Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
nadetoo
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 01, 2017 11:06 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от nadetoo »

Здравейте и за много години! Благодаря на всички за помощта, която оказвате! :)
След като се порових известно време из форума, не успях да открия тема за това кой по какъв начин е успял да емигрира в Канада или е получил покана за кандидатстване за постоянно жителство. Знаете ли кой е най-масовият начин, ако има такъв, особено предвид скорошните промени в системата.

Към момента имам бакалавър и няколко години професионален стаж, като обмислям дали да запиша едногодишна магистратура, за да събера достатъчно точки за експрес ентри и да изкарам ИЕЛТС. Също така се чудя дали си заслужава магистратурата и имам ли реален шанс по-скоро да получа покана от някоя от провинциите - рових се в сайтовете на Съскечуан, Манитоба и Ню Брънсуик, но всички или към момента са затворени, или не се класирам. Благодаря ви предварително за отделеното време!

Поздрави!
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

nadetoo написа:Здравейте и за много години! Благодаря на всички за помощта, която оказвате! :)
След като се порових известно време из форума, не успях да открия тема за това кой по какъв начин е успял да емигрира в Канада или е получил покана за кандидатстване за постоянно жителство. Знаете ли кой е най-масовият начин, ако има такъв, особено предвид скорошните промени в системата.

Към момента имам бакалавър и няколко години професионален стаж, като обмислям дали да запиша едногодишна магистратура, за да събера достатъчно точки за експрес ентри и да изкарам ИЕЛТС. Също така се чудя дали си заслужава магистратурата и имам ли реален шанс по-скоро да получа покана от някоя от провинциите - рових се в сайтовете на Съскечуан, Манитоба и Ню Брънсуик, но всички или към момента са затворени, или не се класирам. Благодаря ви предварително за отделеното време!

Поздрави!
За много години на всички съфорумци :party:
"nadetoo",
- най - масовият начин за емиграция в Канада е чрез номинация:))) Повечето от българите заминават именно чрез легална емиграция, т.е. предварително са били номинирани по една от над 60-те емиграционни програми в Канада. Може би най - масовата програма, по която заминават българи, е квебекската, за която можеш да прочетеш в изобилие в другия форум.
- нещо или бъркаш с точките, или не е разбрана добре процедурата. Смяташ да се класираш за Експрес Ентри, а пък не се класираш за провинциалните?! Провинциалните програми са с много по - занижени критерии, т.е. там следва значително по - лесно да се достигнат необходимите точки, а ти пишеш, че не се класираш?!
Относно федералното Експрес Ентри, бих ти дал един съвет - на колкото и години да си, според последните тегления, ти трябва поне магистър и CLB 9 на база резултата от IELTS. Но пък винаги има шанс точките да спаднат, знае ли човек:)))
Желая ти успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
nadetoo
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 01, 2017 11:06 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от nadetoo »

Здравей, danimrb и благодаря за отговора.
В коментара си съм питала за най-масов начин като след това съм пояснила че става въпрос за получаване на покана за постоянно местожителство, т.е. invitation to apply. Т.е. идеята ми е с кои програми се получава най-лесно такава и съответно се заминава? Вариантът с Квебек за мен не важи, защото не знам френски, затова споменах и ИЕЛТС.

За Saskachewan в подкатегорията Ocupations in Demand, за която има вариант да се класирам, до колкото разбрах се отваря възможност за кандидатстване веднъж на няколко месеца и местата се изчерпват в рамките на ден тъй като обикновено са не повече от хиляда - имам го предвид като вариант, но ми се струва доста рисков да разчитам само на него. За получаване на номинация от Manitoba или New Brunswick, която да ми помогне за федералната програма- не отговарям на изискванията им, нито имам някакви "relations" там, нито съм присъствала на информационни сесии, може би нещо съм пропуснала? Единият от вариантите беше да се отиде на "exporatory visit", но това ми се струва времеемко и несигурно, както и скъпо - някой има ли опит? И не на последно място, из сайтовете на тези две провинции пишеше, че все пак, ако отговориш на критериите им, те подбират кандидатите, квотите не са големи и избират тези с най-високи точки? Все пак за Manitoba се очакват промени от април 2017, така че ще видим.

За федералната Express Entry - този резултат CLB 9 толкова ли е непостижим? Преди време ходих на изпит TOEFEL и изкарах не лош резултат.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

nadetoo написа:Здравей, danimrb и благодаря за отговора.
В коментара си съм питала за най-масов начин като след това съм пояснила че става въпрос за получаване на покана за постоянно местожителство, т.е. invitation to apply. Т.е. идеята ми е с кои програми се получава най-лесно такава и съответно се заминава? Вариантът с Квебек за мен не важи, защото не знам френски, затова споменах и ИЕЛТС.

