Емиграция на програмист в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от tanyatais »

Възможно е да имате такива примери, но аз познавам и от другите явно.

Общото е че са учили в Канада, Англия, САЩ и не са с дипломи от България само.


Всички са готини хора, но си личи кои са по- удовлетворените и за кои имиграцията в Канада е по- успешната. Това ако говорию само за професии и търсени такива в Канада.
Последно промяна от tanyatais на Чет Окт 08, 2020 9:26 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Павел »

pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 1:40 am
Павел написа: Чет Окт 08, 2020 1:14 am
pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 12:42 am
Павел написа: Чет Окт 08, 2020 12:21 am ......Аз когато живеех в САЩ плащах на Кайзър Пърманенте по $100 на месец без абсолютно никакъв дидактъбъл, като граничението беше, че трябва да ходиш само в техните болници. При Блу Крос и Блу Шийлдс щях да плащам по $150 и с $2500 дидактъбъл, затова избрах Кайзър, чиято слава беше, че като качество е по-шити, нещо което аз не забелязах.
Aз му обяснявам, колко съм плащал за себе си, като самонаемен, той дрънка глупости.
Аз ти казам, че си кофата с лайната, ти не ми вярваш. НЕ СИ КАЗАЛ такова нещо, което после си измисляш. повече няма да коментирам, няма никакъв смисъл...
Ако аз съм кофата с лайната, ти си лайната - отричаш, че благодарение на Обама кеър сега в САЩ хората плащат поне 10 пъти по-високи здравни застраховки?

Я Румен, ако си спомня да каже, колко е плащал преди Обама кеър
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от roumensp »

Павел написа: Чет Окт 08, 2020 7:21 pm
Я Румен, ако си спомня да каже, колко е плащал преди Обама кеър
Малко. Аз работех за големи компании, които имаха добри застраховки.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от optics »

tanyatais написа: Чет Окт 08, 2020 11:59 am ...
Всички са готини хора, но си личи кои са по- удовлетворените и за кои имиграцията в Канада е по- успешната. Това ако говорию само за професии и търсени такива в Канада.
А в нашия град, сиреч Виктория, абсолютно всички българи които познавам са удовлетворени и доволни от това че са се изнесли от България. От всякакви професии и без значение дали работят подобно на това което са работили в България или съвършено друго.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от optics »

Vedren написа: Чет Окт 08, 2020 10:46 am Човек може да се върне по много причини в БГ но най несериозно е да прави бизнес там след като е правил и имал успешен бизнес в Северна Америка. ( Не говоря да се върнеш и да се хванеш като намен работник на заплата )
Аз лично бих се върнал да си харча парите там а не да изкарвам.
Може като консултант, политик за да остана в историята и да направя нещо добро но не заради правене на бизнес.
Само влезте в една банка там за да направите 2 бизнес транзакциии и ви гарантирам че вече сте се отказали. Да не говорим за бюрокрация, за данъчна система, лицензиони режими.
Ама те като са върнат винаги са големите патриоти и как волно се диша и колко лесно и прекрасно се правело бизнес.
И аудиторията им се възхищава и вика - де да имахме повече такива хора.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

optics написа: Чет Окт 08, 2020 9:14 pm
tanyatais написа: Чет Окт 08, 2020 11:59 am ...
Всички са готини хора, но си личи кои са по- удовлетворените и за кои имиграцията в Канада е по- успешната. Това ако говорию само за професии и търсени такива в Канада.
А в нашия град, сиреч Виктория, абсолютно всички българи които познавам са удовлетворени и доволни от това че са се изнесли от България. От всякакви професии и без значение дали работят подобно на това което са работили в България или съвършено друго.
Имаше един потребител - Апъл :geek: която мисля, че живееше на острова, в Нанаймо, но после се премести в Монтреал. Значи не всички са толкова доволни, но при вас определено климата има много положителен ефект. Ванкувър не ми харесва толкова, беше доста облачно и мъгловито в дните в които го посетих и вероятно е така през голямата част от лятото (висока влажност). Причината, заради която живея в Торонто е свързана с работата ми, градът не ми харесва, дори може да се каже, че никога не ми е харесвал, а го познавам доста добре - от високите етажи на небостъргачите, където знаех, че ще работя един ден още когато ги видях, тайните нелегални клубове, където се консумираше марихуана и екстази и почти всички останали места.
Хълбой бил решил да се връща и да става политик - не бих се учудил изобщо, той има необходимият експириънс от чейндж бюрото, празните паркоместа в даунтаун, защо да не излезе един добър политик от него? На мен лично ми липсва нов експириънс, всичко в живота доскучава, а при мен това се случва сравнително по-бързо, примерно иска ми се да поживея в азия (посещавал съм някои страни, но не съм "живял" там). Тази година почивките в Куба вероятно ще ги пропуснем заради вируса и не знам как ще изкарам още една зима, ако не се случат някои промени в живота ми.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от optics »

