционен закон, е невежа и по отношение на американския, противно на това което твърди. В САЩ винаги е имало dual intent - друг пример, освен посочения, който е още по-близък до разисквания въпрос, е т.нар. fiancé visa (The K-1 visa) - available to fiancés of U.S. citizens who are living outside of the United States and intend to get married within 90 days of arriving in the United States.

понеже е по-важно да се заядеш с мен, отколкото да кажеш нещо смислено, ще ти цитирам какво точно съм написал и ще ти дам примери, които го подкрепят:
pumpy написа:няма как да си на едно и също място по едно и също време с два различни статута. ..... но от американските знам горното.......
Примери:
B1/B2 visa
NAFTA visa
F1 visa
Съжалявам, не съм се женил за америкаски гражданин, нямам и намерение да го правя, та не знам каква е К-1 визата. Не съм се женил и за канадски такъв. Единствения ми допир до имиграция е било спонсорирането на тъщата от жена ми. Това, което Марто написа след мен беше повече от достатъчно, за да разясни обстановката. Товята поредна помия не помага на никого за нищо. Аз казах, че не разбирам от канадско имиграционно право. От американско разбираше адвоката ми и понеже аз съм бил на горноцитираните визи, съм запомнил нещо за тях. Не че има каквото и да е значение за питащата....
Не е необходимо да си женен и за бела мечка, както и не е задължително да знаеш нищо по отношение на имиграция; необходимо е обаче, когато си невеж по даден въпрос, да не вдигаш ръка и да не подвеждаш другарчето си. Та кой викаш написа поредната помия, аз или ти?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

Павел написа: Не е необходимо да си женен и за бела мечка, както и не е задължително да знаеш нищо по отношение на имиграция; необходимо е обаче, когато си невеж по даден въпрос, да не вдигаш ръка и да не подвеждаш другарчето си. Та кой викаш написа поредната помия, аз или ти?
Ако една тема, започваща с "аз от имиграция не разбирам" може да подведе някого, че моето мнение е меродавно, то тогова този някой би трябвало да е доста тъп, мисля си аз. За теб, че се подвеждаш лесно ми е ясно, че пише преди да четеш също. Че няма смисъл от пасиенто ти - още повече. Моите "невежи" коментари донесоха до някаква "смислена информация" от хора, които сигурно разбират повече от мен. До какво доведе твоята помия по мой адрес ?
Публикувай отговор