Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

tonny написа:Добре е. Бачкаме и се настроиваме на новия живот. В момента точно гледам шампионска лига по футбол и ям пица. :D
Евала! Надявам се през идното лято и аз да мога да кажа същото :y:
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

spaneva написа:При създаването на профил в ЕЕ не ти трябва. Ако получиш покана за кандидатстване обаче, ще трябва да го приложиш в документите.
Този апостил стана исторически вече... |( единствения документ, на който трябва да имаш поставен апостил е дипломата/ите за образование, които се изпращат във WES (примерно). И дори там изискването за апостил е на самата организация, не на имиграционните власти. За никой друг документ не ти трябва.

Това за БГ консулството дори няма да го коментирам :D
Мерси, spaneva.
А дали и нашите свидетелства ги считат за валидни 1 година или са само за 6 месеца?
И дали ще е проблем ако св. за съдимост е с оставаща валидност 2-3 месеца, в момента на пускане?
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

puhanka написа: Мерси, spaneva.
А дали и нашите свидетелства ги считат за валидни 1 година или са само за 6 месеца?
И дали ще е проблем ако св. за съдимост е с оставаща валидност 2-3 месеца, в момента на пускане?
Честно казано, нямам представа за срока на валидност при тях. Но ако някой документ загуби валидността си, докато все още ти обработват досието, ще получиш съобщение да изпратиш нов. Затова, предвид факта, че всяко допълнително изпращане си е разход и забавяне, аз лично бих се постарала всичко, което ще изпращам да е с максимално дълъг срок на валидност.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Весела Коледа!

Има ли някой правил медицински през ЕЕ да каже как става? Кои клиники се ползват и от къде се взимат формулярите?
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

spaneva написа:Весела Коледа!

Има ли някой правил медицински през ЕЕ да каже как става? Кои клиники се ползват и от къде се взимат формулярите?
Честито Рождество Христово! :)
Относно въпроса ти spaneva - предполагам,че може би ти си първата от този форум,стигнала до този етап в процедурата на ЕЕ. :)
Не съм сигурен дали има промени,в сравнение с преди,както беше при Федералната процедура,но това което се сещам в момента е, че трябва да се обадите МОМ ( Международна Организация по Миграцията) http://www.iom.bg/. Те са тези,които ще ви дадат ден и час за Медицински за една от двете оторизирани за това клиники- МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА "ВИТА" http://www.vita.bg/pagebg.php?P=4 и Медицински център "Д-р И. С. ГРИЙНБЕРГ" http://goo.gl/x70SqO . Предполагам,че избора е ваш за клиника.
Може да погледнеш и тук в wiki-то: http://ow.ly/WlYtT .
Успех! :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

А ти получила ли си ITA (invitation to apply)? Медицинските формуляри се изпращат също по имейл. Останалото bossanova е обяснил.
Landed: 25.06.2016 Toronto
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от arogance »

Свидетелствата за съдимост са със срок на валидност за 6 месеца. Съветвам ви да си извадите свидетелство когато получите покана за кандидатстване (ita). Знам за отказани/ забавени документи защото свидетелството не е валидно. Още нещо важно-дори и да не сте в страната от която е свидетелството, трябва да извадите ново и валидно поради факта че може да извършите кибер престъпление.(брат ми беше повече от 2 години в Канада и все пак вади две нови свидетелства за съдимост от България )
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

bossa nova написа:
spaneva написа:Весела Коледа!

Има ли някой правил медицински през ЕЕ да каже как става? Кои клиники се ползват и от къде се взимат формулярите?
Честито Рождество Христово! :)
Относно въпроса ти spaneva - предполагам,че може би ти си първата от този форум,стигнала до този етап в процедурата на ЕЕ. :)
Не съм сигурен дали има промени,в сравнение с преди,както беше при Федералната процедура,но това което се сещам в момента е, че трябва да се обадите МОМ ( Международна Организация по Миграцията) http://www.iom.bg/. Те са тези,които ще ви дадат ден и час за Медицински за една от двете оторизирани за това клиники- МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА "ВИТА" http://www.vita.bg/pagebg.php?P=4 и Медицински център "Д-р И. С. ГРИЙНБЕРГ" http://goo.gl/x70SqO . Предполагам,че избора е ваш за клиника.
Може да погледнеш и тук в wiki-то: http://ow.ly/WlYtT .
Успех! :y:
Sunflower написа:А ти получила ли си ITA (invitation to apply)? Медицинските формуляри се изпращат също по имейл. Останалото bossanova е обяснил.
Благодаря ви и на двамата :) Надали съм първата тук, по-вероятно е просто да не пишат. Проверих и все още са тези две клиники. ITA имам от последното теглене на 18 декември и именно това провокира въпросът ми - формуляри не се изпращат, пише, че там където се провеждат прегледите разполагат и с формулярите. А на страниците на двете болници пише друго. Затова попитах тук. Но в крайна сметка се обадих в МОМ и се разбрахме.
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Spaneva, честито за ITA :y:
Пожелавам ти през идващото лято и ти да се похвалиш, че ядеш пица и гледаш шампионска лига по футбол, както сама си пожела по - рано във форума :)
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Честито! Четох за хора, на които са пращали по имейл и за това така написах, а от МОМ какво ти обясниха, по принцип така ли става Не изпращат? Знам, че има и опция след получина ITA сам да направиш предварително медицински, но при теб какъв е случая?
Landed: 25.06.2016 Toronto
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Честита Нова Година! Нека да е мирна, здрава и ви донесе това, което желаете! :party:

danimrb, дано! :D
Sunflower, не съм чувала за такава опция. На мен медицинските са ми в списъка с документи, които трябва да приложа. Именно в този списък отстрани има едно поле с допълнителна информация - там пише това за формулярите. От МОМ казаха, че щом така искат не е проблем от клиниката да ми дадат формулярите (макар че, честно казано, ги хванах неподготвени - поне такова е личното ми впечатление. Понеже, както сами знаете, по-голямата част от заминаващите са по квебекарската процедура, а там формулярите наистина ги пращат по имейл. Кандидатите по федералната са доста по-малко, като добавим и промените по ЕЕ, нищо чудно и да съм първата, която се обажда за медицински и е без формуляри :D )
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Явно си първата :))) Действай щом така са ти казали, а после ще споделиш как се развиват нещата. Порови се, ако искаш в международния форум, аз от там научих за изпратени по мейл формуляри и за такива, които без получени формуляри са минали. За България определено опит ще черпим от теб. Между другото медицинските и по федералната се получават по мейл от посолството, но за Експрес ентри определено е различно. Успех и споделяй как се движиш, защото си късметлийчето на темичката :)
Landed: 25.06.2016 Toronto
theshadowman
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 11:15 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от theshadowman »

Честита Нова Година с пожелания за успех в кандидатстваното :)

Ние сме на етап да изпратим документите до WES. С риск, че е обсъждано, искам да попитам дали оригиналните преведени документи с апостил се пращат или фотокопия?
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Апостила пращате, нали той удостоверява оригиналността на дипломата ви.
Landed: 25.06.2016 Toronto
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

Sunflower написа:Апостила пращате, нали той удостоверява оригиналността на дипломата ви.
Съгласен съм със Sunflower.
Влизате в сайта им: http://www.wes.org/ca/required/index.asp?lctryid=32 и следвате инструкциите им!Чак след това изпращайте.Но... Ние изпратихме освен апостилите и оригиналните дипломи с приложенията им,след доста умуване.Решението ни се обосновава на този текст: "All original documents submitted to WES with an apostille will be returned to the applicant upon completion of the evaluation."
Надявам се следващото инфо да помогне на вас или други кандидати:
Решете си кои куриери да ползвате преди заплащането на таксите.Ние,след направен профил в WES и платени такси, няколко дена след това изпратихме док. по http://www.intime.bg/ , чиито международни пратки се организират от UPS .Цените им варират според срока както на доставката,така и на керосина...

Защо изпратихме дни след като си платихме? ... Защото лицензираната преводаческа фирма допусна няколко съществени грешки в преводите на дипломите и техните приложения. :( Така че проверявайте си обстойно всичко. ;)

В профила на WES (така и от номера на товарителницата на UPS-за транспорта,доставка) следите кога пристигат док.,обработка и оценка-до 20 работни дни(нашата стана за 17,като си получихме и всички изпратени от нас оригинали),получавате имейл и ви връщат док. според както сте си избрали - с куриер за 3 работни дни или с канадска поща - тогава те не се ангажират за дата на доставка.
Успех! :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Публикувай отговор