Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от AndreiBC »

Провеждът се даже бях няколко дена на подготовка при тях но ще се явявам есента понеже скромно ми казаха че съм за Б2 което не ме устройва целта е С1
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от kiril_baykov »

Здравейте на всички,

Позволявам си да попитам, някой вече регистрира ли си профил по Express Entry? Преди малко се опитах да стартирам и да си направя акаунт, но се споменава за някакви ключове (сертификати). Малко информация може ли да споделите ако сте минали по този път?

Благодаря!
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от bossa nova »

kiril_baykov написа:Здравейте на всички,

Позволявам си да попитам, някой вече регистрира ли си профил по Express Entry? Преди малко се опитах да стартирам и да си направя акаунт, но се споменава за някакви ключове (сертификати). Малко информация може ли да споделите ако сте минали по този път?

Благодаря!
Привет!
Ние още не сме стигнали до този етап. Предполагам че ти си един от първите, които си прави регистрация за Ентри процедурата.
Относно въпроса ти - това е мое предположение - може би става въпрос за персоналния ти код/ключ за езиковия сертификат от IELTS и/или TEF...
Прегледай си пак регистрацията.Като я приключиш, би ли споделил какво и как е приключило?
Успех! :-)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от kiril_baykov »

bossa nova написа:
kiril_baykov написа:Здравейте на всички,

Позволявам си да попитам, някой вече регистрира ли си профил по Express Entry? Преди малко се опитах да стартирам и да си направя акаунт, но се споменава за някакви ключове (сертификати). Малко информация може ли да споделите ако сте минали по този път?

Благодаря!
Привет!
Ние още не сме стигнали до този етап. Предполагам че ти си един от първите, които си прави регистрация за Ентри процедурата.
Относно въпроса ти - това е мое предположение - може би става въпрос за персоналния ти код/ключ за езиковия сертификат от IELTS и/или TEF...
Прегледай си пак регистрацията.Като я приключиш, би ли споделил какво и как е приключило?
Успех! :-)
Благодаря за бързата реакция bossa nova :)!

Според мен става въпрос за сертификат тип електронен идентификатор или подпис като тези за ел. банкиране на банките, понеже при едната опция можеш да използваш собствен от регитрирани партньори, които от списъка видях че са банкови и небанкови финансови институции. Другата опция е с ключ издаден от GC, което според мен си е абревиатура на Government of Canada, но не продължих, понеже така или иначе имам да чакам оценката си от WES и може и някой да ме изпревари през това време и да сподели нещо ценно ;), а и казано честно има 30 дневен срок в който трябва да си завършиш профила в Express entry-то и не мисля, че аз съм още готов.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Избирате втората опция - Continue to GCKey - ще ви прехвърли на страница, където да си създадете профил, с който после ще се логвате в Express Entry
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравейте, понеже в предварителното тестче за express entry- то имаше въпрос относно роднини в Канада - някой знае ли какви документи изискват за 'доказателство'? Не вярвам на доверие да е аа да ти имаш, ок .. :D
Не намирам тази информация. Ако просто съм я пропуснала, ще съм ви благодарна да ме препратите към нея. :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от arogance »

Акт за раждане за да се докаже майка-баща- брат/сестра родствена връзка.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от roumensp »

arogance написа:Акт за раждане за да се докаже майка-баща- брат/сестра родствена връзка.
+ документ доказващ местожителство от типа на property tax notice или сметка за ток/газ/ТВ/интернет/наем на името на роднината.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Видях, някъде из техния официален сайт, че в групата влизат и чичо/леля. това така ли е наистина или аз не съм го разбрала?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от AndreiBC »

Здравейте някой да знае защо когато правя теста за Допустимост по новата процедура имам предвид да видя какво ще ми даде един път едни втори път други въпростите преди имаше въпрос дали имате оценка на дипломата си от акредиционна агенция а друг път го нямаше този въпрос.и имам и въпрос относто часта където ни пита за образование примерно магистратура на какво тяхно образование отговаря понеже имаше въпрос какво е вашето образование и изредени висше няколко вида първи цикъл втори цикъл.иначе дипломата ми е оценена от wes едно към едно магистър
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