За Saskachewan в подкатегорията Ocupations in Demand, за която има вариант да се класирам, до колкото разбрах се отваря възможност за кандидатстване веднъж на няколко месеца и местата се изчерпват в рамките на ден тъй като обикновено са не повече от хиляда - имам го предвид като вариант, но ми се струва доста рисков да разчитам само на него. За получаване на номинация от Manitoba или New Brunswick, която да ми помогне за федералната програма- не отговарям на изискванията им, нито имам някакви "relations" там, нито съм присъствала на информационни сесии, може би нещо съм пропуснала? Единият от вариантите беше да се отиде на "exporatory visit", но това ми се струва времеемко и несигурно, както и скъпо - някой има ли опит? И не на последно място, из сайтовете на тези две провинции пишеше, че все пак, ако отговориш на критериите им, те подбират кандидатите, квотите не са големи и избират тези с най-високи точки? Все пак за Manitoba се очакват промени от април 2017, така че ще видим.

За федералната Express Entry - този резултат CLB 9 толкова ли е непостижим? Преди време ходих на изпит TOEFEL и изкарах не лош резултат.
Здравей, имаш добра предварителна подготовка :y: :)
Относно федералната процедура, от тук пишещите, доколкото си спомням, под Express entry са заминали само Anna.N и spaneva. Това си е най - бързия начин, но друг е въпроса, че с повишените минимални точки в последната близо година, е много трудно те да се достигнат и от там да получиш ITA. Пожелавам ти успех с IELTS-а и да изкараш нужните ти точки :)
Тъй като много малко хора пишат за провинциалните, ще ти споделя моя опит с трите провинции, които цитираш:
- Saskatchewan - имат два stream-а. SINP EE и SINP OID. Първият е много по - бърз като времетраене и ако получиш номинация по него, директно получаваш 600 точки и със следващото теглене ще получиш и ITA от CIC по федералната процедура. След като събираш точки за Occupations in Demand, значи събираш точки и за SINP EE. Условията са почти идентични. Миналата година имаха 4 отваряния на ЕЕ intake, които наистина бяха за по един ден, тъй като наплива е сериозен, а квотите са ограничени. Occupations in Demand е класическа провинциална процедура, при която, ако те номинират, не можеш да получиш 600 точки под ЕЕ, а си под paper based федералната процедура, чието времетраене е много по дълго спрямо ЕЕ(16 месеца при paper based и 6 месеца при ЕЕ). Аз вече събмитнах в един от intake-овете на SINP OID през Октомври и в момента чакам. Тук също отварят за ден-два, но много повече пъти спрямо ЕЕ. Примерно в последните месеци имаше отваряния за 700 квоти на 04.10, 800 квоти на 24.10(аз тогава успях да се включа), 1 800 квоти на 24.11, а преди това имаше още 6-7 отваряния за 2016г. Т.е. ако си подготвен и следиш тази провинциална, можеш да се включиш. Ако те инсересува нещо допълнително, ми пиши и ще помагам. Много е важно условието с парите - трябва да са минимум 3 месеца преди събмитването в банкова сметка и да можеш да го докажеш. Отхвърлят и за 5 дни разлика.
- New Brunswick - трудна работа в последно време. За 2016г. година бяха няколко пъти в Европа. В Лондон, въпреки многото желаещи, те поканиха само residents от Англия, без значение на националността. Имаха и в Румъния и Украйна сесии, но можеха да участват само рибари и food processing професии. Тяхната квота е по - малка от тази на Sask и Манитоба и затова, както си написала и ти, въпреки това, че след присъствие на сесия покриваш изискванията, те подбират само някои от кандидатствалите. Масово правят сесии в Азия и особено в Индия и Филипините. Там обаче европейци не канят да присъстват.
- Manitoba - имам създаден акаунт и участвам в тегленията, но минималните точки се достигат трудно без канадски опит или работна оферта. Еxporatory visit беше затворен почти през цялата предходна година, така че от една страна е време- и ресурсоемко, а от друга и много бавно като вариант. Имаха през миналата година Strategic initiative сесия във Виена през Октомври. Там пак беше с покани за участие, т.е. трябва да те "харесат", за да участваш :) Мен не ме харесаха :rofl:
Аз лично се насочих към SINP, като един от най - ефикасните в последно време варианти на провинциални програми. Не мога да ти кажа за теб коя програма ще е най - удачна, ти трябва да си прецениш.
Успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Canuck »

Здравей Наде,

Аз отидох в Канада като студент точно за да правя едногодишна магистратура в U. of Ottawa с пълна стипендия (graduate admission scholarship). А, след това от място кандидатствах за имиграция по квебекската процедура, но това са стари спомени от 2003-2004 г. Все пак те съветвам да не изключваш този вариант, защото една магистратура в Канада ще ти даде допълнителни точки и със сигурност ще успееш да си уредиш имиграцията. Ето ти един линк:
http://www.scholars4dev.com/6179/schola ... -students/"

Обърни внимание какво пише за Манитобския университет примерно:
The University of Manitoba Graduate Fellowships (UMGF) are merit-based awards that are open to students of any nationality who will be registered as full-time graduate students (Masters or Ph.D.) at the University of Manitoba. The fellowships are valued at $18,000 for PhD students, or $14,000 for Master’s students for a 12-month period.

