Проблем с пощите

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Chaves
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 4:12 am

Проблем с пощите

Мнение от Chaves »

Здравейте,

заедно с писмото за медицинските прегледи, имаше изискване в срок от 90 дни да изпратим и свидетелства за съдимост, банкова референция и разписка за платени такси за визи. Опитах да изпратя тези документи чрез Speedy, но те ми искаха телефонен номер на получателя и аз понеже нямах такъв, реших да пратя документите чрез български пощи (сега разбирам че съм сгрешил). Писмото е препоръчано и с предимство (макар че това нищо не значи). Нашите пощи са препратили писмото на румънските, това се проследява от сайта им. Обаче от сайта на румънските пощи когато проследявам писмото, то си стои при тях.
----------------------------------------
09.10.2007 20:25 Entered in Romania - International Exchange Office Bucuresti
09.10.2007 21:10 Procesing - International Exchange Office Bucuresti
----------------------------------------
Вече измина един месец откакто съм пратил писмото.
За съжаление в интернет добри думи за румънските пощи не открих напротив този блог ме накара още повече да се притеснявам:
http://blogbucharest.blogspot.com/2007/ ... -post.html
Писмото трябва да се получи до 3 декември.
Най-много ме притеснява това че румънците са приели писмото като пратка и за престоя му в техния офис трябва да се плаща такса.
Моля Ви да ми дадете някакъв съвет или адрес (e-mail) на канадското посолство в Букурещ към който да се обърна за съдействие.

Благодаря ви предварително.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

ne se zaminavai s romanian post, svarji se parvo s posolstvoto (nai-dobre po telefon!!) i gi popitai polu4ili li sa pismoto ti. informaciata na saita na poshtite nai-veroiatno ne e aktualna i pratkata otdavna e polu4ena.

eto info za posolstvoto: http://geo.international.gc.ca/canada-e ... ion-en.asp
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Освен това важното е пощенското клеймо с датата на изпращане на писмото. Тази дата трябва да е в дадения 90-дневен срок и това е всичко. Иначе писмото може и с месеци да си обикаля цяла Европа ако ще, но това не означава неспазване на срока.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Chaves
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 4:12 am

Мнение от Chaves »

Благодаря ви, за отговорите.
Написах един е-майл до посолсвото пък ще видим те какво ще ми отговорят. Писах и до румъските пощи на то май от умрял писмо да чакаш.
Chaves
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 18, 2004 4:12 am

Мнение от Chaves »

Получих отговор по е-майла от CIC че са получили писмото. Изненадам съм колко бързо ми отговориха.
Благодаря ви още един път и успех на всички!
Публикувай отговор