Джованката отново е назад с матреала и си измисля както му падне.

Всъщност истината е следната:
- Апъл никога не е живяла в Нанаймо.
- Апъл никога не се е местила в Монреал.
- Ванкувър има повече слънчеви дни от Торонто през лятото.
- Ванкувър има по-малко дъждовни дни от Торонто през лятото.
- Ванкувър има по-малко количество дъжд от Торонто през лятото.
- Лятото във Ванкувър средната влажност е около 75%

С него не комуникирам, но ако въобще някой му вярва, може доста да се обърка
от по-горните му изцепки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от agent Ozo »

optics написа: Чет Окт 08, 2020 9:26 pm Ама те като са върнат винаги са големите патриоти и как волно се диша и колко лесно и прекрасно се правело бизнес.
И аудиторията им се възхищава и вика - де да имахме повече такива хора.
И според теб тези хора до един са лъжци и лицемери, Оптиксе, тъй ли? Убеден си, че няма ни най-малка вероятност да са искрени и да го вярват това, което говорят.

Е, аз пък съм убеден, че може и да са прави. За тях си. Както съм убеден, че е напълно възможно за хора като мен, теб, Хълката, Пумпи и др. Канада да си остава страната, в която "волно се диша" и "лесно и прекрасно" се прави бизнес, въпреки мафията и корупцията по всички етажи на властта. Просто защото сме извън големите игри и далавери. Иначе като чете човек материалите по разследването на една комисия като "Комисия Шарбоно" се вижда как се "печелят" обществени поръчки само от определени фирми, как се упражнява насилие над политически конкуренти да се откажат от изборна надпревара и как се събират стотици хиляди долари "пожертвования" за корумпирани политици. Нищо по-различно от България.

Но едно е сигурно - в Канада я няма корупцията на дребно. Онази, която се шири повсеместно (или поне се ширеше преди 15-20 г.) у нас - от катаджията на пътя, през магазинера, доктора и всеки дребен чиновеник с контролни функции. Тук в Канада нещата загрубяват едва когато става въпрос за стотици хиляди и милиони долари и за властови позиции от кмет на голяма община и нагоре.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа: Сря Окт 07, 2020 10:27 pm
jovani написа: Сря Окт 07, 2020 9:35 pm 3. Каква е данъчната ставка в Канада и България?
Почти една и съща. И преди да ми скочиш с идиотския аргумент за плоския ДОО в България, нека да те открехна, че това не е единствения данък, който тежи на шията на всеки индивид. Общата данъчна тежест като процент от GDP в България и Канада е около 30%.
я се стегни малко.
уж си учен човек,а плещиш глупости

правиш ли разлика м/у ДОО и ДОД и ДП/тъй наричания корпоративен данък/

за корпорациите в българия ДП е 10% за всички независимо от размера на печалбата
в канада/дп/ е дифиренциран -от 21 до 45% според размера на печалбата/сумарно на база федеративен+провинционален/

в българия данък дивидент/дд/ е 5%
в канада 10%

и само пример:
-аз в канада реализирам 40К чиста печалба на година които се облагат по най ниската ставка дп-21% +дд-10%=31%
40К х 31%=12,4К

какво би се случило в българия
-дп-10% + дд-5%=15%

40К х 15%=6К

кое му е едно и същото.питам аз и отговор от йезуит не искам.