Успех и ако имаш въпроси, питай. Аз прекрах доста време в канадската академична система.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

nadetoo,
SINP Occupations in Demand отвори днес...
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
nadetoo
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 01, 2017 11:06 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от nadetoo »

Много благодаря и на двама ви за подробните отговори - определено ми бяхте полезни. :)
danimrb - преди г/д два часа проверих и програмата беше затворена - бързи са.
Canuck - обмисляла съм вариант и за магистратура в Канада и ако мога да завърша там би било прекрасно, но до колкото съм чела - дават трудно стипендии и образованието за чужденци е скъпо. Все пак, ти имаш опит от първа ръка - въпреки, че е било преди много време, можеш ли да споделиш как си спечелил стипендията? Разгледах стипендията на университета на Манитоба, както и самия им сайт - интересното е, че на първо четене бих покрила изискванията им за прием и стипендия, а и са щедри, трябва да има някаква уловка, освен, че в България предполагам се изкарват по-лесно високи оценки, хаха.
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Petia Torlakova »

Здравейте,
Моля за съдействие!
В края на 2015 година изпратих дипломата си за проф. бакалавър - 3 год. във ВЕС, всичко мина много добре.
На 20.12.2016 изпратих втората си диплома, която е за бакалавър - 1 год., като от самото начало имам само проблеми с ВЕС. Първо не можеха да намерят документите ми, след като им писах 4 мейла ги намериха.
Днес получих следната промяна на статуса:

What is Required Status Reason Instructions
Academic Transcript Not Received
Degree Certificate Accepted

Това, което изпратих във ВЕС като документи са новата диплома и приложението към нея, като в регистрацията посочих, че е допълние на старата, която те вече имат и са приравнили.

Academic Transcript не е ли приложението към дипломата? Някой попадал ли е в същата ситуация като мен?
Прочетох описанието за този документ: Transcripts must show: all subjects taken, grades received for each subject, and for each year you were in the program.

Благодаря предварително за съдействието.
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Какво точно е това: "допълние на старата, която те вече имат и са приравнили."?

Иначе academic transcript си е приложението,онова с оценките, да.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Petia Torlakova »

Anna.N написа:Какво точно е това: "допълние на старата, която те вече имат и са приравнили."?

Иначе academic transcript си е приложението,онова с оценките, да.
Допълнение тоест ъпдейтване на по-ниска диплома с по-висока.
Тъй като в профила си стои регистрираната проф. бакалавър диплома има опция за добавяне на по-висока диплома т.е. бакалавъра в случая.

И аз си мисля, че приложението е academic transcript, незнам защо го водят като липсващо.

Писах и чакам отговор. Чудех се дали някой друг е имал такъв казус.

Благодаря, че потвърди и моето заключение.
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Canuck »

Много са изнервящи тези бюрократични размотавания с приложения и академични справки. Успех, Петя!
Наде, поне при мен нямаше уловки и се случи сравнително бързо и лесно. Писах директно на историческия факултет на Отавския университет и ги попитах как мога да кандидатствам за магистратура. Искаха ТОЕФЛ, диплома за бакалавър и мотивационно писмо, нищо друго, а според това какви са ми резултатите щели да решат дали да ми дадат стипендия или не. Май месец 2002 се явих на ТОЕФЛ, тогава хартиен вариант, искаха 550 точки. На 25 юни получих ТОЕФЛ резултата си от 610 точки и 4 юли получих 2 писма от Отавския университет. Първото, че ме приемат и мога да започна магистратурата януари 2003 и второто писмо, че ми дават стипендия, която покрива всички такси на обучение, плюс работа като асистент (T.A. - teaching assistant), която покрива месечните разходи. Формално 10 часа работа на седмица за 1000 долара месечно. И като каза за оценките, да, има го и този момент, много французи, холандци и други западноевропейци се оплакваха, че не получавали никога стипендии, защото им пишели много строго оценките, докато ние от Източна Европа сме били все пълни отличници. И между другото има нещо такова, но вече в Канада се вижда кой наистина е отличник и на кого са писали шестиците автоматично.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Здравейте,
От тези, с които коментирахме инфосесиите на New Brunswick, дали има някой, който се е регистрирал и е получил покана за участие в инфосесията им другата седмица във Варшава?
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Canuck »

danimrb написа:Здравейте,
От тези, с които коментирахме инфосесиите на New Brunswick, дали има някой, който се е регистрирал и е получил покана за участие в инфосесията им другата седмица във Варшава?
Би било интересно да се включи някой поканен, а иначе е любопитно, че имиграционните са написали съобщение, че ще се върнат във Варшава отново, този път с работодатели.
http://livinginnb.ca/survey/13-02-17/warsaw-feb-13"
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Аз ще се включа след като се върна от сесията;)
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

danimrb написа:Аз ще се включа след като се върна от сесията;)
Успех, danimrb. Аз за сега се отказах от НБ, защото успяхме да се включим в бройката за Кебек.
Но ще е полезно да споделиш как е минало и пр.
Публикувай отговор