Цена на билети до Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Philip
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:35 am
Местоположение: Sofia

Цена на билети до Ванкувър

Мнение от Philip »

Здравейте,
интересува ме,за тези които вече са летяли каква е цената на билета до Ванкувър и с коя компания е най изгодно да се ползва.

Поздрави
Аватар
Leon
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:32 am
Местоположение: Beautiful British Columbia
Обратна връзка:

Мнение от Leon »

Аз до момента съм намерил това от сайта poleti.com

-- ednoposochen polet - British
izlita : Sofia 15 sep / 15.05
London s noshtuvka
kacane : Vancouver 18.40 + 1 den

letishtni taxi: 68 EUR
cena za vuzrasten: 423 EUR

Na men mi se struva malko skupichko, neznam. Koito ima poveche opit da spodeli.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Eto ti moita informaziq- ne znam dali ste ti pomogne stoto az letqx direktno ot Germany- no za srawnenie pone stawa.

prez septemwri 2003 platix 540EUR -direkten polet Frankfurt-VAN.otiwane i wrastane sled 1 mesez.besche s 1 nemska firma -Condor-towa e nesto kato dasterna frma na Luftxansa.
samoleta besche Boing 737 ili 767 nesto zakowa - 3 reda sedalkiw sredata i po 2 reda otstrani. Boinga e palna baraka-6umi mnogo-watre e tqsno -model ot predi 12 godini-waobste az li4no ne go prepora4wam.
Mart 2004 -sastoto trase -s LUftxansa - 552EUR.Oba4e e Airbus-i e super-dori w Economy klasata e schiroko i e mnogo po bezschumen -prepora4wam go na wseki.

Spomenwam towa zastoto za mene e wavno slednoto- srestu tiq pari deto plastasch da polu4isch podobawasta usluga-w slu4aq prewoz.

pri 10 h polet pone na mene ne mi e wse edno kak ste me prewizqt.
Аватар
Leon
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:32 am
Местоположение: Beautiful British Columbia
Обратна връзка:

Мнение от Leon »

bp_de, не разбрах само 540 EUR си платил за двупосочен билет, така ли? Защото ако е така ми се струва много изгодно. Тук излиза 490 ЕУР, еднопосочен с летищните такси.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

razbira se 4e za dwuposo4en - dwata pati koito sam bil w Van bqx w otpusk za po 1 mesez -i posle se wrastam obratno na rabota.
otnosno 1poso4en ili dwuposo4en -obsto wzeto zenata nawqkade po sweta e takawa - razlikata mevdu ednoposo4en i dwuposo4en e minimalna- kato dobawim i posrednizite w BG -i rabotata stawa qsna. tuka wzemat malka komisonna - na bileta zenata besche napisana( ot Lufthansa) 542 EUR - tka 4e presmetni kolko e komisionata naburoto deto prodawa bileti.
no pak trafika ot tuka e mnogo po golqm i xorata pe4elqt ot oborota.
Gedam 4e si ot Plowdiw-ako Septemwri (planiram da sma w otpusk w BG) si oste w Bg move da doida na nqkoiq ot sbirkite i da razkava powe4e
Sergo
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 2:20 am
Местоположение: BC

Мнение от Sergo »

Leon написа:Аз до момента съм намерил това от сайта poleti.com

-- ednoposochen polet - British
izlita : Sofia 15 sep / 15.05
London s noshtuvka
kacane : Vancouver 18.40 + 1 den

letishtni taxi: 68 EUR
cena za vuzrasten: 423 EUR

Na men mi se struva malko skupichko, neznam. Koito ima poveche opit da spodeli.
tuka si dobavi i po 100 lv. na 4ovek za tranzitna visa :D :shock:
nie letim na 6 july s sashtia polet samo 4e bez noshtuvkata v London zashtoto imashe edin promocionalen variant 7.45 sutrinata ot Sofia i ne se nalaga noshtuvka no shte smeniam letishta s celia bagaj :( no pak samo za 1500 EUR za 4 4oveka ednoposo4en
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Sergo написа: tuka si dobavi i po 100 lv. na 4ovek za tranzitna visa :D :shock:
pri prestoi pod 24 chasa v UK ne ti triabva viza
Sergo
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 2:20 am
Местоположение: BC

Мнение от Sergo »

Rainmaker написа:
Sergo написа: tuka si dobavi i po 100 lv. na 4ovek za tranzitna visa :D :shock:
pri prestoi pod 24 chasa v UK ne ti triabva viza
imeno 4e tuk pri nego se polu4avat 24 chasa i 40 min i za tezi 40 minuti ti triabva visa :P
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Holandcite, KLM -
Sofia/Amsterdam/Vancouver s edin 4as prestoi na letishteto v Amsterdam, bez izlishni glavobolia i pro4ie vizi i prespivania. Dokato se usetish si pristignal. Predi tri meseca cenata beshe 435.00 Evro s vsi4ki taksi. Prez letnia sezon mislia 4e e s 20% otgore. Imat predstavitelstvo v Sofia sreshtu Frenskata gimnazia. Po niska cena ot tiahnata niama da namerish. Moje s 4ehite primerno da ti izleze s 20-30 Evro po-evtino, no ne si struva da se zanimavash.
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от ivaiilo »

ако пътуваш от Бг. най-евтини са холандските авиолинии. Излиташ сутринта и до 9-10ч. бг. време си тук.
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
todoto

Мнение от todoto »

В момента Луфтханза дава най-ниски цени 437 EUR + 51 EUR лет. такса (без ДДС).
КЛМ имат малко свободни места и са на цени около 600 Евро - сумарно с таксата КЛМ е за около 550-600 Евро (без ДДС) при най-ниска възможна цена. Това са цени от туроператор, ходих и в офиса на КЛМ преди около 2 месеца , та не знам от къде ви дават такава цена от 435 Евро.

Полета е в 07,05 от София до Мюнхен , после с полет до Франкфурт и от там в 13,15 с А360-400 до Ванкувър. Пристига около 14,20 във Ванкувър.

Има само един малък недостатък на Франкфурт между полета от Мюнхен до полета за Ванкувър има само 45 мин. "чек-ина" на полета за Ванкувър е до 12,35 а 12,30 каца самолета от Мюнхен.

bp_de предполагам имаш опит с летището на Франкфурт. Би ли казал ако багажа е чекнат в София директно за Ванкувър, необходимо ли е нещо да се прави при такова транзитно преминаване през Франкфурт ?
Освен това лесно ли е да се ориентира човек на летището все пак едва ли за 45 мин. може да се рагледа добре ?

Благодаря предварително за отговорите !
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Kam todoto:
ami po moi opit - stom wednav ti e 4eknat bagava -powe4e nqmasch griva -nezawisimo kolko pati se prexwarlqsch.S edno izku4enie-w mnogo rqdki slu4ai ne e taka-no togawa izri4no e spomenato 4e trqbwa da si polu4isch bagava i da go 4eknesch pak.
zna4i -ako polzwasch Luftxansa - oste ot Sofiq gi nakarai da te 4eknat i da ti dadat mqsto w samoleta -pone towa ot Frankfurt do Van-
w Airbusa mestata sa taka- 2 mesta do prozoreza -4 w sredata i oste 2 ot drugata strana.
po moe mnenie -ako ste 2 ma -nai izgodno e da iskate da wi dadat dwoinite mesta -tiq do prozoreza- tiq deto sa 4-postoqnno nqkoi stawa za toaletna ili pak da se razxodi- osobenno sled
kato minat 2-3 h polet.ste prepora4am -mislq besche 47 ili 48 mqsto -do prozoreza no samo ot dqsnata strana-towa e kavi re4i w sredata na samoleta i nqma sasedi otzad-move da pusnesch sedalkata do kraq i po4ti se prewrasta w leglo-po4ti kato w 1wa klasa :-))) a i move da si slovisch baq bagav zad tebe-towa e to4no do edno prostranstwo deto stuardesite go polzwat za mevdinen sklad pri serwirane na xranata :-)) - i po wsqko wreme tam ima nesto za piene i za xapwane :-))

idi na
http://www.airbus.com/dynamic/media/index.asp

i razgledai watre kak e ustroen samoleta - az winagi predi dale4en polet go prawq -za da znam za koi mesta da se borq pri 4ekwaneto. :-)))

i oste nesto - idi na
http://www1.frankfurt-airport.de

i razgledai -nai prqkiq pat ot 1 kam drugiq samolet- letisteto e ogromno - move da se okave 4e kazasch na 1 krai i trqbwa da idesch do drugiq- ako tragnesch pescha-e okolo 25 minuti.
ima taka nare4eniq Sky trein - to4no za taq zel.
po prinzip ima tabeli i e dobre uredeno no prosto e ogromno.
osobenno ako ti e za 1 pat - prepora4wam ti ga se zapoznasch kak e ustroeno.
todoto

Мнение от todoto »

благодаря bp_de за инфото и особено за номерата на местата свързани с количката на стюардесите :lol: :wink: .

за съжаление не открих схема на самолета с номерата на местата в сайта който ми даде но се доверявам на написаното от теб - ако си ме "прецакал", ще черпиш във Ванкувър :wink: .

http://www1.frankfurt-airport.com/inclu ... f/plan.pdf - това е плана на летището във Франкфурт , обикновено полетите за Ванкувър са от "Terminal 1" при това, което аз имам и самолета от Мюнхен каца на "Terminal 1" .

Ако някой открие подобна схема на Мюнхенското летище моля нека постне линка (макар ,че там има над 1час и 30 минути).
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Todoto-

potrenirai se malko w tarseneto w Internet :-))
ste ti trqbwa kato idesch ottatak okeana :-)) a i ne samo tam.

eto ti saita na Munxenskoto letiste

http://www.munich-airport.de/EN/index.html

za nomerata na mestata 100 % 4esno da tiva ne sam siguren - no tiq zifri sa mi ostanali w glawata.
sega nqma wreme ina4e wednaga ste ti namerq razpolovenieto na mestata w Airbus-a no potarsi sam - ne e trudno .
w kraq na kraistata na letisteto -sas sigurnost imat .Az puskam nai razli4ni trikowe - w slu4ai 4e -e vena na gisheto deto se 4ekwasch. :-))
Sergo
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 2:20 am
Местоположение: BC

Za todoto

Мнение от Sergo »

s tezi malki prestoi badi siguren 4e bagaja ti shte doide na sledvashtia den 4ak i shte e dobre da imash gotov adres da im dadesh kade da ti go dokarat. Prigotvi si v li4nia bagaj neshta koito shte sa ti neobhodimi za parvite dva dena za da ne se vmirishesh savsem na kateri4ka dokato si 4akash bagja, ina4e nikak ne e losho da ti go donesat v kashti shte spestish dosta hamalogia. Te mnogo ne se natiskat da ti go nosiat no ti nastoiavai i badi zal.
Заключено