ама примера за канада е за най ниската група като стойност на печалба-21%
ако прескочим към най високата където дп е 45 % тогава другарю катаджия -милиционер сеа ко праим

като вземете да плещите едни глупости чак не се усещате

това общо взето са цифрите които плаща една корпорация в българия и в канада за да узакони и направи парите си свободни другарю университетски преподавател

пиша ти двойка и искрено съчувствам на студентите ти на които си попаднал.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Pavel M »

jovani написа: Сря Окт 07, 2020 11:39 pm
pumpy написа: Сря Окт 07, 2020 11:34 pm
jovani написа: Сря Окт 07, 2020 11:13 pm Теб може никой да не те изнудва, но в една друга тема попаднах на информация как ти изнудваш служителите си. Как може, при толкова висок доход, който твърдиш че имаш, да предлагаш на асистентката си 25 долара на час за да работи на север при тези ужасни климатични условия?
- средната заплата в НУ за дентален асистент е 22.50;
- аз предлагам 25.00 и бонуси за продукция;
- никой не е длъжен да приеме така предлаганата позиция, всеки има право на избор;

Как това горното точно е изнудване ??? Ти имаш ли някакво елементарно познание за значението на думата "изнудване" ??? Виж, ако исках на потенциалния си работник 5 кинта от всеки 25 изкарани, тогава вече би се вписало донякъде в изнудване. Но тогава просто бих предлагал под средната заплата и сигурно няма да имам персонала, от който имам нужда. Изобщо тра-ла-ла. Включи се "сериозният човек, с изградено име във форума" и темата се запъти за към шипките. Наистина имаш някаква репутация във форума :rofl: :rofl: :rofl:
Изнудване е, защото разчиташ на поредното излъгано камилче да ти се хване на въдицата. Защото никой нормален човек не би работил за 25 долара на час на север преди данъци, а само някой прекарал се имигрант, който няма друг избор. Ти също си могъл да не даваш рушвет на шефа на РЗОК Перник, но си го направил умишлено, никой не те е карал на сила - тогава защо се оплакваш?

Могъл си просто да откажеш да плащаш рушвета и да не работиш, какъв ти е проблема тогава?
Всеки има право на избор...
спомням си навремето беше 2006 год а аз се подвизавах по нефтените рафинерии на форт мак/форт макмъри/ алберта и масово се търсеха работници по фас фууд веригите от рода на биг мак и бъргър кингс с начални заплати от 18-20 долара и такива трудно се намираха.
представям си какво е било тогава заплащането на гриладжиите печащи кюфтета още едни 1000 км по на север в нанавут.може би 25 д на час.няммам я пълната информация и моля да бъда извинен ако бъркам с някой долар надоло и или нагоре.
а сега 15 год след 2006 само мога да предполагам,че във форт нелсън готвачите във фаст фуд веригите едва ли биха отишли на работа за по малко от 30 долара на час

та в тоя смисъл ценоразписа на пумпи ми се струва малко архаичен,ама щом успява да си намира на тия предлагани цени от него наеманици мога само едно да кажа.шапка му свалям

и не забравяйте ,че когато кацнете на летището в Тел Авив първия надпис който ви се набива на очи гласи:
-Добре дошли в Израел и моля не хитрувайте.Тук всички ние сме евреи. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: Пет Окт 09, 2020 6:01 am и само пример:
-аз в канада реализирам 40К чиста печалба на година които се облагат по най ниската ставка дп-21% +дд-10%=31%
40К х 31%=12,4К

какво би се случило в българия
-дп-10% + дд-5%=15%

40К х 15%=6К

кое му е едно и същото.питам аз и отговор от йезуит не искам.
Батка, сега ще се опитам да ти обясня, цялата сметка, защото твоето е само началото:
с остналите 27,600 в Канада можеш да си купищ стоки и услуги на стойност между 24,000 и 26,200, в зависимост от провинцията. Ако ства дума за храни, можеш да си купиш такива на сойност 27,600.
В България, с остналите ти 34,000 можеш да си купии стоки, услуги и храни на стойност 28,300.

Разликата е САМО едни 2100, което на база изкарани 40к е около 5%. И това преди да коментираме акцизите, от които изобщо не разбирам, но само като сравним литър бензин на двете места и се съмнявам, че ти остават и тези 5%.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Пумпи, то литър в България не е като литър в Канада.
Аз за месеца имам 25л бензин пряко сили. В канада ще е 300.
Какви акцизи, к'ви 5 ле'а! А цената на бензина е горе долу една и съща, барабар с акциза.

https://bg.fuelo.net/brand/id/122?lang=bg
София - Бензин 95 - 1.60 лв.
https://www.globalpetrolprices.com/Cana ... ne_prices/
Монреал - Бензин 95 - 1.30 кад = 1.65 лв.