[youtube][/youtube]
AndreiBC написа:Здравейте някой да знае защо когато правя теста за Допустимост по новата процедура имам предвид да видя какво ще ми даде един път едни втори път други въпростите преди имаше въпрос дали имате оценка на дипломата си от акредиционна агенция а друг път го нямаше този въпрос.и имам и въпрос относто часта където ни пита за образование примерно магистратура на какво тяхно образование отговаря понеже имаше въпрос какво е вашето образование и изредени висше няколко вида първи цикъл втори цикъл.иначе дипломата ми е оценена от wes едно към едно магистър
Сега ще пращам до WES. Интересува ме последно кой трябва да е подател: ВУЗ-ът или аз; с Fedex ли пращахте... и изобщо всичко, за да не объркам нещо. Благодаря :)
Също каква такса платихте на WES (имам дипломи 2 - бакалавър и магистър) и каква за куриер? И колко време Ви отне от изпращане на дипломите до получаване на асесмънт?
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Des1 написа:Сега ще пращам до WES. Интересува ме последно кой трябва да е подател: ВУЗ-ът или аз; с Fedex ли пращахте... и изобщо всичко, за да не объркам нещо. Благодаря :)
Също каква такса платихте на WES (имам дипломи 2 - бакалавър и магистър) и каква за куриер? И колко време Ви отне от изпращане на дипломите до получаване на асесмънт?
До WES пращаш Ти - 1)нотариално заверени копия на диплом-ата/ите 2)преведени от лицензиран преводач и 3) с апостил от МОН (това най-често го движат преводаческите агенции). Лично аз изпращах по DHL, но си провери цените на куриерите и си прецени ( фирмата ни има сключен договор с DHL за това пращах с тях). Таксата и за 1 диплома и за 2 е една и съща, проверено! Но мисля, че само за магистър, тоест по-високата степен е достатъчно. Миналата година таксата на WES беше около 315-330 CAD, платих с кредитна карта. От изпращането до получаването тогава срокът беше кратък около 2 седмици.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Sunflower написа:
Des1 написа:Сега ще пращам до WES. Интересува ме последно кой трябва да е подател: ВУЗ-ът или аз; с Fedex ли пращахте... и изобщо всичко, за да не объркам нещо. Благодаря :)
Също каква такса платихте на WES (имам дипломи 2 - бакалавър и магистър) и каква за куриер? И колко време Ви отне от изпращане на дипломите до получаване на асесмънт?
До WES пращаш Ти - 1)нотариално заверени копия на диплом-ата/ите 2)преведени от лицензиран преводач и 3) с апостил от МОН (това най-често го движат преводаческите агенции). Лично аз изпращах по DHL, но си провери цените на куриерите и си прецени ( фирмата ни има сключен договор с DHL за това пращах с тях). Таксата и за 1 диплома и за 2 е една и съща, проверено! Но мисля, че само за магистър, тоест по-високата степен е достатъчно. Миналата година таксата на WES беше около 315-330 CAD, платих с кредитна карта. От изпращането до получаването тогава срокът беше кратък около 2 седмици.
Благодаря ти!
http://www.wes.org/fees/schedule.asp" - $ 205 не е ли? Ти си посочила 315-330.
Как се плаща куриерската такса обратно за България? Предварително ли?
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Сега погледнах 299.45 CAD включително с платен куриер към БГ. Може би не си добавила тази опция. И да плащаш предварително при регистрацията с кредитната карта. Те като получат документите ще ти дръпнат паричките.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Sunflower написа:Сега погледнах 299.45 CAD включително с платен куриер към БГ. Може би не си добавила тази опция. И да плащаш предварително при регистрацията с кредитната карта. Те като получат документите ще ти дръпнат паричките.
Такааа. Аз съм гледала за USA. Ето за Канада: http://www.wes.org/ca/fees/schedule.asp"
Предполагам се избира WES ICAP (Transcripts + Evaluation + Storage) за Course-by-Course, като цената тук е $245...
Можеш ли да ми пратиш линк? Явно аз нещо пропускам...
Публикувай отговор