Данъците определено нямат нищо общо.
Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
Но пък бонуси, дадени акции и всякакви подобни са на 10%. А колегите от САЩ плачат и плащат едни 35%.
Даже брокерът ни (итрейд) специално е информиран за българските ставки, и попълваме декларации W-88, май беше номера, веднъж на всеки 24 месеца, че данъците ни в България са 10%, та да ни облагат на толкова, като има споразумение между САЩ и България.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от pumpy »

вземете се разберете какво точно искате: единия дава примери с данъци, ама частични, Другия дава примери с избягване на двойното данъчно облагане, но данъците нямали значение. Изобщо кашата ви е пълна.

Аз лично с кеф бих живял на место, където мога да си харча парите изкарани в Канада и да ми стигат за по-дълго. В момента, съотношението е 14 седмици работа, 38 почивка. Ако мога да го докарам до 7 работа и 43 почивка няма да се откажа, но за разлика от вас двамата конкретно, все още имам деца за гледане, а те имат нужда от нормална, според мен, стабилна и непроменяща се среда. И в моята прадстава за такава София не се вписва. Да не говорим, че не се вписва и за представата ми за живот за самия мен, но това е повече от очевадно.

И за да съм напълно искрен: аз лично друго освен стоматология в Канада нямаше да работя в дълъг план. Бях си дал 5 години за "интеграция" и след това щяхме да си ходим. Напълно разбирам, че не си бил доволен, от това, което си получил в Канада и си решил да се върнеш, но това не променя факта, че в България има кусури, които са те накарали да имигрираш на първо място. Те не са се махнали, просто си намерил начин да не ги забелязваш, защото знаеш, че имиграцията не работи, за теб. Има хора, за които работи и няколкото процента данък повече или по-малко няма да променят положението.
Аз лично в България нямаше да се върна. света е широк и голям. Един живот не стига за да го обиколиш....
Последно промяна от pumpy на Пет Окт 09, 2020 8:56 am, променено общо 1 път.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от tanyatais »

Когато има и деца намесени в конфигурацията "имиграция- стандарт на живот" е различно за всеки.

Ако сме сами или в двойка е лесно да си събереше куфарите и да потеглиш нанякъде, но с дете в училищна възраст, нещата са доста по-различни.

Доколкото съм запозната със заплатите на програмисти в Бг и в чужбина, то стандарта на живот ще им е по-висок в Бг, отколкото да идват насам сега.

Данъците тук са нормално към 50% ако вземаш добра заплата и не работиш за себе си.
Мъжът ми е постоянно облаган така, когато работи за работодател.

С неговата лимитед компания, данъчните ставки са други.
Аз от 20 години работа съм работела около 5 години като емплойд за някого и съм била винаги самонаета и са ми ясни предимствата и на двете.

Апропо, и аз работя 9 месеца в годината и почивам 3 и разбирам Пумпи. Ако го докараме до 4-5 месеца работа на година и почивка в останалото време, ще сме доволни и ние.

От дете не съм си представяла да живея в Бг. Светът е толкова хубав и голям, че не бих се закотвила на едно място. докато можем да живеем и да опознаем толкова много други места.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от domino »

Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Пумпи, то литър в България не е като литър в Канада.
Аз за месеца имам 25л бензин пряко сили. В канада ще е 300.
Какви акцизи, к'ви 5 ле'а! А цената на бензина е горе долу една и съща, барабар с акциза.

https://bg.fuelo.net/brand/id/122?lang=bg
София - Бензин 95 - 1.60 лв.
https://www.globalpetrolprices.com/Cana ... ne_prices/
Монреал - Бензин 95 - 1.30 кад = 1.65 лв.
Има ли още хора в България, които да карат на бензин? Още навремето много минаха на газ, след това на метан. Доколкото си спомням преди години 400км излизаха някъде 9лв с метан. След това стана 15лв за 400км. Сега не знам колко е но предполагам пак е няколко пъти по-евтино от това да караш на бензин тук. Доколкото знам газът има около 20 на сто по-ниски вредни емисии. Някъде в Монреал слагали газови уредби но кой ще ти се занимава. Електрик байка се оказа добро решение, преди да затворят офисите.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор